Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) niedziałająca tylna wycieraczka - scenic 1



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panterka87

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: scenic 1
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Sie 2014, 21:13
Temat postu:

niedziałająca tylna wycieraczka - scenic 1


Hej, od ka kupiłem auto nie działa w nim tylna wycieraczka. Zatrzymała się w połowie szyby, więc myślałem że po prostu podczas pracy się spaliła, elektryk stwierdził ze faktycznie silnik spalony. Kupiłem nowy silnik i po podłączeniu też nie działał, u innego elektryka okazało się że oba silniki są sprawne bo po podpięciu bezpośrednio do akumulatora działało. Bezpieczniki w aucie wszystkie sprawdzone i są ok. Słyszałem że przy klapie często lubią się kable przerwać, na wtyczce do silniczka wchodzą 3 kable, żółto czarny,

taki ciemny fiolet i żółty, żółto czarny i żółty jest ok natomiast czarnego nie mogłem znaleźć przy wejściu przy klapie. Po rozizolowaniu wiązek kabli widać jak łączy się on z innymi kablami: po grubosci czarnego kabla wydaje mi się że to kable od podgrzewania szyby. Razem w tym łączeniu wychodzi kabel do czujnika zamykania klapy bagażnika. Czujnik i podgrzewanie szyby działa poprawnie. Co może być przyczyną niedziałania wycieraczki ?
Powrót do góry
bob33

Debiutant



Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Scenic 1 lift, RXE, 1,6 2000r.
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 19:56
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) niedziałająca tylna wycieraczka - scenic 1


Witam .Nie wiem czy sprawdziłeś samo ramie wycieraczki bo moze silnik kręci a ramię stoi bo wyrobione jest mocowanie ramienia wycieraczki w scenicu to częsta awaria -mam na myśli wyrobione ramię.Pozdrawiam
Powrót do góry
KrzyzakMM

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Scenic I FL
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Sie 2015, 13:42
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) niedziałająca tylna wycieraczka - scenic 1


Odgrzewam kotleta, ponieważ i u mnie nie działa tylna wycieraczka.
Znalazłem informacje na elektrodzie, że na 99% trzeba zaprogramować UCH (co to?) za pomocą Clip Smile
Jak wyeliminować tą możliwość? - bo podobno prąd do wycieraczki dochodzi.
Powrót do góry
tom_speed

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: grand scenic 2006 2.0 dci______omega 1995 x20xev______hyundai Santa Fe 2.2 2007
Piwa: 39/3
Wysłany: Pon 31 Sie 2015, 16:22
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) niedziałająca tylna wycieraczka - scenic 1


skoro prad dochodzi, to w silniku problem.
Powrót do góry
gadu-gadu
KrzyzakMM

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Scenic I FL
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Wrz 2015, 09:01
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) niedziałająca tylna wycieraczka - scenic 1


Co prawda nie podłączałem silniczka bezpośrednio, ale na Elektroda.pl pisali, że rzadko kiedy zdarza się z nim problem. Najczęściej to rozprogramowanie jakiegoś komputera (swoją drogą koszmarne rozwiązanie, żeby sterować tak proste sprawy jak światła czy wycieraczki za pomocą mikroprocesora) lub uszkodzenie wiązki w gumie na klapie.
Będę badał sprawę, jak coś znajdę, dam znać. Clip niestety dość drogi jest - 500 zł, za tą cenę mam rozrząd i olej Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 01 Wrz 2015, 09:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tom_speed

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: grand scenic 2006 2.0 dci______omega 1995 x20xev______hyundai Santa Fe 2.2 2007
Piwa: 39/3
Wysłany: Wto 01 Wrz 2015, 16:37
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) niedziałająca tylna wycieraczka - scenic 1


ta cene co podales, to niestety za jakiegos chinskiego klona, ktory jest klonem innego klona.

podjedz do kogos na klipa, ale sprawdz dokladnie przewody w gomowej przelotce miedzy klapa a buda,
lap za kazdy po kolei i mocno ciagniej, bo czesto jest tak, ze na oko sa dobre, ale to tylko izolacja jest ok.

ja osobiscie jeszcze nie slyszalem, zeby trzeba bylo clipem tylna wycierqaczke naprawiac w twoim modelu.
Powrót do góry
gadu-gadu
KrzyzakMM

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Scenic I FL
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Wrz 2015, 11:53
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) niedziałająca tylna wycieraczka - scenic 1


Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Cena CLIPa była brana z AliExpress (darmowa wysyłka do Polski jest), oczywiście jest to chiński klon, ale obecnie nie ustępuje temu urządzeniu. Pewnie większość załatwia soft na PC a urządzonko jest tylko interfejsem.
Konkretnie jest to to:
http://www.aliexpress.com/store/product/Car-Diagnostic-Tool-For-Renault-3-Years-Warranty-The-Newest-V140-Renault-Can-Clip-With-Many/1314047_2022078653.html

Sprawę wycieraczki będę drążył, jak wyeliminuję kwestie kablo-prądowe to pozostanie już tylko kwestia UCH o którym piszą na Elektrodzie, że właśnie nią steruje.
Chwilowo skupiłem się na rozrządzie, olejach/płynach i zawieszeniu. Wydane nieco ponad 1000 zł na porządne a często i oryginalne części. Także miesiąc/dwa mam zablokowane na te prace Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

64 800

2018r.

166 000 km

małopolskie

RenaultKangoo

14 999

2009r.

153 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultKadjar

89 990

2020r.

31 000 km

śląskie

RenaultLaguna

22 900

2008r.

167 000 km

małopolskie

RenaultMegane

16 900

2011r.

257 932 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System