Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Ozonowanie klimatyzacji w warsztacie - WĄTPLIWOŚCI po fakcie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cyga

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Renault, Clio II, Ph2, 1149, 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 06 Cze 2011, 19:51
Temat postu:

Ozonowanie klimatyzacji w warsztacie - WĄTPLIWOŚCI po fakcie


Witam,

byłem dziś na ozonowaniu klimatyzacji, sprawdzeniu szczelności, uzupełnieniu ewentualnych braków czynnika chłodzącego...

Jedno co mnie zastanowiło to sam etap ozonowania. Pan wrzucił ozonator (czy jak ta maszynka się nazywa) nad radio, odpalił na 10-12 minut, ustawił obieg wewnętrzny na włączonej klimie, ALE SIŁY NAWIEWU NIE ZMIENIŁ (była na wartość ZERO - w sumie brak nawiewu). Czy przeprowadzenie ozonowania w ten sposób może w ogóle przynieść jakieś efekty?

Pytam, bo nie wiem czy nie udać się do gościa z reklamacją...

Bardzo proszę o porady

Dziękuje i pozdrawiam
Powrót do góry
AUDI RS3

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 614
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Audi S3 Sportback 2010r Black Edition 310 KM
Piwa: 36/1
Wysłany: Pon 06 Cze 2011, 20:45
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Ozonowanie klimatyzacji w warsztacie - WĄTPLIWOŚCI po fakcie


Zdecydowanie za krotki czas !!! okolo 30 minut



Ile kolega zaplacil jesli wolno spytac??
_________________
LEWOPASMOWYM POWOLNOJEŹDZCOM mówimy kategoryczne NIE Wink)
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pon 06 Cze 2011, 20:47
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Ozonowanie klimatyzacji w warsztacie - WĄTPLIWOŚCI po fakcie


Czas ozonowania przynajmniej 30min, obieg zamknięty, wszystkie zapachy(choinki, ambi pury i inne smrody) na zewnątrz, nawiew na dwójkę. Po spełnieniu powyższych i tak to g....no daje(moja prywatna opinia) Laughing
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
cyga

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Renault, Clio II, Ph2, 1149, 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 06 Cze 2011, 20:51
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Ozonowanie klimatyzacji w warsztacie - WĄTPLIWOŚCI po fakcie


Zapłaciłem 40zł - Groupon.

Planuje jutro pojechać na reklamacje... spodziewałem się, że może nie być zbyt dokładnie w związku z ogromem klientów z groupona.

Edit:


Kolega powyżej napisał - obieg na 2. To jedna opinia jak narazie... Czy może ktoś jeszcze powiedzieć jak z tą siłą nawiewu w czasie ozonowania ma być?

Bo jadąc na reklamacje chciałbym móc im wypomnieć co reklamuje oprócz czasu ozonowania...
Powrót do góry
Bogdan61

Auto Maniak



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Renault Thalia I ph3 1,5dCi 2005r, Fiat Punto II 1,2 60KM 2000r..
Piwa: 34/15
Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 00:21
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Ozonowanie klimatyzacji w warsztacie - WĄTPLIWOŚCI po fakcie


cyga napisał:

Kolega powyżej napisał - obieg na 2. To jedna opinia jak narazie... Czy może ktoś jeszcze powiedzieć jak z tą siłą nawiewu w czasie ozonowania ma być?

Jaki obieg nie ma większego znaczenia, najczęściej jest to 1 lub 2 obieg - ale nawiew musi być obowiązkowo włączony, przy zamkniętym obiegu powietrza (może mechanik to przeoczył?). No i jak koledzy pisali - dłuższy czas ozonowania (a to, że Grupon - to nie ma znaczenia, jeśli podejmują się takich usług, to muszą je robić prawidłowo).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 00:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
agir

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 195
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Ford Focus 1.8 TDCI Renault Scenic 1.5 dci 2007
Piwa: 10/1
Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 19:26
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Ozonowanie klimatyzacji w warsztacie - WĄTPLIWOŚCI po fakcie


W zeszłym roku na wiosnę ozonowałem wnętrze samochodu 2 miesiące po jego kupnie ( mimo że nie było ponoć w nim palone zapach nie był powalający ). Maszynka do ozonowania była postawiona na podłodze pod kierownicą, nawiew na 3 bieg, drzwi zamknięte oczywiście obieg wewnętrzny - czas 1 godzina !
A po wszystkim jak pojeździłem parę dni nie wyczułem nawet śladów zapachów które mnie irytowały.
Powrót do góry
cyga

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Renault, Clio II, Ph2, 1149, 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 22:51
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Ozonowanie klimatyzacji w warsztacie - WĄTPLIWOŚCI po fakcie


Jutro do nich pojadę, zobaczymy czy nieświeży zapach zniknie po dłuższym zabiegu...
Powrót do góry
cyga

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Renault, Clio II, Ph2, 1149, 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 22 Cze 2011, 21:19
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Ozonowanie klimatyzacji w warsztacie - WĄTPLIWOŚCI po fakcie


Trochę już przeterminowane, ale nie lubie niezamkniętych tematów.

Klima przeszła kolejny zabieg, tym razem 35minutowe ozonowanie na najwyższych obrotach nawiewu, jednak niestety nie pomoglo to zbytnio. Może tragedii nie ma, ale i tak będę to musiał rozwiązać środkami chemicznymi.

