Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) Master 2,5 nie odpala po nocy je prawie wszystko sprawdzine



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pasikonik

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): cIECHANOW
Posiadane auto: MASTER
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Lis 2011, 17:26
Temat postu:

Master 2,5 nie odpala po nocy je prawie wszystko sprawdzine


Witam wszystkich i proszę o pomoc
Mam mastera 2003 rok 2,5 dci 100 KM. Auto po nocy nie odpala jedynie na plaka, a gdy już odpali pali normalnie. Wymienione świece na naowe, rozrusznik, akumulator czujnik temperatury, filtry i oleje. I wdalszym ciągu nic. Na komputerze nic nie pokazuje. Oddałem do sprawdzenia wtryski wszystko ok.
Listwę zamieniałem od drugiego też nic sie nie zmieniło.
Z popychu pali praktycznie z miejsca.

Może ktoś miał taki problem i sobie z nim poradził
Proszę o pomoc bo mi już rence opadaja na ten samochód.
_________________
PASIKONIK
Powrót do góry
hopkin

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Renault Master 3.0 DCi 140 , Peugeot 307SW 2.0 HDI 110 FAP
Piwa: 15/0
Wysłany: Sob 26 Lis 2011, 17:37
Temat postu:

Re: Master 2,5 nie odpala po nocy je prawie wszystko sprawdzine


Ja mialem i mam :

http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=147142

Tyle, ze w silniku 3 litrowym. A zaczelo Ci sie to robic dopiero ostatnio jak temperatury w nocy spadaja w okolice 0 lub mniej czy wczesniej tez tak bylo ? Mnie jeszcze do glowy przychodzi - i chyba to zrobie - kompleksowe wyczyszczenie baku i calego układu wtryskowego. Ogolnie to ostatni moj i mechanikow pomysl to pogrzebac przy baku, pompce itd. Jesli to nic nie da obawiam sie, ze skonczy sie na generalce silnika bo moze juz nie ma cisnienia na cylindrach. Chociaz mechanicy twierdza, ze gdyby tak bylo to bym go nie odpalił nie tylko rano ale praktycznie zawsze gdy motor jest zimny. A u mnie tylko pierwszy rozruch z rana sprawia problemy. Jak gada odpale rano na 5 minut to moze stac kilka godzin w temperaturze -2C i kolo poludnia odpala normalnie - mimo, ze przeciez nie zdazyl sie nagrzac przez 5 minut Smile Nie mam pomyslow juz - chyba oleje sprawe i bede jezdzil dopoki cos nie pier.... na amen. Nie ma sensu wymieniac wszystkiego i wydawac kase na clipa co chwilke - jak cos sie ma rozleciec to niech sie rozleci i wtedy koszt naprawy pewnie bedzie mniejszy niz te wszystkie wyjmwania wtryskiwaczy i ich testowanie, pompy, szyny, filtry, świece, przekaźniki, przeplywki, czujniki i xx razy clipy. Juz lekko liczac wydalem na w/w 3000zl. To juz prawie 4 nowe wtryski bym mial albo generalke silnika Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Sob 26 Lis 2011, 17:42
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Master 2,5 nie odpala po nocy je prawie wszystko sprawdzine


Sprawdź ciśnienie startowe pompy.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
pasikonik

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): cIECHANOW
Posiadane auto: MASTER
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Lis 2011, 20:04
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Master 2,5 nie odpala po nocy je prawie wszystko sprawdzine


Witam kolego!!
Problem był już wcześniej i tak jak u Ciebie jak już odpali nawet na chwile to później pali nawet w mrozie po kilkunastu godzinach...
_________________
PASIKONIK
Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Sob 26 Lis 2011, 23:29
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Master 2,5 nie odpala po nocy je prawie wszystko sprawdzine


poszedłeś w złą strone mechanicy odrazu wymieniają ,najpierw porządna diagnoza a póżniej wiesz co wymienic ,a często się słyszy że pół silnika wymienili o dalej jest to samo - w ostatnim masterze i velsatisie jakie robilem z takimi samymi objawami (normalnie gosc przyjechał pod dom po pracy a rano juz kreci i nieodpala) zrobiłem test przelewowy wtryskiwaczy i okazalo się że jeden padł , zakupiliłem na alegro używkę z małym przebiegiem za 250-300zł i auto smiga aż miło od kilku miesięcy.
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 26 Lis 2011, 23:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hopkin

