Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault 19 ) problem z odpaleniem ;/



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault 19 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sut

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów dolnoslaskie
Posiadane auto: renault 19 1,8 benzyna , 94 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 14:39
Temat postu:

problem z odpaleniem ;/


witam mam problem z renia 19 1,8 jednopunktowy wtrysk
pompa paliwa chodzi podaje paliwo ale juz do gaznika sie nie dostaje co to moze byc ?;/ gdy odkrece rurke od gaznika i wlacze zaplon paliwo leci
Powrót do góry
gadu-gadu
cebo

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Laguna I 1.8 8v climatronik, Scenic II 1,9dci
Piwa: 7/4
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 15:37
Temat postu:

Problem z odpaleniam


Witam!
Z tego co podajesz wynika, że paliwo nie jest podawane do gardzieli przepustnicy /tu nie ma gaźnika ale jest gardziel przepustnicy/.Przyczyny mogą byc w zasadzie dwie /wykluczam brak iskry bo podajesz, że paliwo nie dochodzi/ - pierwsza to wtryskiwacz a druga to silnik krokowy. Miałem podobny przypadek w Safi i po wymianie s-ka krokowego było wszystko ok. Silnik krokowy można łatwo sprawdzić, ale nie mam wartości napięć - miał mi "michał72" podesłać, ale jakoś zapomniał. Na wszelki wypadek sprawdź wszystkie połączenia elektryczne w s-ku krokowym i na wtryskiwaczu. Często elektryka jest przyczyną , tym bardziej, że całe sterowanie jest impusami elektrycznymi.
Pozdrawiam. Wink
Powrót do góry
sut

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów dolnoslaskie
Posiadane auto: renault 19 1,8 benzyna , 94 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 16:19
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z odpaleniem ;/


iskra jest , no wlasnie nie wiem co jest bo pozyczylem auto i on jechal i braklo mu benzyny zalalem 10 litrow i koniec nie pali . pod filtrem powietrza ten wtrysk jednopunktowy mi sie zdaje ze sie zatar albo cos jak podlacze go pod 12v to tyka , i nie mam pojecia co moze byc bo jak mu wleje na przepustnice benzyne to odpali , a o tym przewodzie co mowiles tez moze byc bo tam pradu w nim nie mam ;/ a powinien byc caly czas ??
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
cebo

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Laguna I 1.8 8v climatronik, Scenic II 1,9dci
Piwa: 7/4
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 17:18
Temat postu:

Problem z odpaleniem.


Witam!
A może s-k zgasł nie z winy braku paliwa, może tam jeszcze było trochę paliwa a z innej przyczyny? Po włączeniu rozruchu pompa paliwowa podaje paliwo na wtryskiwacz który sterowany jest m.in. silnikiem krokowym czyli zaworem biegu jałowego. Podczas pracy s-ka, tak jak i w czasie rozruchu napięcie na wtryskiwaczu winno być czały czas, a jakie to "decyduje" s-k krokowy. Bym sie skłaniał na defekt s-ka krokowego. Pozdrawiam. Crying or Very sad
Powrót do góry
sut

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów dolnoslaskie
Posiadane auto: renault 19 1,8 benzyna , 94 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 18:46
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z odpaleniem ;/


ok to jutro zprawdze ten silniczek krokowy ;/ a jak wyciagne wtrysk i wlacze zaplon to do przepustnicy leje sie benzyna , aa mialem pytac bo ktos juz to robil to moze byc wina tego ze ktos odwrotnie zalozyl wtrysk i nie bedzie przepuszczal paliwa ?? ;/
pozdrawiam Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 18:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cebo

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Laguna I 1.8 8v climatronik, Scenic II 1,9dci
Piwa: 7/4
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 22:45
Temat postu:

