Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Vel Satis - 2.0T czy w manualu było koło dwumasowe?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adamLDZ

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 13:45
Temat postu:

Vel Satis - 2.0T czy w manualu było koło dwumasowe?


Witam,
interesuje mnie (czytaj, chcę kupić) Vel Satis-a po lifcie (od 2005r.) w benzynie 2.0T.
Ten silnik był łączony z 6-cio biegową skrzynią manualną lub 5-cio biegowym automatem (poprawcie mnie jeśli w tym silniku był dostępny także 6-cio biegowy automat).

Czy to prawda, że wersja z manualną skrzynią biegów miała koło dwumasowe?

Tak słyszałem do jednego posiadacza 2.0t w automacie. Ten człowiek mówił, że kupił automat, bo mimo iż więcej pali, to moze być tańszy w eksploatacji niż manual. Twierdził on, że silnik 2.0t generuje juz na tyle dużo momentu obrotowego, że potrzebna była dwumasa w manualu żeby za szybko nie rozwalić skrzyni. Dalej mówił, że wymiana takiej dwumasy to ok 6 tyś zł w związku z tym on wolał nie wchodzić w takie rozwiązania i kupić automata.

Ktoś może potwierdzić te informacje?
Powrót do góry
mastersone

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 14:26
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis - 2.0T czy w manualu było koło dwumasowe?


W 2.0 T jest dwumasa
Powrót do góry
adamLDZ

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 17:20
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis - 2.0T czy w manualu było koło dwumasowe?


w taki razie, skoro każda skrzynia manualna w benzynowej 2.0T miała dwumasę, to może ktoś wie ile by kosztowała ewentualna naprawa (wymiana) takiego koła jeśli padnie?
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 18:15
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis - 2.0T czy w manualu było koło dwumasowe?


Na pewno mniej niż naprawa automatu Wink
_________________
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Sob 29 Paź 2016, 02:15
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis - 2.0T czy w manualu było koło dwumasowe?


Czy na pewno ?
http://archiwum.allegro.pl/oferta/skrzynia-biegow-renault-vel-satis-espace-2-0-turbo-i4321216831.html
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 29 Paź 2016, 02:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Sob 29 Paź 2016, 22:08
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis - 2.0T czy w manualu było koło dwumasowe?


To co wrzuciłeś to manual. Ja mówię o kapitalnym remoncie automatu. Nie ma możliwości żeby remont automatu był tańszy od koła dwumasowego do tego manualna.
_________________
Powrót do góry
adamLDZ

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Paź 2016, 10:30
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis - 2.0T czy w manualu było koło dwumasowe?


pytałem o szacunkowy koszt wymiany koła dwumasowego w tej skrzyni, a nie co jest droższe, a co jest tańsze. Dla odmiany proszę, niech się wypowiedzą Ci co wiedzą i na temat.
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Wto 01 Lis 2016, 21:33
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis - 2.0T czy w manualu było koło dwumasowe?


Kolo dwumasowe ze sprzęgłem i dociskiem kosztuje około 3000 detal brutto. Jak masz kogoś z dobrymi rabatami np. W IC to pewnie z -20% od tego. Wymiana mniej więcej tyle samo co w innych manualnych ale to już musisz popytać w swojej okolicy
_________________
Powrót do góry
adamLDZ

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Lis 2016, 23:47
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis - 2.0T czy w manualu było koło dwumasowe?


dzięki za informację. Myślisz że koszt robocizny wymiany takiego zespołu (sprzęgło+dwumasa) zmieści się w 1000zł?
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Sro 02 Lis 2016, 00:31
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis - 2.0T czy w manualu było koło dwumasowe?


Myślę że bez kłopotu zmienisz to za 500
_________________
Powrót do góry
sebek2008

Czytelnik



Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: Renault Vel Satis FL 2.0T 170KM Expression
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Maj 2017, 00:12
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis - 2.0T czy w manualu było koło dwumasowe?