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Renault Master 3.0 DCi 140 , Peugeot 307SW 2.0 HDI 110 FAP
Piwa: 15/0
Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 16:17
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Master 2,5 nie odpala po nocy je prawie wszystko sprawdzine


Ale clipa i diagnoze to miałem robioną juz chyba z 10 razy jak nie więcej. Wtryskiwacze sprawdzone na stole w Boschu z wydrukiem i wszystki parametry w normie. Przepływomierz podmieniony z drugiego sprawnego auta, to samo wszystkie przekazniki. Oczywiscie wymienione filtry pow+paliwa. Akumulator, alternator i rozrusznik sprawdzone na samym poczatku. Swiece kupilem na wszelkie wypadek wszystkie 4 i wymienilem bo i tak juz 2 byly padniete ale mimo to nawet bez zadnej swiecy to auto odpala do -10C bez wiekszych problemow. Takze juz go (auto) piernicze serdecznie w tylek i niech sobie tak ma. Jak sie cos sypnie do oporu to wtedy sie zrobi. Jak pisalem na poczatku - u mnie master 3.0 rano ma powazne problemy z odpalaniem ale odpala za 3-4-5 razem i kreceniu po 10 sekund. Pozniej juz wszystko smiga bez najmniejszych objawow uszkodzonych wtryskiwaczy, pompy, regulatora cisnienia czy zaworu zwrotnego na szynie - wszystko to przerabialem i wiem jakie sa objawy - a to check engine + STOP, a to kopcenie, a to znacznie wieksze spalanie, a to problemy z odpalaniem non stop. A tu mam do czynienia z przypadkiem PIERWSZY I JEDYNY RAZ NA DZIEN MI ROBI TAK NUMER Smile Nawet go ciagnelismy na lince rano bez odpalania pod clipa zeby efekt usterki byl widoczny bo jak nim przyjezdzalem to juz wszystko odpalalo i smigalo, az milo i sie patrzyli w serwisie na mnie jak na wariata o co mi chodzi skoro wszystko tu jest ok.

Taka ciekawostka - serwis Renault w Czestochowie do tego stopnia nie wie co mu jest, ze chcieli mi na sile wcisnac oryginalny filtr paliwa i powietrza bo w tym upatrywali ostateczna deske ratunku, ze mam zamiennik. Powiedzialem, ze ok ale fakture z 3 dniowym terminem platnosci i jesli "jutro" go tu znowu przyciagne na lince i bedzie to samo to zabieraja sobie swoje filtry i fakture - zgodzili sie Very Happy Oczywiscie nic to nie dalo i mam za darmo wypasiony filtr renault za free Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu
jarek 1973

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): BLONIE
Posiadane auto: OPEL VECTRA C KOMBI Renault Master 3.0 dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Lut 2012, 10:40
Temat postu:

Re: Master 2,5 nie odpala po nocy je prawie wszystko sprawdzine


pasikonik napisał:
Witam wszystkich i proszę o pomoc
Mam mastera 2003 rok 2,5 dci 100 KM. Auto po nocy nie odpala jedynie na plaka, a gdy już odpali pali normalnie. Wymienione świece na naowe, rozrusznik, akumulator czujnik temperatury, filtry i oleje. I wdalszym ciągu nic. Na komputerze nic nie pokazuje. Oddałem do sprawdzenia wtryski wszystko ok.
Listwę zamieniałem od drugiego też nic sie nie zmieniło.
Z popychu pali praktycznie z miejsca.

Może ktoś miał taki problem i sobie z nim poradził
Proszę o pomoc bo mi już rence opadaja na ten samochód.


Witam, ja tak kiedys miałem tle ze w silniku 3.0 dci.
Przyczyną była usterka przpływki.
Pozdrawiam.
_________________
JAREK
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultTrafic

35 900

2007r.

270 000 km

śląskie

RenaultScenic

22 400

2013r.

234 000 km

podkarpackie

RenaultMegane

18 500

2012r.

250 000 km

pomorskie

RenaultKoleos

29 800

2009r.

186 367 km

podkarpackie

RenaultMegane

49 900

2017r.

69 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System