Problem z odpaleniem


Witam!
Z tego co pisałeś - wszystko było ok, tylko zabrakło paliwa a po dotankowaniu już nie odpalił. To wobec tego kiedy by ktoś miał grzebać i odwrotnie podłączyć wtrysk?!
Paliwo dochodzi do wtryskiwacza i stop! To znaczy, że dalej wtryskiwacz nie puszcza i tu należy szukać przyczyny. Wg mnie to moze być wtryskiwacz lub s-k krokowy. Pozstałe elementy takie jak: czujnik temperatury zasysanego powietrza, czujnik ciśnienia statycznego czy potencjometr przepustnicy a biorące udział w sterowaniu wydatkiem paliwa nie powinny mieć takiego wpływu aby odciąć całkowicie zasilanie. Tak więc sądzę, że należy skupić się w pierwszej kolejności na s-ku krokowym i wtryskiwaczu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia. Laughing
Powrót do góry
sut

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów dolnoslaskie
Posiadane auto: renault 19 1,8 benzyna , 94 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 12:09
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z odpaleniem ;/


bo ja kupilem te reno i im braklo paliwa i cos tam robili , powiedz mi na tej wtyczce od wtryskiwacza musi byc prad przy rozruchu ?? a tam nie ma wogole to dlatego wtryskiwacz nie daje dalej benzyny ;/ i teraz nie wiem gdzie mam szukac zeby w tej wtyczce byl prad ;/ bo mi sie zdaje ze to od tego , a powied mi dlaczego silniczek krokowy ?? jak ja moge go wyciagnac i zatkac palcem i tez bedzie chodzic bo to jest tylko od wolnych obrotow no nie ?? przynajmiej tak jest w innych autach ;p jak wiesz gdzie moge szukac tej usterki w wtyczce to daj znac dzieki Smile
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
sut

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów dolnoslaskie
Posiadane auto: renault 19 1,8 benzyna , 94 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 12:48
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z odpaleniem ;/


bo tam to dziala na zasadzie ze jest czujnik polozenia wału i daje impuls , to czujnik by sie skonczyl ?? tan nagle tez mi sie nie chce wierzyc ;/
Powrót do góry
gadu-gadu
sut

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów dolnoslaskie
Posiadane auto: renault 19 1,8 benzyna , 94 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 15:26
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z odpaleniem ;/


juz chodzi Very Happy dzieki uszczelnienie na wtryskiwaczu byly zle ;p

pozdrawiam:)
Powrót do góry
gadu-gadu
cebo

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Laguna I 1.8 8v climatronik, Scenic II 1,9dci
Piwa: 7/4
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 18:36
Temat postu:

Problem z odpaleniem


Witam!
Również się cieszę, że autko odpaliło i myślę, że moje sygestie były troche przydatne. Pytałeś jaki wpływ może mieć na to s-k krokowy bo to ściśle mówiąc jest zawór biegu jałowego? Otóż s-k krokowy m.in. otrzymuje sygnały do wielkości wtrysku paliwa i steruje wtryskiwaczem. W pierwszej fazie kiedy s-k jest zimny podaje zwiększoną ilość paliwa a wraz ze wzrostem temperatury zmniejsza aż do osiągnięcia zaprogramowanej wielkości. W wypadku uszkodzenia może nie przekazać żadnego sygnału na wtryskiwacz i rozruch będzie nie możliwy. A co do pojawiania się uszkdzeń, to zwykle urzadzenia elektroniczne rzadko kiedy sygnalizują swoją "gotowść" do awarii. Zwykle to następuje momentalnie nie tak jak np łożyko, sprzęgło czy inne urządzenie mechaniczne, przy którym coś nam pracuje nie tak ale autko jedzie. W elektronice i elektryce zwykle jest "tarch" i stop.
Pozdrawiam. Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault 19 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault 19 »

Opinie o samochodach Renault 19 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault 19 ) Porady, problemy techniczne


RenaultTwingo

17 499

2013r.

99 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultGrand Scenic

29 900

2013r.

220 000 km

śląskie

RenaultScenic

22 400

2013r.

234 000 km

podkarpackie

RenaultLaguna

31 900

2011r.

250 000 km

śląskie

RenaultScenic

28 900

2013r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System