Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Lekarstwo na czujnik temperatury oraz inne styki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Instrukcje, manuale, fotoreportaże
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dodek

Auto Maniak



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 01:32
Temat postu:

Lekarstwo na czujnik temperatury oraz inne styki


Niedawno postanowiłem rozprawić się z termometrem zewnętrznym, który od wiosny coraz bardziej rozmijał się z prawdą. Zaczęło się od jednego, dwóch stopni a później było już coraz gorzej. Gdy różnica doszła do 10°C, postanowiłem w końcu coś z tym zrobić. Oczywiście na początek poszło czyszczenie styków. Starałem się to zrobić b. starannie ale i tak po wszystkim różnica we wskazaniach wynosiła 2-3°C. Nie miałem czasu dalej kombinować więc zadowoliłem się tym co jest. Po pewnym czasie sytuacja znowu zaczęła się pogarszać, a więc znowu czyszczenie i znowu udało się zejść do 2 stopni różnicy - i tak w przeciągu pół roku kilka razy. Już przymierzałem się do wymiany czujnika, ale wpadłem (ale to się później okazało) na genialny pomysł, którym chciałem się z Wami podzielić.
Otóż, po jesiennej konserwacji podwozia został mi taki oto preparat

Producent reklamuje go nie tylko jako świetny „zjadacz” do rdzy, ale także do tlenków innych metali. Ponoć świetnie czyści aluminium, miedź czy mosiądz. Postanowiłem to sprawdzić i przeczyścić feralne styki. Po odłączeniu wtyczki idącej od lusterka za pomocą patyczków do uszu naniosłem preparat na styki. Na zdjęciu patyczek przy trzecim i czwarty styku – wg. tego co znalazłem na forum są to styki od czujnika (przeczyściłem oczywiście wszystkie). U góry są dwa miejsca wolne choć według tego co znalazłem to na pierwszym od góry powinna być masa od czujnika, ale skoro wszystko działa to nie ma to znaczenia.

Drugą stronę połączenia a więc gniazda przeczyściłem nanosząc preparat .. nasączonymi drewnianymi wykałaczkami. Po kilku minutach naniosłem preparat powtórnie. Następnie zostawiłem wszystko i poszedłem coś zjeść. Ja zjadłem swoje a „rust eater” swoje.
Po ok. pół godziny postanowiłem zmyć odrdzewiacz ze styków. Użyłem do tego czegoś takiego;

Oczywiście wszystko dalej w skali mikro. Rozpuściłem kilka kropel ww preparatu w kieliszku i za pomocą patyczka do uszu wtyczkę i wykałaczki gniazda umyłem co się dało.
Następnie po krótkim przesuszeniu suszarką całej złączki przyszła pora na sprawdzenie efektów pracy. Wyniki przeszły moje najśmielsze oczekiwania, tym bardziej, że tym razem w ogóle nie szyściłem nic mechanicznie. Z resztą popatrzcie sami.
Temperatura w okolicach czujnika

Temperatura na wyświetlaczu

Tak wiec w moim przypadku ten zestaw sprawdził się znakomicie i myślę, że może być dobry także do innych styków. Oczywiście trzeba by było się zastanowić czy warto kupować coś takiego po to tylko, żeby podratować jedne styki. Ja nic nie kupowałem specjalnie, po prostu użyłem to co miałem a że się sprawdziło, efektami podzieliłem się z innymi. I to by było na tyle.
P.S. Minęły trzy tygodnie i termometr dalej pokazuje dokładnie. Wcześniej przy „skrobaniu” styków po takim czasie wskazania już się „rozjeżdżały”.
Ponieważ miałem chwilę "natchnienia", odświeżyłem zdjęcia w tutorialu. Sorry ale nie wiem czemu niektóre mi obraca a póki co nie umiem ich naprostować. Jak ktoś będzie potrzebował to i tak skorzysta.
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez dodek dnia Sro 15 Lut 2017, 23:47, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Wystawiono 8 piw(a)
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 02:02
Temat postu:

Re: Lekarstwo na czujnik temperatury oraz inne styki


piweczko za chęci i foto
Powrót do góry
norbert_p

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Grand Scenic III, 1.4 TCe
Piwa: 5/8
Wysłany: Sob 11 Gru 2010, 20:43
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Lekarstwo na czujnik temperatury oraz inne styki


Manual ok. U mnie też siada termometr i też na razie przekłamuje 2 stopnie... Popróbujemy, zobaczymy. Piwko.
Powrót do góry
bird4

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.3 TCe FAP Easy Life 2018
Piwa: 5/1
Wysłany: Pią 12 Sie 2016, 10:08
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Lekarstwo na czujnik temperatury oraz inne styki


Szkoda, że zdjęcia zniknęły. Nie wiadomo o jakich preparatach piszesz, a to jest najważniejsze w tym poście
Powrót do góry
alex1999

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Up Silesia
Posiadane auto: scenic 1.6 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Gru 2016, 23:47
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Lekarstwo na czujnik temperatury oraz inne styki


Witam co sie stało ze zdjeciami, nie tylko tu poznikały?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 20 Gru 2016, 23:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dodek

Auto Maniak



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
Wysłany: Pią 23 Gru 2016, 12:03
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Lekarstwo na czujnik temperatury oraz inne styki


Będzie więcej czasu to przeniosę zdjęcia na inny hosting.

Sorry ale nie wiem czemu niektóre mi obraca a póki co nie umiem ich naprostować. Jak ktoś będzie potrzebował to i tak skorzysta.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Instrukcje, manuale, fotoreportaże Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Instrukcje, manuale, fotoreportaże


RenaultKadjar

86 990

2021r.

15 000 km

śląskie

RenaultMegane

19 900

2009r.

184 200 km

łódzkie

RenaultLaguna

14 800

2009r.

280 000 km

pomorskie

RenaultFluence

21 900

2011r.

225 000 km

mazowieckie

RenaultTalisman

59 900

2018r.

116 900 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System