Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Stukanie w okolicach przedniego lewego kola lub kierownicy.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gt86

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: Clio II 1.5 dci 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 18:19
Temat postu:

Stukanie w okolicach przedniego lewego kola lub kierownicy.


Witam. Mam problem z powstałymi stukami w okolicy przedniego lewego koła lub kierownicy. Stukanie nasila sie gdy przejadę kilkanascie kilometrów. Gdy jest mokro lub pada deszcz stuki są mniej odczuwalne. Byłem u 2 mechanikow zostały wymienione lożyska i poduszki amortyzatorów. w zawieszeniu nie ma zadnych luzów. Na ukladzie kierowniczym jest malutki luz. Trace juz cierpliwość i fundusze Smile więc proszę o jakieś podpowiedzi co to moze byc.
Powrót do góry
archive_25

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3887

Posiadane auto: Renault
Piwa: 227/87
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 20:02
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Stukanie w okolicach przedniego lewego kola lub kierownicy.


Witam na forum.
Jaki rocznik? - najlepiej dopisz w Profilu (będzie zawsze widoczne).
Ja tak mam gdy jest ciepło (gorąco). W lecie w zeszłym roku było to pukanie, a tej wiosny dopiero raz słyszałem, gdy zrobiło się ciepło i silnik był rozgrzany. W chłodne dni nic nie słychać. Podobno to maglownica.
Powrót do góry
jareksz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 471
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: modus 2005 1,6 benz,Vel Satis 2,0,2006
Piwa: 28/3
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 20:39
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Stukanie w okolicach przedniego lewego kola lub kierownicy.


Wymień oba amortyzatory Exclamation
_________________
jarek
Powrót do góry
gt86

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: Clio II 1.5 dci 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 20:56
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Stukanie w okolicach przedniego lewego kola lub kierownicy.


też podejrzewałem maglownice. za 2 dni jade do mechanika zobczymy co wymysli. Amortyzatory zmienialem niedawno wiec sa w dobrym stanie a pozatym bylem na szarpakach.
Powrót do góry
jareksz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 471
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: modus 2005 1,6 benz,Vel Satis 2,0,2006
Piwa: 28/3
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 21:10
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Stukanie w okolicach przedniego lewego kola lub kierownicy.


Nie wymieniaj firmy amorkow -nowe nie znaczy dobre .Nie stety mogą zwalic sie po 3 miesiącach normalnej jazdy .Nawet mogą nie ciec a za stuk co opisałeś to one mogą być odpowiedzialne.Szarpaki to porażka ,z własnego doświadczenia wiem że miałem uszkodzone -wydałem kase i były teoretycznie dobre Sad oczywiscie może byc to jeszcze drążek ,ale to trzeba rozpiąć układ.Pozdro
_________________
jarek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 21:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gt86

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: Clio II 1.5 dci 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 21:15
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Stukanie w okolicach przedniego lewego kola lub kierownicy.


Moze i to amorki ale najdziwniejsze jest to ze te stukanie pojawilo sie tak nagle z dnia na dzien. dziury omijam jak sie da. Moze to gdzies bija alufelgi. Moj kolega tak mial to okazalo sie ze klocki hamulcowe mial tak zuzyte ze bily o tarcze. duzy jest koszt zrobienia maglownicy- ze wspomaganiem...
Powrót do góry
adambmk

Debiutant



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: czerwone i srebrne
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 23 Mar 2015, 22:27
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Stukanie w okolicach przedniego lewego kola lub kierownicy.


ciekaw jestem jak kolega rozwiązał problem .. sam właśnie zacząłem walkę z tym zjawiskiem .. zimno i mokro - nic nie stuka .. cieplej i sucho - stuka po kilkunastu km .. wiem że mam mały luz na maglownicy .. w drugim aucie też mam luz i nic takiego się nie dzieje .. wymieniłem gumy na drążku (sam drążek dobry), łączniki stabilizatora, wahacze, mocowania amortyzatorów, jarzmo lewego hamulca (o dziwo w nowym też jest luz na tulejach) .. na szarpakach nic nie drgnie .. szukam kogoś kto miał podobny problem zanim wydam kolejne 1500 na regeneracje układu + wymianę amorów
Powrót do góry
adambmk

Debiutant



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: czerwone i srebrne
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 10 Kwi 2015, 13:04
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Stukanie w okolicach przedniego lewego kola lub kierownicy.


a więc u mnie problem rozwiązany .. stukanie zniknęło w 100% po wymianie drążków kierowniczych i ich końcówek .. znajomy mechanik specjalizujący się w renault powiedział, że miał w całej swojej karierze tylko jeden taki przypadek, żeby stukało w porę jak jest ciepło i sucho a zanikało całkowicie na wilgotnym i chłodnym powietrzu .. mój przypadek widać był podobny .. nawet inny mechanik, który drążki wymienił powiedział po demontażu, że wg niego drążki wyglądają na dobre (końcówki wcześniej na szarpakach były ok) .. pzdr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultKadjar

54 800

2016r.

177 000 km

małopolskie

RenaultGrand Scenic

21 900

2011r.

143 000 km

małopolskie

RenaultKoleos

21 900

2008r.

235 214 km

mazowieckie

RenaultClio

65 900

2021r.

9 741 km

śląskie

RenaultEspace

93 990

2017r.

78 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System