Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) koło zębate zamka centralnego tylnej klapy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fracek9

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrzeszów
Posiadane auto: Renault, scenic I, 1,9 dci 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Sty 2012, 23:21
Temat postu:

koło zębate zamka centralnego tylnej klapy


Witam!

Mam problem tego typu w moim renault scenicu. W tylnej klapie jest zamek centralny. W momencie włączenia zamka silniczek obraca takie plastikowe kółko zębate, które z kolei popycha rygiel zamka. Wtedy zamek tylnej klapy jest zamknięty. Z zewnątrz można wdusić przycisk na klamce ale nic się nie dzieje. Problem polega na tym, że to wspomniane plastikowe koło zębate jest już lekko popękane i co jakiś czas odłamuje się jakiś jego kawałek. Ten odłamany kawałek blokuje z kolei powracanie rygla i mimo otwarcia zamkiem centralnym nie mogę z zewnątrz otworzyć tylnej klapy (sytuacja jak przy zamkniętym zamku). W związku z tym mam pytanie. Potrzebuję wymienić to plastikowe popękane kolo zębate. Może mi ktoś podpowiedzieć gdzie mogę kupić samo takie koło lub jak zrobić samemu takie koło albo jak rozwiązać problem wymiany plastikowego koła. Może ktoś ma na sprzedaż cały zamek lub jego części.

Z góry dziękuje za pomoc.
Powrót do góry
PatiEK

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Scenic II ph I
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Sty 2012, 23:25
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) koło zębate zamka centralnego tylnej klapy


Nowy zamek kosztuje w aso 300. Możesz kupić używany zamek i samo koło podmienić.
Powrót do góry
gadu-gadu
Fracek9

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrzeszów
Posiadane auto: Renault, scenic I, 1,9 dci 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Lut 2012, 22:34
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) koło zębate zamka centralnego tylnej klapy


Można problem rozwiązać za 20 zł + robocizna. Wystarczy zamontować uniwersalny siłownik zamka centralnego na 12 V wygiąć odpowiednio drut i po temacie. Ja długo do tego dochodziłem ale udało się. Gdyby ktoś miał z tym problem służę pomocą i radą
Powrót do góry
renaultscenic

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): www.renaultforum.com.pl
Posiadane auto: RENAULT SCENIC 2
Piwa: 2/3
Wysłany: Nie 26 Lut 2012, 23:37
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) koło zębate zamka centralnego tylnej klapy


Niekiedy najprostsze rzeczy są najlepsze. Z czego podszedł tam siłownik?
Powrót do góry
mrowek55

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: było Renault Scenic 1.9 dci , XII.2000r., jest Dodge Caliber SXT 2.0 16V 2007r.; Citroen C4 II 1.6 VTi 2010, Renault Clio II 1.5 dCi 2004r.
Piwa: 7/4
Wysłany: Wto 26 Sie 2014, 00:25
Temat postu:

Naprawa centralnego zamka klapy bagażnika w Renault Scenic I


Witam,
chciałbym przedstawić mój sposób na uszkodzony siłownik centralnego zamka w klapie bagażnika w moim Scenicu I po lifcie, rocznik 2000. Może moje rady będą dla kogoś pomocne. Ponieważ nie znalazłem innego rozwiązania w sieci, postanowiłem iść tropem "standardowego" siłownika. Za zamiennik na portalu aukcyjnym z przesyłką zapłaciłem całe 15,40 zł. W moim przypadku również uszkodzone było koło zębate w siłowniku. Otóż postanowiłem się go pozbyć całkowicie i wykorzystać całą resztę a nowy siłownik wykorzystać do wsuwania i wysuwania ruchomej części odpowiedzialnej za poruszanie cięgna od klamki. Ponieważ ta część wsuwała się dość lekko to nie jest potrzebna do tego duża siła. Oto jak wygląda cały mechanizm oprócz obudowy siłownika:



jako łącznik z nowym siłownikiem wykorzystałem materiał jednocześnie mocny i elastyczni tj. sprężynkę od długopisu Smile rozciągniętą i uformowaną w "oczko" w kształcie prostokątu. Zrobiłem to dlatego, że skok siłownika jest pewnie ok. dwukrotnie dłuższy od skoku wysuwanego elementu. Część dystansu niwelowana jest przez oczko samego siłownika a część przez łącznik. Przyjąłem zasadę, że odległość musi być tak ustawiona, aby wysunięty siłownik w pozycji max, dociska element zamka do obudowy, natomiast siłownik wsunięty na max wysuwa element zamka, który jednocześnie opiera się na znajdujący się przy nim ogranicznik. W takiej pozycji łącznik jest naprężony (tu swoją rolę spełnia sprężystość materiału, zapobiegając uszkodzeniu zarówno nowego siłownika jak też elementu wysuwającego się zamka). Niezbędna jest również zamiana przewodów miejscami we wtyczce. Początkowo chciałem zastosować jako łącznik małe kółko od kluczy, ale było ono wykonane ze zbyt sztywnego materiału. Łącznik zamocowałem za sprężynkę, która odpowiada za ruch powroty cięgna zamka.
Przy pomiarach umiejscowienia siłownika wykonałem następujące czynności:
a) zamontowałem stary zamek i wsunąłem element otwierający
b) wysunąłem w nowym siłowniku ramię i przystawiłem go w takiej pozycji do wsuniętego elementu
c) włożyłem kartkę wielkości karty bankomatowej pod nowy siłownik i odrysowałem położenie siłownika i fabrycznych dziur w blaszce w okolicach zamka
d) z blachy (którą swego czasu pewna firma pocztowa dokładała do listów jako obciążnik) uformowałem mocowanie siłownika
e) wywierciłem otwory i przymocowałem blachę do siłownika.
f) w aucie dokonałem minimalnych korekty poprzez wygięcie blachy, tak aby oczko ramienia siłownika idealnie pasowało do elementu wysuwającego się zamka.

Oto jeszcze inne zdjęcia
Tu jeszcze przed przykręceniem nowego siłownika




Tu wersja testowa z łącznikiem jako kółko od kluczy



Tu zobaczysz film jak działa naprawiony zamek:

https://www.youtube.com/watch?v=lxbDHo5D6I4&feature=youtu.be

a tu rozwiązanie tymczasowe, które pozwala na manualne Laughing otwarcie klapy z uszkodzonym centralnym zamkiem z pomocą pasażera siedzącego na tylnym siedzeniu.

a) https://www.youtube.com/watch?v=uhvIB-Qq8Dk&feature=youtu.be
b) https://www.youtube.com/watch?v=TiExsf-awgE&feature=youtu.be

Mam nadzieję, że mój patent komuś się przyda.
Pzdr.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 26 Sie 2014, 00:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

60 900

2018r.

114 000 km

mazowieckie

RenaultTalisman

64 800

2018r.

166 000 km

małopolskie

RenaultKangoo

45 777

2015r.

93 000 km

pomorskie

RenaultTwingo

10 500

2009r.

175 057 km

łódzkie

RenaultClio

33 900

2019r.

122 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System