Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Lut 2008, 09:10
Temat postu:

Skrzynia biegów i błąd komputera?


Witam!

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Espace III 3.0L 24V V6 z '01 roku.

Oto jego opis:

http://www.auto.matic.pl/espace2001/

Sprzedający powiedział mi, że jak jechał nim ze Szwajcarii to jakoś tak pod gazem mało tego gazu było czuć... Coś jak spadek mocy?
Powiedział mi, że mechanik powiedział mu, że wystarczy przewody zapłonowe wymienić i po sprawie - przewody kupił, świece profilaktycznie też. Mam je w razie czego.

I teraz sytuacja:

Jade, jade i nagle w kabinie niepokojący dzwięk BIIIIP!
W miejscu zegara pojawił się znaczek taki jak się bada na EKG serce - taki znak pulsu. Znaczek pombył pare sekund a następnie wyświetlił się napis SERVICE i zegarek wrócił.

I w tym momencie samochód jakby naprawdę stracił z połowe mocy - szczególnie jadąc wolno.

To auto ma automatyczną skrzynie biegów i wiadomo jak się wrzuci normalnie na D - Drive, i puści hamulec to ono zaczyna delikatnie jechać.

Po tym błędzie i piknięciu jak się zatrzymałem na światłach i trzymałem hamulec to samochód tak lekko chciał poruszyć się do przodu, potem przestał potem znów. Puściłem hamulec i samochód zaczął jechać - właściwie nie jechał tylko szarpał - baardzo wolno właśnie z lekkim szarpnięciem pojawiającym się co 1-2 sek. Tak jak bym w manualu wrzucił na 3 bieg jadąc 2 km/h - ale delikatniej.

Po wyłaczeniu i włączeniu samochodu wszystko wracało do normy i jechało się świetnie.

Jestem informatykiem więc dla mnie RESET urządzenia to sprawa podstawowa przy padzie systemu operacyjnego... pomyślałem, że w samochodzie też zadziała. I zadziałało.

I teraz pytanie - co jest mojej Żabce?
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Martwię się o skrzynię biegów. Profilaktycznie chciałem wymienić w niej olej - na jaki? I ile go kupić?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Maciej
Powrót do góry
dr_ozda

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Espace III 3.0 24V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Lut 2008, 04:57
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Gratuluję zakupu, też mam takiego tylko z roku 1999. Proponuję, abyś na początek pojechał na diagnostykę komputerową - to nie kosztuje dużo, a będziesz wiedział, co się naprawdę dzieje z autem. I zapomnij, że cokolwiek przy nim zrobisz samemu, lub prosto i szybko - TO PO PROSTU WYKLUCZONE! A jaki auto ma przebieg? Ma to istotne znaczenie, bo np. świece i przewody wymienia się tam razem z remontem rozrządu, co 120.000km. Po prosru, żeby to zrobić, trzeba wyjąć silnik. Pewnie dlatego poprzednik tego nie zrobił. I kupić trzeba spacjalne świece tytanowo-ceramiczne o dużej trwałości (prawie 100 zł sztuka). Rozumiesz chyba dlaczego? Skrzynie automatyczne wytrzymują około 250.000km (są solidnej konstrukcji) przy normalnej eksploatacji, potem trzeba umówić się na przegląd i wymianę niektórych podzespołów (kosztowna zabawa, warto więc znaleźć zawczasu dobrego mechanika, który również zna się na automatach). Części uzywane można dostać w rozsądnych cenach. A nowa skrzynia w serwisie kosztuje więcej, niż to auto jest warte. Generalnie proponuję, abyś zrobił gruntowny przegląd i diagnostykę, naprawił co trzeba i potem możesz się cieszyć z wygodnego i komfortowego podróżowania autkiem.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Lut 2008, 12:24
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Hej!

Dziękuję za informację.

Byłem na diagnostyce w salonie Suzuki - mają tam serwis Renault (Firma Jaszpol z Płocka)

Powiedziano mi, że:
- komputer nic nie wskazał jedynie jakąś drobną usterkę w elementach nadmuchu do kabiny oraz problem hydrauliczny w skrzyni biegów - czyli OLEJ.
- drążki stabilizatora, zbieżność kół, filtry.

