Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Thalia ) Jak odłączyć immobiliser? / "sam naprawiam Clio2 str.154"


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
santaclaus21

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 429
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Passat B5 '04 1.8T 20V LPG
Piwa: 22/18
Wysłany: Sro 15 Cze 2011, 12:48
Temat postu:

Jak odłączyć immobiliser? / "sam naprawiam Clio2 str.154"


Mam coraz większy problem z immobiliserem. Czasem 3 a czasem dopiero 20 włożenie kluczyka do stacyjki odblokowuje mi immo. Coś się znów zaczęło p... w tej imitacji samochodu.

Problem raczej nie dotyczy kluczyka bo z z drugim jest to samo. A co jak nie uda mi się kiedyś już w ogóle zapalić?

Może ktoś wie, jak odłączyć układ immobilisera całkowicie? Mam tylko schemat Clio2, a nie koniecznie jest tak samo.
Poza tym może ktoś zna bliżej temat i może obejdzie się bez rozkręcania stacyjki?

Chciałem przyjrzeć się schematowi bliżej w wyniku braku odpowiedzi, ale mam tak słabą kopię schematu, że nie mogę odczytać symboli na schemacie. Jeśli ktoś posiada książkę Sam Naprawiam Clio 2 lub Thalia (2001) bardzo proszę o zeskanowanie schematu TRANSPONDERA.
W przypadku książki Clio 2 jest to strona 154.

Czytałem różne fora, ludzie cuda piszą, że potrzebny emulator za 300 zł i inne tym podobne, że nie da się łatwo. Jakoś w to nie wierzę, chcę sprawę rozkminić, ale potrzebuję schemat. Wydaje mi się, że za odcinanie zapłonu odpowiada jeden z przekaźników i wystarczyło by go odpowiednio zewrzeć... Pewności nie mam ale spróbować warto.
[/u]
_________________
Uniden 520 - najlepszy przyjaciel kierowcy.
Powrót do góry
Bogdan61

Auto Maniak



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Renault Thalia I ph3 1,5dCi 2005r, Fiat Punto II 1,2 60KM 2000r..
Piwa: 34/15
Wysłany: Sro 15 Cze 2011, 23:04
Temat postu:

Re: Jak odłączyć immobiliser? / "sam naprawiam Clio2 str.154"


santaclaus21 napisał:

Jeśli ktoś posiada książkę Sam Naprawiam Clio 2 lub Thalia (2001) bardzo proszę o zeskanowanie schematu TRANSPONDERA.
W przypadku książki Clio 2 jest to strona 154.

[/u]

Też jestem zainteresowany skanem tej strony.
Santaclaus21 może daj link tego tematu, w dziale Clio - tam chyba szybciej ktoś będzie miał taką książke Smile
Powrót do góry
santaclaus21

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 429
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Passat B5 '04 1.8T 20V LPG
Piwa: 22/18
Wysłany: Czw 16 Cze 2011, 09:19
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Jak odłączyć immobiliser? / "sam naprawiam Clio2 str.154"


Dałem do Clio, zobaczymy, poczytamy. Gdzieś wyszperałem w necie, że za odcinanie zapłonu odpowiada między innymi jeden z przekaźników pod maską.

Nie wiem co za *** mało inteligentny człowiek wymyślił montowanie przekaźników, pod maską gdzie wilgoć i wszystko tym podobne, pomijam ten fakt. Skutek jest taki, że śniedzieją co jakiś czas styki a należy wspomnieć, że jeden z nich choćby steruje pompką paliwową.

Miałem już kiedyś problemy z pompką, nie mogłem odpalić auta, czyściłem złącza przekaźników.
Wpadłem na genialny pomysł, że może problem w tym samym miejscu i chyba się nie myliłem. Jeszcze pewności nie mam, ale czynność wczoraj powtórzyłem > immo zaskoczył za 3 razem. Dziś kilka razy próbowałem odpalić silnik, ani raz nie zablokował mi się immobiliser.

Nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy przekaźniki robiły problem. Będę miał czytelny schemat to pewnie się dowiem Smile Póki co działa, Jeśli to zbieg okoliczności - będę informował na bieżąco.
_________________
Uniden 520 - najlepszy przyjaciel kierowcy.
Powrót do góry
Bogdan61

Auto Maniak



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Renault Thalia I ph3 1,5dCi 2005r, Fiat Punto II 1,2 60KM 2000r..
Piwa: 34/15
Wysłany: Czw 16 Cze 2011, 12:28
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Jak odłączyć immobiliser? / "sam naprawiam Clio2 str.154"


santaclaus21 napisał:

Wpadłem na genialny pomysł, że może problem w tym samym miejscu i chyba się nie myliłem. Jeszcze pewności nie mam, ale czynność wczoraj powtórzyłem > immo zaskoczył za 3 razem. Dziś kilka razy próbowałem odpalić silnik, ani raz nie zablokował mi się immobiliser.

Nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy przekaźniki robiły problem. Będę miał czytelny schemat to pewnie się dowiem Smile Póki co działa, Jeśli to zbieg okoliczności - będę informował na bieżąco.

Z tego co słyszłem, to jest jeden ze sposobów które w pierwszej kolejności robią mechanicy w ASO (przy tym problemie z immobiliserem). Koledze w Lagunie tak zrobiono w ASO i mu pomogło, ale niestety tylko na miesiąc czasu.
P.S. Jeśli będziesz miał skan tej strony (j.w.) - to dodaj go na Forum Smile
Powrót do góry
santaclaus21

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 429
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Passat B5 '04 1.8T 20V LPG
Piwa: 22/18
Wysłany: Sob 18 Cze 2011, 15:53
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Jak odłączyć immobiliser? / "sam naprawiam Clio2 str.154"


Minęło kilka dni i problem z immo póki co nie pojawił się ani raz... Samo się psuje samo się naprawia..
_________________
Uniden 520 - najlepszy przyjaciel kierowcy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 18 Cze 2011, 15:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gwardian

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: thalia dCi 1,5 2004
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 11:19
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Jak odłączyć immobiliser? / "sam naprawiam Clio2 str.154"


Pytanie do specjalistów czyli znawców:
- czy z racji tej że auto stoi w garażu można pozostawiać kluczyć w stacyjce? Czy dla systemu immo jest to obojętne?
_________________
Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.
Powrót do góry
santaclaus21

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 429
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Passat B5 '04 1.8T 20V LPG
Piwa: 22/18
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 20:36
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Jak odłączyć immobiliser? / "sam naprawiam Clio2 str.154"


Po pierwsze grozi Ci to, że pewnego dnia możesz wejść do garażu a auta tam nie będzie.
Po drugie - po co zostawiać kluczyk w stacyjce ???? W jakim celu?

Po zgaszeniu silnika fabryczny immo uzbraja się chyba po minucie, a kolejny odczyt kodu z kluczyka następuje dopiero po jego przekręceniu.
_________________
Uniden 520 - najlepszy przyjaciel kierowcy.
Powrót do góry
Gwardian

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: thalia dCi 1,5 2004
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 21:06
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Jak odłączyć immobiliser? / "sam naprawiam Clio2 str.154"


Stacyjka jak każde inne elektro-mechaniczne urządzenie ma jakąś bliżej nie okresloną żywotność.
Ograniczając ilość wkładania i wyciągania kluczyka mechanizm zapadek przetrwa dlużej.
Po drugie primo. Garaż przy domu tak że zlodziejstwo malo prawdopodobne.
Po trzecie primo. Czasami zdarza się że wyjdę z domu i zapomnę kluczyków, albo będąc już poza domem wracając mam potrzebę gdzieś jechać i muszę na IV piętro biegać po kluczyki.
----------
Jeżeli zatem tylko te argumenty jakie wymieniłeś - i nie ma to wpływu na żywotność baterii w kluczyku - to niech sobie tam tkwi na czas garażowania. Nawet jeżeli dotychczas kluczyk zabierałem - to i tak nie zamykalem-blokowałem drzwi "z kluczyka".
_________________
Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.
Powrót do góry
santaclaus21

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 429
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Passat B5 '04 1.8T 20V LPG
Piwa: 22/18
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 21:15
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Jak odłączyć immobiliser? / "sam naprawiam Clio2 str.154"


Twój wybór oczywiście, autu nic od tego nie będzie. Zakładam też, że nie masz dzieci w wieku 13-20 ? Wiesz różne pomysły w tym wieku... (z autopsji).

Bateria w pilocie pracuje tylko przy uruchomieniu centralnego, z immo nie ma nic wspólnego. Immo będzie działał nawet w kluczyku bez baterii.

A co do zużywalności mechanicznej.. to trochę popadasz w skrajność, wcześniej zmienisz auto zanim stacyjka się zepsuje.... choć thalia jest autem które potwornie się sypie wg mnie. Bardziej niż każde inne Smile

Po primo poczucie humoru.

A co do Twojego podpisu - to religia nikogo nie obraża, raczej ten opis ludzi wierzących.
_________________
Uniden 520 - najlepszy przyjaciel kierowcy.
Powrót do góry
santaclaus21

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 429
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Passat B5 '04 1.8T 20V LPG
Piwa: 22/18
Wysłany: Pon 20 Cze 2011, 11:48
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Jak odłączyć immobiliser? / "sam naprawiam Clio2 str.154"


santaclaus21 napisał:
Minęło kilka dni i problem z immo póki co nie pojawił się ani raz... Samo się psuje samo się naprawia..


