Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) nie działają świece żarowe 3.0 DCI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alnus

Dyskutant



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: Master 3.0 dCi 140 2004
Piwa: 1/5
Wysłany: Sro 22 Gru 2010, 16:16
Temat postu:

nie działają świece żarowe 3.0 DCI


Jak w temacie. Szukam jakiegoś schematu lub przynajmniej opisu instalacji.
Narazie znalazłem przewody zjedzone przez myszy w pudełku z przekaźnikami . To co znalazłem posztukowałem, poczyściłem styki w łączówkach - zaczęły korodować od mysiego moczu, ale efekt jest ciągle taki sam - nie działają świece żarowe ( a przynajmniej nie zapala się kontrolka) i nie można uruchomić silnika. Gdzie jest przekaźnik sterujący świecami? W których miejscach szukać dalej pogryzionej instalacji? A może myszy to tylko zbieg okoliczności i trzeba szukać klasycznego uszkodzenia?
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Sro 22 Gru 2010, 17:23
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) nie działają świece żarowe 3.0 DCI


.
Powrót do góry
alnus

Dyskutant



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: Master 3.0 dCi 140 2004
Piwa: 1/5
Wysłany: Sro 22 Gru 2010, 17:57
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) nie działają świece żarowe 3.0 DCI


Nie jest to takie proste - brak miejsca. Bez prucia wiązek, z grubsza sprawdziłem, ale wolałbym wiedzieć gdzie jest przekaźnik i po prostu zmierzyć przejście, zobaczyć czy jest sterowanie itd. Nie mam nawet opisu bezpieczników w komorze silnika. Ba nawet nie wiem czy świece żarowe są bardziej z przodu czy raczej z tyłu silnika - nie odkręcałem jeszcze osłon. Prosiłbym o podstawowe informacje, a najlepiej o jakiś link do schematu, opisu, rysunku lub czegoś co mogłoby mi pomóc. Czy koniecznie muszę wszystko rozkręcić i przewód po przewodzie samemu dojść do tego co jest czym i gdzie? Wolałbym to zrobić nieco bardziej metodycznie.
Powrót do góry
hopkin

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Renault Master 3.0 DCi 140 , Peugeot 307SW 2.0 HDI 110 FAP
Piwa: 15/0
Wysłany: Sro 22 Gru 2010, 23:17
Temat postu:

Re: nie działają świece żarowe 3.0 DCI


alnus napisał:
Jak w temacie. Szukam jakiegoś schematu lub przynajmniej opisu instalacji.
Narazie znalazłem przewody zjedzone przez myszy w pudełku z przekaźnikami . To co znalazłem posztukowałem, poczyściłem styki w łączówkach - zaczęły korodować od mysiego moczu, ale efekt jest ciągle taki sam - nie działają świece żarowe ( a przynajmniej nie zapala się kontrolka) i nie można uruchomić silnika. Gdzie jest przekaźnik sterujący świecami? W których miejscach szukać dalej pogryzionej instalacji? A może myszy to tylko zbieg okoliczności i trzeba szukać klasycznego uszkodzenia?


Moge podpowiedziec tyle, ze swiece żarowe sa za wtryskami. 4 sztuki po jednej za kazdym wtryskiem. Kazdy jest podłączony od góry krótkim kabelkiem do zbiorowego kabla zasilającego, ktory ma około 40-50cm długości i zakończony jest wtyczka wpięta do gniazda. Ale jakiego gniazda to nie wiem, byc moze przekaznika.
Cos innego mnie w Twoim opisie zastanawia. Mianowicie, ze nie mozna odpalic silnika. Bez swiec odpalisz silnik bez problemu w temperaturach dodatnich, a jak masz dobrą baterie to i w mrozie troche pokreci i odpali. Cos mi sie wydaje, ze ta mysz mogla pogryzc cos bardziej powaznego niz kable od swiec. Np jakies sterowanie wtryskiem, kable od komputerka albo wiele, wiele innych. W kazdym razie auto nawet bez ani jednej dzialajacej swiecy powinno odpalic z wiekszymi lub mniejszymi problemami. Aha jeszcze jedno - kiedy nie dziala ktoras ze świec albo jest odlaczona od zasilania to wtedy kontrolka zapala sie i wogole nie gasnie, a u Ciebie napisales ze wogole sie nie zapala wiec przyczyny szykałbym gdzies indziej.
Mam dokladnie takiego samego masterka jak Ty. I niestety tez mam mysz, ktorej sie nie moge pozbyc od 2 miesiecy Smile Przejechala juz 25tys km po calej europie Very Happy Powodzenia.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
alnus