Auto ma właśnie ok. 130 tyś i jest ze szwajcarii. Miało po 80 tyś wymieniany komputer i wyzerował się licznik. Wszystko jest w książce napisane.

Pytałem się w serwisie o części ale:
rozrząd oryginał 2 tyś. zamiennik 1300.
filtry + drążki stabilizatora 1200
Filtr oleju do skrzyni - 500

Zapytałem w zaprzyjaźnionym sklepie moto:
rozrząd GETZ (nie znam firmy ale mówią ze dobre) - 975
filtry - groszowa sprawa 200-300 zł
drążki - 70-90

Na allegro:
rozrząd 749
filtry 150-200
drążki - 25 zł.

I się zastanawiam bo napewno olej w skrzyni, filtry i drążki. Ale czy kupić na allegro czy w sklepie czy serwisie?

Jak szukać prawidłowego rozrządu do tego auta? Jak kupie na allegro to moze nie pasować. Jak sprawdzić czy będzie dobry?
Czy można przerobić na łańcuchy zamiast paska?

A tak wogle to autem jeździ się KOSMICZNIE!!!!!!!!!!!!!!!! KOCHAM TO AUTO Smile

Może mi pomożesz i powiesz, jaki rozrząd kupić i czy pompe wody też się wymienia z tym?
Powrót do góry
dr_ozda

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Espace III 3.0 24V
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lut 2008, 00:44
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


WItaj ponownie, jesli chodzi o zakup części zamiennych we własnym zakresie, to zalecam daleko idącą ostrożnośc i rozwagę. Możesz kupić, ale najpierw zapewnij sobie możliwość ewentualnego zwrotu. Miałem przypadki, że części dobrane w hurtowni z katalogu do mojego auta fizycznie nie pasowały i mechanik musiał i tak kupować na nowo, mając w ręce część na wzór. Konkretnie dotyczyło to tarcz i klocków hamulcowych oraz wentylatorów chłodnicy. Jeśli chodzi o olej i filtr do skrzyni, zostaw to mechanikowi.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
dr_ozda

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Espace III 3.0 24V
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lut 2008, 00:50
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


I jeszcze jedno - zanim cokolwiek wymienisz na uzywkę lub zamiennik, zorientuj sie, jak skomplikowana jest operacja wymiany. Naprawde do wielu podzespołów jest bardzo utrudniony dostęp i czasem dlatego cena robocizny jest wyższa niż zakup części. Gdyby po niedługim czasie trzeba było to robic ponownie (bo zamiennik był kiepski i szybciej się zużył), masz do poniesienia podwójne koszty! A to już może zaboleć!
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Nie 10 Lut 2008, 00:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 00:22
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Do uzytkownika Dr_Ozda
Zauwazylem ze juz w kilku tematach piszesz ze do wymiany przewodow i swiec trzeba wyciagac silnik. Nie wiem kto nagadal ci takich glupot, jesli powiedzial ci to mechanik, ktory co gorsza wziol za to pieniadze to po prostu zostales zrobiony w balona. Jesli nie jestes czegos do konca pewny to nie wprowadzaj innych w blad. Mam taki sam silnik i swiece i przy okazji przewody to robota na max 2 godz. Mi przynajmniej tyle to zajelo a nie jestem mechanikiem, robie to z zamilowania. Dostep faktycznie do wszystkiego jest utrudniony, wiec zeby sie do czegos dostac poprostu trzeba zdemontowac wiecej osprzetu silnika.

