Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Laguna ) Gdzie oddac turbo do regeneracji (Laguna II 1,9dci 2001r)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DriVeR83

Dyskutant



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Renault Laguna II 1,9 Cdi GrandTour , 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lut 2011, 22:29
Temat postu:

Gdzie oddac turbo do regeneracji (Laguna II 1,9dci 2001r)


Laguna II 1,9 dci 120PS. 2001 rok.

Gdzie najlepiej oddac turbo do regeneracji .
Chodzi mi , żeby była dobrze zregenerowana przez specjalistów. Zeby trochę posłuzyła.

Jestem ze Słupska. W odległosci ok. 12 km (Dębnica Kaszubska) jest firma zajmująca się regeneracja turbin. Ale podobno nie maja o tym pojęcia ani dobrego sprzętu. Jak im się uda to turbina chodzi, jak nie to 3 dni wytrzyma.
To nie jest moja opinia, tylko opinie innych na temat tego zakładu.

Słyszałem, że dobrze regeneruja turbinki w Bydgoszczy i w Poznaniu, nawet gwarancje daja na 2 lata. Choc z ta gwarancją różnie bywa.

Bo jeszcze używkę kupic, ale to chyba zły pomysł.

Proszę o podpowiedzi, pomysły.

Dziękuję
_________________
DriVeR
Powrót do góry
morffeusz72

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): sieradz
Posiadane auto: renault scenic 1,9 dci 2001
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 14:20
Temat postu:

regeneracja


Ja oddalem tutaj: http://www.turboserwis.pl/oferta.htm , śmiga juz 1,5 roku bez problemów. Pozdro.
Powrót do góry
DriVeR83

Dyskutant



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Renault Laguna II 1,9 Cdi GrandTour , 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 14:40
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Gdzie oddac turbo do regeneracji (Laguna II 1,9dci 2001r)


Dzięki za podpowiedz.
_________________
DriVeR
Powrót do góry
gczernek

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: DS5 2,0 hdi, C4 coupe 1,6 hdi
Piwa: 9/2
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 15:58
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Gdzie oddac turbo do regeneracji (Laguna II 1,9dci 2001r)


Ja generalnie wyleczyłem się z regeneracji turbin. Oddałem raz do GDR w Katowicach: http://www.turboserwis.com.pl/ i nie polecę go nikomu, ale też już więcej nie oddam turbiny do żadnej regeneracji. Każdy zachwala produkt do momentu kiedy chce ściągnąc klienta, a potem to ma cię już gdzieś nawet (albo zwłaszcza) jak przyjdziesz z reklamacją. Przed oddaniam turbiny polecam sprawdzenie warsztatu, czy te turbiny są rzeczywiście sprawdzane i ustawiane od nowa do konkretnych parametrów konkretnego silnika. W moim przypadku tego nie było i auto było przymulone. Potem sam musiałem podkręcać turbinę, żeby autko choć trochę ożyło. Najlepsze rozwiązanie to oddać turbinę do regeneracji razem z jej montażem - uniknie się wtedy przerzucania odpowiedzialności w przypadku reklamacji - co mnie akurat dotyczyło. Doświadczyłem tego na własnej skórze, bo turbina po regeneracji 1000 zł, naprawa gwarancyjna, ale z wynajdywaniem przyczyn wyłacznie po mojej stronie 400, a prawda jest taka, że za 1800-2500 brutto można kupić nowa turbinę Garretta z dwuletnią gwarancją bez limitu km.
I na koniec wisienka: pan w przedstawicielstwie Garretta na Polskę http://motoarena.pl/index.php?go=lokalizacja udzielił mi informacji, że w częściach zamiennych Garrett nie oferuje elementów do regeneracji tego typu turbiny - chodziło mi o mój konkretny przypadek. Na pytanie o tak szeroką skalę regeneracji przez różne warsztaty odpowiedział że to jest chińszczyzna i nie ma co od takich turbin wymagać.
Możecie się nie zgadzać z moją opinią, ale takie są fakty. Od roku szukam gwarantowanego warsztatu który naprawi mi moją turbinę, zrobi to rzetelnie, da gwarancję i nie będzie się potem migał od ewentualnych reklamacji. Wasze opinie o takich warsztatach są skrajnie różne i dalej nie potrafię togo problemu rozwiązać. A póki co to zbieram kasę na całkiem nową turbinę z gwarancją.
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
morffeusz72

