Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Bardzo głośna praca wentylatora



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AKAY

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: SCENIC II 1,9 dCI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Maj 2011, 22:07
Temat postu:

Bardzo głośna praca wentylatora


Witam kolegów

Posiadam Scenic II 2004 mam problem z bardzo głośną praca wentylatora słychać to tak jak by wentylator był czymś obklejony albo nie wyważony.
Moje pytania są następujące.
Czy wyciągając filtr kabinowy dojdę do tego wentylatora na tyle żeby odkurzaczem wyciągnąć zbędne draństwo.
I pytanie drugie o ile mi się nie powiedzie czyszczenie przez filtr czy muszę wyciągać cała nagrzewnice czy idzie wyciągnąć sam wentylator nie naruszając całej tej klimatyzacji ?
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Sro 18 Maj 2011, 22:20
Temat postu:

Re: Bardzo głośna praca wentylatora


dostać się do wentylatora można tylko zdejmując podszybie. operacja może się wydawać straszna, ale to 12 minut roboty i kilkanaście śrubek.
Powrót do góry
AKAY

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: SCENIC II 1,9 dCI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Maj 2011, 22:32
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Bardzo głośna praca wentylatora


Wielkie dzięki za podpowiedz bo już byłem gotowy za deskę się brać tak mnie to denerwuje Evil or Very Mad
Powrót do góry
jareksz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 471
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: modus 2005 1,6 benz,Vel Satis 2,0,2006
Piwa: 28/3
Wysłany: Sro 18 Maj 2011, 22:35
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Bardzo głośna praca wentylatora


Pewnie było kiedyś bez filtra i liscie mają karuzele Laughing
_________________
jarek
Powrót do góry
AKAY

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: SCENIC II 1,9 dCI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Maj 2011, 22:39
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Bardzo głośna praca wentylatora


Albo już jakieś grzybki rosną Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 18 Maj 2011, 22:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
AKAY

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: SCENIC II 1,9 dCI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Maj 2011, 11:19
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Bardzo głośna praca wentylatora


Wentylator wyczyszczony i cisza Very Happy
Powrót do góry
jareksz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 471
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: modus 2005 1,6 benz,Vel Satis 2,0,2006
Piwa: 28/3
Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 20:31
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Bardzo głośna praca wentylatora


Akay napisz który rocznik masz ?
_________________
jarek
Powrót do góry
maliniak6

Debiutant



Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): zabkowice slaskie
Posiadane auto: renault scenic II 2003 1.9dci
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 02 Gru 2012, 12:06
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Bardzo głośna praca wentylatora


witam a mam pytanko czy jak sie wyciagnie filtr przeciwpylkowy to mazna tam wydmuchac sprezonym powietrzem ten syf caly? bo mianowicie mam problem tego typu ze przy wlaczeniu dmuchawy na full strasznie buczy czy jest to wina wpadniecia jakiegos brudu do wentylatora? czy poprostu konczy sie dmuchawa
Powrót do góry
RoniScenic

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9dci 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 21:57
Temat postu:

Bardzo głośna praca wentylatora


Witam serdecznie

Posiadam Renault Scenic 1.9 dci z 2004r. Od kilku dni zaczęło dość głośno powiedzmy "pyrkotać" po stronie kierowcy po lewej na wysokości wyświetlacza. Gdy ustawiam nawiew na 1 biegu to te pyrkotanie jest cichsze a wraz ze zmianą biegu na wyższy jest coraz głośniejsze, gdy wyłączam nawiew to milknie i jest już ok. Teraz pytanie do Was bo jeśli chodzi o mechanikę to jestem zupełnie zielony. Czy ten dźwięk to dźwięk dochodzący z wentylatora?? Dzisiaj nie ma pyrkotania ale nie słychać też żeby cokolwiek dmuchało na żadnym biegu czyli mam rozumieć że wentylator do wymiany?? No i jeszcze jedno pytanie. Jeżeli miałem nadmuch powiedzmy na 2biegu (2 łopatka z 4 na wyświetlaczu pod temp) i włączam nadmuch na szyby to normalne jest że automatycznie mi się zwiększa i dochodzi do 4biegu?? Po wyłączeniu nadmuchu na szyby powraca znowu do 2 biegu. Czy to też znak że trzeba by wymienić rezystor.
Czytałem trochę o tych problemach tu i tam Wink ale wolałbym opisać jak to wygląda w moim przypadku i upewnić się co do zakupy tych części.
Z góry naprawdę dziękuje za pomoc Smile
Powrót do góry
tom_speed

