Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Espace ) Espace 3.0 V6 24V 2000r. Silnik przerywa


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukaszjenek

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lut 2008, 22:42
Temat postu:

Espace 3.0 V6 24V 2000r. Silnik przerywa


Witam

Kupiłem Espace 3.0 V6 24V automat rok 2000. Przebieg który jest na liczniku to 172 000 km. Książki nie mam więc nie wiem co niemiec przy nim robił a co nie. Nie zakładałem gazu, jeżdżę na benzynie.

Problem jest następujący.
Ostatnio silnik zaczął przerywać. Jadę np. odcinek 100 km po prostej i równej drodze i jest dobrze. Kiedy wjadę w gorszą drogę i auto dostaje drgań po dziurach, motor zaczyna przerywać. Trzymam pedał gazu cały czas w jednym położeniu a silnik raz traci moc a za chwile rwie do przodu i tak w kółko. Czasem podczas takiej jazdy z rury wydechowej wydobywa się strzał. Czasem zapali się lampka prostokąta z drutem w szlaczek i napis service.
Gdy zatrzymam się w miejscu, wrzucę luz, auto wyraźnie nie pali na wszystkie gary bo telepie nim jak galaretą i śmierdzi benzyną. Czasem wtedy zgaśnie.

Pojechałem na komputer. Koleś zrobił wydruk i wyszło jedynie że coś nie tak jest z jakimś czujnikiem tlenu. Mechanik wyjął zatem ten czujnik tlenu, , po czym zrobiłem próbę. To samo. Przerywa.

Teraz nie wiem czy wymieniać świece i kable i czy to jakieś inne czary. Może ktoś miał taki problem?

Z góry serdeczne dzięki.
Pozdrawiam
Łukasz
Powrót do góry
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 00:28
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace 3.0 V6 24V 2000r. Silnik przerywa


Wedlug mnie na poczatek sprawdz wszystkie styki w konektorach i w przewodach zaplonowych bo jak sam piszesz na nierownosciach sie to dzieje tak jakby cos nie laczylo na dziurach. Jak to nie pomoze to swiece i przewody
PS. Tylko do wymiany czasami nie wyjmuj silnika Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
dr_ozda

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Espace III 3.0 24V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 00:48
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace 3.0 V6 24V 2000r. Silnik przerywa


Czujnik tlenu (czyli sondę lambda) też wymień, jest ona odpowiedzialna za skład mieszanki i może dawać fałszywe sygnały do kompa, poza tym z niesprawną sondą silnik pracuje gorzej i więcej pali. Miałem ten sam problem, wymieniłem i jest spoko.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 00:54
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace 3.0 V6 24V 2000r. Silnik przerywa


Uszkodzona sonde komputer wykryje a kolega napisal ze komputer nic nie wykazal. Nie palenie na wszystkich cylindrach nie powoduje sonda. Nawet jak jest uszkodzona to silnik inaczej sie zachowuje
Powrót do góry
gadu-gadu
dr_ozda

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Espace III 3.0 24V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 01:12
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace 3.0 V6 24V 2000r. Silnik przerywa


Do uzytkownika ulafilipek:
Kolega z postu wcześniejszego napisał, że komputer wykazał błąd sondy. Czytaj uważnie, co piszą inni, zanim napiszesz coś nie tak.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 01:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukaszjenek

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 08:26
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace 3.0 V6 24V 2000r. Silnik przerywa


Zaraz jade z autem do mechanika. Coś mi tylko nie pasuje bo ten mechanik nie powiedział mi że czujnik tlenu to to samo co sonda. Na pewno tak jest?

Dzięki za pomoc. Jak dojdę do tego co to było to napisze Wam.

Łukasz
Powrót do góry
elektromechanik

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice MŁAWY
Posiadane auto: renault espace2 -2,2LPG 95r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 09:58
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace 3.0 V6 24V 2000r. Silnik przerywa


lukaszjenek napisał:
Zaraz jade z autem do mechanika. Coś mi tylko nie pasuje bo ten mechanik nie powiedział mi że czujnik tlenu to to samo co sonda. Na pewno tak jest?

Dzięki za pomoc. Jak dojdę do tego co to było to napisze Wam.

Łukasz


Gdyby była sonda nie reagowała by na drogę- chyba że przewody sondy słabo łączą.

Szukał bym wady raczej w układzie zapłonowym.
Powrót do góry
espejsowiec1

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 80

Posiadane auto: Espace JEOA "2,0 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 14 Lut 2008, 00:13
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace 3.0 V6 24V 2000r. Silnik przerywa


Witam,
sadzac po przebiegu pewnie to ktoras ze cewek zaplonowych , w V6 sa one malo dostepne, z tego co wiem w niemczech wrzucaja swiece Long Life , i wymieniaja je podczas wymiany paska rozrzadu , bo i tak wyciagaja do tego silnik, takze obstawiam jedna z cewek lub swiece.
Andrzej
_________________
Andrzej Espejsowiec
Powrót do góry
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Lut 2008, 00:29
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace 3.0 V6 24V 2000r. Silnik przerywa


I kolejna osoba ktora sadzi ze do wymiany rozrzadu wyciaga sie silnik. Z opisu widac ze masz silnik 2.0 wiec pewnie tylko gdzies slyszales i dalej przekazujesz glupoty
Powrót do góry
gadu-gadu
espejsowiec1

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 80

Posiadane auto: Espace JEOA "2,0 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 17 Lut 2008, 09:37
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace 3.0 V6 24V 2000r. Silnik przerywa


