Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Płynne wrzucanie pierwszego biegu w automacie 3 litry V6


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
buracky

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2008, 21:45
Temat postu:

Płynne wrzucanie pierwszego biegu w automacie 3 litry V6


Witam, własnie przesiadłem się z BMW 5 z automatyczną skrzynią biegów do VelSatisa z silnikiem 3 litry V6 z 2002 roku też z automatem. Mam mały problem z płynnym wrzucaniem pierwszego biegu a mianowicie kiedy przełączę dźwignię na "D" czuję dość mocne szarpnięcie i bieg wskakuje - przyznam, że w BMW nie czuć jakiejkolwiek zmiany biegu bądź włożenia pierwszego. Potem stojąc na światłach auto jakby wyrzucało bieg i przełączało się w tryb "N" i po dodaniu gazu mało głowy nie urywa, ale jak stoję dłużej na światłach (większe korki) wrzuca pierwszy bieg i trzyma go aż do ruszenia ze świateł. Czy Wy szanowni koledzy/koleżanki macie takie same problemy ?
Powrót do góry
gadu-gadu
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Lut 2008, 02:44
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płynne wrzucanie pierwszego biegu w automacie 3 litry V6


NIe wiem jaki model skrzyni tam jest ale objaw o ktorym piszesz swiadczy o zlej pracy ktoregos z zaworow na plycie strujacej hydraulika. Zadaj to pytanie na www.automat.pl. Najczesciej jest to zawor cisnienia liniowego ktory jest najbardziej narazony na brudny olej. W zaleznosci od modelu skrzyni bedzie mozna wymienic tylko ten uszkodzony zawor(maly koszt) albo trzeba bedzie wymienic cala plyte( bardzo duzy koszt). Lepiej tak nie jezdzic bo objawy takie moga doprowadzic do mechanicznego uszkodzenia skrzyni.
Powrót do góry
gadu-gadu
buracky

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Lut 2008, 22:04
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płynne wrzucanie pierwszego biegu w automacie 3 litry V6


Podaję mój nr VIN - czy możliwe będzie ustalenie jaki jest symbol mojej skrzyni biegów ?

VF1BJ0J0B27084167 / Vel Satis 3,0 V6 diesel / data prod. 2002.09
Powrót do góry
gadu-gadu
romo

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Złotoryja

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Lip 2008, 11:51
Temat postu:

Re: Płynne wrzucanie pierwszego biegu w automacie 3 litry V6


buracky napisał:
Witam, własnie przesiadłem się z BMW 5 z automatyczną skrzynią biegów do VelSatisa z silnikiem 3 litry V6 z 2002 roku też z automatem. Mam mały problem z płynnym wrzucaniem pierwszego biegu a mianowicie kiedy przełączę dźwignię na "D" czuję dość mocne szarpnięcie i bieg wskakuje - przyznam, że w BMW nie czuć jakiejkolwiek zmiany biegu bądź włożenia pierwszego. Potem stojąc na światłach auto jakby wyrzucało bieg i przełączało się w tryb "N" i po dodaniu gazu mało głowy nie urywa, ale jak stoję dłużej na światłach (większe korki) wrzuca pierwszy bieg i trzyma go aż do ruszenia ze świateł. Czy Wy szanowni koledzy/koleżanki macie takie same problemy ?
Witaj.mam taki sam problem i to juz mnie wkurza.Poradziłes sobie z tym problemem.Poradz co zrobic,czy wystarczy wymienic olej i flltr.Pytalem w servisie i twierdza ze nie wymienia sie oleju ale wg mnie to bzdura.Koszt takiej zabawy to tauzen.pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
buracky

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Lip 2008, 11:57
Temat postu:

płynne


Witaj, poradziłem sobie w ten sposób, że wymieniłem skrzynie biegów na nową Sad 7.000 zł. I pomogło ...
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 18 Lip 2008, 11:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wosiu

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdansk/kwidzyn
Posiadane auto: vel satis 3.0dv6 2003r
Piwa: 6/1
Wysłany: Sob 03 Paź 2009, 22:56
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płynne wrzucanie pierwszego biegu w automacie 3 litry V6


