Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dr_ozda

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Espace III 3.0 24V
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2008, 21:29
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Ten drugi przycisk tez jest od tempomatu. Można nim włączyć lub wyłączyć na chwilę tempomat, ale komputer pamieta ustawienia prędkości maks. Wyłączenie można np. użyć do chwilowego hamowania silnikiem (auto będzie zwalniało aż do zera), po ponownym właczeniu auto przyspieszy do wcześniej nastawionej prędkości. I to cała tajemnica tego "czarodziejskiego" przycisku.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Mar 2008, 01:10
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Leszczu napisał:


Powiedział, że po wymianie oleju i filtra w skrzyni z pewnością wszystko będzie normalnie. Zobaczymy.

.


Jesli ten specjalista z serwisu renault chce ci wymienic filtr w tej skrzyni to lepiej do niego wiecej nie jedz. Kolejny raz potwierdza sie moje twierdzenie ze w autoryzowanych serwisach moze potrafiliby zmienic olej ale w silniku.W tej skrzyni nie ma filtra oleju(tzn jest ale wewnatrz skrzyni i wymienia sie go przy remoncie skrzyni, poniewaz zeby go wymienic trzeba rozpolowic skrzynie.)
Wedlug mnie twoje objawy raczej wskazuja na powazniejsza usterke skrzyni. Czy teraz jezdzisz samochodem, jak sie zachowuje skrzynia.
Powrót do góry
gadu-gadu
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2008, 20:00
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


HEJ!
Witam ponownie po małym serwisowaniu.

Otóż byłem w serwisie renault tak jak pisałem ostatnio i podpiąłem się pod komputer.
Całą sprawą zainteresował się sam szef oddziału i żeśmy sobie porozmawiali.

Powiedział mi, że komputer faktycznie wskazuje błąd w "układzie hydraulicznym skrzyni biegów" i sprawdzi czy faktycznie skrzynia ma filtr bo coś w to wątpił a z kolei człowiek od części nie potrafił w komputerze zlokalizować tego filtra w programie serwisowym renault.

Więc ustaliłem z tym Panem, że problemem może być olej w skrzyni. Umówiliśmy się na wymianę.

Chciałem w tym miejscu zaznaczyć, ze wcześniej poleciłem w poprzednim serwisie w krórym wymieniałem rozrząd, filtry i płyny sprawdzić stan oleju w skrzyni. Panowie powiedzieli, że jest o dużo - ok. 4,5 - 5 L i jest OK.

Więc uznalem, że to nie olej. Ale tryb się wciąż włączał stąd moja wizyta w ASO renault.

Ok - dalej: umówiłem się na wymioanę oleju w skrzyni. Szefo do mnie zadzwonił rano po odstawieniu auta, że olej w skrzyni faktcznie jest w ilości 4,5 l ale jest CZARNY, śmierdzi kiełbasą z grila i ma nieciekawą konsystencję. Poprosiłem o zlanie.
Zlał do baniaka 5l.
Następnie zadzwonił 2 raz zeby powiedziec ze auto jest do odebrania.
Człowiek był na tyle miły, że zaprosił mnie za kulisy i pokazał ów olej. Faktycznie śmierdzidło o kolorze brunatnobrązowym. I tylko 4,5 L.

Powiedział mi, że oryginalnie powinno być ok. +/- 7 litrów i tyle wlał.

Pokazał mi też olej oryginalny. No różnica była kosmiczna. Przede wszystkim kolor. Jasny a nie ciemny.

Po włączeniu auta biegi przeskakują delikatniej i nie czuć tego wcale. Szczególnie wsteczny. Płynnie i cicho.

Pan zdjął także miskę olejową skrzyni i wyczyścił ją. Powiedział, że było tam dużo syfu i dobrze, że zdecydowałem się na wymianę oleju bo mogło być nieciekawie.

Za olej wraz z wymianą zapłaciłem 700 zł + 150 za czyszczenie i czyścidło. W sumie 850 zł.
2L ojelu kosztowały ok. 120 zł.

