Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Thalia ) Renia Thalia RT 1,4 2001r - porażka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miros68

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): ELC
Posiadane auto: Honda Jazz II, 1,4, 2004
Piwa: 1/4
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 20:24
Temat postu:

Renia Thalia RT 1,4 2001r - porażka


Do tej pory jeździłem Nexią 1,5. Wspominam ją z sentymentem. Nigdy mnie nie zawiodła. Niestety, licho mnie podkusiło by kupić thalię. Na początek przy wymianie rozrządu i pompy wodnej okazało się, że trzeba wymienić poduszkę pod silnikiem. Później była wymiana uszczelki pod głowicą i przy skrzyni biegów. Ponadto nadpalony włącznik ogrzewania tylnej szyby i uszkodzony wyłącznik krańcowy. W związku z tym brak sygnalizacji otwartych drzwi i włączonych świateł. Brak wkładki zamka bagażnika (handlarz opuścił kilka złotych na kupno nowej). W trasie pękł pasek alternatora, okazała się konieczna wymiana koła na alternatorze. Teraz, w zimę odkryłem słabe grzanie. Czeka mnie wymiana nagrzewnicy. Klucz do kół pasuje na śruby 17 a jakiś cwaniak wkręcił jedną 19. Dobrze, że wulkanizator zwrócił mi na to uwagę i kupiłem krzyżakowy. Dwa dni temu chciałem przebić się przez zaspę i czeka mnie klejenie zderzaka.
Powrót do góry
archive_25

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3887

Posiadane auto: Renault
Piwa: 227/87
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 21:40
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Renia Thalia RT 1,4 2001r - porażka


Przecież Thalia to nie czołg, kolego Wink
Powrót do góry
pavel

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: Thalia 1,4 8V 2004-brzydka jak wszystkie
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 17:46
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Renia Thalia RT 1,4 2001r - porażka


Następny klient, co to 10 - letnim wózkiem tej klasy chce jeździć za darmo.
_________________
BEER - connecting people.
Powrót do góry
gadu-gadu
miros68

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): ELC
Posiadane auto: Honda Jazz II, 1,4, 2004
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 06 Gru 2010, 15:39
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Renia Thalia RT 1,4 2001r - porażka


pavel napisał:
Następny klient, co to 10 - letnim wózkiem tej klasy chce jeździć za darmo.


Za jakie darmo? Przeczytałeś o wszystkich bolączkach? Wymiana uszczelki pod głowicą i pod skrzynią biegów ( dość częsty przypadek we francuzach) 1050zł, wymiana rozrządu pompy wodnej i poduszki 780zł, wymiana paska alternatora i kółka 160, wymiana spalonego włącznika ogrzewania tylnej szyby 65zł. Regulacja hamulca ręcznego 80 zł. Do tego wymiana płynów i filtrów 230zł. Czeka mnie jeszcze wymiana nagrzewnicy i montaż wyłącznika krańcowego i wkładki do bagażnika. To jest darmo? Oprócz tego nie liczę kosztu opon zimowych i takich innych bieżących wydatków. Nigdy więcej francuskich samochodów. Musiałem dołożyć 3 tys. aby jako funkcjonowało. Wartość samochodu nie wzrosła przez to.
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Pon 06 Gru 2010, 16:08
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Renia Thalia RT 1,4 2001r - porażka


.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 06 Gru 2010, 16:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
miros68

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): ELC
Posiadane auto: Honda Jazz II, 1,4, 2004
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 06 Gru 2010, 16:56
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Renia Thalia RT 1,4 2001r - porażka


uio napisał:
Wymian nie rób w ASO to będziesz płacił normalne ceny Idea

Mam zaprzyjaźnionych mechaników. Co prawda jeden tylko do prostych prac, płyny, filtry itp. ostatecznie wymiana rozrządu. Drugi natomiast poważniejsze sprawy. Części są drogie. Na szrotach nie ma thalii. Na allegro przez 2 m-ce szukałem wyłącznika ogrzewania tylnej szyby i końcu kupiłem oryginał. Podobno zamienników nie ma i 65 zł poszło. Crying or Very sad Przewody wysokiego napięcia, kupiłem zamiennik ale i tak na zamówienie. Nie jest to tani samochód w utrzymaniu ale mam nadzieję, że z tych poważniejszych kosztów już się wydostałem. Pozdrawiam
Powrót do góry
pavel