Witam mam nadzieje ze swoja wiedza na temat tego problemu pomoge osoba co maja podobny problem. Szarpanie przy ruszaniu i takie objawy o ktorych piszecie sa bardzo czestym objawem w tych autach a konkretnie w modelach 3.0dv6 i 3.5. Sa tam te same skrzynie SU1. Problem wystepuje w prawie kazdym aucie z przebiegiem 100000km. Gdy tylko szarpie i po podlaczeniu do kaputera nie ma innych bledow to na 90% to wina elekrozaworow sa tam 3 koszt jednego to 500zl trzeba wymienic kaplet. Do tej czynnosci nie trzeba dematowac skrzyni i trwa to pare godzin. Drugim objawem bardzo czestym jest slizg na sprzegle objawie sie to tak ze przy ruszaniu jest strasznie mulowaty.Sprawdzic to mazna bardzo latwo podjechac pod wysoki kraweznik stanoc tuz pod nim i sprubowac podjechac jak sie slizga to nie podjedzie wogule nie bedzie wchodzil na obroty objaw ten wystepuje pierw na wstecznym biegu a potem juz i do pszodu.Ale tego juz tak latwo sie nie naprawi trzeba naprawic sprzeglo i zajzec do skrzyni.Koszt naprawy skrzyni wacha sie od 3.5tys do 6.5. Mozna kupic uzywana juz od 2tys ale nie polecam bo nie da sie jej sprawdzic a sa takie przypadki gdzie wyjeto dobra skrzynie przelozono i juz nie dzialala. Nie mamy gwaranci ile ta uzywana pochodzi moze pasc po miesiacu. Wiem ze 6tys to nie malo ale mamy gwarancje i skrzynie jakby cala zregenerowana i jak bedziemy sie z nia dobrze obchodzic to juz nam dlugo posluzy.Polecam serwis AUTOJOZEFOW.Tam naprawde znaja sie na zeczy.Jezeli macie jakis problem z automatem wejtcie na ich forum odpowiedza na kazde pytanie.
_________________
wojtas


Ostatnio zmieniony przez wosiu dnia Pon 26 Paź 2009, 21:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
maras_w-wo

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Renault Laguna II FL 1,9 DCI 120 KM 05, Renault Vels-Satis, 2,2 DCI, 06 rok. Peugeot 1007 1,6 ben 2-tronic 05 rok
Piwa: 0/7
Wysłany: Nie 25 Paź 2009, 15:05
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płynne wrzucanie pierwszego biegu w automacie 3 litry V6


Witam. Mam w posiadaniu Vel-satisa 3.5 z 2002 roku i dowiadywałem się na temat tego że skrzynia przy postoju wrzuca luz. Jest to całkiem normalne. Ten typ skrzyni by się oszczędzać przy postoju dłuższym niż kilka sekund wyłącza bieg. Najlepszym sposobem by zminimalizować te uderzenia pod czas ruszania jest wciskanie pedału gazu z lekkim opóźnieniem po spuszczeniu hamulca. skrzynia potrzebuje około 2 sek by włączyć bieg po puszczeniu hamulca. Jeśli już chcecie np. się po ścigać( co często i ja robięRazz) przejdźcie na tryb manualnej zmiany, wtedy skrzynia nie wrzuca luzu i po zdjęciu nogi z hamulca bezpośrednio możecie wciskać gaz do dechy!!! Smile Mam nadzieję że pomogłem:) Pozdrawiam maras_w-wo PS: poszukuje polskiej lub niemieckiej lub angielskiej instrukcji do Vel-satisa:) Może ktoś pomoże?
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Nie 25 Paź 2009, 23:16
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płynne wrzucanie pierwszego biegu w automacie 3 litry V6


Też stosuje myk z sekwencją aby nie poszarpywało. Natomiast zauważyłem ze skrzynia nigdy nie szarpnie jak stoje pod lekką górkę lub jak kręce kierownicą ...... dziwne Shocked
Powrót do góry
wosiu

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdansk/kwidzyn
Posiadane auto: vel satis 3.0dv6 2003r
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 26 Paź 2009, 14:42
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płynne wrzucanie pierwszego biegu w automacie 3 litry V6


