Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) szarpanie przy ostatniej fazie puszczania sprzęgła



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
presa

Dyskutant



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: RENAULT MASTER 2.8 2000, renault master 2.3 2014
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 16 Lut 2011, 14:10
Temat postu:

szarpanie przy ostatniej fazie puszczania sprzęgła


Witam! Mam następujący problem - w grudniu 2009 roku wymieniłem kompletne sprzęgło (tarczę, docisk, łożysko i nawet popmke tą pod pedałem sprzęgła), ze względu na pojawiające się niewielkie, ale irytujące "szarpanie". Zjawisko to występowało podczas ostatniej fazy odpuszczania sprzęgła przy ruszaniu na pierwszym biegu (coś jak laik na nauce jazdy, jak da za mało gazu). Przez pewien czas było w porządku, ale od jakiś trzech miesięcy problem się pojawił na nowo. Najciekawsze jest to, że po uruchomieniu autka rano, czyli zakładam zimny silnik i wszystko inne też zimne, nic się nie dzieje. Ruszam przy normalnym poziomie obrotów, zero problemu. Szarpanie pojawia się powiedzmy po nagrzaniu się silnika, a już najbardziej, kiedy stoję w korkach. Staram się to redukować obrotami przy ruszaniu na poziomie 2000 i wyżej. Efekt jest taki, jakbym naprawde uczył sie jeździć Smile. Prawko mam już kupe lat, a to autko 5 lat więc nie mówcie, że to brak umiejętności spowodował kolejny defekt sprzęgła, chociaż wiem, że tak to wygląda Smile aha i nie przeciążam auta ładunkami, ani nie jeżdżę po górach jakoś często. Ma ktoś jakiś pomysł? Jest możliwe, że to wina pompy wtryskowej, albo wtrysków nie podających odpowiedniej ilości paliwa? Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
nitroxin

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnyśląsk
Posiadane auto: masterati 2,5 DCi, Jumper 2,2 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 28 Lut 2011, 00:55
Temat postu:

podpinam się do tematu


Mam te same problemy. Końcówka poprzedniej wypowiedzi-temat nurtujący, przez jednych wyśmiewany przez drugich drążony.
Powrót do góry
enku

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: Nissan Primera P12 2,2
Piwa: 1/3
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 21:58
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) szarpanie przy ostatniej fazie puszczania sprzęgła


Kolego sprawdź poduszkę na skrzyni i z tyłu silnika ona lubi się urwać i tak później tak się dzieje
_________________
Enku
Powrót do góry
presa

Dyskutant



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: RENAULT MASTER 2.8 2000, renault master 2.3 2014
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 22:13
Temat postu:

dzięki enku!


dzięki ENKU za podpowiedź. Na pewno sprawdzę. A wiesz może ile jest poduszek na skrzyni biegów?
Powrót do góry
gadu-gadu
enku

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: Nissan Primera P12 2,2
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 08:23
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) szarpanie przy ostatniej fazie puszczania sprzęgła


jak staniesz przed autem to po prawej stronie na samym końcu skrzyni jest poduszka,druga jest z tyłu silnika koło prawej pół osi
_________________
Enku
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 08:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nokurde84

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Renault Master L2H2 2.8 2001/ Suzuki Grand Vitara 2.0 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 16:49
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) szarpanie przy ostatniej fazie puszczania sprzęgła


mam dokładnie to samo(szarpniecie przy odpuszczaniu sprzęgła). Zobaczę u siebie jak wygląda ta poduszka skrzyni biegów. U mnie była robiona skrzynia biegów(wiadomo łożyska). Wymieniłem jedynie sprzęgło (docisk był ok). Za sprzęgło z dociskiem dałem chyba 350 zl na alegro (podróbka). Różnica w sprzęgle valeo a tym moim była taka ze podróbka ma mniej sprężyn amortyzujących co może być powodem szarpnięcia.
Powrót do góry
presa

Dyskutant



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: RENAULT MASTER 2.8 2000, renault master 2.3 2014
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 23:08
Temat postu:

dwie poduszki wymienione


Witam ponownie!
Odwiedziłem dzisiaj warsztat i wymieniłem dwie poduszki - tą tzw. ósemke z dołu pod skrzynią i tą w kielichu patrząc na silnik z lewej strony. Zostawiłem tą trzecią z prawej strony z długim trzpieniem, na którym podwieszona jest skrzynia biegów. Zostawiłem ją, bo była wymieniana kilka lat temu przy innej okazji. No i to był chyba błąd, bo teraz dopiero zaczęło silnikiem rzucać mocno. Podejżewam, że właśnie ta trzecia jest najbardziej wysypana i będę musiał jeszcze raz podjechać wymienić ją również. Chyba, że to co innego powoduje te mocne drgania silnika. Dam znać po wymianie trzeciej poduchy. Co do sprzęgła, to mechanicy mówili, że zakładali valeo, ale wiecie jak to z mechanikami. Pewności nie mam. Skasowali jak za valeo Smile Może faktycznie, to jakaś podróbka.
Powrót do góry
gadu-gadu
enku

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: Nissan Primera P12 2,2
Piwa: 1/3
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 08:53
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) szarpanie przy ostatniej fazie puszczania sprzęgła


kolego to nie mechanicy jak powymieniali poduszki bez podstaw przecież to widać czy jest uszkodzona,dobry mechanik to znajdzie tak jest ciężko z trafieniem.a tam jest koło dwu masowe bo nie pamiętam tyle tego jest?
_________________
Enku
Powrót do góry
presa

Dyskutant



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: RENAULT MASTER 2.8 2000, renault master 2.3 2014
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 11:19
Temat postu:

c.d.


Koła dwumasowego nie ma jeszcze w tym modelu i to chyba na szczęście Wink a co do tych poduszek, to sam sobie wykombinowałem, że zostawie tą trzecią. Czytałem, że zawieszenie silnika wymienia się całe od razu, ale "zlisiłem" się na tą ostatnią poduszke, bo ona najdroższa. Także masz racje pisząc, że to mechanicy powinni wychwycić uszkodzenia, ale w tym przypadku to akurat moja wina. Tamte dwie po wymontowaniu oglądałem i naprawde były już wytłuczone mocno.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

43 900

2018r.

115 000 km

mazowieckie

RenaultTalisman

60 900

2018r.

114 000 km

mazowieckie

RenaultScenic Conquest

18 900

2008r.

184 000 km

śląskie

RenaultLaguna

22 000

2008r.

219 000 km

śląskie

RenaultEspace

13 500

2005r.

249 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System