Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) auto traci moc i zapala się kontrolka świec żarowych


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
veithomas

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Opel Vivaro
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 04 Mar 2014, 00:11
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) auto traci moc i zapala się kontrolka świec żarowych


W sobotę przetestowałem samochód na trasie Warszawa-Kraków-Warszawa i jest ok.

Mam jeszcze jeden inny problem, kontrolka już się nie zapala, ale w diagnozie szeregowej pokazuje że ciśnienie w turbo jest mniejsze niż być powinno, z silnika dochodzi dźwięk jakby coś wpadało w rezonans, trzeba dodać gazu i wtedy przestaje a samochód dostaje "kopa".

Ale problem z kontrolką świec żarowych i przechodzeniem w tryb awaryjny znikł z czego ogromnie się cieszę.
Powrót do góry
Kanam73

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Nissan Primastar, 2.5 dci, 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Mar 2014, 23:39
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) auto traci moc i zapala się kontrolka świec żarowych


Witam! Śledziłem ten temat jakieś 4 tygodnie, ponieważ spędzał mi sen z oczu. W moim Primastarze 2,5 dci były te same objawy jak tu opisywane, poradziłem sobie z tym problemem i chcę podzielić się z wami moją wiedzą. Ogólnie to brakowało mocy. Głównie jakiś czas po odpaleniu mulił niesamowicie, raz więcej raz mniej. Czasami wciskałem pedał gazu do podłogi i czekałem cierpliwie aż się rozpędzi, a robił to jakby miał ze 40 KM a nie 140 KM. Zazwyczaj po jakiś 5 - 10 minutach trochę się ożywiał, ale tak jak chciał, czasami ciągnął mocniej za chwilę słabiej, ale nigdy tak jak powinien. Zazwyczaj jak bardzo mulił a ja trzymałem gaz do dechy zapalała się przedmiotowa kontrolka. Wymieniłem przepływomierz, EGR, zawór sterowania doładowania turbiny. Nic. Komputer pokazywał błąd "brak powietrza w układzie dolotowym", a więc mulił bo turbina nie ładowała powietrza. Dlaczego? Nie otwierała się przepustnica turbiny. Dlaczego? Bo sterownik jej nie otwierał. Ale sterownik założyłem nowy. Sterownik steruje za pomocą podciśnienia poprzez wężyki. Po sprawdzeniu ciśnienia a raczej podciśnienia w tych przewodach okazało się że go tam nie ma, zamiast 1 bar było 0,3 bara. Dlaczego? Podciśnienie wytwarza wacum pompa. Ta z kolei dawała dobre ciśnienie, ale musiało ono jeszcze przejść przez czarny plastikowy kruciec - zaworek z jednym wężykiem, a ten po wyjęciu okazał się zapchany. Po wyczyszczeniu go wacum pompa podała na wężyki podciśnienie, zawór sterujący doładowaniem turbiny zaczął otwierać przepustnicę i... Skończył się ten koszmar!!! Wróciła moc i teraz wreszcie mam frajdę z jazdy, bo tak wogóle to lubię mimo wszystko to auto. Fakt, że na dodanie gazu nie reaguje natychmiastowo, jakby się musiał sekundę namyślić, ale jak osiągnie 2000 obr/min to daje z siebie co może Very Happy
Pozdrawiam!
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 23 Mar 2014, 01:43
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) auto traci moc i zapala się kontrolka świec żarowych


no coz,jedni wymieniaja pol auta inni podpinaja kompa
vacu wytwarza podcisnienie czyli -1 bar
zawor upustowy jak zauwazyles jest regulowany sztanga,nie wystarczy ze to sie tylko rusza,to ma sie przesuwac o odpowiednia dlugosc w zaleznosci od cisnienia panujacego w kol ssacym i obrotow silnika
Powrót do góry
jans-s

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: trafic 2007 L2H2
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 23 Mar 2014, 10:01
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) auto traci moc i zapala się kontrolka świec żarowych


U mnie pojawiał sie brak mocy i zapalały się lamki ale reset pomagał niestety w tygodniu już i reset przestał pomagać. Podpinka pod komp. i wymiana tak jak u @ veithomas i jest ok.
Powrót do góry
emoemo

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Scenic I 1.9dTi 98KM, Trafic II 1.9dCi 101KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 16:25
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) auto traci moc i zapala się kontrolka świec żarowych


Witam
u mnie ten problem z brakiem mocy jest od 2 lat ale nie występowało to zawsze ale teraz od miesiąca dzieje sie to bardzo często ale po przejechaniu kilkadziesiąt km samochód ożywi się i jest dobrze ale po zgaszeniu i odpaleniu od nowa się pojawia problem.
Objawy: Samochód do 2,5 tys obr przerywa i dymi jasnym prawie błękitnym śmierdzącym dymem podczas jazdy muli i po kilku sekundach puści ale po puszczeniu gazu znowu się dzieje to samo traci moc ale po przejechaniu dłuższej trasy potrafi mu przejść i idzie jak trzeba, nie palą się żadne kontrolki.
Ja u siebie wymieniłem veithomas ale to nic nie pomogło
Zaślepiłem EGR w ogóle wyjęty nie wiem czy musi być podpięty? ( ale dodam że przed zaślepieniem było to samo )
Podpoiłem pod komputer samochód i miałem 8 błędów i 2 zostały EGR, i Świece żarowe.
EGR mogę rozumnie że przez odpiętą wtyczkę ale świece żarowe były wymienione ten czujnik od świec również napięcie dochodzi do świec i pali na dotyk w mrozy nie wiem po czym leży wina.