Do uzytkownika Leszczu:
Niestety ale musze cie zmartwic. Sam ogladalem ten samochod jakis miesiac temu jak sam kupowalem. Moim zdaniem sprzedajacy jawnie cie oszukal mowiac o tym braku mocy, dobrze wiedzial o tej skrzyni co teraz ci wyszlo podczas jazdy. Jechalem nim i skrzynia od razu wydawala mi sie podejrzana, Niestety ale handlarz najczesciej sprowadza samochod z jakas usterka bo inaczej by nic nie zarobil. Nie wiem czy patrzyles na ceny tych samochodow za granica. Jesli sa w dobrym stanie to kosztuja wlasnie grubo powyzej 20tys. A ta osoba od ktorej kupiles sprzedawala go za 25tys i jeszcze na tym zarabia kilka tys. Sam nim jechalem i wiem co bylo nie tak i sprzedajacy zapewne tez wiedzial.
To o czym mowisz ze ci pika i wtedy traci moc to nic innego jak przechodzi w tryb awaryjny i jedzie tylko na 3 biegu. Nie radze tak jezdzic bo rozwalisz calkiem skrzynie. To co pokazal komputer "jakies bledy w hydraulice" to wlasnie w plycie sterujacej biegami. Zawsze tak pokaze, jest to pyta z elektrozaworami-dokladnie 6 zaworow ktore odpowiedzialne sa za zmiane biegow. Napisz dokladnie jakie sa objawy przed tym jak wchodzi w tryb awaryjny. Nie jezdzij tak bo na razie sadze ze koszt bedzie maly ok 500-700zl- pewnie jden z zaworkow pada na tej plycie, ale jak bedziesz tak jezdzil i bedzie wchodzic w awarie to zniszczysz skrzynie i wtedy koszt bedzie grubo ponad 3tys
Co do rozrzadu to smialo kupuj na allegro ten za 749zl. Napewno pasuje i jest na markowych elementach.
Mozesz wymienic na poczatek sam olej ale wedlug mnie to nie pomoze. Jesli bedziesz wymienial to tylko ESSO LT 71141 i zaden inny gdyby mechanik twierdzil ze moze byc inny, bo beda klopoty. Wymiane niech tez robi ktos kto ma pojecie bo w tej skrzynce jest to troche skomplikowane. Wlejesz za malo jest zle, wlejesz za duzo jest jeszcze gorzej, Stan sprawdza sie w okreslonej temp i na chodzacym silniku. I nie wierz jak ktos ci bedzie wciskal ze przy wymianie oleju wymieni ci filtr w skrzyni bo bedzie cie klamal. W tej skrzyni jest filtr ale nie wymienia sie go. Jedynie przy remoncie skrzyni po rozlozeniu jej na czesci pierwsze mozna sie dostac do filtra, jak cie skasuje przy okazji za filtr to na pewno go nie wymienili bo jest to nie mozliwe. Ze skrzynia odezwij sie na GG 1780187 to ci pomoge.
Powrót do góry
gadu-gadu
espejsowiec1

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 80

Posiadane auto: Espace JEOA "2,0 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 14 Lut 2008, 00:19
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Witam
w zadnym Espacie z automatem nie jest zalecana wymiana oleju!!Wymiana swiec , kabli ewentualnie cewek napewno pomoze.
Andrzej
_________________
Andrzej Espejsowiec
Powrót do góry
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Lut 2008, 12:12
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Witam!

Wstawiłem auto do byłego serwisu Renault i czekam na info.

Zleciłem wymianę:
oleju w silniku + filtr oleju
filtr powietrza
filtry przeciwpyłkowe w klimie
wymiana rozrządu
wymiana łączników stabilizatora bo już były zjechane
przewodów i świec

Co do skrzyni biegów to jest tak, że gość spuścił olej i powiedział, że nie śmierdzi i ma ładny kolor, nie jest mętny i nic w nim nie pływa więc olej poszedł spowrotem.

Co do tego, że wchodzi w awaryjny to zawsze albo na początku jazdy - po 3-5 km albo już w trasie po 50-100 km.
Zatrzymuję się wtedy i wyłączam samochod, czekam chwilę, błąd znika i włączam silnik i jade dalej.

Co jeszcze zauważyłem - jak jadę szybko 120-130 i wciskam jeszcze gaz bo np wyprzedzam to przy redukcji czuć jakby lekkie szarpnięcie. Czytałem, że zmiany biegów nie powinno być wogle czuć w automatach. Może coś z tym?