To ze skrzynia wrzuca ten luz po kilku sekundach to jest normalne bo ma taki system choc wcale nie jest to ten sam luz jak by wrzucic na N. Ale to nie warzne ale to rze szarpie to juz nie jest normalne i zaczyna sie od drobnych szarpniec ale z czasem robi sie coraz gorzej. Te szrpniecia tak jak pisalem wczesniej to wina najczesciej tych elektrozaworow. Po wlaczeniu sekwenci omijamy ten system dlatego nie szarpie. Jest to naprawde nagminna usterka tych skrzyn ale nie mozna tego traktowac jakby tak mialo byc.A co do spostrzezen kolegi moj vel tez jak stoi pod gorke to nie szarpie co do krecenia kierownica to nie sprawdzalem.
_________________
wojtas
Powrót do góry
myrney

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16v
Piwa: 3/6
Wysłany: Pon 26 Paź 2009, 19:50
Temat postu:

tiptronic


Pytanie pewnie głupie ale kto pyta....tez mam problem z "szarpnięciem" dlatego jezdze cały czas na tiptronicu i moje pytanie brzmi czy mozna cały czas jezdzic na sekwencji czy nie "ryje" to skrzyni. Pozdrawiam
Powrót do góry
wosiu

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdansk/kwidzyn
Posiadane auto: vel satis 3.0dv6 2003r
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 26 Paź 2009, 21:35
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płynne wrzucanie pierwszego biegu w automacie 3 litry V6


Jezeli ta skrzynia szarpie ci nie tylko przy ruszaniu to ona i tak ma juz dosc. Sama jazda na sekwencyjnej zmianie biegow nie jest niebezpieczna jezeli bedziesz ja urzywal z glowa. Gdy zaczniesz ja katowac to napewno sie zryje jak to napisales. Te skrzynie i podobne nie sa stworzone do agresywnej jazdy i bardzo szybko je mozna zajezdzic. Choc jak widzisz ilu ludzi ma z nia ten sam problem sa wadliwe same w sobie a dokladniej te sterowniki hydralliczne i elektrozawory.
_________________
wojtas
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
myrney

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16v
Piwa: 3/6
Wysłany: Wto 27 Paź 2009, 10:22
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płynne wrzucanie pierwszego biegu w automacie 3 litry V6


najchętniej wymieniłbym skrzynie i pozbył się problemu nieprzyjemnego szarpnięcia ale jestem w trakcie naprawy mojego felernego silnika ( 3.0 d ) i bedzie mnie to kosztowac około 10 tyś. zł ( na same częsci wydałem juz 5 tyś a to jeszcze nie koniec) tak więc muszę robić wszystko co możliwe zeby jeszcze pojezdzic na tej skrzyni. Tak więc dzieki za odp. wosiu. pozdrawiam
Powrót do góry
wosiu

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdansk/kwidzyn
Posiadane auto: vel satis 3.0dv6 2003r
Piwa: 6/1
Wysłany: Wto 27 Paź 2009, 10:50
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płynne wrzucanie pierwszego biegu w automacie 3 litry V6


Wymienic skrzynie to tez nie za dobry pomysl wedlug mnie chyba zeby dostac naprawde z dobrego zrudla i z malym przebiegiem Ale pewnie nikt tanio nie sprzeda . Skrzynie mozna dostac juz za okolo 2 tys sa tez i za 4 tys do tego koszt matazu i oleju a jak dochodzi wymuana sprzegla to dodatkowy koszt. A gwarancje na nie daja jeden miesiac. Dobre rozwiazaniie jak chce sie pozbyc auta i go sprzedac. Naprawde moim zdaniem lepiej ja naprawic ale tez tam gdzie sie znaja a malo jest takich miejsc. Tak naprawde koszt nie jest durzo droszy choc nie maly jak czytales moje wczesniejsze posty to wiesz o czym mowie. Ale gwarancja rok i skrzynia cala z regenerowana i sprzeglo. Ja oczywiscie tez mam padnieta szarpie przy ruszaniu to przez te elektrozawory i by bylo po sprawie koszt nie za durzy nawet skrzyni sie nie zwala i trwa to godzine ale nie moglo byc za latwo dodatkowo mam na sprzegle slizg wiec musze juz cala zregenerowac . A u ciebie co z tym silnikiem przegrzal sie? Napisz jakie miales obiawy i co musiales zrobic zeby go naprawic moj chyba jeszcze sie trzyma mam nadzieje. A jak bedziesz mial pytania do skrzyni to wejdz na AUTOJUZEFOW to jest ich strona firmowa maja tam tez forum na ktorym odpowiada na karzde pytania specjalista uwiez mi ze sie zna jak malo kto i za karzdym razem ci odpowie. Naprawde polecam. Ja tez wrzucam ta sekwencje przy ruszaniu i tak juz jerzdze choc wiem ze to nie za madre jezdzic juz z takimi objawami .No ale nie mam wyjscia. Zbieram sie juz na ta naprawe bo chce sie pozbyc tego problemu . Ale naprawe moim skromnym zdaniem lepiej poczekac i ja zregenerowac niz troche taniej a wymienic na urzywana. Pozdrawiam
_________________
wojtas
Powrót do góry
myrney