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA
Powrót do góry
wojtekclio

Debiutant



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Clio II, 2000, 1,4 8v, (E7J)
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Cze 2011, 22:50
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Ozonowanie klimatyzacji w warsztacie - WĄTPLIWOŚCI po fakcie


koledzy, czyszczenie klimatyzacji powinno odbywać się przy WYLĄCZONEJ klimatyzacji. gdy klimatyzacja pracuje parownik jest czesto pokryty cienką warstwą szronu i wówczas jakikolwiek środek czyszczący (czy to będzie chemia w sprejach, czy uzycie maszynki do ozonowania) niewiele pomoże. Czyszczenie parownika powinno odbywać się, gdy jest on osuszony czyli przynajmniej po upływie ok pół godziny pracującego wentylatora nawiewu ale bez włączonej klimatyzacji. wówczas czyszczenie / odgrzybianie ma sens i przynosi oczekiwany efekt. pozdrawiam.
Powrót do góry
cyga

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Renault, Clio II, Ph2, 1149, 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 06 Lip 2011, 22:46
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Ozonowanie klimatyzacji w warsztacie - WĄTPLIWOŚCI po fakcie


wojtekclio napisał:
koledzy, czyszczenie klimatyzacji powinno odbywać się przy WYLĄCZONEJ klimatyzacji. gdy klimatyzacja pracuje parownik jest czesto pokryty cienką warstwą szronu i wówczas jakikolwiek środek czyszczący (czy to będzie chemia w sprejach, czy uzycie maszynki do ozonowania) niewiele pomoże. Czyszczenie parownika powinno odbywać się, gdy jest on osuszony czyli przynajmniej po upływie ok pół godziny pracującego wentylatora nawiewu ale bez włączonej klimatyzacji. wówczas czyszczenie / odgrzybianie ma sens i przynosi oczekiwany efekt. pozdrawiam.


W sumie to może mieć sens, jako że zabieg nie przyniósł oczekiwanych efektów. Spróbuje takiego odgrzybiania, może TO jest właśnie klucz do sukcesu.
Powrót do góry
s7owik

Debiutant



Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: stare ale jare
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lip 2015, 23:22
Temat postu:

Re: Ozonowanie klimatyzacji w warsztacie - WĄTPLIWOŚCI po fakcie


cyga napisał:
Witam,

byłem dziś na ozonowaniu klimatyzacji, sprawdzeniu szczelności, uzupełnieniu ewentualnych braków czynnika chłodzącego...

Jedno co mnie zastanowiło to sam etap ozonowania. Pan wrzucił ozonator (czy jak ta maszynka się nazywa) nad radio, odpalił na 10-12 minut, ustawił obieg wewnętrzny na włączonej klimie, ALE SIŁY NAWIEWU NIE ZMIENIŁ (była na wartość ZERO - w sumie brak nawiewu). Czy przeprowadzenie ozonowania w ten sposób może w ogóle przynieść jakieś efekty?


Ja byłem w tamtym tygodniu na ozonowaniu wnętrza auta i nabiciu nowego czynnika 1234yf w serwisie PerfectClima.pl Chciałem zlikwidować smród fajek, ale u mnie rzeczywiście trwało to dłużej, więc nie wiem czy to Twoje ozonowanie przyniosło w ogóle jakiś skutek..??


Ostatnio zmieniony przez s7owik dnia Nie 12 Lip 2015, 15:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
dodek

Auto Maniak



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
Wysłany: Czw 09 Lip 2015, 08:33
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Ozonowanie klimatyzacji w warsztacie - WĄTPLIWOŚCI po fakcie


Nie zapominajcie, że oprócz czasu liczy się także wydajność ozonatora. Ozonator, który można kupić w cenie jednej usługi można sobie wsadzić wiecie gdzie. No i ostatnia rzecz to jego trwałość (np 4 tys. godz), potem to tylko maszynka do pobierania prądu.
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pią 10 Lip 2015, 17:38
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Ozonowanie klimatyzacji w warsztacie - WĄTPLIWOŚCI po fakcie


Nie wolno się dać nabierać na ozonatory o małej wydajności (taniocha z aledrogo). Ważna jest wydajność !
Ja kupiłem taki: http://viaken.pl/pl/generator-ozonu-viaken-voz-gl-2186-wydajnosc-400-mgh.html
Nie jest to reklama ale chcę pokazać że warto patrzeć na parametry ! Możecie kupić podobny i gdzie indziej.
Jak robię ozonowanie ? Po pierwsze to nie odpalam silnika tylko podłączam pod prostownik,dmuchawa na 3 lub jeśli klimatronik to 3/4 nawiewu,nawiew na szybę i deska rozdzielcza (nigdy na nogi).Czas pracy 30 min jeśli mało to drugie 30 min i musi być dobrze.Ozon jest gazem ciężkim więc ozonator musi być wysoko (nigdy na podłodze). Oczywiście obieg wewnętrzny. Niektóre auta realizują obieg wewnętrzny po przez filtr pyłkowy i dlatego zawsze przed zabiegiem wywalam ten filtr i zakładam nowy po ozonowaniu. Uff...
Po takim potraktowaniu auta "będzie Pan zadowolony" Wink

P.S.
Najczęściej malutkie ozonatory nadają się do ozonowania schowków w Waszych autach
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultEspace

93 990

2017r.

78 000 km

śląskie

RenaultEspace

13 500

2005r.

249 000 km

śląskie

RenaultScenic

9 990

2002r.

170 149 km

pomorskie

RenaultCaptur

45 900

2016r.

75 840 km

mazowieckie

RenaultLaguna

19 500

2008r.

250 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System