Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Megane ) Dziwne terkotanie z prawej strony



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kabulek

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Megane II ph I 1,5dCi, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 13:32
Temat postu:

Dziwne terkotanie z prawej strony


Dzień dobry

Posiadam Megane II z 2004r 1.5dCI 80kM, przebieg 203tys. km. Mam problem ze zdiagnozowaniem zwiększonych drgań i dziwnego terkotania w czasie jazdy dochodzącego z od strony pasażera.
Wyszukałem rozwiązanie identycznego problemu dla wersji benzynowych , gdzie koniec końców skończyło się na elektrozaworze pochłaniacza par paliwa, ale co w przypadku diesla?

Dodam, że w połowie stycznia miałem kolizję w wyniku której został wymieniony cały pas przedni (obie chłodnice, belka, zderzak i plastiki). W ciągu ostatniego miesiąca przeszedłem wymianę wszystkich filtrów (także paliwa), oleju w silniku, przekładni kierowniczej razem z drążkami i końcówkami plus wyważanie kół, a tydzień temu wymieniłem rozrząd.

Pierwszy mechanik sugerował terkotanie od rozrządu, ale po wymianie (83tys. od pierwszej wymiany) terkotanie nie ustało (drgania są trochę mniejsze), a przy okazji zostały sprawdzone poduszki silnika i niby są ok.
Drugi mechanik, stwierdził, że to dwumasa, ale w wersji 80KM nie ma dwumasy, więc po wycofaniu się z tej opinii rzucił oczywiście zużytymi wtryskami (jeszcze ich nie sprawdziłem).

Auto odpala normalnie (drugi mechanik stwierdził, że silnik przy odpalaniu na zimno trochę nierówno chodzi, ale po rozgrzaniu wszystko jest ok), nie wyczuwam żadnych spadków mocy, ani żadnych innych niepokojących objawów. Średnie spalanie wg komputera po przejechaniu niecałych 5000km od resetu -> 3,7l/100, więc elegancko.

Zauważone przeze mnie objawy:
-wyraźnie słyszalne (wewnątrz auta z prawej) terkotanie przy prędkościach powyżej 70-80km/h, zarówno przy dodawaniu gazu jak i jeździe na luzie, przy niższych prędkościach terkotanie jakby ustawało, albo jest tak delikatne, że go nie słyszę, na biegu jałowym jest OK - odgłos przypomina wolną jazdę po drobnej kostce brukowej, jest miarowy i jednostajny. o wiele cichszy od pracy silnika.
-problem jest niesłyszalny od zewnątrz
-przy odpalaniu i gaszeniu silnika słychać głośniejsze 2-3 "puknięcia" jakby silnik podskakiwał (co ewidentnie sugerowało poduszki, no ale zakładam, że mechanik sprawdził je należycie)

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? I czy to w ogóle jest problem?
Pozdrawiam!
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 17:36
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Dziwne terkotanie z prawej strony


Posprawdzaj wszystkie plastiki z prawej strony,czy są wszystkie zapinki,czy gdzieś któryś nie jest luźny.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Megane »

Opinie o samochodach Renault Megane - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne


RenaultArkana

117 990

2022r.

2 000 km

śląskie

RenaultMegane

31 900

2015r.

145 880 km

śląskie

RenaultScenic

26 900

2015r.

114 850 km

lubelskie

RenaultKadjar

97 990

2022r.

20 000 km

śląskie

RenaultMegane

46 900

2018r.

118 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System