Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Płyn chłodzący ,problem


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BrylantNavigator

Debiutant



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Vel Satis 3.0dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 18:56
Temat postu:

Płyn chłodzący ,problem


witam
dwa dni temu na autostradzie pad mi samochód mianowicie jadąc około 140 temperatura silnika zaczęła wzrastać doszła do około maximum zatrzymałem się i okazało się że płyn chłodzący wyciekł , na drugi dzień znalazłem przyczynę , taka mała rurka przy zaworze erg , naprawiłem to i wydawało mi sie wszytko ok , ale jak rozgrzeje silnik okazuje sie że w zbiorniczku wyrównawczym woda znajduje sie o wiele niżej niż poziom min. po odkręceniu korka zaczyna syczeć z niego i jak bym woda sie gotuje , po czym poziom wraca do normy ,i jeszcze przed odkręceniem korka wężę od chłodnicy są twarde, przed tym incydentem na autostradzie nie było czegoś takiego , czy uszczelka dostała przez to przegrzanie czy coś grubszego ?? pomocy
Powrót do góry
gadu-gadu
KRIS-EXPERT

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Mazda 626 99\\\' 2.dti
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 19:23
Temat postu:

Problemy z chłodzeniem


Moim zdaniem przepaliła się uszczelka pod głowicą. pomiędzy cylindrem a kanałem wodnym.
_________________
Życie jest piękne. Dopóki nie skalała go motoryzacja.
Powrót do góry
RAFAL397

Auto Maniak



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 1150
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOŁOBRZEG
Posiadane auto: RENAULT ESPACE 4,RENAULT19 16V
Piwa: 112/0
Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 20:48
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płyn chłodzący ,problem


prawdopodobnie twoj silnik umarl wada fabryczna silnikow p9x
_________________
BIENIEK
Powrót do góry
slapas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 359
Skąd jesteś (miejscowość / region): Europa Zachodnia
Posiadane auto: Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2007
Piwa: 21/2
Wysłany: Sro 08 Cze 2011, 09:00
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płyn chłodzący ,problem


Nie jestem sklonny do wydawania pochopnych wyrokow, jak przedmowcy, skoro nieznane sa nam zadne blizsze dane Twojego samochodu (rocznik, przebieg itd.) a nawet znajac je, zakrawaloby na szarlatanerie gdybym wydawal autorytatywne opinie bez rzetelnej diagnostyki.
Wiele by pisac nt. tego silnika i jego przypadlosci, ale po co skoro ktos juz to zrobil, polecam ponizszy watek z klubu Saaba:
http://www.saabklub.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=218&topic=123671.0
Zatem jedyne co moglbym poradzic, to:
1. dobrze odpowietrzyc uklad chlodzenia,
2. kontrolowac stan plynu chlodzacego (ubytki, bulgotanie, sadza),
3. ograniczyc skok prawej nogi, Very Happy czyli troche ostudzic temperament kierowcy,
4. jesli symptomy sie powtorza, pojechac do warsztatu celem kontroli zawartosci CO2 w ukladzie chlodzenia,
5. przegladac portale motoryzacyjne celem wybrania nastepnego samochodu, lub zbieranie funduszy na naprawe silnika. Laughing
Zreszta przyznam, ze jestem w bardzo podobnej sytuacji: spuchly weze, pewnego dnia wyrzucilo plyn przez pekniety wezyk chlodzenia turbo, ale poza tym silnik sie nie grzeje i pracuje prawidlowo.
Pozdrawiam i powodzenia.
Powrót do góry
BrylantNavigator

Debiutant



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Vel Satis 3.0dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Cze 2011, 14:22
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płyn chłodzący ,problem


silnik ma przejechane około 100 tys rok 2002 i ma przerobioną miskę olejową... silnik pracuje równo i się nie grzeje
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 08 Cze 2011, 14:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
slapas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 359
Skąd jesteś (miejscowość / region): Europa Zachodnia
Posiadane auto: Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2007
Piwa: 21/2
Wysłany: Sro 08 Cze 2011, 16:07
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płyn chłodzący ,problem


