Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Dziwne zachowanie scenica2



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ciacho

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: scenic2/2007/1,5dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Sie 2014, 17:18
Temat postu:

Dziwne zachowanie scenica2


Witam. Opiszę w skrócie to co mi się przydarzyło kilka razy>Od maja tego roku użytkuję scenica2 1,5dci/2007r. Mialem nie działające tylne szyby,(złącze R2 UKRUSZONE BYLY 4 PRZEWODY)usterkę usunąłem robiąc obejście kostkiR2. Autko śmiga bardzo ładnie i spalanie tez jest ok, na trasie mam 4,5 do 100km/h w mieście okolo 7,przewaznie z kilmą, średnio, miesci się w granicach 5.5-6.5 ,większość miasto. Jestem zadowolony, ale... Więc napiszę w czym problem. Po zatrzymaniu przed przejazdem kolejowym,wyłączyłem silnik, pociąg przejechał, uruchomiłem ponownie, jednak szlaban się nie podnosil ,pomyslalem ze jeszcze jeden będzie jechał i wyłączyłem silnik ponownie na krotko ,ponieważ po kilku minutach można było jechać już, URUCHOMIŁEM STARTEREM I ODPALIŁ ale pokazał się napis awaria <hamulca ręcznego,>za chwile następny komunikat <AWARIA ELEKTRONIKI> WSZYSTKIE KONTROLKI ZACZELY PALIC<JAK NA CHOINCE> Nie moglem już ruszyc ponieważ hamulec był zablokowany. na dużych obrotach i z czarną smugą dymu za sobą, powoli na hamulcu usunąłem się z przejazdu. Starterem nie mogłem wyłączyć silnika, więc zgasiłem go na 4 biegu. Silnik zgasł ale wentylator dalej szalał na pelnych obrotach. Odłączyłem akum i ucichło wszystko, w miedzy czasie hamulec tez odpuścił. Podłączyłem ponownie akum. ODPALIL JAKBY NIGDY NIC SIE NIE STAŁO!!! potem jezdziłem kilkanaście dni i było ok. ALe POWTORKĘ MILEM TEGO SMEGO JESZCZE 3 RAZY. Kazdorazowo po odłączniu ,akum.wszystko wracało do normy? MOJE PYTANIE jest TAKIE, czy ktoś z kolegów miał podobne przypadki i jak je usunął? Będę wdzięczny za rady lub pomocną dłoń>Pozdrawiam.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sob 30 Sie 2014, 19:01
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Dziwne zachowanie scenica2


Sprawdzić i przeczyścić wszystkie połączenia grubych kabli zasilających, szczególnie klemy na akumulatorze, masę silnik-buda i gruby plus (czerwony kabel przykręcony w rogu modułu) na module UPC pod maską obok akumulatora.
Powrót do góry
ciacho

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: scenic2/2007/1,5dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 19:03
Temat postu:

odpowiedż


Dziękuję za poradę. Jeszcze dodam do tego opisu wyzej, że to wszystko działo się w czasie gdy siedzialem w aucie i uruchamiałem kilkakrotnie wtedy zawodził .Wlasnie dzisiaj przeczyściłem wszystkie połącznia kabli z akum. Sprawdziłem kilkakrotnie włącznie i wyłącznie silnika i jest na razie ok ,jak będzie dalej życie pokaże.
Powrót do góry
ciacho

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: scenic2/2007/1,5dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Wrz 2014, 09:20
Temat postu:

dalszy ciąg dziwadel scenic2


Witam ponownie. Jak wspomniałem wyżej ,zrobiłem czynności ktore polecil mi kolega, jakis czas było ok, ale wczoraj z defekt znow się pojawił niespodziewanie jak zwykle. Wszystko co dziej się dziwnego ,wystepuje tylko wtedy gdy siedząc w scenicu NIE OTWIERAM DRZWI.wyłączam silnik i po kilkunastu minutach znowu, URUCHAMIAJĄC ZACZYNA SIE KOLOPOT . PO URUCHOMIENIU WSZYSTKO WARJUJE, NO MOZE JUZ WETYLATOR NIE SZALEJE, ALE KONTROLKI SWIECA I NIE DAJE SIE wyłączyc SILNIKA .Wył. wtedy NA 5 BIEGU PUSZACZJAC SPRZEGLO SZYBKO.Po WYJSCIU Z AUTA I ODLACZNIU AKUM , wszystko WRACA DO NORMY. Dzieje się tak ,ALE NIE ZA KADZYM RAZEM,. Mysle ze to ma związek z czujnkiem otwierania drzwi kierowcy..Moze ktoś z kolegow orientuje się dlaczego takie dziwności występują w moim sceniu2.Pozdrawiam serdecznie. Question
Powrót do góry
lecza

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Scenic 1,9 DCI 2004 r Peugeot 508 1.6 hdi 2012 r Sedan
Piwa: 1/3
Wysłany: Czw 25 Wrz 2014, 20:09
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Dziwne zachowanie scenica2


Może przyczyną jest Słaby akumulator. Jak go gasisz i nie otworzysz drzwi to światła nadal się świecą i rozładowują akumulator. Światła gasną dopiero po otwarciu drzwi kierowcy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 25 Wrz 2014, 20:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ciacho

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: scenic2/2007/1,5dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Wrz 2014, 12:18
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Dziwne zachowanie scenica2


Dziękuję za podpowiedż ,ale akum. jest nowy i wiem o tym ze swiatla gasną po otwrciu drzwi. Jak wyłączam silnik i nie otwieram drzwi, naciskam ponownie starter bez sprzęgla i odcinam zapłon całkowicie ,więc i światla gasną.POjade na komputer ,może ujawnią się jakieś błędy. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

76 990

2021r.

34 000 km

śląskie

RenaultMegane

57 900

2020r.

76 000 km

mazowieckie

RenaultKadjar

63 850

2016r.

119 700 km

wielkopolskie

RenaultKangoo

45 900

2017r.

95 000 km

wielkopolskie

RenaultCaptur

45 900

2016r.

75 840 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System