Witam
ulafilipek przeczytaj dokladnie co napisalem, a napisalem ze robia tak w niemczech , bo gosc ma auto sprowadzane wlasnie z tego kraju, sadzac po przebiegu wlasnie powinna nastapic wymiana paska i swiec, ale tam jest to bardzo drogie bo wlasnie wyciagaja do tego silnik , dlatego gostek wolal auto sprzedac niech sie martwi inny wlasciciel.
andrzej
_________________
Andrzej Espejsowiec
Powrót do góry
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Lut 2008, 01:57
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace 3.0 V6 24V 2000r. Silnik przerywa


Dlaczego sadzisz ze przy tym przebiegu powinna nastapic wymiana paska. Pasek wymienia sie co 120tys lub co 5 lat. Dlaczego twierdzisz ze w niemczech wyciagaja silnik. Zalezy jaki warsztat to robi, chyba nie sadzisz ze tam wszyscy serwisuja samochody w autoryzowanym serwisie. Chociaz nawet jak w serwisie twierdza ze wyciagaja silnik to i tak jak w polsce pewnie klamia zeby wiecej zarobic, bo po co ieli by go wyciagac. No chyba ze im sie nudzi i nie maja co robic.
Powrót do góry
gadu-gadu
espejsowiec1

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 80

Posiadane auto: Espace JEOA "2,0 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 18 Lut 2008, 09:09
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace 3.0 V6 24V 2000r. Silnik przerywa


Witam,
dlatego tak sadze... bo gdybys naprawde przeczytal post Lukasza tak od serca ze zrozumieniem bys tez tak twierdzil. 80 procent espacow niemczech jest serwisowana w autoryzowanym serwisie, i wiem na 100 procent ze silnik do rozrzadu jest przez nich wyciagany.Nie wiem dlaczego jestes taki rozgoryczony piszac ze silnika do wymiany rozrzadu sie nie wyciaga?? wedlug mnie za bardzo zapedzasz sie ze swoja polemika nazywajac serwisantow oszustami.Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, bo sam sie w nim razem z nimi znjadziesz.Wiecej wiary w ludzka uczciwosc.
Andrzej
_________________
Andrzej Espejsowiec
Powrót do góry
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Lut 2008, 23:17
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace 3.0 V6 24V 2000r. Silnik przerywa


Skoro wyciagaja go do wymiany to oszukuja wlascieciela samochodu poniewaz kasuja za niepotrzebna robote. Moze jest im tak wygadniej ale dlaczego ktos ma za ich wygode placic skoro mozna to zrobic szybciej mniejszym nakladem pracy.
Powrót do góry
gadu-gadu
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Lut 2008, 23:24
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace 3.0 V6 24V 2000r. Silnik przerywa


Jesli chodzi o uczciwosc autoryzowanych serwisow to wielu moich znajomych pracuje w takich serwisach i nie ukrywaja tego ze ich klienci sa niepotrzebnie naciagani. Rowniez bylem w wielu serwisach samochodami firmowymi i niewarto pisac co za kit ludziom wciskaja. Np czym mozna wytlumaczyc to ze serwis wymienia rozrzad ale pompa wody, ktora tez jest na rozrzadzie nie jest wymieniana poniewaz jest jeszcze dobra. Jak sie pytam dlaczego nie wymienili to mowia ze taka jest procedura opla(bylo to w oplu omedze). Oczywiscie niecale 10tys pozniej padla pompa i znowu skasowali za robocizne. Pewnie podobna procedure maja w renault dotyczaca wymiany oleju w automacie.
Powrót do góry
gadu-gadu
espejsowiec1

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 80

Posiadane auto: Espace JEOA "2,0 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 20 Lut 2008, 01:17
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace 3.0 V6 24V 2000r. Silnik przerywa


Witam,
ja osobiscie nie spotkalem sie jeszcze zeby jakis autoryzowany serwis nie wymienil pompy ktora napedzana jest rozrzadem przy jego wymianie.Jesli tego nie zrobil to tylko swiadczy o serwisie. A to ze nie wymieniaja pompy , my sami ich do tego przyzwyczailismy, bo po co wymieniac cos co nie cieknie i kosztuje od 50 do 100 zl?? Moge sie zalozyc ze na 10 klientow obojetnie jakiego warsztatu po zadaniu pytania czy wymienic pompe odrazu z rozrzadem 8 odpowie ze nie , bo to niepotrzebny wydatek.Ile ludzi zostawia stare rolki napinajce rozrzad!?Szczerze, jesli wymieniales kiedykolwiek uszczelke pod glowica , wymieniales rowniez sruby? Napewno nie , no chyba ze sie zerwala jakas . Widzisz w serwisie renault , przynajmniej w niemczech sruby sa wymieniane, stad tez pozniej wychodzi wysoka cena.Maja takie procedury i poki auto jest na gwarancji robia tak jak maja napisane w ksiazce.Jesli chodzi Ci o olej , bo zes sie go czepil tak strasznie , to popytaj sie w serwisach juz prawie kazda marka nie wymienia oleju w skrzyniach i to obojetne czy manual czy automat.Jak juz wczesniej pisalem znajomy ma opla kadeta w automacie i oleju w nim sie nie wymienia.
Andrzej
_________________
Andrzej Espejsowiec
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Espace »

Opinie o samochodach Renault Espace - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

62 900

2020r.

43 000 km

śląskie

RenaultScenic

25 900

2014r.

238 369 km

śląskie

RenaultCaptur

59 800

2017r.

84 349 km

podkarpackie

RenaultKangoo

20 950

2013r.

270 000 km

lubelskie

RenaultTalisman

60 900

2018r.

114 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System