Po serwisie chce jechać do magika od asb i niech on zobaczy - wole zrobic teraz niz potem miec problemy. Z tym że tam jak w służbie zdrowia czeka się miesiąc na swoją kolejkę. Mam tylko tegop jednego fachowca wo okolicy.

Podobno po odłączeniu aku pamięc kompa skrzyni się zeruje i skrzynię trzeba od nowa "uczyć". Jak to jest i jak to zrobić, zeby było dobrze?
Powrót do góry
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Lut 2008, 23:13
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Objawy tak jak mowilem wskazuja na nieprawidlowa prace zaworow w plycie sterujacej hydraulika skrzyni. Na razie dzieje sie to rzadko ale z czasem bedzie gorzej, wiec lepiej to zrobic szybko. Z automatem najlepiej jechac do jakiegos sprawdzonego warsztatu gdzie naprawde pracuja specjalisci. To ze u ciebie w okolicy jest jeden taki to nie znaczy ze jest dobry. U mnie tez bylo nawet dwoch tylko kazdy od razu proponuje generalny remont bo tak to nic nie stwierdzi co sie stalo w skrzyni. To swiadczy o ich niewiedzy i niekompetencji. Poszukalem dobrych specjalistow na www.automat.pl. Opisalem jednemu z nich jakie sa objawy, on popatrzyl na schematy skrzyni i mi odpisal co moze byc przyczyna. Wymontowalem plyte-nie jest to problemem, wyslalem mu a on wymienil odpowiednie zeczy i odeslal sprawna plyte. Okazalo sie ze nie trzeba robic generalnego remontu za kilka tys zl. tylko kosztowalo mnie to 500zl.
Zasada jest taka ze jesli wystepuja jakies nieprawidlowosci w zmianie biegow to na 99% cos sie dzieje z hydraulika i wtedy wystarczy przyjrzec sie plycie sterujacej.
Powrót do góry
gadu-gadu
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Lut 2008, 10:48
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Odebrałem pojazd z serwisu - powiadziano mi, że przejżeli wszystko i zauwazyli, że był pęknięty przewód doprowadzający powietrze do kolektora? nie jestem spec - tak to sie chyba nazywało...
wytłumaczono mi to tak: ze jak silnik zasysa więcej powietrza to wchodzi na wyzsze obroty o układ skrzyni to wyczuwa i moze zmieniac bieg na wyzszy - moze to było od tego?

zrobiłem 30 km i nic mi sie nie włączyło... ale specjalisty już szukam Smile a tak wogle to w 3.0 lepiej jest wyciagnac siulnik -wiekszy dostep jest do urządzeń.

PYATNIE: bo nie wiem do czego służy przycisk?
Na kierownicy mam na dole dwa przyciski

jeden po lewej od tempomatu (włączenie, przyspieszanie i zwalnianie) a po prawej jest kolejny i na nim pisze coś takiego O/D i D/O czy coś takiego - do czego to jest?
Powrót do góry
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Lut 2008, 12:01
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


w to zwiekszanie obrotow i nagla zmiane biegow raczej watpie. Dziura w dolocie napewno powoduje nieprawidlowa prace silnika ale nie na tyle zeby wprowadzac skrzynie w awarie, chociaz moge sie mylic.
Powrót do góry
gadu-gadu
espejsowiec1

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 80

Posiadane auto: Espace JEOA "2,0 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2008, 20:43
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Witam
Ustawiac extra nie trzeba, ale w razie bedziesz chcial zrobic reset skrzyni robi sie to tak:
Wlaczamy zaplon, wciskamy pedal gazu w pozycje kickdown przytrzymujemy tak 10 sekund puszczamy pedal gazu odczekujemy nastepne 10 sekund wylaczamy zaplon.
Taka procedure powtarzamy trzy razy , dopiero po trzecim razie mozemy normalnie odpalic samochod.
Andrzej
_________________
Andrzej Espejsowiec
Powrót do góry
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Lut 2008, 10:56
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


ulafilipek napisał:
...Dziura w dolocie napewno powoduje nieprawidlowa prace silnika ale nie na tyle zeby wprowadzac skrzynie w awarie, chociaz moge sie mylic.