Czyli bardzo podobnie jak u mnie. Obecnie jezdze w znakomitej wiekszosci po miescie i nie powtorzylo mi sie wyrzucenie plynu ani rozerwanie kolejnego weza, natomiast bywa, ze jak stoje w korku z otwarta szyba, to czuje zapach plynu z ukladu chlodzenia. Ponadto systematycznie obniza sie jego poziom w zbiorniku wyrownaczyn ok. 1-2 cm na tydzien (~100 km). Niestety ale w moim przypadku remont wydaje sie byc przerostem formy nad trescia, jako ze koszta prawdopodobnie przekrocza wartosc auta... chyba ze zrobie go sam i ogranicze do minimum (bez planowania bloku, bez wymiany pompy i rolek rozrzadu).
Powrót do góry
Adam-Ursus

Debiutant



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Jeep Grand Cherokee 2.7CRD
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 10 Cze 2011, 16:46
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płyn chłodzący ,problem


BrylantNavigator napisał:
silnik ma przejechane około 100 tys rok 2002 i ma przerobioną miskę olejową... silnik pracuje równo i się nie grzeje


9-letni diesel z przebiegiem 100tys.km? Chyba tylko Polacy wierzą w takie cuda.
Moim zdaniem 100tys. przebiegu to on mógł mieć gdzieś w 2006 roku...
Chyba tylko ja mam takiego pecha, że kupuję samochody które mają przebiegi w granicach 200tys.km. Miałem Lagunę 2.0T 2003 z przebiegiem 230tys., teraz mam Versalkę 3.5V6 2006 z przebiegiem 180tys. (obydwa benzynowe), a tu się okazuje, że można mieć niemal 10-letniego diesla z przebiegiem tylko 100tys... Szok.
Różnica polega chyba tylko na tym, że ja kupuję auta z określonym przebiegiem, a nie stanem licznika Wink
Powrót do góry
slapas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 359
Skąd jesteś (miejscowość / region): Europa Zachodnia
Posiadane auto: Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2007
Piwa: 21/2
Wysłany: Pią 10 Cze 2011, 18:05
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płyn chłodzący ,problem


Bo to jest wlasnie fenomen tego samochodu. Very Happy
Np. moj 8-mio letni Velsatis ma na liczniku 270 tkm... ale jego drugi silnik ma zaledwie 130 tkm przebiegu. Cyz to nie cudowne auto? Laughing Laughing
Powrót do góry
BrylantNavigator

Debiutant



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Vel Satis 3.0dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Cze 2011, 22:18
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płyn chłodzący ,problem


właśnie o to chodzi, mówiąc rocznik 2002 miałem na myśli rok karoserii ;p
silnik był wymieniony w Niemczech i ma prawdziwy przebieg około 100 tys ;d
Powrót do góry
gadu-gadu
slapas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 359
Skąd jesteś (miejscowość / region): Europa Zachodnia
Posiadane auto: Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2007
Piwa: 21/2
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 11:27
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płyn chłodzący ,problem


Czy moze sa jakies postempy w rozwiazywaniu Twojego problemu z autem... a raczej z boskim motorem P9X? Zdiagnozowales przyczyne?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
karolgora1

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5 V6 + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 15:15
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płyn chłodzący ,problem


Kurcze... Ja mam podobny problem... A chodzi o motor 3.5 v6.. Przejechalem nim juz 7 tys km i 2 razy uzupelnialem plyn chlodzacy, ostatnia dolewka nie byla duza ale byla.. I szykuje sie trzecia.. Ale jest taki myk wlasnie, ze po normalnej jezdzie w zbiorniczku jest ponizej minimum a jak odkrece korek to syczy i rosnie poziom plynu.. I troszke sie o to boje a wrecz sie przerazilem jak przeczytalem ten artykul.. I do tego taki zapach dziwny jak motor pracuje.. Ale stawiam, ze to zapqch gazu bo mialem przez jakis czas problem ze szczelnoscia instalacji.. I nie wiem tak naprawde jak pachnie taki goracy plyn chlodniczy...
Powrót do góry
gadu-gadu
kiki99

