Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Porównanie silników Trafic 2.5 DCI = Vivaro 2.5 DTI?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kristoff1177

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Opel Movano 2.5 DTI, 2003 , Renault Clio 1.5 CI, 2001
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 22:54
Temat postu:

Porównanie silników Trafic 2.5 DCI = Vivaro 2.5 DTI?


Skoro to dział porad, to chciałbym poprosić o wyjaśnienie kwestii, której po przewertowaniu połowy internetu w zasadzie nie rozwiązałem. Otóż w moim Vivaro jest silnik 2.5 DTI o symbolu G9U 730 /6-MT (inne oznaczenie z papierów G9U B7), 135 KM. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest to silnik na pompie rotacyjnej czy CR. Czy jest to konstrukcja Renault czy jakaś obca?
A może ktoś zna jakieś ciekawostki dotyczące tego silnika?

Jeśli był taki (podobny) temat na forum, to proszę o wyrozumiałość, ale jestem tu nowy i trudno mi przekopać się przez ogrom tematów na forum - potrzeba na to czasu i sprytu, a tu , w obliczu nurtującego mnie problemu przychodzi zniecierpliwienie....

Pozdrawiam
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 22:09
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Porównanie silników Trafic 2.5 DCI = Vivaro 2.5 DTI?


DTI to silniki renaulta na pompie rotacyjnej i bezpośrednim wtrysku, szyna CR pojawiła się dopiero w silnikach DCI-renault i CDTI-opel
Powrót do góry
kristoff1177

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Opel Movano 2.5 DTI, 2003 , Renault Clio 1.5 CI, 2001
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 23:46
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Porównanie silników Trafic 2.5 DCI = Vivaro 2.5 DTI?


Dzięki. Powiedz mi jeszcze jak się ma taka pompa do typowych pomp z dawniejszych TD? Czy to takie same konstrukcje czy jednak jest to co innego? Generalnie nie mam CR i ciekawi mnie, czy to źle, czy dobrze?
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 11:29
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Porównanie silników Trafic 2.5 DCI = Vivaro 2.5 DTI?


Wydaje mi się, że DTI w polskich realiach jest bezpieczniejszy, mniej wrażliwy na jakość paliwa. Pompa w DTI jest całkowicie elektronicznie sterowana, w TD to czysta mechanika
Powrót do góry
kristoff1177

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Opel Movano 2.5 DTI, 2003 , Renault Clio 1.5 CI, 2001
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 19:55
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Porównanie silników Trafic 2.5 DCI = Vivaro 2.5 DTI?


Dzięki raz jeszcze. Szkoda, ze to już sterowanie elektroniczne. Myślałem, że udało mi się jeszcze załapać na stary typ pompy, której nie grożą żadne elektroniczne problemy...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 19:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bapacz

Debiutant



Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vivaro 2.0cdti czyli trafic z innym znaczkiem;)
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 31 Maj 2016, 10:26
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Porównanie silników Trafic 2.5 DCI = Vivaro 2.5 DTI?


Czyli silniki 2.5 w traficu/vivaro po 2006r mają już listwę cr?
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Wto 31 Maj 2016, 21:05
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Porównanie silników Trafic 2.5 DCI = Vivaro 2.5 DTI?


O czym panowie piszecie? Kazdy vivaro i trafic 2 w dieslu jest na cr,
Silnik g9u bardzo udana konstrukcja renault i nissana
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kangur72tk

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.5 dCi 106 KM (2007), Opel Vivaro Westfalia 2.5 CDTI 146 KM (2010), Renault Modus 1.2 16V 75 KM (2008)
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 06 Cze 2019, 16:14
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Porównanie silników Trafic 2.5 DCI = Vivaro 2.5 DTI?


Odgrzeję temat. Mam pytanie, na które - pomimo przeszukania wielu miejsc w internecie - nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. A chodzi mi o to, czy dwumasa z silnika 2.5 DTI 136 KM podejdzie do G9U 630 2.5 CDTI 146 KM. Taka zmiana na pewno objęłaby wymianę koła zamachowego (to przecież zasadnicza część dwumasy), tarczę i docisk. Mocowanie do wału w jednym i drugim silniku jest na 7 śrub (pytanie czy mają ten sam rozstaw i czy kołnierz pasuje), ale jest pytanie czy koło dwumasowe konstrukcyjnie jest zamienne ze zwykłym kołem zamachowym współpracującym z tradycyjnym sprzęgłem. Mam tutaj na myśli czujnik położenia wału, wieniec zębaty współpracujący z rozrusznikiem, średnicę zewnętrzną koła dwumasowego, wysokość całego zestawu sprzęgła, a co za tym idzie jego prawidłową współpracę z wysprzęglikiem hydraulicznym mocowanym do skrzyni biegów, etc. Może to dziwne co chcę zrobić, bo wszyscy idą w drugą stronę zastępując dwumasę zwykłym kołem zamachowym, ale grzechotanie/rzężenie skrzyni przy wolnej jeździe w moim Vivaro mnie dobija. Łożyska w skrzyni wymieniłem - bez efektu... Ponieważ dwumasa lepiej tłumi drgania skrętne i twardą pracę diesla wydaje mi się, że ten zabieg powinien pomóc - przynajmniej w jakimś stopniu... Niestety sprzedawcy sprzęgieł za każdym razem opierają się tylko na danych producenta, który podaje, że dwumasa wchodzi tylko do 2.5 DTI 136 KM, a do 2.5 CDTI 146 KM zwykłe sprzęgło, więc odpowiedź jest za każdym razem, że nie pasuje... Niestety nie mam możliwości fizycznego porównania tych dwóch zestawów sprzęgieł. Może koledzy mają jakieś doświadczenie w tym względzie?
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Czw 06 Cze 2019, 18:25
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Porównanie silników Trafic 2.5 DCI = Vivaro 2.5 DTI?