nie w awarię ale wprowadza w błąd skrzynię i ona niepotrzebnie zmienia bieg

PYTANIE: co z tym fiutkiem na kierownicy?

http://autoswiss.pl/espace2001/foto2wnetrze/pozkierownica.jpg

tu jest fota.

to co po lewej to wiem - tempomat - ale po prawej nie wiem

wie ktoś?


--------

dzisiaj jade sprawdzić auto na odcinku 100km i sprawdzę co i jak
Powrót do góry
espejsowiec1

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 80

Posiadane auto: Espace JEOA "2,0 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 22 Lut 2008, 13:42
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Witam,
a tym drugim przyciskiem nie dodajesz przypadkiem gazu, czyli ustawiasz predkosc docelowa z jaka chcesz podrozowac.
Andrzej
_________________
Andrzej Espejsowiec
Powrót do góry
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Lut 2008, 13:44
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


właśnie nie...

przy przycisku włączenia tempomatu po jego przytrzymaniu dodaję gazu a pod tym samym przyciskiem jest także zwalnianie - to taki podwójny przycisk. ale nie wiem do czego jest ten z prawej... na zdjęciu

napisane jest na nim d/o d/o
Powrót do góry
espejsowiec1

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 80

Posiadane auto: Espace JEOA "2,0 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2008, 12:04
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Witam,
wlasnie doczytalem do czego sa te przyciski-
Po lewej stronie jak juz wiesz ustawiasz szybciej-wolniej i ten ciekawy przycisk po prawej stronie to nic innego jak po prostu zapamietywanie ostatniej predkosci z jaka jechales na tempomacie. Robi sie to tak: po zatrzymaniu wciskasz owy przycisk razem z pedalem hamulca , i teraz auto bedzie jechac z predkoscia z jaka ostatni raz jechales , czyli jesli to bylo 120 to powinno sie do tej predkosci rozpedzic, ale rowniez tym samym przyciskiem kasujesz zakodowana predkosc.Tylko nie wiem czy przyciskajac lewa strone czy prawa przycisku. Musisz poprobowac jak to jest.
Andrzej
_________________
Andrzej Espejsowiec
Powrót do góry
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2008, 12:07
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Właśnie wczoraj jechałem i postanowiłem sprawdzić.

Co prawda mam instrukcję i tłumacza (żonę) w domu ale jak wiecie - samemu najlepiej.

I faktycznie okazało się, że jeśli jadę np 60 i włączam tempomat przez naciśnięcie lewego, jadę, jadę i potem nacisnę prawy to samochód zwalnia do zera praktycznie - a następnie jak jeszcze raz go nacisnę to samochód przyspiesza do tych 60.
a jak włącza się podgrzewanie siedzeń i kierownicy?
Powrót do góry
espejsowiec1

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 80

Posiadane auto: Espace JEOA "2,0 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2008, 12:14
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Witam ,
lepiej uwazaj zebys katapulty nie wlaczyl Laughing Laughing Laughing Wink Wink
Andrzej
_________________
Andrzej Espejsowiec
Powrót do góry
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2008, 13:14
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


espejsowiec1 napisał:
Witam ,
lepiej uwazaj zebys katapulty nie wlaczyl Laughing Laughing Laughing Wink Wink
Andrzej


fajnie by było gdyby była..

na konsoli jest kontrolka podgrzewanego siedzenia - stad moje pytanie Smile
Powrót do góry
espejsowiec1

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 80

Posiadane auto: Espace JEOA "2,0 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2008, 13:58
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Witam,
pewnie ze fajnie gdyby katapulta byla , ale oczywiscie pod siedzeniem pasazera.
Jesli masz na konsoli symbol podgrzewanych siedzen , nie oznacza to ze samochod jest w ten bajer wyposazony.
Andrzej
_________________
Andrzej Espejsowiec
Powrót do góry
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2008, 16:29
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


