Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Thalia ) Zawór EGR w 1,5dCi - naprawiać/blokować ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kidzi

Czytelnik



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Thalia Expression 1,5dCi '04
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 17:51
Temat postu:

Zawór EGR w 1,5dCi - naprawiać/blokować ?


Kupiłem ze 2 miesiące temu 3 letnią thalię 1,5dCi - miesiąc później nagle stracił znacznie na mocy, praktycznie nie przyspieszał. Jako że to było krótko po kupnie w punkcie przy salonie autoryzowanym, wróciłem z pretensjami, co mi tu sprzedali. Poskutkowało, podpięli za darmo do kompa, okazało się, że są spalone świece i zawór EGR coś nie halo. Świece wymienili, zawór przeczyścili (z zastrzeżeniem, że już jest zużyty i znowu może się to stać), miesiąc (~3000km) był spokój. Teraz znowu pojawił się podobny problem, samochód na niskich obrotach praktycznie nie jedzie i kopci po dodaniu mocniej gazu, jak dobrnie tak do 2500-2700 obr/min, to nagle problem znika i przyspiesza już normalnie i bez dymienia. Lampka silnika raz się świeci, raz nie. Zasadniczo jak jadę w trasie 110-120, to problem nie istnieje, no ale na światłach już syf Confused Miałem okazję znowu podpiąć go do kompa, okazało się, że znowu coś nie tak z tym zaworem EGR. Zorientowałem się w cenach - w autoryzowanym serwisie zawór 800 zł, wymiana 200 + jeszcze za ponowne podpięcie do kompa .... Mad
W innym serwisie za nowy zawór 600 zł + wymiana 100 zł. Poszperali mi trochę w znajomym serwisie i są w stanie mi ten EGR wymienić z jakiegoś rozbitego (20.000 km przejechane) za 450 zł już z wszystkim.
I tu się rodzi moje pytanie - czy inwestować w wymianę tego zaworu ? Czy może go w jakiś sposób wyłączyć/wymontować/wywalić ? Czy blokować ten popsuty, czy kombinować dopiero na nowym ?
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi

A swoją drogą jak poczytałem o tym zaworze EGR i ile jest z nim problemów ... ręce opadają, po co to wogóle montują .... Idea zawracania spalin do silnika może i ma sens, ale jak 1 raz usłyszałem o tym, to odrobinę się dziwiłem 'po kij' ...

W/g mnie jest to równie kontrowersyjne, jak urynoterapia, stosowana w niektórych schorzeniach Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 21:13
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Zawór EGR w 1,5dCi - naprawiać/blokować ?


Witam, ten zawur możerz kupować czasem do bulu, puki ropa nie będze dobra, wijmij go i poczyść z osadu spalin, raz w mieśącu i zaoszczedzisz na serwisah, bo ten typ tak ma,
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
Kidzi

Czytelnik



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Thalia Expression 1,5dCi '04
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 23:35
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Zawór EGR w 1,5dCi - naprawiać/blokować ?


No opcja czyszczenia zaworu jest mi znana, sam tego nie będę robił, ale w znajomym warsztacie za 50 zł mi to zrobią ..... Tankuję cały czas na BP, i po 3000km znowu się zasyfił Confused Dwa razy sie wyczyści, a za trzecim znowu się 500 zł pójdzie bujać ... Na forum poświęconym silnikom diesla spotkałem się z wieloma przypadkami blokowania tego zaworu, ale żaden nie dotyczył renault i jestem po prostu ciekaw, czy ktoś z forumowiczów przeprowadzał podobną operację na silniku dCi renault. Spotkałem się z 1 przypadkiem po prostu odłączenia wtyczki (? nie wiem nawet jak to to wygląda) od zaworu, ale brak bliższych danych. Ten zawór jest w pełni elektryczny, czy działa pod wpływem ciśnienia ?
Zwiększona emisja tlenków azotu szczerze mówiąc mi wisi, tym bardziej że tak mały silnik i tak niewiele ich emituje Twisted Evil
Powrót do góry
gadu-gadu
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 23:44
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Zawór EGR w 1,5dCi - naprawiać/blokować ?


mozesz go zablokować od strony kolektora pszez niego tylko pszelatują spaliny i zawur odczytuie spaliny jak go zatkasz blaszloł z puszki bendą czyste spaliny dla kompa, trohe ih robiłem u francuzuw.
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
jang

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Renault Master 2,5 120KM 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lip 2008, 23:16
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Zawór EGR w 1,5dCi - naprawiać/blokować ?


Emilek.
co ty robiłeś jak inni chodzili do szkoły Shocked
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 07 Lip 2008, 23:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Ja1519

Czytelnik



Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Kwi 2009, 13:32
Temat postu:

Problem


witam mam problem z zaworem e gaz przy silniku 1.7 DTL pytałem w sklepie nowy kosztuje 700zł jeździłem po mechanikach każdy z nich proponuje czyszczenie takiego zaworu ale to wystarcza na 4,5 dni ponieważ on sie zacina. Mam pytanie czy taki zawór można zaślepić czy po zaślepieniu nie uszkodzi sie nic innego ? jeżeli idzie go zaślepić to trzeba go wyjąć całkowicie i w miejsce tego zaworu założyć zwykłą blachę? bo nie wiem dokładnie jak mam to zrobić
Powrót do góry
gadu-gadu
rafficz

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 1888
Skąd jesteś (miejscowość / region): RSR
Posiadane auto: AUDI TDI 1Z
Piwa: 70/0
Wysłany: Pon 04 Maj 2009, 14:38
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Zawór EGR w 1,5dCi - naprawiać/blokować ?


emilek napisał:
mozesz go zablokować od strony kolektora pszez niego tylko pszelatują spaliny i zawur odczytuie spaliny jak go zatkasz blaszloł z puszki bendą czyste spaliny dla kompa, trohe ih robiłem u francuzuw.

Straszne byki w pisowni. Z tego co da się odczytać co kolega napisał to dodać można że najlepiej blaszką stalową bo z puszki za chwilę się przepali. Chodzi o rurkę doprowadzająca spaliny do EGR.
Powrót do góry
Gwardian

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: thalia dCi 1,5 2004
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 06 Wrz 2009, 13:18
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Zawór EGR w 1,5dCi - naprawiać/blokować ?


Idealna na ten cel jest blaszka ze starego garnka teflonowego - z bocznej powierzchni, nie z dna. Takie alu jest o odpowiedniej strukturze a przy tym na tyle miękkie że idealnie da się spasować i łatwo obrobić na wymiar pod powierzchnię zaworu. Oczywiście zawór wstawia się (montuje) na blaszkę-zaślepkę.
Praktykowane w innych samochodach (też z silnikami benzynowymi) daje zadowalające efekty przy nieznacznym (dosłownie gramowym) wzroście spalania - ale za to poprawia osiągi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Thalia »

Opinie o samochodach Renault Thalia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne


RenaultKadjar

55 900

2015r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

RenaultKadjar

94 900

2021r.

32 000 km

śląskie

RenaultMegane

43 900

2018r.

115 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

14 900

2008r.

209 000 km

małopolskie

RenaultKoleos

24 900

2009r.

226 054 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System