Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Nowy silnik do Scenic II 1,9dci 120 KM


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
exciter

Debiutant



Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3miasto
Posiadane auto: Grand Scenic 1,9 DCI 2005 r.
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 10:59
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nowy silnik do Scenic II 1,9dci 120 KM


Właśnie wyszedłem ze Szpitala(nie to nie był zawał serca przez Scenica:) więc mogę w końcu napisać parę słów

Koszt zakupu silnika to 3900 brutto a z racji tego,iż prowadzę swoją działalność to koszt 3200 netto. Mechanik skasował 2200 zł...wydaje mi się,ze drogo...ale, wymienił silnik, przełożył rozrząd(bo miałem w starym silniku przejechane na nim jakieś 800 km), cały osprzęt przełożył, do tego napełnił,wyczyścił i generalnie przywrócił działanie klimatyzacji oraz wymienił mi opony na letnie...mimo wszystko chyba nie za tanio

Samochód chodzi całkiem całkiem, jednak coś głośno-jednak wydaje mi się,z eto kwestia jakiejś gumy, źle wciśniętej obudowy silnika albo coś w tym rodzaju...niestety mam kolano po operacji i dopiero za 2-3 tyg będę mógł dokładniej się temu przyjrzeć...

Niestety chyba mi nie skasował komputera i nadal mam błąd elektroniki...jednak mam wyjęty jeden bezpiecznik od tylnych szyb więc jak go włążę to zobacze czy błąd nadal będzie-jak tak to jadę do mechanika na spr w ramach reklamacji...

Co mnie martwi to to,że w najbliższym czasie turbina będzie do renowacji oraz sprzęgło i koło dwumasowe podobno mają luzy...jaki będa objawy tego koła dwumasowego ,że będę wiedział,że już nie można czekać z wymianą?-i jakie mniej więcej powinny być koszty sprzęgła i tego koła?

A najgorsze,że chciałem go puścić dalej(tak sugerował mechanik) ale cholera odpaliłem,klime włączyłem i znowu się zakochałem w komforcie jazdy Smile

aha...i najgorsze kurestwo(za przeproszeniem)...silnik który kupiłem z przebiegiem 64500 km(nawet mam takie info na fakturze) miał już według mechanika ślady wymiany rozrządu...troche się podłamałem a z drugiej strony wkurzyłem,że ludzie tacy nieuczciwi mogą być...eh życie
_________________
Chcesz sprowadzić autko z zagranicy i chcesz poznać szczegóły odpraw celnych,należności,opłat itd- Napisz a pomogę Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
pc111

Auto Maniak



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 4198
Skąd jesteś (miejscowość / region): ...
Posiadane auto: ...
Piwa: 258/295
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 16:21
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nowy silnik do Scenic II 1,9dci 120 KM


Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia , to dobrze ,że już masz w miarę sprawnego scenica , resztę się dopracuje. Szkoda go sprzedawać Exclamation Very Happy
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 20:03
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nowy silnik do Scenic II 1,9dci 120 KM


Mechanik przesadził kosmicznie.
Bardzo mi się nie podoba że wypuśćił auto z niedociągnięciami.
Usterka elektryczna powinna być zdiagnozowana i usunięta.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
exciter

Debiutant



Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3miasto
Posiadane auto: Grand Scenic 1,9 DCI 2005 r.
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 21:15
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nowy silnik do Scenic II 1,9dci 120 KM


No i problemów ciąg dalszy...po wymianie silnika pokazał się komunikat o uszkodzeniu elektroniki a po 3 dniach zapaliła się na pomarańczowo ikonka silnika. Pojechałem dzisiaj do mechanika i przy odpaleniu silnika już nie działała klima(mimo napełnienia 2 tyg temu)Do tego nie palą mi się "stopy" mimo dobrych żarówek...

Byłem u mechanika u którego zdiagnozowano kilka błędów całkowicie nie "trzymających się kupy"...np.o światach stop nic nie wykazało...zasugerowałem,iż czytałem na forum,że po wymianie silnika 120 KM na 130KM powinno/należy zmienić soft...czy to może być rozwiązaniem problemu i ile może kosztować takowa zmiana w serwisie bo tam zostałem odesłany,gdyż jak twierdzi mechanik tam mają wszelkie kody dostępu i zrobią to prawidłowo...ehh już mam dosyć tego samochodu...
_________________
Chcesz sprowadzić autko z zagranicy i chcesz poznać szczegóły odpraw celnych,należności,opłat itd- Napisz a pomogę Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 21:36
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nowy silnik do Scenic II 1,9dci 120 KM


Może nie samochodu tylko nieudacznych mechaników.
Jeżeli na nowym silniku jest twój stary osprzęt to nie ma potrzeby zmiany softu.Auto powinno chodzić bez żadnych problemów.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 21:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pc111

Auto Maniak



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 4198
Skąd jesteś (miejscowość / region): ...
Posiadane auto: ...
Piwa: 258/295
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 21:40
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nowy silnik do Scenic II 1,9dci 120 KM