OK. więc jak i gdzie to sprawdzić?
Powrót do góry
espejsowiec1

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 80

Posiadane auto: Espace JEOA "2,0 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2008, 16:55
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Witam,
sprawdzic jest bardzo latwo , przycisk ogrzewania foteli znajduje sie z boku siedzenia po lewej stronie w plastikowej oslonie, jesli masz siedzenia ustawiane elektrycznie , to wlasnie tam tylko troszke wyzej znajduje sie ten przycisk.
Andrzej
_________________
Andrzej Espejsowiec
Powrót do góry
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2008, 16:57
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


no niestety - mam siedzenie ustawiane ręcznie... w dwóch płaszczyznach - chyba Smile z resztą zaraz sprawdzę.

A ogrzewanie kierownicy jest w tym aucie?

Można wymieniając siedzenie uzyskać opcję podgrzewania i elektrycznej regulacji?
Powrót do góry
espejsowiec1

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 80

Posiadane auto: Espace JEOA "2,0 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2008, 17:02
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Witam,
oooo chlopie widze ze chcesz miec podgrzewane siedzenia , katapulte , podgrzewana kierownice Laughing Laughing Laughing
z tego co mi wiadomo nie ma w JE podgrzewanej kierownicy.
Andrzej
_________________
Andrzej Espejsowiec
Powrót do góry
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2008, 17:51
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


zawsze warto zapytac Wink

a tak baj de łej to znow ni ten blad wyskoczyl... jakos dziwnie sie jechalo i piiiiiii [service] ... szukam specjalisty...
Powrót do góry
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Lut 2008, 00:32
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Jednak płyta sterująca skrzynią - 300-500 zł. Już się umówiłem.

Wtorek-środa napiszę co i jak po wymianie.
Powrót do góry
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Mar 2008, 01:07
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


koszt 500 zl to napewno nie za cala plyte tylko za ktorys z zaworow. Moze sie okazac ze nie tylko jeden jest do wymiany. NApisz kto ci to robi.
Powrót do góry
gadu-gadu
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Mar 2008, 11:08
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


jeszcze nie wiem to bo nie widziałem człowieka na oczy - mieszka i ma zakład w proboszczeiwcach - http://mapa.szukacz.pl/?&n=532753&e=546917&z=64m&m=Proboszczewice Nowe&t=

Polecili mi go chłopaki z byłego autoryzowanego serwisu Renault w Górach pod Płockiem.

Niestety czeka się u niego dwa-trzy tygodnie na swoją kolejkę.

Nie znalazłem nikogo innego w okolicy - niestety asb to wciąż rzadkie urządzenia u nas. Mogę podać telefon do niego w razie czego Smile
Powrót do góry
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Mar 2008, 23:49
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


i jak tam z naprawa skrzyni?
Powrót do góry
gadu-gadu
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2008, 11:22
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


heh.. czas czas czas.... nie mam go zawiele... byłem 2 dni temu na diagnostyce w ASO Renault Pasikowski Sp. z o.o. w Płocku na ul. Rębielińskiego i tam Pan powiedział, że to jest wina wysłużonego oleju.
Wytłumaczył mi to tak, że to nie jest taki sam olej jak w silniku i ma inne właściwości. Tam są wysokie ciśnienia i inaczej ta ciecz pracuje.

Powiedział, że po wymianie oleju i filtra w skrzyni z pewnością wszystko będzie normalnie. Zobaczymy.

Narazie czekam na wycenę całej usugi wraz z zakupem filtra i oleju.

Wydaje mi się to bardziej prawdopodobne ze względu na to, że jest to "mniejsza" usterka.

Powiedziałem mu o moich przypuszczeniach, ze może to być płyta sterująca ale on powiedział ze nie ma szans, że to nie to.