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: Thalia 1,4 8V 2004-brzydka jak wszystkie
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 01:05
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Renia Thalia RT 1,4 2001r - porażka


Miros, jeżeli kupujesz prawie 10 - letnie auto, to musisz liczyć się z kosztami. Pewnie ze 150 tys. km ma nakulane (mój tyle ma po 6 latach), a jeżeli nie, to ze względu na wiek, wymiana rozrządu, uszczelek płynów itp należy się każdemu samochodowi. A że Thalia nie jest autem z górnej półki, to każdy z nas chyba wiedział przed zakupem. Fakt, że z częściami bywa różnie i czasem bez oryginału się nie da. Ale nie narzekaj, że wydałeś m. in. 65 zl na włącznik, który pewnie wytrzyma do śmierci Twojego egzemplarza. Poczekaj, aż będziesz miał do wymiany uszczelniacz wydechu. Wtedy się naszukasz zamiennika, bo oryginał kosztuje niewspółmiernie do jego realnej wartości.
Głowa do góry i ciesz się z wielkości bagażnika. Pozdrawiam.
_________________
BEER - connecting people.
Powrót do góry
gadu-gadu
jasiek 71

Dyskutant



Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): tereszpol k.biłgoraja
Posiadane auto: renault espace 3 2.0 16v 2000r twingo 1998r
Piwa: 5/1
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 10:05
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Renia Thalia RT 1,4 2001r - porażka


witam, masz jakieś dziwne podejście do auta, narzekasz że musiałeś wymienić oleje filtry paski itp. ale to czeka każdego Crying or Very sad No napewno jak by to była inna marka to nie trzeba nic wymieniać, naprawiać tylko jezdzić a jak coś padnie to naprawa za darmo(najlepiej żeby mechanik nam za to zapłacił). Miałem siedem renault i jakoś żaden nie rozpadał mi się w oczach, większość kosztownych awarii spowodowana jest kiepską diagnozą mechanika (np.gotuje płyn, mechanik twierdzi że padła uszczelka głowicy a np.to tylko nieszczelny zaworek w korku lub uszkodzona pompa wody) lub eksploatacja w stylu cieknie niech cieknie, stuka niech stuka aby jechało (ale radio musi grać i pokrowce na siedzenia muszą być). Z opowieściami o awariach jest jak z zabawą w głuchy telefon, a najwięcej do powiedzenia o renault ma ten kto nim nie jezdził. pozdrawiam Wink
Powrót do góry
miros68

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): ELC
Posiadane auto: Honda Jazz II, 1,4, 2004
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 10:56
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Renia Thalia RT 1,4 2001r - porażka


Panowie!!!
Spokojnie. Wiem, że 10letnie auto wymaga nakładów aby można było nim jeździć ale jasiek i pavel źle odczytali to co napisałem. Płyny i filtry nie były wymienione na pierwszym miejscu usterek. Ogólnie wspomniałem tylko przy okazji wyszczególniania kosztów. Panowie, kupiłem to auto od handlarza (nigdy więcej) Nawet nie wiedział jakim płynem zalana była chłodnica ani jaki olej był w silniku. Samochód był zaniedbany, jedynie zrobione tylko jakieś myki aby złapać frajera. Olej w silniku był tak gęsty, że podejrzewam, że coś było dodane do niego abym nie zauważył wycieków spod głowicy i spod skrzyni. Wyobraźcie sobie moje [ cenzura ].....e gdy po poniesieniu jakichś kosztów odkrywałem, że czekają mnie następne. Przy wspomnianej nexii, dzwoniłem do właściciela i w miarę możliwości pomagał. Przyznał, że rozrząd należy wymienić "już" a pompa może jeszcze poczekać. I ja jak ją sprzedawałem (nexię) opowiedziałem nowej właścicielce całą historię napraw i zasugerowałem co w najbliższym czasie jest do zrobienia. Nie kupujcie nigdy samochodu od handlarza!!!!
Powrót do góry
pavel