Teraz tak: wyjechałem z serwisu, przejechałem 3 km i znów biiip. znak błedu na wyświetlaczu i napis service ALE tylko przez chwilę. zapalił się raz, wyświetlił service i zniknął - pokazał się zegarek. Skrzynia znów na 3-cim biegu zablokowana. Zjechałem zrobiłem Off-> On i już ok. ALE ILE TAK MOŻNA?

MA ktoś może jakieś książeczki/skany/ebooki do tego samochodu?
Powrót do góry
elektromechanik

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice MŁAWY
Posiadane auto: renault espace2 -2,2LPG 95r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2008, 21:15
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Jeśli chcesz po angielsku na temat budowy napraw parametrów itp. to mam w pliku kilku kolegom na forum już dałem tylko musiałbyś podać adres.

Jest to razem z E II i musiałbyś sobie to przejrzeć.
Powrót do góry
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2008, 21:27
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


mozesz zapodać. na maila info małpa kolagen kropka pl

jeszcze jedna sprawa - czy ja mam JE czy coś tam? jak to się sprawdza?

Jaki mam typ skrzyni i silnika?

Pozdrawiam
M.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 24 Mar 2008, 21:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Mar 2008, 17:13
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Z iloscia oleju jak i miską cie oszukal. W skrzyni jest ok 7L oleju ale przy wymianie nie sposcisz nigdy tyle. Faktycznie sposcisz tylko ok 4,5 litra. Reszta zostaje glownie w konwerterze i kanalach. Wiec przy wymianie wchodzi tylko 4,5 litra. Miski olejowej tez tam nie ma wiec nie wiem co ci sciagal i czyscil. Skrzynie masz model LM0-to oznaczenie renault co nic nie mowi specowi od automatow tak naprawde jest to skrzynia ZF model 4HP20 montowana w peuegot 406, laguna, citroen c5, evasion, mercedes vito.
Olej tez mieli drogi. Faktycznie tam wchodzi tylko jeden rodzaj oleju
ESSO LT 71141 chociaz sprzedawany tez pod logo febi orginalnie dla VW. Koszt tego oleju to ok 30zl za litr.
Powrót do góry
gadu-gadu
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Mar 2008, 17:27
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


kurcze! skąd masz źródło takiej wiedzy? chętnie bym sprawdził - poczytał, doszkolił się Wink
Powrót do góry
Automix

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Kwi 2008, 23:48
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Tak jak było to tutaj już opisywane. Skrzynia biegów to typ ZF 4HP20.
Przy wymianie oleju 4,5 - 5 litrów ( zależy od kilku czynników - reszta zostaje w konwerterze ). Wymiana filtra olejowego ASB tylko i wyłącznie przy demontażu i naprawie skrzyni. To że wyczyścili miske olejową ASB to bardzo dobrze i oczywiście takowa jest ( tylko że nie na dole skrzyni ). Wchodzenie skrzyni w tryb awaryjny to z opisywanego przypoadku tylko i wyłącznie wina sterownika hydraulicznego tzw. płyty sterującej a dokładniej elektrozaworu modulacji ciśnienia. Należy zdjąć w/w płyte wymyć ją dokładnie posprawdzać prace zaworków mechanicznych oraz prace elektrozaworów ich rezystancje, pobór prądu i tak dalej ( troszkę zostawie tajemnicy dla siebie ) uszkodzone elementy wymienić na nowe ( służę częściami - adres i tel na mojej stronie ) zamontować i wykonać adaptacje skrzyni biegów. To chyba na tyle.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Espace »

Opinie o samochodach Renault Espace - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne


RenaultEspace

93 990

2017r.

78 000 km

śląskie

RenaultMegane

25 900

2012r.

154 580 km

lubelskie

RenaultMegane

48 800

2017r.

37 000 km

małopolskie

RenaultClio

34 900

2014r.

100 377 km

śląskie

RenaultGrand Scenic

29 900

2013r.

220 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System