No i problem powrócił. Zostawiłem auto na 3 godziny wracam i [cenzura], najgorsze było to, że samochód zaparkowany w strefie... jedno z droższych miejsc w Krakowie. Ani za pierwszym ani za 30 razem immo nie zaskoczył. Grzebałem w przekaźnikach, nic z tego. Już prawie się poddałem, przyszło mi na myśl, wyciągnąć bebechy klucza i przyłożyć je "bliżej" osi kierownicy. A "połówką" klucza (trzpieniem czy jak to się nazywa) odpalić - zaskoczyło.

Wiem już, że pozostaje albo wyłączyć ten p... głupi immo albo będzie coś z cewką w kierownicy. Może jak schematu nie ma nikt, chociaż jak dostać się do niej?
_________________
Uniden 520 - najlepszy przyjaciel kierowcy.
Powrót do góry
santaclaus21

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 429
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Passat B5 '04 1.8T 20V LPG
Piwa: 22/18
Wysłany: Wto 21 Cze 2011, 17:58
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Jak odłączyć immobiliser? / "sam naprawiam Clio2 str.154"


Winny jednak okazał się kluczyk. Zapasowy nie łapie mi czasami (lata wsadzony immobilizer) i myślałem, że oba nie działają.

Zawsze działający się skiepścił, podlutowałem większość części i chodzi póki co.
_________________
Uniden 520 - najlepszy przyjaciel kierowcy.
Powrót do góry
Gwardian

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: thalia dCi 1,5 2004
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 21 Cze 2011, 18:37
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Jak odłączyć immobiliser? / "sam naprawiam Clio2 str.154"


Wyczytalem w poradnikach, że aby uniknąć przy poprawianiu lutownicą kontaktów w połaczeniach lutowanych miniaturowych układów można użyć lakieru elektroprzewodzącego na bazie srebra - np. PULSAR VOLT. Fiolka takiego specyfiku (do napięć niskich i średnich) kosztuje okolo 20 zł i przy użyciu np. wykałaczki można z powodzeniem nanieść odpowiednią ilość na punkty lutowania. Efekt ponoć na "wieki wiekow", ryzyko żadne, (oby się tylko ręka nie trzęsła) koszt w porownaniu z kupnem nowego - żaden.
_________________
Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.
Powrót do góry
santaclaus21

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 429
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Passat B5 '04 1.8T 20V LPG
Piwa: 22/18
Wysłany: Wto 21 Cze 2011, 19:28
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Jak odłączyć immobiliser? / "sam naprawiam Clio2 str.154"


Nie wiem, nie mam zaufania do takich wynalazków. Cewka jest przed lutowaniem dobrze podklejona fabrycznie a luty i tak puszczają, więc nie wiem czy taki specyfik pomoże.
_________________
Uniden 520 - najlepszy przyjaciel kierowcy.
Powrót do góry
santaclaus21

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 429
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Passat B5 '04 1.8T 20V LPG
Piwa: 22/18
Wysłany: Pią 24 Cze 2011, 11:42
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Jak odłączyć immobiliser? / "sam naprawiam Clio2 str.154"


no niestety. Chwile pochodziło i się zesr@ło.

Próbowałem zwierać przekaźnik odcięcia zapłonu ale to za mało, jest jeszcze jakieś inne zabezpieczenie. Chyba nie da się tego łatwo obejść.

Wszystko wskazuje na problem w samochodzie a nie w kluczyku. Czasami działa ok przez dzień, później przestaje. Czasem działa jeden kluczyk, czasem obydwa, a czasem żaden.

Czyściłem styki cewki pętli w stacyjce, nie pomogło. Biorę się za jej wymianę, bo lepszych pomysłów mi brak.
_________________
Uniden 520 - najlepszy przyjaciel kierowcy.
Powrót do góry
santaclaus21

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 429
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Passat B5 '04 1.8T 20V LPG
Piwa: 22/18
Wysłany: Nie 26 Cze 2011, 22:05
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Jak odłączyć immobiliser? / "sam naprawiam Clio2 str.154"


Wszystko wskazuje na to, że to jednak kluczyk. Tylko co dopiero go lutowałem i wysiadł po dobie... Nie wiem co z nim jest ale to kluczyk, na dorabianym działa, choć nie zawsze zaskakuje.
_________________
Uniden 520 - najlepszy przyjaciel kierowcy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Thalia »

Opinie o samochodach Renault Thalia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

144 800

2021r.

48 000 km

śląskie

RenaultLaguna

44 000

2012r.

170 000 km

śląskie

RenaultScenic

9 990

2002r.

170 149 km

pomorskie

RenaultClio

22 900

2012r.

169 230 km

łódzkie

RenaultClio

7 990

2007r.

117 567 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System