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: PEUGEOT 407 2.0 HDI SEDAN 2009r
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 16:17
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płyn chłodzący ,problem


To, ze po odkreceniu korka syczy i poziom plynu sie podnosi to normalna rzecz bo zmienia sie cisnienie w ukladzie a w zwiazku z tym temperatura wrzenia. Karolgora sprawdz trojniki gazu i zbiornik wyrownawczy ktory lubi samoczynnie pekac Wink
Powrót do góry
slapas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 359
Skąd jesteś (miejscowość / region): Europa Zachodnia
Posiadane auto: Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2007
Piwa: 21/2
Wysłany: Wto 21 Cze 2011, 08:57
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płyn chłodzący ,problem


Plyn chlodniczy, ten zielono-zolty Glaceol ma bardzo harakterystyczny zapach i trudno go pomylic z wonia gazu czy spalin. Jesli podczas miejskiej jazdy w lecie z otwartymi oknami, wielokrotnie czuc zapach plynu, oznacza ze cos jest nie tak z ukladem chlodzenia: nieszczelnosc lub zbyt duze cisnienie albo i jedno i drugie. W pierwszej kolejnosci warto sprwdzic lub wymienic korek zbiornika wyrownawczego (mozna na noc wrzucic do octu) gdyz jesli zaworek bezpieczenstwa nie dziala, to zbyt duze cisnienie moze wypychac plyn np. tak gdzie sa sprezyste opaski na wezach lub nawet powodowac puchniecie i pekanie wezy. Warto tez odpowietrzyc uklad i kontrolowac poziom plynu.
Powrót do góry
slapas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 359
Skąd jesteś (miejscowość / region): Europa Zachodnia
Posiadane auto: Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2007
Piwa: 21/2
Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 11:16
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płyn chłodzący ,problem


Ostatnio udalo mi sie zlokalizowac zrodlo wydobywania sie smrodku! Nie zebym dopiero po wielu latach zycia odkrywal tajniki swojej fizjologii Very Happy ale znalazlem pekniecie na chlodnicy, ktorym to wyrzucalo plyn chlodzacy po mocnym nagrzaniu silnika. A ze byly to ilosci naprawde niewielkie, wiec plyn szybko odparowywal przez co dlugo i skutecznie zrodlo wycieku ukrywalo sie przed moim bystrym wzrokiem. Pekniecie dlugosci moze 1-2 mm znajdowalo sie na gornym kancie/narozu tworzywowego kolektora chlodnicy, nad gornym kroccem. nadmienie, ze chlodnica nie jest oryginalna (Behr), jako ze zostala wymieniona przy wymianie silnika jakies 150 tkm temu.
Tymczasowo pekniecie zalatalem i bede obserwowal efekty, jako ze nie mam pewnosci, czy ta nieszczelnosc byla przyczyna, czy tylko efektem wiekszego problemu.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
BrylantNavigator

Debiutant



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Vel Satis 3.0dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Lip 2011, 16:09
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Płyn chłodzący ,problem


witam ponownie
po przejechaniu paru set kilometrów z wyżej opisanym problemem zaczęła mi kapać woda spod silnika , aby zlokalizować źródło kapania wody musiałem rozkręcić trochę silnik aż w końcu odkręciłem pompę klimatyzacji, za klimatyzacją okazało się ze jest tam taka mała dziurka z której leci woda ,nie było w niej żadnej śrubki ani wężyka żeby go tam wsadzić , pytanie czy jest to jakieś awaryjne odprowadzenie wody ?? czy mogę to zatkać ??
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultScenic

25 000

2011r.

220 000 km

śląskie

RenaultLaguna

26 900

2010r.

190 000 km

śląskie

RenaultKangoo

11 999

2004r.

215 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultScenic

11 900

2007r.

256 000 km

łódzkie

RenaultEspace

93 990

2017r.

78 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System