Pozdrawiam
Maciej

PieS

Jak będę coś wiedział to dam znać.
Powrót do góry
dr_ozda

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Espace III 3.0 24V
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2008, 21:29
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Ten drugi przycisk tez jest od tempomatu. Można nim włączyć lub wyłączyć na chwilę tempomat, ale komputer pamieta ustawienia prędkości maks. Wyłączenie można np. użyć do chwilowego hamowania silnikiem (auto będzie zwalniało aż do zera), po ponownym właczeniu auto przyspieszy do wcześniej nastawionej prędkości. I to cała tajemnica tego "czarodziejskiego" przycisku.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Mar 2008, 01:10
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Leszczu napisał:


Powiedział, że po wymianie oleju i filtra w skrzyni z pewnością wszystko będzie normalnie. Zobaczymy.

.


Jesli ten specjalista z serwisu renault chce ci wymienic filtr w tej skrzyni to lepiej do niego wiecej nie jedz. Kolejny raz potwierdza sie moje twierdzenie ze w autoryzowanych serwisach moze potrafiliby zmienic olej ale w silniku.W tej skrzyni nie ma filtra oleju(tzn jest ale wewnatrz skrzyni i wymienia sie go przy remoncie skrzyni, poniewaz zeby go wymienic trzeba rozpolowic skrzynie.)
Wedlug mnie twoje objawy raczej wskazuja na powazniejsza usterke skrzyni. Czy teraz jezdzisz samochodem, jak sie zachowuje skrzynia.
Powrót do góry
gadu-gadu
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2008, 20:00
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


HEJ!
Witam ponownie po małym serwisowaniu.

Otóż byłem w serwisie renault tak jak pisałem ostatnio i podpiąłem się pod komputer.
Całą sprawą zainteresował się sam szef oddziału i żeśmy sobie porozmawiali.

Powiedział mi, że komputer faktycznie wskazuje błąd w "układzie hydraulicznym skrzyni biegów" i sprawdzi czy faktycznie skrzynia ma filtr bo coś w to wątpił a z kolei człowiek od części nie potrafił w komputerze zlokalizować tego filtra w programie serwisowym renault.

Więc ustaliłem z tym Panem, że problemem może być olej w skrzyni. Umówiliśmy się na wymianę.

Chciałem w tym miejscu zaznaczyć, ze wcześniej poleciłem w poprzednim serwisie w krórym wymieniałem rozrząd, filtry i płyny sprawdzić stan oleju w skrzyni. Panowie powiedzieli, że jest o dużo - ok. 4,5 - 5 L i jest OK.

Więc uznalem, że to nie olej. Ale tryb się wciąż włączał stąd moja wizyta w ASO renault.

Ok - dalej: umówiłem się na wymioanę oleju w skrzyni. Szefo do mnie zadzwonił rano po odstawieniu auta, że olej w skrzyni faktcznie jest w ilości 4,5 l ale jest CZARNY, śmierdzi kiełbasą z grila i ma nieciekawą konsystencję. Poprosiłem o zlanie.
Zlał do baniaka 5l.
Następnie zadzwonił 2 raz zeby powiedziec ze auto jest do odebrania.
Człowiek był na tyle miły, że zaprosił mnie za kulisy i pokazał ów olej. Faktycznie śmierdzidło o kolorze brunatnobrązowym. I tylko 4,5 L.

Powiedział mi, że oryginalnie powinno być ok. +/- 7 litrów i tyle wlał.

Pokazał mi też olej oryginalny. No różnica była kosmiczna. Przede wszystkim kolor. Jasny a nie ciemny.

Po włączeniu auta biegi przeskakują delikatniej i nie czuć tego wcale. Szczególnie wsteczny. Płynnie i cicho.

Pan zdjął także miskę olejową skrzyni i wyczyścił ją. Powiedział, że było tam dużo syfu i dobrze, że zdecydowałem się na wymianę oleju bo mogło być nieciekawie.

Za olej wraz z wymianą zapłaciłem 700 zł + 150 za czyszczenie i czyścidło. W sumie 850 zł.
2L ojelu kosztowały ok. 120 zł.

