Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) gasnie w czasie jazdy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
enku

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: Nissan Primera P12 2,2
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 18 Maj 2011, 21:40
Temat postu:

gasnie w czasie jazdy


Witam master 2,5 DCi 120 koni problem już występował wcześniej w nim.mianowicie jak poczuje górkę to zapali się serwis i stop i zgaśnie, podłączyłem kompa. Ma problem ze spalinami pokazuje jakby było ich za mało,dodam ze węzę od interkulera są mokre od oleju w ogóle układ jest zaolejony.może być turbina uszkodzona i do EGR dostaje się olej.turbina ładuje dobrze i EGR pokazuje ze jest ok.czy olej w układzie będzie robił takie awarie.
_________________
Enku
Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Sro 18 Maj 2011, 23:24
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) gasnie w czasie jazdy


mialem to w 2,2 dci powodem był nieszczelny układ paliwowy - zapowietrzał sie przy wiekszym poborze paliwa , ale moze tez byc uszkodzony wtrysk , musisz zrobic test przelewowy jak jestes z pobliza zrobie za free , a egr zablokuj na wejsciu i wyjsciu , najpierw wyczysc z nagaru , u mnie to chulla juz ponad 50tys km , i jest OK
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
enku

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: Nissan Primera P12 2,2
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 20 Maj 2011, 07:27
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) gasnie w czasie jazdy


kolego wtryski sa nowe mają 1700 km zrobione,nie rozumiem zaślepić egr na wejściu i wyjściu? wejście to przy głowicy? a wyjście nie wiem
_________________
Enku
Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Pią 20 Maj 2011, 15:57
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) gasnie w czasie jazdy


inaczej - zaślep wejście i wyjście z rurki która zasila EGR, i podjedz na test przelewowy, bo "nowe" nie wiem o czym teraz myslisz czy regenerowane czy z serwisu z pudełka to nie znaczy ze sprawne ,bynajmiej zapowietrzanie układu lekka piana w przewodze zasilajacym z zbiornika i auto moje gasło !
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
enku

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: Nissan Primera P12 2,2
Piwa: 1/3
Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 06:29
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) gasnie w czasie jazdy


kolego nówki sztuki nie wiem ile to kosztowało ale kupa kasy znajomy dał.
_________________
Enku
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 06:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 09:50
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) gasnie w czasie jazdy


jesli "nówki sztuki ' to za szt okolo 1200zł tak wołają u mnie w serwisie , zaslep tego egr i daj znać co sie zmienilo a napewno sie zmieni.
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
enku

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: Nissan Primera P12 2,2
Piwa: 1/3
Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 21:02
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) gasnie w czasie jazdy


zmieniło się tyle ze nie ma błędu serwis nie świeci,ale auto dalej gaśnie i wtedy pokazuje błąd ustawienie comonreila.
_________________
Enku
Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 23:13
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) gasnie w czasie jazdy


a te wtryski to napewno maja poprawnie wpisany kod do sterownika , czy ta usterka pojawiła sie teraz czy tak kupileś auto ? a po drugie to wykreć i wyczysc taki regulator cisnienia w pompie do niego dochodzi wtyczka dwupinowa poznasz go napewno , zobaczymy co teraz bedzie ?
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 23:17
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) gasnie w czasie jazdy


i jeszce jedno jak bedzie duzo oleju w interk. to tez moze gasną a nawet powinie bo ograniczony jest przepływ powietrza a potrzebuje przeciez wiecej naciskajac na gas pod górke czy tym podobne, może dobrze było by go wyciagnąć i dobrym środkiem przepłukać i umyć.
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
enku

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: Nissan Primera P12 2,2
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 22 Maj 2011, 19:50
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) gasnie w czasie jazdy


kolego problem jest od roku serwis wymiękł
Wtryski są przypisane do cylindrów
a ten zawór w pompie został wym.z pompą
układ paliwowy JEST PRAKTYCZNIE NOWY
nie daje mi spokoju że te spaliny są zaniżone,klip pokazuje że ma tak jakby za mało spalin
_________________
Enku
Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 09:41
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) gasnie w czasie jazdy


A jak mu dasz ostro po garach to zakopci na czarno z rury, podczas wyprzedzania ? taki przypadek przerabialismy w lagunie nie kopciła i byla słaba , słabo wkręcała sie na obroty, wpadliśmy na pomysł wyciecia katalizatora i pomoglo jak narazie klient nie wrócil . już sam nie wiem jak ci pomoc musiałbym to auto obejzeć i podłaczyc pod kompa oraz zrobić jazde próbną !
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
vkpjack

Debiutant



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Opel Movano L3H2 2.5CDTI 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 23:23
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) gasnie w czasie jazdy