Dyskutant



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: Master 3.0 dCi 140 2004
Piwa: 1/5
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 09:14
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) nie działają świece żarowe 3.0 DCI


Przyszło mi do głowy, że może być przegryziony kabel od czujnika temperatury ( a być może jeszcze od np. położenia wału) i komputer wogóle nie załącza świec, ale znowu nie mam pojęcia gdzie ten czujnik jest i dokąd prowadzą przewody. Bez schematu to jest mozolne sprawdzanie kabelek po kabelku, nie mówiąc o tym, że przy tym silniku wogóle wsadzić rękę i dotknąć czegokolwiek pod maską bez większego demontażu to cud.
Gdzie, ew. za ile można zdobyć jakąś dokumentację? Czy znacie kogoś kompetentnego w okolicach Pszczyny, kto mógłby podjechać do mnie z cliem i odczytać ew. usterki? Może to by pomogło znaleźć - przynajmniej hipotetyczne miejsce żerowania?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 09:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hopkin

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Renault Master 3.0 DCi 140 , Peugeot 307SW 2.0 HDI 110 FAP
Piwa: 15/0
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 09:40
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) nie działają świece żarowe 3.0 DCI


Pisalem Ci kolego, ze na 90% nie sa to świece, ani nic co jest zwiazane z nimi. BEZ ŚWIEC ODPALISZ NORMALNIE AUTO ! Moze nie tak normalnie ale w takich temperaturach jak obecnie - w okolicach zera - po kilku przekreceniach rozrusznikiem musi zalapac bez problemu. W drugim masterku 2,5DCi wszystkie swiece mam padniete ale nowym akumulatorem odpadał w te najwieksze mrozy tydzien temu po kreceniu kilka razy. Poza tym tak jak wspomnialem jesli swiece nie dzialaja w tym masterku 3.0 to kontrolka sie ZAPALA I NIE GAŚNIE, a ty napisales ze wogole sie nie zapala. Musisz miec uszkodzony jakis sterownik jesli auto wogole nie pali. Tak wogole to miejsca w tym silniku 3.0 jest od cholery, zeby sobie pogrzebac. Nawet omówione świece mozna wymienic za pomoca śrobokręta i klucza bez zdejmowania pokrywy zaworow i innych elementów takze tragedii nie ma. Jesli auto Ci nie odpala to samodzielna diagnostyke rozpoczal bym od odkrecenia przewodu do wtrysku, ew przelewu na wtrysku w celu sprawdzenia czy wogole dostaje paliwo.
Powrót do góry
gadu-gadu
alnus

Dyskutant



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: Master 3.0 dCi 140 2004
Piwa: 1/5
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 10:09
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) nie działają świece żarowe 3.0 DCI


W takim razie muszą być strzelone conajmniej dwie rzeczy naraz. Odpalić się nie da - być może nie dostaje paliwa - sprawdzę. Ale kontrolka od świec też się nie zapala wogóle. Znaczy, że ma jakiś powód. A może jest jakiś jeden powód, przez który nie zapala silnik i nie zapala się kontrolka świec? Logicznie wyszło mi, że może czujnik temperatury - nie zapali świec bo wydaje się komputerowi, że ciepło i przy okazji da za mało paliwa na wtrysku i nie zapali. A może przegryzionych jest więcej kabli? Co do ilości miejsca, to widocznie mam jakieś niezdarne łapy, bo jakoś nigdzie mi się nie mieszczą i z tęsknotą wspominam stare samochody bez durnych plastików, o elektronice nie wspomnę...
Powrót do góry
hopkin

