Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Thalia ) filtr przeciwpyłkowy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rumun51

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): KŁODAWA
Posiadane auto: renault thalia 1.4 rok 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 01 Lip 2011, 15:09
Temat postu:

filtr przeciwpyłkowy


witam mam pytanie czy w renaut thalia 1.4 z 2002 roku znajduje się filtr przeciwpyłkowy jeśli tak to gdzie go szukać
Powrót do góry
pavel

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: Thalia 1,4 8V 2004-brzydka jak wszystkie
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Lip 2011, 16:22
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) filtr przeciwpyłkowy


Tylko jeżeli jest klima (tak przynajmniej twierdzą mądrzejsi ode mnie). Dojście od strony komory silnika pod podszybiem od strony pasażera. Trzeba odkręcić plastik po szybą, pogrzebać i się pobrudzić. Smile
_________________
BEER - connecting people.
Powrót do góry
gadu-gadu
selnaw

Debiutant



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: Renault THALIA 1.2B 16V 2006
Piwa: 3/3
Wysłany: Pią 01 Lip 2011, 19:05
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) filtr przeciwpyłkowy


Witam.Wymieniałem filtr w thali.Podaje link http://www.filtron.pl/pl/index.php?idp=15&fd=&Typ_Pojazdu=1&Marka=8037&FC_Marka=8037&Identyfikator1=27877&TYP_SILNIKA_P=D4F712&Model=10734&SILNIK1=1.2i%2016V&MOC=75#idn27877 .Klikasz w opisie (koło obrazka) koło instrukcji montażu w ikonke pdf.masz dokładne zdjęcia gdzie jest i jak wymienić.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Bogdan61

Auto Maniak



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Renault Thalia I ph3 1,5dCi 2005r, Fiat Punto II 1,2 60KM 2000r..
Piwa: 34/15
Wysłany: Sob 02 Lip 2011, 02:24
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) filtr przeciwpyłkowy


pavel napisał:
Tylko jeżeli jest klima

Mam Thalię z klimą z 2005r. i nie mam tego filta. W ASO mi powiedzieli, że seryjnie ten filtr montowano w Thaliach od 2006r.
Powrót do góry
acerjacek

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodz
Posiadane auto: renault thalia 1.4 2003r benzyna
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 07 Lip 2011, 10:27
Temat postu:

witam


jesli masz klime to filtra niema bo ida tam przewody od niej mozna pokombinowac z zalozenim .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 07 Lip 2011, 10:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bogdan61

Auto Maniak



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Renault Thalia I ph3 1,5dCi 2005r, Fiat Punto II 1,2 60KM 2000r..
Piwa: 34/15
Wysłany: Czw 07 Lip 2011, 13:18
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) filtr przeciwpyłkowy


Z tego co mi powiedziano kiedyś w ASO, do swojej Thalii mogę bez problemu założyć sobie filtr przeciwpyłkowy. Nawet wspomnieli, że w 2006r. "robili akcję" z bezpłatnym zakładaniem takich filtrów w Thaliach z 2005r. (ale nie powiadamili o tym - więc chyba mało kto o tym wiedział). Mi o tym powiedziano w 2007r. (a jak twierdzili, bezpłatny montaż filtra był wykonywany przez ASO tylko w 2006r.), a teraz mogą mi go założyć za kasę.
Powrót do góry
piotrekw

Dyskutant



Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): dąbrowa górnicza
Posiadane auto: renault thalia 1.4 8V
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 18 Lip 2011, 20:11
Temat postu:

filtr pyłkowy


witam ostatnio zakładałem u siebie bo mam klimę a nie było filtra pyłkowego mam thalię 2004 różnica ogromna szczególnie podczas deszczu szyby nie parują i różne syfki nie dostają się do środka polecam, wystarczy wyciąć zaślepkę i dorobić sobie własną zaślepkę np. z cienkiej blachy np. 0,5 mm bardzo plastyczna.
Powrót do góry
rumun51