Teraz od kilku dni przerywał mi licznik raz działał raz nie szalała strzałka aż przestało działać komputer nic nie pokazuje ale wydaje mi się że to wina czujnika w skrzyni biegów albo Napęd ślimak kostka wyczyszczona licznik testowałem trzymając przycisk od kasowania licznika i przekręcenie kluczyka.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 16:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
unitral

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wiedeń
Posiadane auto: Trafic 2.0 dci 2014
Piwa: 15/7
Wysłany: Wto 23 Gru 2014, 16:55
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) auto traci moc i zapala się kontrolka świec żarowych


emoemo weź ten bełkot popraw, bo nie idzie Cię zrozumieć !

Ostatnio zmieniony przez unitral dnia Wto 23 Gru 2014, 19:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
jans-s

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: trafic 2007 L2H2
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 23 Gru 2014, 17:40
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) auto traci moc i zapala się kontrolka świec żarowych


A to zrozumienie chodzi ?
Powrót do góry
Alox

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Trafic 2 1,9 dci 60kw 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lut 2015, 11:50
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) auto traci moc i zapala się kontrolka świec żarowych


Miałem wszystkie objawy u siebie.
Jeśli nie wkręca się na obroty prawidłowo to masz do wymiany czujnik ciśnienia doładowania.
Jeśli masz problemy z odpaleniem i nierówną pracą silnika w dolnej części obrotów to do wymiany przepływomierz.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 22 Lut 2015, 13:34
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) auto traci moc i zapala się kontrolka świec żarowych


niekoniecznie kolego
Powrót do góry
stefanpan

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): PODLASIE
Posiadane auto: RENO Trafic 1,9cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Paź 2015, 18:18
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) auto traci moc i zapala się kontrolka świec żarowych


"i zaklejoną dziurę w podszybiu" - mam ten sam problem co koledzy. Może podpowiesz, która to "dziurka"?
Powrót do góry
adamsal

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Renault Trafic 2,5 dci 2006(147kM); Espace 2,2 dci 2006 (150kM)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Lut 2016, 22:30
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) auto traci moc i zapala się kontrolka świec żarowych


Witam koledzy.

Czytałem wszystkie Wasze posty (kilka razy), ale u mnie to już ewenement ! ! !

Mam Trafic 2.5DCI 150kM 2006, oraz Espace 2.2DCI 150kM 2006.

Problem jest z Trafikiem, a dokładnie z mocą. W 2015 w kwietniu, po raz pierwszy zapaliła się kontrolka świec, ale....
U mnie objaw był troszkę odwrotny. Po wyjeździe z domu, było wszystko OK, po przejechaniu około 10km nagle stracił moc, a dokładnie po przejechaniu przez tory. Przejechałem przez skrzyżowanie, dodałem gazu, i zapaliła się kontrolka świec.
I tu zaczęło się dziwne zachowanie silnika..... Zjechałem na pobocze, odczekałem chwilkę i zapaliłem silnik. Kontrolka zgasła, ale auto nie miało mocy. Po przejechaniu około 1 km, zapaliła się kontrolka świec (wszedł w tryb awaryjny) i nagle dostał "lepszego kopa". Co nie znaczy że było wszystko OK. Zaczął bardzo mocno dymić na czarno, co oznaczało że dostaje za dużą dawkę paliwa. W taki sposób dojechałem na miejsce. (grałem wesele).
Po imprezie i zapakowaniu ruszyłem do domu. O dziwo wszystko wróciło do normy i szedł jak "głupi".
Tydzień później, (jeżdżę nim tylko po imprezach w weekendy) powtórka z rozrywki, mółowaty i po wejściu w tryb serwisowy nabiera mocy.

Teraz najdziwniejsze ..... Z tygodnia na tydzień, coraz rzadziej wracał do "normy". Zaobserwowałem, że jak go rozpakuję i ruszę na pusto, to potrafił nawet w trakcie jazdy powrócić do pełnej mocy.
W tej chwili od miesiąca już jest zamulony i po krótkiej jeździe wchodzi w tryb awaryjny, dostając troszkę większą moc, ale jakoś jedzie.
UWAGA ! ! ! Mam diagnoskop, sprawdzałem błędy, i ....Pokazywał błędy z EGR (tylko w pamięci nie aktywne) ale pomimo tego wymieniłem EGR - bez poprawy, sprawdziłem "gruszkę" - membrana OK i trzpień się rusza lekko. Podmieniłem z Espace, przepływkę, zawór ciśnienia, czujnik ciśnienia, sprawdziłem - wężyki i IC, a Trafic "ni uja", dalej to samo.
Po dodaniu gazu, trzpień od "gruszki", ani drgnie, turbo się nie włącza.
Jako że mnie jest bardzo ciężko wyprowadzić z równowagi, jeszcze nie pojechał na złom ! ! !
Nie sprawdzałem jeszcze turbiny, ale gdyby była uszkodzona, to by wcześniej nie wskakiwało prawidłowe funkcjonowanie silnika, tylko by padło raz i konkretnie.
Może macie jakieś podejrzenia, jakieś pomysły, sugestie. ???
Powrót do góry
skype status
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 11:48
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) auto traci moc i zapala się kontrolka świec żarowych


