Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Nie działający centralny zamek po odwrotnym podłączeniu akum



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nightclubbing

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2014
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzebnica
Posiadane auto: Citroen C4 1.6HDi 90KM 2008 Citroen C5 II 1.6 HDI 110 KM 2005
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 16:31
Temat postu:

Nie działający centralny zamek po odwrotnym podłączeniu akum


Witam, przez przypadek odwrotnie podłączyłem akumulator i niestety po tym przykrym zabiegu nie działa centralny zamek z pilota, a co za tym idzie nie można wyłączyć immobilaisera. Auto jest zupełnie unieruchomione, choć kręci, ale nie odpali bez immo. Bezpiecznik od centralnego wymieniłem, ale nie był spalony. Przejrzałem wszystkie bezpieczniki i raczej żaden nie jest przepalony. Na moje oko wszystko działa jak należy poza tym nieszczeznym immobilaiserem i centralnym zamkiem. Co według Was mogło się spieprzyć i jak to ew. naprawić. Bardzo proszę o pomoc. Auto to Renault Megane Scenic 1.6 w benz. 97 rok.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 17:41
Temat postu:

Re: Nie działający centralny zamek po odwrotnym podłączeniu akum


nightclubbing napisał:
Przejrzałem wszystkie bezpieczniki i raczej żaden nie jest przepalony.

To sprawdź jeszcze raz ale tak, abyś był pewien na 100%. W elektryce nie ma terminu ,,raczej,, albo coś jest albo go nie ma.
Powrót do góry
nightclubbing

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2014
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzebnica
Posiadane auto: Citroen C4 1.6HDi 90KM 2008 Citroen C5 II 1.6 HDI 110 KM 2005
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 18:05
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie działający centralny zamek po odwrotnym podłączeniu akum


Od centralnego na 100% jest dobry. Pozostałe również, chyba że bezpiecznik może się spalić w niewidoczny sposób. Szukałem bezpiecznika od immo, ale takiego nie ma.
Powrót do góry
soltek225

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Mercedes klasa A w168 1.4 1999r -LPG Lupo 1.0 2002 rok. Citroen Xara Picasso 1.6 HDI 2006 rok
Piwa: 18/5
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 21:39
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie działający centralny zamek po odwrotnym podłączeniu akum


witam
czy kontrolka na zegarach szybko miga?
mogę w tym problemie pomóc
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
kolo8310

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków Małopolska
Posiadane auto: Renault Scenic 1 ph 2 2001r 1.6 16v 107 KM(K4M700), Renault Laguna II PH I 2.0 IDE 16v(140)KM
Piwa: 5/21
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 22:36
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie działający centralny zamek po odwrotnym podłączeniu akum


Witam niestety jesteś w błędzie kolego.Jest coś takiego jak bezpiecznik od immo który odpowiada też za centralny zamek.Jest opisany na rozpisce jako MEMO INJECT tak jak tu.Z tego co mi się wydaje siedzi tam bezpiecznik 10A.
_________________
Pozdrawiam

Z góry przepraszam jeżeli popełnię jakiś błąd lecz jestem tylko człowiekiem
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 22:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nightclubbing

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2014
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzebnica
Posiadane auto: Citroen C4 1.6HDi 90KM 2008 Citroen C5 II 1.6 HDI 110 KM 2005
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 01 Wrz 2014, 10:27
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie działający centralny zamek po odwrotnym podłączeniu akum


soltek225 napisał:
witam
czy kontrolka na zegarach szybko miga?
mogę w tym problemie pomóc
pozdrawiam
Ale nie wiem o jaką kontrolkę chodzi. Ta od immo mryga szybko.

kolo8310 napisał:
Witam niestety jesteś w błędzie kolego.Jest coś takiego jak bezpiecznik od immo który odpowiada też za centralny zamek.Jest opisany na rozpisce jako MEMO INJECT tak jak tu.Z tego co mi się wydaje siedzi tam bezpiecznik 10A.

Bezpiecznik był dobry, ale i tak go wymieniłem. Niestety nic nie pomogło.

Może to jakiś problem z samym pilotem? Dodam że auto jest wiekowe i otwieranie drzwi nie działa, zamki są strasznie wysłuzone. Działało tylko zamykanie na pilota.
Powrót do góry
kolo8310

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków Małopolska
Posiadane auto: Renault Scenic 1 ph 2 2001r 1.6 16v 107 KM(K4M700), Renault Laguna II PH I 2.0 IDE 16v(140)KM
Piwa: 5/21
Wysłany: Pon 01 Wrz 2014, 13:38
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie działający centralny zamek po odwrotnym podłączeniu akum


Cytat:
Może to jakiś problem z samym pilotem?


Jeżeli masz pilot na podczerwień weź aparat skieruj na diodę i naciśnij guzik.Jeżeli dioda się zaświeci znaczy pilot dobry.A możesz zamknąć centralny z guzika na konsoli w aucie ?
_________________
Pozdrawiam

Z góry przepraszam jeżeli popełnię jakiś błąd lecz jestem tylko człowiekiem
Powrót do góry
nightclubbing

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2014
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzebnica
Posiadane auto: Citroen C4 1.6HDi 90KM 2008 Citroen C5 II 1.6 HDI 110 KM 2005
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 01 Wrz 2014, 16:05
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie działający centralny zamek po odwrotnym podłączeniu akum


kolo8310 napisał:
Cytat:
Może to jakiś problem z samym pilotem?