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): KŁODAWA
Posiadane auto: renault thalia 1.4 rok 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 19 Lip 2011, 09:53
Temat postu:

filtr przeciwpyłkowy


witam ja mam talie z 2002 roku i też nie mam tego filtra o jakiej zaślepce piszecie i gdzie ona się znajuduje gdzie ją szukać za pomoc dziekuje
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sro 20 Lip 2011, 20:23
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) filtr przeciwpyłkowy


Jak nie masz klimy to nie będzie gdzie wsadzić filtra, doposażenie auta w filtr pp tylko w opcji z klimą
Powrót do góry
via

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Renault Thalia 1,5 dci, klima, ABS, 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Sie 2011, 21:54
Temat postu:

Re: filtr przeciwpyłkowy


rumun51 napisał:
witam ja mam talie z 2002 roku i też nie mam tego filtra o jakiej zaślepce piszecie i gdzie ona się znajuduje gdzie ją szukać za pomoc dziekuje


Jak zdejmiesz plastykwa oslone z podszybia od strony pasazera, zobaczysz po lewej stronie dmuchawe i tunel nadmuchu ktory idzie w prawo, i tam jakies 20 cm w prawo od dmuchawy jest na tym tunelu zaznaczona wyglebieniem zaslepka. Jak delikatnie nozem wykroisz te zaslepienie to mozna wlozyc filtr i potem - ja nakleilem tasme klejaca na ta zaslepke tak zeby tasma wystawala jakies 2-3 cm i ta tasma przykleilem ta sama co wycielem zaslepke w tym miejscu lub jak napisal wczesniej kolega wyciac i dopasowac z miekkiej blaszki i przykrecic na wkreciki. Zaslepke zauwazysz to jest jakies 3-4 cm pasek plastyku taki sam jak caly tunel ale dzieki tym wglebieniom zobaczysz ja.

Tutaj jest fajnie pokazane...http://www.filtron.pl/katalog/instrukcje/1052k.pdf
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 16 Sie 2011, 20:28
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) filtr przeciwpyłkowy


Kolego via, w thalii bez klimy siedzi zupełnie inna dmuchawa i brak obudowy parownika, w którym siedzi filtr
Powrót do góry
via

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Renault Thalia 1,5 dci, klima, ABS, 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Sie 2011, 21:23
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) filtr przeciwpyłkowy


milejow napisał:
Kolego via, w thalii bez klimy siedzi zupełnie inna dmuchawa i brak obudowy parownika, w którym siedzi filtr


Ja opisalem z klima, a nie bez, inaczej bym nie pisal.
Powrót do góry
Max87

Debiutant



Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 307 SW 1.6 HDI 90KM
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 17 Sie 2011, 21:25
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) filtr przeciwpyłkowy


Bogdan61 napisał:
Z tego co mi powiedziano kiedyś w ASO, do swojej Thalii mogę bez problemu założyć sobie filtr przeciwpyłkowy. Nawet wspomnieli, że w 2006r. "robili akcję" z bezpłatnym zakładaniem takich filtrów w Thaliach z 2005r.


OoO, fajna sprawa. Moja 1.4 8v z 2005 nie miała klimy i filtra ... niestety to był koszmar ;/. Wentylacja była dobra ale ciągle coś wlatywało do środka. Jak wnętrze wyczyściłem po zimie to w połowie wakacji było tam tyle suchych liście lub ich fragmentów, jakaś topola ... wszystko co się zmieściło w nawiewy i dało radę wlecieć do środka. Tutaj się nie popisali, aby fabrycznie go nie zakładać. Najgorzej jak w trakcie przejazdu na trasie były wzdłuż drogi jakieś topole, to tak zawiewało do środka czasem, jakby śnieg padał Smile
Powrót do góry
booka2

Debiutant



Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Renault Thalia 1.4 8v 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Kwi 2012, 23:52
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) filtr przeciwpyłkowy


