Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Thalia ) Zawór EGR w 1,5dCi - naprawiać/blokować ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kidzi

Czytelnik



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Thalia Expression 1,5dCi '04
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 17:51
Temat postu:

Zawór EGR w 1,5dCi - naprawiać/blokować ?


Kupiłem ze 2 miesiące temu 3 letnią thalię 1,5dCi - miesiąc później nagle stracił znacznie na mocy, praktycznie nie przyspieszał. Jako że to było krótko po kupnie w punkcie przy salonie autoryzowanym, wróciłem z pretensjami, co mi tu sprzedali. Poskutkowało, podpięli za darmo do kompa, okazało się, że są spalone świece i zawór EGR coś nie halo. Świece wymienili, zawór przeczyścili (z zastrzeżeniem, że już jest zużyty i znowu może się to stać), miesiąc (~3000km) był spokój. Teraz znowu pojawił się podobny problem, samochód na niskich obrotach praktycznie nie jedzie i kopci po dodaniu mocniej gazu, jak dobrnie tak do 2500-2700 obr/min, to nagle problem znika i przyspiesza już normalnie i bez dymienia. Lampka silnika raz się świeci, raz nie. Zasadniczo jak jadę w trasie 110-120, to problem nie istnieje, no ale na światłach już syf Confused Miałem okazję znowu podpiąć go do kompa, okazało się, że znowu coś nie tak z tym zaworem EGR. Zorientowałem się w cenach - w autoryzowanym serwisie zawór 800 zł, wymiana 200 + jeszcze za ponowne podpięcie do kompa .... Mad
W innym serwisie za nowy zawór 600 zł + wymiana 100 zł. Poszperali mi trochę w znajomym serwisie i są w stanie mi ten EGR wymienić z jakiegoś rozbitego (20.000 km przejechane) za 450 zł już z wszystkim.
I tu się rodzi moje pytanie - czy inwestować w wymianę tego zaworu ? Czy może go w jakiś sposób wyłączyć/wymontować/wywalić ? Czy blokować ten popsuty, czy kombinować dopiero na nowym ?
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi

A swoją drogą jak poczytałem o tym zaworze EGR i ile jest z nim problemów ... ręce opadają, po co to wogóle montują .... Idea zawracania spalin do silnika może i ma sens, ale jak 1 raz usłyszałem o tym, to odrobinę się dziwiłem 'po kij' ...

W/g mnie jest to równie kontrowersyjne, jak urynoterapia, stosowana w niektórych schorzeniach Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 21:13
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Zawór EGR w 1,5dCi - naprawiać/blokować ?


Witam, ten zawur możerz kupować czasem do bulu, puki ropa nie będze dobra, wijmij go i poczyść z osadu spalin, raz w mieśącu i zaoszczedzisz na serwisah, bo ten typ tak ma,
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
Kidzi

Czytelnik



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Thalia Expression 1,5dCi '04
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 23:35
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Zawór EGR w 1,5dCi - naprawiać/blokować ?


No opcja czyszczenia zaworu jest mi znana, sam tego nie będę robił, ale w znajomym warsztacie za 50 zł mi to zrobią ..... Tankuję cały czas na BP, i po 3000km znowu się zasyfił Confused Dwa razy sie wyczyści, a za trzecim znowu się 500 zł pójdzie bujać ... Na forum poświęconym silnikom diesla spotkałem się z wieloma przypadkami blokowania tego zaworu, ale żaden nie dotyczył renault i jestem po prostu ciekaw, czy ktoś z forumowiczów przeprowadzał podobną operację na silniku dCi renault. Spotkałem się z 1 przypadkiem po prostu odłączenia wtyczki (? nie wiem nawet jak to to wygląda) od zaworu, ale brak bliższych danych. Ten zawór jest w pełni elektryczny, czy działa pod wpływem ciśnienia ?
Zwiększona emisja tlenków azotu szczerze mówiąc mi wisi, tym bardziej że tak mały silnik i tak niewiele ich emituje Twisted Evil
Powrót do góry
gadu-gadu
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 23:44
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Zawór EGR w 1,5dCi - naprawiać/blokować ?


mozesz go zablokować od strony kolektora pszez niego tylko pszelatują spaliny i zawur odczytuie spaliny jak go zatkasz blaszloł z puszki bendą czyste spaliny dla kompa, trohe ih robiłem u francuzuw.
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
jang

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Renault Master 2,5 120KM 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lip 2008, 23:16
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Zawór EGR w 1,5dCi - naprawiać/blokować ?


Emilek.
co ty robiłeś jak inni chodzili do szkoły Shocked
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 07 Lip 2008, 23:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Ja1519

Czytelnik



Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Kwi 2009, 13:32
Temat postu:

Problem


witam mam problem z zaworem e gaz przy silniku 1.7 DTL pytałem w sklepie nowy kosztuje 700zł jeździłem po mechanikach każdy z nich proponuje czyszczenie takiego zaworu ale to wystarcza na 4,5 dni ponieważ on sie zacina. Mam pytanie czy taki zawór można zaślepić czy po zaślepieniu nie uszkodzi sie nic innego ? jeżeli idzie go zaślepić to trzeba go wyjąć całkowicie i w miejsce tego zaworu założyć zwykłą blachę? bo nie wiem dokładnie jak mam to zrobić
Powrót do góry
gadu-gadu
rafficz

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 1888
Skąd jesteś (miejscowość / region): RSR
Posiadane auto: AUDI TDI 1Z
Piwa: 70/0
Wysłany: Pon 04 Maj 2009, 14:38
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Zawór EGR w 1,5dCi - naprawiać/blokować ?


emilek napisał:
mozesz go zablokować od strony kolektora pszez niego tylko pszelatują spaliny i zawur odczytuie spaliny jak go zatkasz blaszloł z puszki bendą czyste spaliny dla kompa, trohe ih robiłem u francuzuw.

Straszne byki w pisowni. Z tego co da się odczytać co kolega napisał to dodać można że najlepiej blaszką stalową bo z puszki za chwilę się przepali. Chodzi o rurkę doprowadzająca spaliny do EGR.
Powrót do góry
Gwardian

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: thalia dCi 1,5 2004
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 06 Wrz 2009, 13:18
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Zawór EGR w 1,5dCi - naprawiać/blokować ?


Idealna na ten cel jest blaszka ze starego garnka teflonowego - z bocznej powierzchni, nie z dna. Takie alu jest o odpowiedniej strukturze a przy tym na tyle miękkie że idealnie da się spasować i łatwo obrobić na wymiar pod powierzchnię zaworu. Oczywiście zawór wstawia się (montuje) na blaszkę-zaślepkę.
Praktykowane w innych samochodach (też z silnikami benzynowymi) daje zadowalające efekty przy nieznacznym (dosłownie gramowym) wzroście spalania - ale za to poprawia osiągi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Thalia »

Opinie o samochodach Renault Thalia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne


RenaultKadjar

55 900

2015r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

RenaultScenic

18 800

2011r.

171 000 km

małopolskie

RenaultClio

39 900

2018r.

135 475 km

warmińsko-mazurskie

RenaultGrand Scenic

29 900

2013r.

220 000 km

śląskie

RenaultMegane

54 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System