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Renault Master 3.0 DCi 140 , Peugeot 307SW 2.0 HDI 110 FAP
Piwa: 15/0
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 12:57
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) nie działają świece żarowe 3.0 DCI


Ja bym raczej stawial na kable od ktoregos komputerka. Nie zapala sie dioda świec bo moze wlasnie sterownik wariuje. Inny sterownik odpowiada za podawanie paliwa i tez moze byc pogryzione polaczenie z nim. JESZCZE RAZ TO NAPISZA DRUKOWANYMI LITERAMI ZEBY BYLO WIDAC. TO ZE SIE NIE ZAPALA KONTROLKA SWIEC NIE SWIADCZY O TYM ZE COS ZE SWIECAMI JEST NIE TAK. TA KONTROLKA ZAPALA SIE ZAWSZE NA SEKUNDKE NAWET JESLI SILNIK JEST NA MAXA ROZGRZANY WIEC TO NIE CZUJNIK TEMPERATURY. Ewentualnie obwód czujnika świec zarowych moze byc pogryziony dlatego nawet lampka sie nie swieci. Jesli nie podgrzewa świec/ nie dostaje pradu na swiece/ świece sa padnięte to kontrolka sie pali caly czas i nie gasnie.
Powrót do góry
gadu-gadu
alnus

Dyskutant



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: Master 3.0 dCi 140 2004
Piwa: 1/5
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 13:57
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) nie działają świece żarowe 3.0 DCI


Nie musisz mi tego pisać jeszcze raz, zdaję sobie z tego sprawę. Sprawdziłem paliwo na przelewie z wtrysku i o ile nie powinno tam rzygać pod wielkim ciśnieniem, to wszystko jest w porządku. Paliwo się pojawiło. Prawdopodobnie znalazłem przekaźnik świec, jest to aluminiowa puszka nad komputerem. Wiem że powinien zapalić bez świec, ale te też nie działają i też muszę znaleźć dlaczego. Kable zazwyczaj idą w wiązkach, więc może jak znajdę kolejne żerowisko to znajdę także istotniejsze uszkodzenie. Wiązki wyglądają w miarę dobrze, ale nie jestem w stanie dojrzeć kawałka nad rurą wydechową. Jest tam osłona termiczna i kable schodzą w plastikową sztywną rynnę do której ledwo wkładam rękę leżąc pod samochodem. Nie mam go czym wyżej podnieść, że o kanale nie wspomnę. Leżenie na lodzie nie należy do przyjemności. Trochę się ociepliło - idę szukać dalej.
Powrót do góry
poczfar

Dyskutant



Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: chrysler, stratus sunset, cabrio, 2.0, 1998
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 02 Lut 2012, 20:31
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) nie działają świece żarowe 3.0 DCI


Witam Koledzy. Pytanie do alnus - i co tam wyszło? Bo u mnie jest dokładnie to samo. Kontrolka od świec nie zapala się nawet na ułamek sekundy i też mam problem z odpaleniem autka, co prawda nie co innego(Opel Movano 2003 2.5TDI), ale problem taki sam Razz Będę wdzięczny za porady i sugestie.

Pozdrawiam!
Poczfar
Powrót do góry
alnus

Dyskutant



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: Master 3.0 dCi 140 2004
Piwa: 1/5
Wysłany: Pon 06 Lut 2012, 16:57
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) nie działają świece żarowe 3.0 DCI


U mnie było gniazdo myszy w skrzynce przekaźników. Część kabli pogryzionych połatałem, ale mysi mocz powoduje skrajną korozję styków w kostkach łączeniowych. Do tego kostki nie są w całości obsadzone stykami i można nie poznać, że jakiegoś styku po prostu brakuje - przynajmniej ja kilka przegapiłem. Wywaliłem łączówki i polutowałem przewody. Zapalił od pierwszego razu, oczywiście lampka od świec zadziałała normalnie. Od tego czasu mam spokój.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultLaguna

27 900

2009r.

105 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

25 900

2012r.

154 580 km

lubelskie

RenaultClio

65 900

2021r.

9 741 km

śląskie

RenaultScenic

69 900

2019r.

81 000 km

wielkopolskie

RenaultGrand Scenic

29 900

2013r.

220 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System