Cytat:
Jak zdejmiesz plastykwa oslone z podszybia od strony pasazera, zobaczysz po lewej stronie dmuchawe i tunel nadmuchu ktory idzie w prawo, i tam jakies 20 cm w prawo od dmuchawy jest na tym tunelu zaznaczona wyglebieniem zaslepka. Jak delikatnie nozem wykroisz te zaslepienie to mozna wlozyc filtr i potem - ja nakleilem tasme klejaca na ta zaslepke tak zeby tasma wystawala jakies 2-3 cm i ta tasma przykleilem ta sama co wycielem zaslepke w tym miejscu lub jak napisal wczesniej kolega wyciac i dopasowac z miekkiej blaszki i przykrecic na wkreciki. Zaslepke zauwazysz to jest jakies 3-4 cm pasek plastyku taki sam jak caly tunel ale dzieki tym wglebieniom zobaczysz ja.


tylko jak zdjąć to podszybie? Chyba jakiś zatrzask jeszcze trzyma - mam to jakoś pociągnąć czy podważyć? Nie chciałbym niczego połamać ;/ zaznaczyłem na zdjęciach poniżej
http://imageshack.us/photo/my-images/201/01042012004.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/710/01042012005.jpg/


i Jak wam się udało zrobić sobie tą zaślepkę? czy ktoś kto już to zrobił może zrobić zdjęcie i pokazać ?
u mnie wygląda to tak:
http://imageshack.us/photo/my-images/24/01042012.jpg/

Jutro jadę na odgrzybianie klimatyzacji ale tak czy owak filtr przeciwpyłkowy powinien w każdym aucie być. Kto tak to zaprojektował ? co za beznadzieja ;/
Powrót do góry
via

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Renault Thalia 1,5 dci, klima, ABS, 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Kwi 2012, 08:55
Temat postu:

Ja zrobilem to tak


http://img195.imageshack.us/img195/5210/01042012.jpg

jak delikatnie odetniesz nozem lub pilka do metalu to potem mozna to ladnie wetknac i zalepic tasma - ja mialem tasme klejaca taka srebrna ok 5 cm szerokosci i jak patrzylem po zimie to sie juz trzyma 3 rok. Czerwona linia - tam musisz przeciac, plastyk jest jakies 1,5 mm gruby. Niebieska linia - tasma klejaca. Nowa zaslepka prawdopodobnie drogo kosztuje i ja jej nie kupowalem.

Powodzenia.

Zapomnialem napisac ze jak masz klime to filtr dosc trudno wlozyc musisz go zgiac i troche na sile bo tam w srodku po prawej stronie jest taka mala chlodnica klimy i ten filtr ( prostokatny ) musisz go wcinac, tylko nie pamietam czy bardziej wystajaca strona ( harmonijka filtra ) do klimy czy w strone lewa, ale wchodzi i potem idealnie pasuje w srodku swymi gumowymi brzegami. Jest szczelnie. Po wlozeniu filtra zauwazysz spadek podmuchu, bo filtr troche chamuje ten podmuch, ale juz nie bedzie smieci. Gdzies czytalem ze zlozenie filtru spowoduje spadek zawilgocenia szyb nieraz jesienna pora/. U mnie nic takiego nie zauwazylem, moze minimalnie, ale na zajesieni i w zimie gdy pada deszcz i zawilgotnieja ci szyby bo np: jedzie duzo osob i kazdy oddycha, to wlacz na chwile klime. Nie musisz otwierac okna. Klima sprawia ze zawilgocenie szyb bardzo szybko znika, szybciej niz bys wlaczyl dmuchawe , no chyba ze jest juz cieple powietrze z silnika wtedy nie ma potrzeby wlacznia klimy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Thalia »

Opinie o samochodach Renault Thalia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne


RenaultLaguna

33 900

2011r.

195 000 km

śląskie

RenaultMegane

71 990

2020r.

75 000 km

śląskie

RenaultMegane

25 900

2012r.

154 580 km

lubelskie

RenaultGrand Scenic

32 999

2013r.

132 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultKangoo

14 800

2007r.

167 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System