podepnę się pod temat. Mam w zasadzie to samo auto. Movano 2.5 CDTI 120. Też mi się zacina auto. Zwłaszcza przy zmianie obciążenia, czyli przyhamowanie i ponowne przyspieszenie. Auto nagle traci moc, słychać od razu po pracy turbiny że nie syczy. Ale wystarczy na ułamek sekundy wyłączyć zapłon, nawet nie do końca, i już jedzie normalnie. Średnio dziennie robię 180km. Pracuję jako kurier. Są dni że zatnie mi się ledwie kilka razy a czasem to nawet 30-40 razy. To dosyć uciążliwe te pstrykanie zapłonem. Kontrolki świeciły się cały czas bo miałem defekt pamięci kalkulatora i egr. Postanowiłem się za to zabrać bo w innym temacie na tym forum sugerowano że to wina egr. Wymieniłem komputer na nowy aby pozbyć się usterki pamięci, wymieniłem też egr. Efekt jest taki że kontrolki awarii teraz czasem się palą a czasem nie. Generalnie defektu egr już nie ma według kompa a auto dalej się zacina. No to znów na komputer. Wyskakuje defekt zwany OBWÓD PRZEKAŹNIKA GŁÓWNEGO, ale nie podejrzewam aby to miało związek z tym obcięciem mocy. W końcu wpadłem na pomysł że jak mi się następny raz zatnie to nie będę go przełączał zapłonem tylko na tej zredukowanej mocy jadę prosto na komputer. Dodam że na luzie z tym zacięciem z gazem do dechy silnik wkręca się na równo 3600 obr/min i ani trochę więcej. No więc dojechałem tak na warsztat, zapinamy kompa i co widać. Ano wyglądało to tak:
DF 053 FUNKCJA REGULACJI CIŚNIENIA LISTWY

INFORMACJE
Sprawdzić konfigurację regulatora ciśnienia w pompie, parametry VP072
1.DEF : Powyżej maksymalnej wartości
2.DEF : Zmniejszenie wielkości recyrkulacji spalin
3.DEF : Zwiększenie wielkości recyrkulacji spalin
4.DEF : Poniżej minimalnej wartości
Dodam że od ponad 2 lat turbina lekko puszcza olej w części sprężającej, traci jakiś 1 litr oleju na 20 tyś km. i też mam wilgotne od świeżego oleju rury od intercoolera, więc tego faktu bym nie łączył z utratą mocy. Moje auto oprócz tego że się zacina czasem potrafi całkiem zdechnąć, zwłaszcza po hamowaniu i ponownej próbie przyspieszenia z niskich obrotów(1600-1800obr). Wtedy trzeba całkiem wyłączyć zapłon na około 2-3 sekundy i po tym czasie silnik normalnie się uruchamia i jedzie dalej. Mój mechanik jak zobaczył ten błąd to był dosyć zdziwiony i twierdzi że widzi coś takiego pierwszy raz. Wspomniał coś nieśmiało o sprawdzeniu przelewu wtrysków, ale odnoszę wrażenie że ogólnie to nie za bardzo ma pomysł na ugryzienie tego tematu. Może Wy coś wiecie w tej materii?? Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi. Pozdrawiam!
Powrót do góry
enku

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: Nissan Primera P12 2,2
Piwa: 1/3
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 07:14
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) gasnie w czasie jazdy


Kolego byłem u gościa co w naszych
stronach jest najlepszy w elektronice. on powiedział tak.

- uszkodzone turbo na uszczelnieniu i zaciąga olej co powoduje że egr głupie
- i powiedział ze na przelewach jemu dwa wtryski coś źle pokazuje.
- auto daje duża ilość paliwa w stosunku do tego co powinien



zasugerował ze egr przez to ze dostaje olej to źle współpracuje z sterownikiem wtrysku.wysłałem już turbinę do regeneracji i czyszczę układ i egr zobaczymy co jeszcze wtryski pokażą na stole.

napisze co i jak
_________________
Enku
Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 08:05
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) gasnie w czasie jazdy


tez podejrzewałem wtryski dlatego odrazu pisalem z rób test przelewowy i bedziesz pewny a olej swoja droga moze a raczej nie bedzie powodowal gasniecia silnika ,motor 2,2 dci w velsatisie klienta rzucał olejem na wszytskie strony ,turbo wypompowywało 1ltr na 50km i tak gosc jeszcze pojezdził kilka tygodni zanim go postawił , ale i tak turbo musisz zrobic
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
vkpjack

Debiutant



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Opel Movano L3H2 2.5CDTI 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 08:48
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) gasnie w czasie jazdy


może i to jest jakiś trop. Z tym olejem to nie jestem pewien czy to ma związek. Dlatego, że mi ten olej turbina popuszcza od około 2 lat. Zrobiłem w tym czasie 100tyś km. Cały czas komp. pokazywał jak pisałem wcześniej awarię pamięci kalkulatora i egr. Ale auto paliło na dotyk, spaliny przezroczyste, zużycie paliwa w normie i w ogóle się nie zacinało. Zaczęło mi się zacinać dopiero pół roku temu. Z początku podejrzewałem filtr paliwa bo na przewodzie było widać że się pieni. Wymieniłem i nastąpiła zdecydowana poprawa, ale na krótko, jakieś dwa tygodnie i potem znów powoli zaczął się zacinać. Teraz egr wymieniony na nowy, komp twierdzi, że jest ok. a on a silnik dalej te swoje zacinki. A co z tym błędem FUNKCJA REGULACJI CIŚNIENIA LISTWY? Czy ta pompa CR ma jakąś możliwość regulacji ręcznej bądź elektronicznej tych dawek paliwa, czy taki komunikat raczej wskazuje na awarię/zużycie wtryskiwacza?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultKadjar

82 990

2021r.

33 000 km

śląskie

RenaultEspace

13 700

2006r.

246 000 km

lubelskie

RenaultScenic

69 900

2019r.

81 000 km

wielkopolskie

RenaultScenic

26 900

2015r.

114 850 km

lubelskie

RenaultLaguna

24 900

2012r.

207 221 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System