A jeżeli chodzi o światła stop , to może włącznik na pedale padł ? Wszystkie łacznie z paskiem w dachu nie świecą ?
Powrót do góry
mmil

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Grand Scenic 1.9 DCi
Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 22:47
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nowy silnik do Scenic II 1,9dci 120 KM


Dołączyłem do grona osób remontujących silnik w naszych "Reniach". Objaw jest taki: stukanie metaliczne dochodzące z silnika. Nie będe sie rozpisywał jak to się stało bo mi żyłka pęknie. (w skrócie:żona jadąc do pracy słyszała, że coś puka. Stała w korku więc stwierdziła, że to nie z naszego samochodu...Po dojechani do pracy zadzwoniła i powiedziała, że chyba coś nie halo itd))
Powrót do góry
pc111

Auto Maniak



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 4198
Skąd jesteś (miejscowość / region): ...
Posiadane auto: ...
Piwa: 258/295
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 22:56
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nowy silnik do Scenic II 1,9dci 120 KM


Co jest ? epidemia jakaś ,czy co ? Mmil ! Jaki olej był zalany , co ile km wymiana ,jaki przebieg ? Masz na oku drugi silnik ,czy remont swojego ?
Powrót do góry
mmil

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Grand Scenic 1.9 DCi
Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 23:05
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nowy silnik do Scenic II 1,9dci 120 KM


Samochód niestety do 90 000 miał wymieniany olej w serwisie co 30 000 km Obecnie wymieniam co 12 000. Właśnie przymierzałem się do wymiany pierścieni (120 000km) , zaczynał brać olej. Jeżdziłem na 10W40 valvoline. 07.06 odstawiam do mechanika i będe remontował. Nie jest to uszkodzona panewka, silnik chodzi równo tylko po dodaniu gazu stuka coś przy 4 cylinrze. Trzeba rwać głowicę więc zrobie wszystko i będzie nówka (mam nadzieję)
Powrót do góry
pc111

Auto Maniak



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 4198
Skąd jesteś (miejscowość / region): ...
Posiadane auto: ...
Piwa: 258/295
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 23:09
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nowy silnik do Scenic II 1,9dci 120 KM


Podaj jeszcze rocznik do profilu i informuj nas o postępach roboty u mechanika Exclamation
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 23:26
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nowy silnik do Scenic II 1,9dci 120 KM


Jak twierdzisz że nie jest to uszkodzona panewka to się możesz zdziwić po zdjęciu głowicy.
W jakim celu ją ściągasz?
Robił ktoś pomiar ciśnienia na cylindrach?
Zaczynacie robotę od d.py strony i nabijacie niepotrzebne koszty.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
mmil

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Grand Scenic 1.9 DCi
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 06:59
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nowy silnik do Scenic II 1,9dci 120 KM


Nie ja tak twierdze. Oddałem samochód do mechanika . Osłuchał i stwierdził, że panewki dają inny dżwięk. Też mi się wydawało, że przyzcyną są panewki ale komuś muszę wierzyć. Ja nie jestem mechanikiem. Dzwięk rzeczywiście dochodził z góry silnika. Pierścienie i tak mam do roboty więc chyba musi cały silnik rozebrać. Ale i tak padłem jak zobaczyłem Pana ze stetoskopem osłuchującego mój silnik. Laughing
Powrót do góry
exciter

Debiutant



Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3miasto
Posiadane auto: Grand Scenic 1,9 DCI 2005 r.
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 09:15
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nowy silnik do Scenic II 1,9dci 120 KM


pc111 napisał:
A jeżeli chodzi o światła stop , to może włącznik na pedale padł ? Wszystkie łacznie z paskiem w dachu nie świecą ?


Tak wszystkie 3 światła nie świecą...to teraz powiedzcie co mam robić? zmienić mechanika czy jechać na zmianę softu do serwisu?
_________________
Chcesz sprowadzić autko z zagranicy i chcesz poznać szczegóły odpraw celnych,należności,opłat itd- Napisz a pomogę Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 12:24
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nowy silnik do Scenic II 1,9dci 120 KM


Sprawdzić czujnik na pedale hamulca.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
exciter

Debiutant



Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3miasto
Posiadane auto: Grand Scenic 1,9 DCI 2005 r.
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 15:31
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nowy silnik do Scenic II 1,9dci 120 KM


no dobra to sprawdzę. a co z nie działającą klimą (mimo obecności ciśnienia) i komunikatem o spalinach...rozumiem,że najlepiej dać auto do speca od renówki i on powinien zdiagnozować wszystkie usterki?
_________________
Chcesz sprowadzić autko z zagranicy i chcesz poznać szczegóły odpraw celnych,należności,opłat itd- Napisz a pomogę Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 4 z 10
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

21 900

2012r.

170 283 km

mazowieckie

RenaultMegane

19 900

2009r.

184 200 km

łódzkie

RenaultCaptur

39 900

2014r.

183 501 km

mazowieckie

RenaultKangoo

45 777

2015r.

93 000 km

pomorskie

RenaultLaguna

27 900

2009r.

105 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System