Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Clio2Ph1 1.6 8v Si seryjne zawieszenie takie samo jak w inn?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzesio85

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Książenice
Posiadane auto: Renault Clio II ph1 1.6 8v 1999
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 16 Paź 2010, 12:55
Temat postu:

Clio2Ph1 1.6 8v Si seryjne zawieszenie takie samo jak w inn?


Witam,
czy orientuje się ktoś może czy były różnice w zawieszeniu OE clio 2 ph1 1.6 8v 90KM wersja Si 1999r (sprowadzony z Francji) a innymi wersjami? Konkretnie chodzi mi o sprężyny i amortyzatory. W wersji wyposażenia Si były m.in. pseudo kubełkowe fotele. W samochodach z silnikiem 1.6 8v jest inny (sztywniejszy) stabilizator przechyłów w przednim zawieszeniu niż przy silniku 1.4 8v.
Czy sprężyny w wersji Si były inne niż w wersjach RT, RXT itp.? Samochód stoi jakoś niżej niż inne Clio (wyglądają jakby na szczudłach stały) i teraz nie wiem czy to wynika z tego, że sprężyny już są tak dobite czy fabrycznie były krótsze.
Muszę wymienić tylne sprężyny bo w jednej pękł ostatni zwój, a mam zamiar kupić sprężyny Jamex standardowe 592914 (produkowane w Kudowej-Zdr.Wink. Z racji tego, że czeka mnie także wymiana amortyzatorów z przodu to zastanawiam się czy nie wymienić również sprężyn na nowe marki Jamex aby auto stało równo.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Grzesio
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Sob 16 Paź 2010, 19:47
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio2Ph1 1.6 8v Si seryjne zawieszenie takie samo jak w inn?


.
Powrót do góry
grzesio85

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Książenice
Posiadane auto: Renault Clio II ph1 1.6 8v 1999
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 19:38
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio2Ph1 1.6 8v Si seryjne zawieszenie takie samo jak w inn?


Znalazłem taki artykuł: http://www.renaultclio.pl/c2_051.phtml
a w nim info nt. clio II si:

Cytat:
Układ jezdny ma identyczną charakterystykę jak wersja 1.6 RXT; m.in. zwiększona sztywność elastycznego zamocowania osi, nowe parametry amortyzacji, szerokie opony (175/50/14) pozwalają na dynamiczną, sportową jazdę. W Polsce oferowana jest wersja z silnikiem 1.6, ale w innej nieco wersji wyposażeniowej.



Oczywiście powyższego fragmentu nie można traktować jak wyroczni, może tak jest faktycznie.
Dobra, nie ma się co nad tym dłużej rozwodzić, zamówiłem już sprężyny standardowe Jamex. W późniejszym terminie napiszę jak się sprawują.
Pozdro
Grzesio
Powrót do góry
grzesio85

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Książenice
Posiadane auto: Renault Clio II ph1 1.6 8v 1999
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 22:09
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio2Ph1 1.6 8v Si seryjne zawieszenie takie samo jak w inn?


Odkopuję mój stary post, ale może się przyda potomnym.
Standardowe sprężyny Jamex po 3,5 roku i 30 tys km osiadły i tylne zawieszenie mi dobija na dużych nierównościach :thumbdown: Może Jamexy w wersji Heavy Duty (wzmocnione) byłyby lepsze? Samochodem nie woziłem nigdy worków z cementem itp.
Taka przestroga: jeżeli już chcecie kupić jamexy to tylko w wersji HD, ale lepiej dołóżcie trochę kasy do lepszych.
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pią 16 Maj 2014, 17:11
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio2Ph1 1.6 8v Si seryjne zawieszenie takie samo jak w inn?


Sprężyny dostają po du..pie gdy amory są za słabe albo gdy przeładowujesz auto.
Z doświadczenia i praktyki wiem że badanie amorów na SKP to totalna ściema i warto je co jakiś czas wymienić bo po ich wymianie można się zdziwić prowadzeniem auta (warto zainwestować w gazówki).
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 16 Maj 2014, 17:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
h5n1toja

Auto Maniak



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 505
Skąd jesteś (miejscowość / region): śWIDNIK
Posiadane auto: kia venga 1,4 V16 ,scenik III 2,0 160KM laguna 2,0 GT
Piwa: 17/1
Wysłany: Nie 18 Maj 2014, 14:14
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio2Ph1 1.6 8v Si seryjne zawieszenie takie samo jak w inn?


zawieszenie jest takie samo we wszystkich clio II jedyna różnica to wielkość łożyska przedniej osi ilość zębów pól osiek i tarcze zaciski hamulcowe. Po za tym wszystko zamienne . no i zapomniałem napęd benzyna będzie miało znaczenia ale tylko w układzie napędowym.
_________________
Jak ktoś obłąkany, kto miota ogniste pociski, strzały i śmierć taki jest człowiek, który chytrze podszedł swego bliźniego i rzekł: Czyż nie żartowałem
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultCaptur

59 800

2017r.

84 349 km

podkarpackie

RenaultClio

34 500

2017r.

70 000 km

śląskie

RenaultCaptur

58 300

2018r.

104 941 km

podkarpackie

RenaultTwingo

13 900

2008r.

179 000 km

małopolskie

RenaultTalisman

55 850

2016r.

144 800 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System