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: Thalia 1,4 8V 2004-brzydka jak wszystkie
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 11:14
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Renia Thalia RT 1,4 2001r - porażka


miros68 napisał:
Panowie, kupiłem to auto od handlarza (nigdy więcej)

No i od tej informacji trzeba było zacząć!!! Very Happy
_________________
BEER - connecting people.
Powrót do góry
gadu-gadu
lugo6

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,6 16V 97r.
Piwa: 3/5
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 01:23
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Renia Thalia RT 1,4 2001r - porażka


Tata mial lanosa i teraz thalia i tez narzeka!!
Kup sobie bravolota he he Very Happy i bedzie ok!!!
Tak tu gadaja ze 10 letni samochod i trzeba dokladac--> zgadzam sie!
Ale nie tyle co kolega ja jezdze na zloty bravo ale nie ma az tak duzo roboty ja mam juz 1,5 roku i same rzeczy eksploatacyjne tzn plyny oleje rozrzad gaz i jeszcze wycieraczka i klamki a samochod ma 13lat!!!
wiec mysle i z tego co slysze to thalia nie jest super konstrukcja!!!
_________________
Nie ma to jak FIAT!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
robertw37

Dyskutant



Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Renault Thalia 1,5dCi 82 km 11.2005r.
Piwa: 2/11
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 16:41
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Renia Thalia RT 1,4 2001r - porażka


Dobry samochód trzeba dobrze poszukać. Nie warto łasić sie na okazję od handlarza. Ja mój kupiłem od pierwszego właściciela i nie narzekam, oprócz standardowych przeglądów, wymieniłem tylko końcówkę drążka i łącznik stabilizatora. Zresztą popatrz na temat http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=30094 .
Pozdrawiam R.
Powrót do góry
ksiąz

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlaskie
Posiadane auto: thalia1,4 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 07 Mar 2012, 10:16
Temat postu:

Re: Renia Thalia RT 1,4 2001r - porażka


miros68 napisał:
Ponadto nadpalony włącznik ogrzewania tylnej szyby i uszkodzony wyłącznik krańcowy. W związku z tym brak sygnalizacji otwartych drzwi i włączonych świateł..


Miałem te same problemy . W tym modelu to chyba norma. I jeszcze centralny w bagażniku często się zacina. Miałem też sporo problemów z immobilizerem i elektrykowi kazałem go odłączyć, ale to nie takie proste i kosztowało 150zł. A ,że to współgra z centralnym i przestał mi działać to musiałem dorobić pilota nowego i znów 150zł.
Powrót do góry
sentyy

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2012
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Thalia 2003 1.4 16v
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 09 Lut 2013, 21:53
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Renia Thalia RT 1,4 2001r - porażka


Ja tam kupiłem swoją thalię od handlarza i nie narzekam póki co, jedynie co to zostalem oszukany przez książeczkę serwisową jednak przed kupnem bylem w aso i potwierdzili mi stan przebiegu bagattela 37tys. Cena za auto nie najniższa bo 9500 + włożyłem do niego ok 1500zł (rozrząd,plyny, olej, filtry, świece, sonda lambda i jedna nowa cewka)
Auto (odpukać) póki co jest nie zawodne i chwalę je sobie.
Wszystko zalezy od egzemplarza i właściciela poprzedniego i obecnego.
POZDRAWIAM.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Thalia »

Opinie o samochodach Renault Thalia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Thalia ) Oceń swoje auto


RenaultKangoo

14 999

2009r.

153 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultMegane

19 999

2009r.

165 661 km

świętokrzyskie

RenaultMegane

57 900

2020r.

76 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

59 900

2020r.

38 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

79 990

2022r.

84 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System