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): sieradz
Posiadane auto: renault scenic 1,9 dci 2001
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 18:57
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Gdzie oddac turbo do regeneracji (Laguna II 1,9dci 2001r)


Do gczernek. Proponuje bys zapytał tego pana z Garretta skąd oni biorą elementy do produkcji nowych turbin. Pewnie większość tutaj wie skąd, haha. Ale skoro jesteś wyleczony to... bywaj zdrów! Na koniec mała dygresja: ciekawe dlaczego psują sie te ,,fabryczne" turbiny, montowane w naszych autach. Zapewne przez nas Shocked
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 18:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
karolakmag

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Renault clio
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Sty 2014, 11:08
Temat postu:

wymiana trubosprężarek


ja z kolei mam bardzo dobre doświadczenie z naprawa turbospręzarek w http://turbosprezarkipoznan.pl/ (lokalizacja- Poznań) - sprawdzone, fachowe doradztwo i atrakcyjna cenowo usługa.
Powrót do góry
DAREK210872

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): TORUN
Posiadane auto: laguna 2 1.9 dci 2006 rok prod.
Piwa: 14/5
Wysłany: Czw 30 Sty 2014, 12:06
Temat postu:

Bydgoszcz


Witam jak miałem sharan 1,9 TDI i padła mi turbino oddałem do Bydgoszczy latałem jeszcze nią 3 lata i byłem zadowolony z naprawy weic polecam Bydgoszcz
Powrót do góry
mf10kol

Debiutant



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: SAAB 9-5 2.0T, Espace 4 2.2 dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lut 2014, 21:03
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Gdzie oddac turbo do regeneracji (Laguna II 1,9dci 2001r)


witam a ja nie polecam regeneracji wole uzywke kupic mniej wydam a wiecznie jezdzic nie bede laguna to raz dwa regenerowana to juz nie to samo co orginal wiadomo uzywka nigdy nic nie wiadomo ale jak ktos daje gwaracje zemozna oddac turbine jak by cos sie stalo to chyba lepiej niz regenerowac i pozniej miec problemy rozne a to parametry itd pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
DAREK210872

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): TORUN
Posiadane auto: laguna 2 1.9 dci 2006 rok prod.
Piwa: 14/5
Wysłany: Nie 02 Lut 2014, 11:22
Temat postu:

regeneracjia


To zależy jak długo ktoś ma zamiar trzymać samochód jak ma zamiar w najbliższych miesiącach sprzedać to pewnie że używkę ale jak dłużej to ja bym regenerował też ma gwarancje wrazie czego mówię wszystko zależy jak długo ma ten ktoś trzymać samochód.Tak jak pisałem w sharanie raz wsadzona raz ustawiona i smigałm trzy lata nie mmialem żadnych problemów
Powrót do góry
mf10kol

Debiutant



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: SAAB 9-5 2.0T, Espace 4 2.2 dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Lut 2014, 21:34
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Gdzie oddac turbo do regeneracji (Laguna II 1,9dci 2001r)


a tak na marginesie jak komus olej w dolocie pokazuje sie to niemusi byc turbina do regeneracji tylko zapchana odma (rurka metalowa wchodzaca do miski olejowej) czesto gestao jest zapchana i tu szukajcie winy znajdujacego sie oleju
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Laguna »

Opinie o samochodach Renault Laguna - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne


RenaultEspace

59 999

2016r.

199 000 km

pomorskie

RenaultScenic

50 000

2018r.

240 000 km

śląskie

RenaultKangoo

19 900

2013r.

270 000 km

lubelskie

RenaultCaptur

57 997

2017r.

35 000 km

pomorskie

RenaultTwingo

13 900

2008r.

129 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System