Jeżeli masz pilot na podczerwień weź aparat skieruj na diodę i naciśnij guzik.Jeżeli dioda się zaświeci znaczy pilot dobry.A możesz zamknąć centralny z guzika na konsoli w aucie ?

Na konsoli moge zamknac. działa tak jak powinien, ale pilotem nie da rady. Nie wiem o jaki aparat chodzi i jaka diode. Powiem tylko, że gdy wciskam guzik na pilocie to zapala się na nim czerwona lampka i gassnie. Dokładnie nie pamietam, ale wydaje mi się, że kiedyś tyle ile trzymałem wciśniety guzik to tyle się paliła lampka. Teraz, zaswieca się i odrazu ganie, mimo iz trzymam guzik nadal wcisniety. Miałem kiedys problem w drugim aucie, ze po zmianie baterii trzeba było zakodowac pilota, wkładajac i przekrecajac stacyjke. Tutaj to nie działa. Baterie wymieniane rok temu, więc raczej nie sa rozładowane.
Powrót do góry
kolo8310

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków Małopolska
Posiadane auto: Renault Scenic 1 ph 2 2001r 1.6 16v 107 KM(K4M700), Renault Laguna II PH I 2.0 IDE 16v(140)KM
Piwa: 5/21
Wysłany: Pon 01 Wrz 2014, 17:45
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie działający centralny zamek po odwrotnym podłączeniu akum


W takim razie na początek trzeba się dowiedzieć jak sterowany jest centralny zamek,czy radiowo czy na podczerwień.Jeżeli sterowany jest podczerwienią to w podsufitce będzie odbiornik który wygląda tak.Co do pilota jeśli jest sterowanie podczerwienią to wygląda tak
http://zapodaj.net/54f3329760340.jpg.html
http://zapodaj.net/03ee6356fd557.jpg.html

Aby sprawdzić czy pilot wysyła wiązkę podczerwieni należy włączyć aparat w telefonie lub zwykły aparat cyfrowy i skierować obiektyw na diodę podczerwieni która znajduję się w górnej części kluczyka obok grotu.Tu filmik/instrukcja sprawdzenia działania pilota.Natomiast jeżeli sterowanie jest radiowe to analogicznie w pilocie nie będzie diody i odbiornik w podsufitce będzie bez tego ciemnego szkiełka
_________________
Pozdrawiam

Z góry przepraszam jeżeli popełnię jakiś błąd lecz jestem tylko człowiekiem
Powrót do góry
nightclubbing

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2014
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzebnica
Posiadane auto: Citroen C4 1.6HDi 90KM 2008 Citroen C5 II 1.6 HDI 110 KM 2005
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 01 Wrz 2014, 20:32
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie działający centralny zamek po odwrotnym podłączeniu akum


Tak więc pilot jest na podczerwień, w aparacie widać jak dioda daje 2 krótkie mrygnięcia. Swoją drogą nie wiedziałem o tym patencie.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pon 01 Wrz 2014, 20:54
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie działający centralny zamek po odwrotnym podłączeniu akum


Wszystko w aucie działa (światła,szyby,wycieraczki,wskaźniki) tylko nie możesz go odpalić?
Powrót do góry
kolo8310

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków Małopolska
Posiadane auto: Renault Scenic 1 ph 2 2001r 1.6 16v 107 KM(K4M700), Renault Laguna II PH I 2.0 IDE 16v(140)KM
Piwa: 5/21
Wysłany: Pon 01 Wrz 2014, 23:12
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nie działający centralny zamek po odwrotnym podłączeniu akum


Znaczy pilot działa tylko auto nie odbiera sygnału.Sprawdzić tak jak kolega milejow napisał szyby,światła,wycieraczki.Jeżeli to działa to sprawdzić odbiornik podczerwieni czy gdzieś się kabel nie upalił lub ścieżka.Żeby wyjąć odbiornik trzeba nacisnąć i pchnąć w stronę szyby.A sprawdzałeś wszystkie bezpieczniki metodą włóż/wyjmij czy tylko tak zerknąłeś.Raz miałem tak jak zakładałem alarm w Megance że zrobiłem zwarcie na odbiorniku padł bezpiecznik.Przeglądnąłem wszystkie bezpieczniki ale nie znalazłem spalonego.Dopiero jak wyciągnąłem BSI i wszystkie bezpieczniki po kolei wyciągałem znalazłem spalony.Również przy spalonym bezpieczniku nie miałem lewej przedniej szyby elektrycznej,świateł mijania ,kierunkowskazów i chyba jeszcze długich
_________________
Pozdrawiam

Z góry przepraszam jeżeli popełnię jakiś błąd lecz jestem tylko człowiekiem
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

21 900

2012r.

169 230 km

łódzkie

RenaultClio

11 990

2010r.

175 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

38 000

2013r.

209 000 km

śląskie

RenaultTalisman

68 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie

RenaultLaguna

25 000

2010r.

190 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System