podejdzie, bez najmniejszych problemsow tylko oczywiscie caly zestaw sprzegla i bezsens kupowac uzywki bo do kosciola sie tymi vanami nie jezdzi
_________________
prosze nie pisac na PW, piszmy na forum dla potomnych

pomoglem daj +
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kangur72tk

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.5 dCi 106 KM (2007), Opel Vivaro Westfalia 2.5 CDTI 146 KM (2010), Renault Modus 1.2 16V 75 KM (2008)
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 06 Cze 2019, 22:43
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Porównanie silników Trafic 2.5 DCI = Vivaro 2.5 DTI?


Dzięki kolego Wojtku za info. Czy może dokonywałeś takiego zabiegu? Jeśli tak, to ciekaw jestem efektów. Jak już pisałem szukam sposobu na pozbycie się rzężenia skrzyni i nieprzyjemnych wibracji przy silnym przyspieszeniu w okolicach 1800-2000 obr/min. Jest to przedział wysokiego momentu i wibracje są mówiąc krótko wredne. Jeździłem innym Vivaro (wprawdzie 1.9 CDTI) i tego efektu nie odczuwałem wcale - silnik pracował bardziej miękko. Wiem że to być może za sprawą mniejszego momentu 1.9, ale też może dzięki dwumasie, która w tych autach występuje. U siebie wykluczyłem już inne przyczyny typu poduszki, wybite półosie, etc. Jedyna rzecz, która nie daje mi spokoju to spory luz w skrzyni, który nie wiem skąd pochodzi, a objawia się charakterystycznymi stukami przy dodawaniu i puszczaniu gazu, szczególnie przy wolnej jeździe. Wtedy też skrzynia rzęzi. Wymieniając łożyska w skrzyni w warsztacie nikt mi nie zwrócił uwagi na jakieś problemy w skrzyni, więc dalej nie wiem, co jest źródłem tych stuków i luzu. Może to na satelitach w mechaniźmie różnicowym... Nie ma z kim pogadać, a eksperymenty w tym zakresie są bardzo drogie. Wiem, że inni też mają ten problem. Nawet na Youtubie są filmiki przedstawiające problem. Gdyby go rozwiązać byłoby to sporą pomocą dla wielu. Dodam jeszcze, że zaobserwowałem, iż hałas w postaci terkotania podobnego do tego hałasu przy przyspieszaniu - tylko w takiej wersji bardziej "light" - pojawia się przy delikatnej próbie wrzucenia któregokolwiek biegu (poza wstecznym - wtedy jest bowiem cicho) na postoju bez wciśniętego sprzęgła. Znam dobrze budowę skrzyni, ale zupełnie nie wiem co takie odgłosy w tych warunkach może wydawać. Sprzęgło to nie jest bo nie tak dawno go wymieniłem na nowe i w sumie dzisiaj żałuję, że wtedy nie rozważyłem wstawienia dwumasy. Chociaż wtedy nie miałem tej wiedzy, co dzisiaj. Sądziłem, że to jednak łożyska i zużyte sprzęgło. Ale jednak nie... Będę myślał o dwumasie, ale odstrasza mnie ponowne wyciąganie skrzyni z racji kiepskiego dostępu. A warsztatu nie mam, poza podwórkiem...
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pią 07 Cze 2019, 14:16
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Porównanie silników Trafic 2.5 DCI = Vivaro 2.5 DTI?


wydaje mi sie ze troche jestes w bledzie, 1.9 z 2masa nie widzialem ale slyszalem ze sa tyle ze na przykladzie 2.5 dwumasa niewiele zmienia, 2-u litrowe sa najmldsze z 2 generacji trafica i problem z tym rezonansem nadal wystepuje, kiedys mialem 2 uszkodzone skrzynie i mialem je rozciac tak by widziec prace w naturalnych warunkach ale braklo czasu ale jestem pewien na 90% ze to rzezenie powoduje skrzynia, dokladniej jakis element mech roznicowego
_________________
prosze nie pisac na PW, piszmy na forum dla potomnych

pomoglem daj +
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Pią 07 Cze 2019, 17:08
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Porównanie silników Trafic 2.5 DCI = Vivaro 2.5 DTI?


To grzechotanie jest [cenzura] nie raz ktoś pyta czy mi się skrzynia rozlatuje jak kupiłem auto w 2014 to od razu pytałem na forum . Nie ma możliwości żeby tego się pozbyć nawet dwumasa nic nie daje . Kolega z Krakowa już wszystko próbował łącznie z gęściejszym olejem .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultKadjar

55 900

2015r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

RenaultLaguna

38 900

2012r.

170 000 km

śląskie

RenaultMegane

55 900

2020r.

98 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

20 900

2010r.

162 000 km

mazowieckie

RenaultClio

29 900

2014r.

42 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System