Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Bardzo słabe ogrzewanie


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubek33

Debiutant



Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKIE
Posiadane auto: Renault Megane Scenic 1.6 16V + gaz 2003 r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 25 Lis 2014, 21:16
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Bardzo słabe ogrzewanie


Mnie również auto przestało grzać ale tak nagle. Mam gaz to grzał słabiej ale teraz leci tylko letnie powietrze. W piątek jade do mechanika - zobaczymy Sad także czekam na sugestie może ktoś ma jakiegoś pomysła ???
Powrót do góry
Marian1981

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Megan Scenic I
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2014, 23:07
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Bardzo słabe ogrzewanie


Witam. Mając na uwadze mrozy i odpowiednie grzanie w środku dzisiaj wymieniłem termostat(podobno od tego trzeba zaczynać/w sklepie nie mieli nagrzewnicy czekam do jutra).
Stwierdzenie usterki termostatu. Odpalam silnik czekam 5 minut(tem. otoczenia 3c) sprawdzam węże idące do nagrzewnicy(cieńkie łatwo rozpoznać-kierują się w nogi kierowcy) zaczynają być letnie. Sprawdzam grubą rurę za termostatem idącą do chłodnicy tak samo letnia(tem. silnika dochodzi do pierwszej kreski oznaczając awarję termostatu). Wyciągnięty termostat ma uszkodzoną uszczelkę przy tłoczku co potwierdza awarię.(wymiana jest opisana na forum) w razie czego piszcie pomogę-wymiana prosta(ps nie ruszajcie odpowietrzników mi został w ręce po samym dotknięciu, reszta została w środku/ułamał się).
Po zalaniu płynem odpalam i termostat działa prawidlowo. Przy temeraturze na połowie wskażnika zaczyna otwierać się i puszczać płyn na chlodnicę. Niestety ogrzewania dalej nie ma w kabinie. Jutro wymiana nagrzewnicy dam znać czy w końcu zacznie grzać(kumpel mówił żeby po mału nalewać płyn do nagrzewnicy może dlatego nie grzeje po wymianie u Was bo jest zapowietrzona).
Powrót do góry
Marian1981

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Megan Scenic I
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2014, 23:14
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Bardzo słabe ogrzewanie


kris4510 sprawdź czy otwiera się Tobie kratka na ciepłe powietrze. Wykręć popielniczkę/potem dwie sróby w desce pod popielniczką potem zciągasz środkowy panel z pokrętlami tam są dwie linki jedna kierunek nadmuchu(szyba/nogi itd) sprawdź czy dobrze to chodzi i czy linka się nie wypiela i nie otwiera obiegu. Może masz zapowietrzoną nagrzewnicę wymieniałeś sam czy mechanik?
Powrót do góry
romek123

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): BS
Posiadane auto: Scenic 2.0 F3R B/G
Piwa: 7/10
Wysłany: Czw 27 Lis 2014, 10:45
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Bardzo słabe ogrzewanie


Zapowietrzyć nagrzewnicy się raczej nie da. Co mi się zdaje , jest ona niżej niż reszta instalacji. Jeśli klapki powietrza są w porządku, to jest zasyfiona. Mułem/rdzą-ogólnie syfem. Kiedyś w Vectrze płukałem, i efekty od razu widoczne były. Zwróć uwagę na uszczelnienie gąbkowe wokół nagrzewnicy.
_________________
Ta wiadomość nie ma żadnego przekazu ani sensu i nie w całości się z nią zgadzam.
Powrót do góry
Marian1981

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Megan Scenic I
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Lis 2014, 18:45
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Bardzo słabe ogrzewanie


Panowie potrzebuję pomocy bo mnie zaraz trafi. Wymontowałem nagrzewnicę i pokruszyły sie rurki plastikowe wchodzące do nagrzewnicy. Dzisiaj wymontowałem te rurki plastikowe łaczące komore silnika z kabiną(miałem zrobic opis jak i co wyglada ale praca staneła prawie na końcu) niestety po zamontowaniu spowrotem nowych dostarczonych do nagrzewnicy rurek za nic w świecie nie moge połączyc rurek i nagrzewnicy. Odstaje albo z jednej albo z drugiej strony na tej płaszczyźnie z oringami. Miał moze ktos podobny problem? może pomożecie?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 29 Lis 2014, 18:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kubek33

Debiutant



Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKIE
Posiadane auto: Renault Megane Scenic 1.6 16V + gaz 2003 r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 29 Lis 2014, 19:12
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Bardzo słabe ogrzewanie


W moim aucie dziś pomogło płukanie nagrzewnicy - nareszcie grzeje bo już była zgroza brr brrr. Mam auto z gazem i mechanik podpowiedział by grzał jeszcze lepiej trzeba trochę ścisnąć opaską wąż doprowadzający gorący płyn do reduktora instalacji gazowej - czy ktoś coś takiego robił a jeśli tak to ile ścisnąć??
Powrót do góry
posnanss

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Renault Grand Scenic II 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Paź 2019, 10:11
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Bardzo słabe ogrzewanie


Cześć,

Pozwalam sobie "odgrzać" temat. Objawy słabego ogrzewania jak u kolegów, ale:
1. Termostat sprawny - po kilkunastu minutach 5 kresek,
2. Nagrzewnica sprawna,
3. Silniczek regulacji klap sprawny,
4. sterowanie nawewiewem bez problemu.

Identyczna sytuacja jak uruchomiłem klimę - na chwilę podwyższało temp po czym wracało do letniej temp.

Samochód z instalacją gazową.

W trakcie naprawy po ustawieniu wyższej temperatury silniczek otwierał klapę, ale po kilkunastu sekundach ją zamykał przez to ponownie zaczynało lecieć tylko letnie powietrze.

Mechanik poddał się i nie jest w stanie nic wymyśleć - przynajmniej uczciwe podszedł do tematu.

Macie może jakieś pomysły ?

pozdrawiam,

Michał
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

31 900

2015r.

145 880 km

śląskie

RenaultCaptur

39 990

2013r.

116 000 km

śląskie

RenaultClio

33 900

2017r.

70 000 km

śląskie

RenaultKadjar

97 990

2022r.

20 000 km

śląskie

RenaultLaguna

11 900

2007r.

290 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System