Teraz tak: wyjechałem z serwisu, przejechałem 3 km i znów biiip. znak błedu na wyświetlaczu i napis service ALE tylko przez chwilę. zapalił się raz, wyświetlił service i zniknął - pokazał się zegarek. Skrzynia znów na 3-cim biegu zablokowana. Zjechałem zrobiłem Off-> On i już ok. ALE ILE TAK MOŻNA?

MA ktoś może jakieś książeczki/skany/ebooki do tego samochodu?
Powrót do góry
elektromechanik

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice MŁAWY
Posiadane auto: renault espace2 -2,2LPG 95r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2008, 21:15
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Jeśli chcesz po angielsku na temat budowy napraw parametrów itp. to mam w pliku kilku kolegom na forum już dałem tylko musiałbyś podać adres.

Jest to razem z E II i musiałbyś sobie to przejrzeć.
Powrót do góry
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2008, 21:27
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


mozesz zapodać. na maila info małpa kolagen kropka pl

jeszcze jedna sprawa - czy ja mam JE czy coś tam? jak to się sprawdza?

Jaki mam typ skrzyni i silnika?

Pozdrawiam
M.
Powrót do góry
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Mar 2008, 17:13
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Z iloscia oleju jak i miską cie oszukal. W skrzyni jest ok 7L oleju ale przy wymianie nie sposcisz nigdy tyle. Faktycznie sposcisz tylko ok 4,5 litra. Reszta zostaje glownie w konwerterze i kanalach. Wiec przy wymianie wchodzi tylko 4,5 litra. Miski olejowej tez tam nie ma wiec nie wiem co ci sciagal i czyscil. Skrzynie masz model LM0-to oznaczenie renault co nic nie mowi specowi od automatow tak naprawde jest to skrzynia ZF model 4HP20 montowana w peuegot 406, laguna, citroen c5, evasion, mercedes vito.
Olej tez mieli drogi. Faktycznie tam wchodzi tylko jeden rodzaj oleju
ESSO LT 71141 chociaz sprzedawany tez pod logo febi orginalnie dla VW. Koszt tego oleju to ok 30zl za litr.
Powrót do góry
gadu-gadu
Leszczu

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin k. Płocka
Posiadane auto: Espace III 3.0 V6 Automat + Twingo 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Mar 2008, 17:27
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


kurcze! skąd masz źródło takiej wiedzy? chętnie bym sprawdził - poczytał, doszkolił się Wink
Powrót do góry
Automix

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Kwi 2008, 23:48
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Skrzynia biegów i błąd komputera?


Tak jak było to tutaj już opisywane. Skrzynia biegów to typ ZF 4HP20.
Przy wymianie oleju 4,5 - 5 litrów ( zależy od kilku czynników - reszta zostaje w konwerterze ). Wymiana filtra olejowego ASB tylko i wyłącznie przy demontażu i naprawie skrzyni. To że wyczyścili miske olejową ASB to bardzo dobrze i oczywiście takowa jest ( tylko że nie na dole skrzyni ). Wchodzenie skrzyni w tryb awaryjny to z opisywanego przypoadku tylko i wyłącznie wina sterownika hydraulicznego tzw. płyty sterującej a dokładniej elektrozaworu modulacji ciśnienia. Należy zdjąć w/w płyte wymyć ją dokładnie posprawdzać prace zaworków mechanicznych oraz prace elektrozaworów ich rezystancje, pobór prądu i tak dalej ( troszkę zostawie tajemnicy dla siebie ) uszkodzone elementy wymienić na nowe ( służę częściami - adres i tel na mojej stronie ) zamontować i wykonać adaptacje skrzyni biegów. To chyba na tyle.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Espace »

Opinie o samochodach Renault Espace - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne


RenaultLaguna

24 900

2012r.

207 221 km

śląskie

RenaultKadjar

94 900

2021r.

32 000 km

śląskie

RenaultCaptur

48 900

2017r.

107 000 km

śląskie

RenaultTalisman

119 990

2021r.

16 000 km

śląskie

RenaultLaguna

11 900

2005r.

198 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System