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16v
Piwa: 3/6
Wysłany: Wto 27 Paź 2009, 11:41
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płynne wrzucanie pierwszego biegu w automacie 3 litry V6


Tak wosiu silnik się przegrzewał wywalało wodę ze zbiorniczka okazało się odziwo ze nie opuszczone tuleje ale rysa na tulei więc wymiana uszczelek (koszt w salonie, bo nigdzie po hurtowniach nie mają , 2 X uszczelki głowicy po 600zł + komplet uszczelek bloku 1600zł + 2 uszczelki głowicy bo w komplecie nie ma po 380zł sztuka) do tego rozrząd 700zł jeszcze dojdzie tuleja nie wiem czy postanowią wymienić też tłok ( a tani to on nie jest). Planowanie bloku, głowic. Mechanik powiedział ze i tak 100% gwarancji dać nie może że będzie wszystko ok Sad Tuleje żeliwne blok aluminium to się gryzie i mamy problemy. Co do elektrozaworów w skrzyni to podobno około 1500zł i pewnie + wymiana (ciekawe ile wymiana). Ja wszystkie pieniądze pakuję w silnik, a moze poprostu pownienem wsadzić tam inną jednostkę wyszło by podobnie cenowo a problemy by się skonczyły...
Powrót do góry
wosiu

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdansk/kwidzyn
Posiadane auto: vel satis 3.0dv6 2003r
Piwa: 6/1
Wysłany: Wto 27 Paź 2009, 15:58
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płynne wrzucanie pierwszego biegu w automacie 3 litry V6


Tak jak pisales koszt tych elektrozaworo to 1500 najczesciej to pomaga . Chyba ze caly sterownik trzeba wymienic to juz okolo 3 tys. Wymiana to 300 zl i trwa kilka godzin wiec da sie przezyc. Tez bym sie zastanawial nad tym czy nie wymienic jednostki . Pytanie na jaka? 2.2 wcale nie jest durzo mniej awaryjny. Niestety 1.9 bylby troche slaby i nie jest tam matowany choc naprawde jest dobry. 2.0 T czy 3.5 no nie sa awaryjne szczegulnie ten 3.5 ale ile to zlopie , ja jezdze durzo wiec on by mnie po prostu zjadl. Dodatkowo ten 3.5 ma ta sama skrzynie i tak samo padaja ma tylko inne przelozenia.Mam takie pytanie on wywalal ci ta wode tam pod maska czy poprostu ja bral. Byl slaby dymil?pokazalo ci na desce ze grzeje sie bo podobno wogule nie pokazuje jak do tego dohodzi. Chce znalezc kogos kto zajmuje sie pzerabianiem tych misek olejowych kiedys mialem nawet namiary ale je zgubilem.
_________________
wojtas
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultMegane

30 900

2014r.

102 000 km

wielkopolskie

RenaultModus

10 900

2006r.

134 585 km

mazowieckie

RenaultScenic

17 900

2009r.

194 267 km

śląskie

RenaultKadjar

64 900

2018r.

107 000 km

wielkopolskie

RenaultKangoo

45 777

2015r.

93 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System