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: grand scenic 2006 2.0 dci______omega 1995 x20xev______hyundai Santa Fe 2.2 2007
Piwa: 39/3
Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 22:16
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Bardzo głośna praca wentylatora


nie wiadomo co to za dzwiek "pyrkotanie" czasem lepiej nagrac film telefonem i wrzucic w internet.

jezeli cos tobie halasowalo, kiedy dmuchawa dzialala i teraz dmuchawa w ogole nie dziala, to na 99% masz wentylator zablokowany, wyciagnac, wyczyscic i do tego czasu wylaczyc calkiem dmuchawe.

drugie pytanie, tak to normalne i nawet LOGICZNE, ze wentylator zwieksza swoje obroty kiedy chcemy odparowac szybe.
Powrót do góry
gadu-gadu
RoniScenic

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9dci 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 23:35
Temat postu:

Bardzo głośna praca wentylatora


Nie wiedziałem jak opisać ten dźwięk. W takim razie jutro ściągnę podszybie i zobaczę jak to wygląda. Dzisiaj przed przyjazdem do mechanika nagle wentylator przestał wydawać ten dźwięk jakby się go przestraszył Wink ale też nie jestem pewny czy w ogóle działał no ale mechanik nie mógł nic usłyszeć i chciał podpiąć pod komputer. Nie zgodziłem się na to bo chyba niesprawnego wentylatora to komputer nie pokaże i w ogóle miałem dziwne wrażenie że mechanik chce zarobić łatwą kasę za samo podłączenie...no mniejsza o to. Wyjechałem i po przejechaniu kilkuset metrów znowu zaczął wydawać ten dźwięk tyle że wydawało mi się że trochę głośniej niż przedtem a później znowu cisza na każdym biegu i tak już zostało.
No dobrze, jeśli okaże się że po prostu coś go zblokowało to byłoby super. Może koszt nowego nie jest taki straszny ale jak czytałem o tym ile to zachodu żeby go wymienić to wolałbym jednak tego uniknąć a do tego mechanika jestem już jakoś dziwnie uprzedzony. No i skoro mówisz że zwiększenie się poziomu nadmuchu na szyby jest normalne to nie będę się już tego czepiał Smile jutro zobaczę i dam znać co z tego wyszło ale jestem już lepszej myśli.
Powrót do góry
RoniScenic

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9dci 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Paź 2014, 20:57
Temat postu:

Bardzo głośna praca wentylatora


Właśnie wróciłem od Scenica. Sprawa wyglądała tak: wykręciłem podszybie, zdjąłem pokrywę osłaniającą akumulator i faktycznie dopiero wtedy jest jakieś tam dojście do wentylatora. Znalazłem półmetrowy cienki pręt no i próbowałem kręcić wiatrakiem na sucho, dopiero przy użyciu znacznej siły coś tam się obkręcał ale ciężko szło. Włączyłem silnik, ustawiłem wiatrak na 2 poziom i dalej nic. Włożyłem pręta no i próbowałem obkręcać wiatrakiem gdzie po którymś tam obrocie załączył. Wyleciało kilka liści no i tyle. Wyłączyłem wentylator no i prętem wyciągnąłem jeszcze jakieś liście. Włączyłem no i od tej pory działa na każdym poziomie. Do końca pręta taśmą izolacyjną przykleiłem koniec wężyka do którego wpryskałem WD40, prętem dotarłem aż do wentylatora no i dmuchałem w wężyk żeby rozprowadzić WD40. Włączyłem wentylator żeby trochę pochodził na maksymalnych obrotach no i czynność powtórzyłem tyle że z olejem (bodajże Hydrol). Teraz przy wyłączonym silniku swobodnie można nim obkręcać także chyba jest już ok. Na całe szczęście obyło się bez demontażu wnętrza Very Happy
Wielkie dzięki za pomoc Smile
Powrót do góry
marasekma

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: RENAULT SCENIC II 1,5 DCi/105 KM/2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 13:35
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Bardzo głośna praca wentylatora


Nie wiem czy to dobry pomysł lać lepką ciecz w kanał i na łopatki wentylatora - wszystek syf będzie się do tego przyklejał.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

53 900

2019r.

57 000 km

mazowieckie

RenaultClio

23 500

2011r.

150 000 km

śląskie

RenaultLaguna

31 900

2011r.

250 000 km

śląskie

RenaultKangoo

20 950

2013r.

270 000 km

lubelskie

RenaultLaguna

27 000

2011r.

240 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System