Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Różne ciśnienie w cylindrach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dryh

Debiutant



Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: vel satis, 2200 diesel, 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 31 Paź 2014, 12:29
Temat postu:

Różne ciśnienie w cylindrach


Tydzień po poważnym remoncie silnika 2,2 (m.in. wymieniona głowica i dwa tłoki) zauważyłem, że rano silnik po uruchomieniu przez kilka sekund pracuje nierówno, a z rury wydechowej wydostaje się biały dym. Mechanik stwierdził, że to któryś z wtryskiwaczy popuszcza (dwa z nich były regenerowane). Wyskoczyłem więc z 300 zł na badania, no i okazało się, że wtryski są OK, natomiast różnica ciśnienia między poszczególnym cylindrami jest zbyt duża - podobno nie może przekraczać 10 procent, a u mnie jest 28, 30, 31 i 32. I co teraz, ja biedny miś, mam zrobić? Nie jest to jakaś szczególnie bolesna dolegliwość, ale może z czasem z tego urodzi się coś gorszego? Bo naprawa tego to chyba znowu kupa roboty i kasy...
Powrót do góry
jareksz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 471
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: modus 2005 1,6 benz,Vel Satis 2,0,2006
Piwa: 28/3
Wysłany: Sob 01 Lis 2014, 22:38
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Różne ciśnienie w cylindrach


Przy takim ciśnieniu różnica 4 kG na cm 2 to nie wiele ,mało informacji. Jeśli była wymiana tłoków to pierścienie jeśli były nowe muszą się dotrzeć, jeśli zamki były rozstawione prawidłowo. Głowica -może nowe zawory -nie znamy rzetelności prawidłowego dotarcia zaworów.Z jakiego powodu był remont .Wróżenie z fusów. Sory ale nie równa praca na zimnym może być jeszcze od czego innego.
_________________
jarek
Powrót do góry
dryh

Debiutant



Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: vel satis, 2200 diesel, 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 17:17
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Różne ciśnienie w cylindrach


Dzięki za odpowiedź. Remont był, bo silnik brał olej i płyn chłodniczy. Miałem nadzieję, że to tylko uszczelka pod głowicą, ale rzeczywistość okazała się o wiele gorsza. Musiałem więc kupić używaną głowicę (600 zł), którą sprawdzila i przygotowała specjalistyczna firma za niecałe 400 zł. Poza tym dwa nowe tłoki, pompa wody, termostat, dwa wtryski do regeneracji i komplet świec żarowych. Z tego, co napisałeś, zrozumiałem, że A) różnica ciśnień nie musi być przyczyną nierównej pracy, B) że jak się to wszystko poukłada, to ten defekt może ustąpić. Nie wiem tylko, co znaczy "nie znamy rzetelności prawidłowego dotarcia zaworów". Wiem, że głowica była sprawdzona, splanowana i wymieniono w niej wszystko, co się podobno w takich sytuacjach wymienia.
Powrót do góry
jareksz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 471
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: modus 2005 1,6 benz,Vel Satis 2,0,2006
Piwa: 28/3
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 21:21
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Różne ciśnienie w cylindrach


Tak ,cena w większości usług świadczy o jakości i rzetelności wykonanej pracy.Czas to zweryfikuje mam nadzieję pozytywnie dla Ciebie.
_________________
jarek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultClio

34 500

2017r.

70 000 km

śląskie

RenaultMegane

36 990

2015r.

111 000 km

śląskie

RenaultMegane

24 999

2011r.

204 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultTalisman

58 900

2019r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultCaptur

43 900

2019r.

42 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System