Witam,
... jestem posiadaczem Renault Vel Satis 2.0T po lifcie i odpowiedzi na temat dwu-masy jest kilka tj. jedni twierdzą, że jest i inni że jej nie ma, a jeszcze inni piszą lub mówią, że w niektórych 2.0t jest a w innych jej nie ma Wink
Szkoda tylko, że nikt racjonalnie nie potrafi tego wytłumaczyć tzn. czy można to zdiagnozować po numerze VIN, skrzyni etc.
Ja po miesiącu ustaleń mogę stwierdzić, że można to ustalić jedynie przy wymianie sprzęgła, ponieważ w tej kwestii nawet ASO Renault daje różne odpowiedzi.
W związku z tym, iż nie mam zgody autorów odpowiedzi na opublikowanie ich wiadomości będę podawał je bez przytoczenia autorów i dokładnego wskazania ASO z którego pochodzą:
1. ASO 1: TWIERDZI, ŻE DWUMASA JEST
... wymiana kpl sprzęgła ( regenerowane Renault ), siłownika sprzęgła, uszczelniacza na wał od str. skrzyni i koła dwumasowego (jest w tym modelu ) to koszt 4795,00pln ...
2. ASO 2: Odpowiedź nie jest jednoznaczna
...Wymiana kpl sprzęgła w Pańskim samochodzie to koszt usługi  około 2 tyś brutto, natomiast części niezbędne do takiej usługi to koszt kolejnych około 2 tyś. brutto bez koła zamachowego, które w/g dokumentacji to koszt 1800 zł...
3. ASO 3: TWIERDZI, ŻE DWUMASY NIE MA
...Jest tutaj zwykłe koło zamachowe z tego co widzę. Sprzęgło kompletne występuje w 2 opcjach - oryginalne nowe i regenerowane w fabrykach Renault (ta opcja jest tańsza o około 400-500zł).... 2943 zł brutto to koszt wymiany kpl sprzęgła oryginalnego oraz wysprzęglika. Na części mamy po 10% rabatu, robocizna 20%. Koszt przy regenerowanym kpl sprzęgła to 2490zł - 20%rabatu na tym sprzęgle...
4. Odpowiedź e-hurtowni: ... czyli cHGW
... Niestety nasze narzędzia nie są w stanie ustalić dokładnie, które sprzęgło było zastosowane w tym aucie... i czy znajduje się w nim koło dwumasowe...
5. Odpowiedź sklepu specjalizującego się w sprzedaży części Reanult: NIE MA DWUMASY
... 1. sprzęgło kpl (tarcza + docisk) cena 600zł brutto oryginał , 2. wysprzęglik 280zł brutto oryginał w Pańskim aucie nie występuje koło dwumasowe ...

W związku z tym dowiesz się jak rozbierzesz i będziesz wymieniał sprzęgło. Przykład kupiłem filtr paliwa, gdzie każda z wyszukiwarek w e-sklepach pokazywała, że w moim modelu jest filtr po zakupie okazało się, że takiego filtra u mnie nie ma.

Pozdrawiam serdecznie

PS. ... jeden gościu na allegro sprzedawał nowe dwumasy LUK do 2.0t po około 1.200 zł, tylko naczytałem się o chińskich podróbkach i trochę zwątpiłem ponieważ cena była prawie o około 800 zł tańsza niż w hurtowniach internetowych. Nawet w tym celu pisałem do przedstawiciela LUK na Polskę:
... Na obecną chwilę nie mieliśmy żadnych informacji odnośnie takiej sytuacji (czyt. nie mieli informacji o podróbkach). Jeżeli chodzi o przedstawioną przez pana firmę nie jest ona naszym bezpośrednim dystrybutorem produktów LuK.
Nie jestem w stanie odpowiedzieć czemu produkt sprzedawany jest w takiej cenie. W przypadku zakupu a paragon lub fakturę VAT przysługuje panu 24 miesięczna gwarancja na produkt wynikająca z ustawy konsumenckiej ...
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Pią 26 Maj 2017, 10:57
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis - 2.0T czy w manualu było koło dwumasowe?


Śmiem twierdzić, że obawy o koszta wymiany dwumasu w Vel Satisie są wyolbrzymione. Kolego, pogrzeb trochę w tym Forum i przekonaj się, że nie ma tu zbyt wiele o padających dwumasach, a o problemach ze skrzynią automatyczną - sporo! Mam Velka 2.0T po lifcie, przebieg 290.000 km - dwumas i sprzeglo od nowości i nic nie wskazuje, że zaraz mają się skończyć... Oczywiście nic nie jest wieczne i liczę się z koniecznością wymiany, ale to i tak wyjdzie taniej niż remont automatu. Przemierzając się do Vel Satisa cztery lata temu miałem wielką ochotę na 3.5 V6, ale one były tylko z automatem, który pracuje przepięknie, ale przy przebiegu 160.000-200.000 km nagminnie doprasza się remontu wymagającego wyłożenia około 6.000 zł. (w przyzwoitym zakładzie), dlatego kupiłem 2.0T w manualu i nie żałuję. Dwumas jest bardzo trwały, nie ma się czego bać...
Powrót do góry
bati333

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Cze 2017, 00:34
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis - 2.0T czy w manualu było koło dwumasowe?


Mam 2.0T 170km 2005r. po lifcie skrzynia 6 manual i sprzęgło mam normalne. Najpierw sprawdziłem po nr VIN a później u mojego mechanika. Koszt nowego sprzęgła to 700zł.
_________________
How many is to many?
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Czw 29 Cze 2017, 17:41
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis - 2.0T czy w manualu było koło dwumasowe?


Co to znaczy "normalne sprzęgło"? Sprzęgło jak sprzęgło, w każdym samochodzie z manualną skrzynią biegów jest podobne... Temat jest nie o sprzęgle, tylko o kole zamachowym - w przypadku Vel Satis jest ono dwumasowe.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultScenic

55 500

2018r.

250 000 km

śląskie

RenaultCaptur

48 900

2017r.

107 000 km

śląskie

RenaultMegane

36 990

2015r.

111 000 km

śląskie

RenaultKadjar

94 900

2021r.

32 000 km

śląskie

RenaultEspace

59 999

2016r.

199 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System