Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Problemy z rozrusznikiem, paleniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziendobry

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Renault Scenic 2004 1.5D
Piwa: 0/7
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 20:07
Temat postu:

Problemy z rozrusznikiem, paleniem


Drodzy koledzy, potrzebuję waszej pomocy w dość skomplikowanej sprawie, zacznę od początku, w listopadzie miałem zmieniany rozrusznik ponieważ ostatni wysiadł, rozrusznik (ten nowy) okazał się wadliwy tzn. nie kręcił silnikiem, rozrusznik pracował ale wydawał z siebie dość dziwny dźwięk typu metalicznego i wydaje mi się że nie wskakiwał w wieniec (poprzedni nie miał z tym problemu, tuż przed jego śmiercią też jakby udeżył w wieniec nie zachaczając do zapalenia poczym po tygodniu normalnej pracy wysiadł, przy naciśnięciu przycisku start tylko piszczał, dopiero po podłączeniu drugiego samochodu zapalał), a więc żeby zbytnio nie komplikować drugi rozrusznik na gwarancji, bo minął może tydzień od jego założenia został wymieniony na nowy, który jest teraz w samochodzie i po ok dwóch tygodniach zaciął się dwa razy pod rząd tzn. głośny dżwięk bez odpalenia samochodu (wydaje mi się że nie kręcił wieńcem), dzisiaj po naciśnięciu sprzęgła i wciśnięciu przycisku start na wyświetlaczu pojawił się komunikat o wrzuceniu na luz, tak zrobiłem samochód odpalił, i to był jego ostatni raz, teraz tylko pali po naciśnięciu hamulca (zdarzyło mu się to dwukrotnie wcześniej nie paląc od sprzęgła tylko od hamulca) (tuż przed tym zdarzeniem tzn przed komunikatem na wyświetlaczu z wiadomością o wrzuceniu luzu nie załapał), jeśli macie możliwość pomóc to bardzo proszę bo mi już ręce opadły i nie wiem gdzie szukać i co z tym zrobić.
Powrót do góry
PatiEK

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Scenic II ph I
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 20:19
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Problemy z rozrusznikiem, paleniem


jesli po wcisnieciu sprzegla nie odpala, a po wcisnieciu hamulca odpala, szukałbym przyczyny 'nieodpalania' w czujniku sprzęgła.
Powrót do góry
gadu-gadu
dziendobry

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Renault Scenic 2004 1.5D
Piwa: 0/7
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 22:02
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Problemy z rozrusznikiem, paleniem


Tak też zacznę, tylko bardzo mnie dziwi sprawa z rozrusznikiem te problemy z nie wchodzeniem w wieniec, zdarza się dość rzadko ale dlaczego? może być winien sensor czujnika sprzęgła odpowiedzialny za odpalanie? Jeszcze miałem przy wcześniejszym razie komunikat odnośnie sensora kierownicy, już sam się gubię w chaosie tego wszystkiego, może to wina napięcia, alternator zmieniałem w lipcu a akumulator w listopadzie zeszłego roku.
Powrót do góry
PatiEK

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Scenic II ph I
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 22:07
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Problemy z rozrusznikiem, paleniem


elektronika jest czuła na spadki napięcia, więc możesz też skontrolować stan akumulatora. opcjonalnie podepnij się z komputerem i zobacz czy nie ma jakichś błędów w pamięci.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultEspace

7 900

1998r.

217 493 km

pomorskie

RenaultScenic

50 000

2018r.

240 000 km

śląskie

RenaultTalisman

125 990

2020r.

19 000 km

śląskie

RenaultLaguna

14 800

2009r.

280 000 km

pomorskie

RenaultScenic

28 900

2013r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System