Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Padła klapa bagażnika. Mechanizm nie działa.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brylfcb

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolbuszowa
Posiadane auto: Scenic II, 2.0+LPG, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Lis 2014, 00:44
Temat postu:

Padła klapa bagażnika. Mechanizm nie działa.


Od niedawna jestem właścicielem GSc II. Mam problem z klapą bagażnika stąd pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników Renault. Temat wałkowany na forum, jednak moja sytuacja wygląda nieco inaczej (bynajmniej tak mi się wydaje, gdyż nie znalazłem odpowiedzi na moje konkretne objawy). Do rzeczy:

Autko użytkowane przez ok. 2 tygodnie, zamykane z pilota, HF działa. Bajerka:). Dwa dni temu po otworzeniu całego auta pilotem, otworzyłem normalnie klapę bagażnika, po czym został on prawidłowo zatrzaśnięty. Po odpaleniu silnika komputer pokazał jakby bagażnik był otwarty. Po wyjściu z auta i próbie ponownego otwarcia i zamknięcia, okazało się, że jest on zablokowany. Zgasiłem silnik, zamykałem i otwierałem auto z pilota z myślą, że odpuści - nic z tych rzeczy. Poza tym auto się nie zamykało. Dawało sygnał charakterystyczny dla zamykania zamka centralnego, jednak nie sygnalizowało kierunkowskazami. Po oddaleniu pilota od samochodu (niwelowanie HF) można było do niego wejść. Odpaliłem samochód - świeciła się na czerwono ikonka klapy (później się okazało, że była to najprawdopodobniej ikonka samej tylnej szyby). Wróciłem. Noc auto stało otwarte. Czytając forum okazało się, że mogę otworzyć awaryjnie klapę od środka - udało się. Jednak po ponownym zatrzaśnięciu klapy znów nie da się jej otworzyć - nasłuchiwałem czy słychać charakterystyczny dźwięk mechanizmu i kliknięcie w klapie. NIE SŁYCHAĆ. Przy dalszych oględzinach okazało się, że uchylna szyba tylna była otwarta. Delikatnie została zatrzaśnięta. W tym momencie wróciło zamykanie zamka centralnego z pilota i zniknęła czerwona ikonka klapy/szyby. Niestety nadal nie mogę otworzyć klapy bagażnika z zewnątrz. Proszę o radę co może być przyczyną. Nie ściągałem plastików - zrobię to tylko proszę o podpowiedź na co zwracać szczególną uwagę? Zepsuł się mechanizm zamka, czy może jakich styk nie łączy, a może kabel się przerwał? Istnieje również możliwość, że sam zablokowałem bagażnik jakimś przyciskiem wewnątrz kabiny.

P.s. sorry jeśli powielam temat - nie znalazłem jednak opisu sytuacji podobnej do mojej.
_________________
Visca el Barca!
Powrót do góry
tom_speed

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: grand scenic 2006 2.0 dci______omega 1995 x20xev______hyundai Santa Fe 2.2 2007
Piwa: 39/3
Wysłany: Sro 19 Lis 2014, 01:18
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Padła klapa bagażnika. Mechanizm nie działa.


otwierales awaryjnie klape??
sprobuj na krotko zewrzec styki wylacznika, moze zasniedzial
Powrót do góry
gadu-gadu
scenic1970

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów
Posiadane auto: Renault Scenic 3,1.9 Dci, 2009r.
Piwa: 7/8
Wysłany: Sob 29 Lis 2014, 18:25
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Padła klapa bagażnika. Mechanizm nie działa.


Witam,
proponuję ściągnąć plastik z tylnej klapy (dwie śrubki i delikatnie "wyrywać" do siebie zaczepy) i pooglądać, poruszać kabelkami. Jeżeli nic nie da to zdemontować zamek, w miarę proste, po rozebraniu na stół, nie oszczędzać na wd-40 czy innym czyścidle, pooglądać styki w środku, widać je i próbować podłączać pod wtyczkę -bez montażu- aż zadziała, chyba że coś w środku będzie pęknięte to wtedy nowy zamek (zamek generalnie jest nierozbieralny.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

65 900

2021r.

9 741 km

śląskie

RenaultScenic

58 900

2017r.

148 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

21 900

2012r.

169 230 km

łódzkie

RenaultEspace

84 990

2018r.

109 000 km

śląskie

RenaultCaptur

83 300

2021r.

75 606 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System