sztanga turbiny powinna przesunac sie w strone gruszki po odpaleniu silnika i jedyne co robi po dodaniu gazu to sie cofa, przejedz sie autem i popatrz w parametry silnika, cos musi byc poza norma a egr zaslep, jezdze z podkladka z nierdzewki od 3 lat i poza bledem na czerwono nic sie nie dzieje, zadnej kontrolki na desce ani zanikow mocy czy dymkow
Powrót do góry
adamsal

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Renault Trafic 2,5 dci 2006(147kM); Espace 2,2 dci 2006 (150kM)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2016, 15:53
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) auto traci moc i zapala się kontrolka świec żarowych


wojtekcichy napisał:
sztanga turbiny powinna przesunac sie w strone gruszki po odpaleniu silnika i jedyne co robi po dodaniu gazu to sie cofa, przejedz sie autem i popatrz w parametry silnika, cos musi byc poza norma a egr zaslep, jezdze z podkladka z nierdzewki od 3 lat i poza bledem na czerwono nic sie nie dzieje, zadnej kontrolki na desce ani zanikow mocy czy dymkow


TAK - przesuwa się lekko na sucho, i nie jest zacięta. Po odpaleniu silnika nie ma żadnej reakcji.

W sobotę jechałem na kolejną imprezę i zatankowałem na ORLEN-ie za 100PLN około 26 litrów, co powinno mi starczyć na przejechanie w obie strony 260km.
Niestety w drodze powrotnej (50km przed domem) musiałem dotankować, i nalałem na LOTOS-ie za kolejną 100, ale już 27,5 litra Smile
Po wyjechaniu z Lotosa, od razu mi coś nie pasowało. Przed zatankowaniem mogłem się rozbujać 150 końmi do max. 100km/h a tu nagle na tej samej prostej drodze mam 140km/h i jeszcze rezerwę pod stopą Shocked

W prawdzie nie zgasła mi kontrolka świec i był tryb awaryjny, ale Trafic nagle ożył. Silnik nabrał większej werwy, mocy, i nawet nie zwracałem już uwagi że jest ociężały.
Pomimo tego turbina dalej nie pracowała, ale szło jechać, i to nawet szybko.

Morał jaki wyciągnąłem ! ! ! Już nigdy nie zatankuję na ORLEN-ie ! ! ! Embarassed

Tak jak pisałem wcześniej, zaczęło się auto psuć na początku "sezonu" w zeszłym roku, i to początek wesel w 2015. Gdzie od listopada 2014 się przeprowadziliśmy, i poprzednio tankowałem zawsze na LUKOIL lub BP i było wszystko OK.

Teraz już wiem, że mnie czeka demontaż silnika, i rozebranie i czyszczenie całego układu Turbo, IC, wężyków, (nowego) EGR, czujnika ciśnienia, zaworu ciśnienia, a przy okazji sprawdzenie turbiny.

Jeżeli ktoś już robił takie czyszczenie, to proszę o info jakie były efekty po zakończeniu.
Powrót do góry
skype status
zamki

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Morąg
Posiadane auto: Trafic 2.5DCI 2009 Twingo 1.2 16V PRIVILEGE 2001 Modus 1.5Dci 2006
Piwa: 1/18
Wysłany: Wto 09 Lut 2016, 01:22
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) auto traci moc i zapala się kontrolka świec żarowych


Nie bronię tu orlenu chociaż długi czas byłem wierny tej firmie ale jeżdżąc i tankując za zachodnią granicą
też mi się zapalała lampka i zaczynał mulić. Zdarzało się to przy próbie przegonienia auta autostradą albo w deszczowe dni. Powtarzało się to dwa trzy razy co kilka lub kilkanaście km i później miesiąc był spokój czasem dłużej czasem dwa tygodnie. Teraz jeżdżę w koło komina i nic sie nie dzieje już ze dwa tysiące km.
Powrót do góry
gadu-gadu
phumr

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Trafic 1,9dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Sie 2016, 08:12
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) auto traci moc i zapala się kontrolka


Witam
Mam podobny problem z kontrolką świec żarowych, Trafic 1,9dci 2001r , przebieg 400 tyś
Auto przy zapalanie trzeba było troche dłuzej kręcić niz normalnie żeby zapaliło, zdarzyło sie kilka razy że auto zgasło w czasie jazdy lub gdy dojezdzałem do skrzyzowania, ale zawsze odpalało i kechałem dalej
Ostatnio auto zgasło podaczas jazdy , przy próbie odpalenia zapałał i po ok. 3 sek gasł (przy odpalaniu zapalała sie kontrolka swiec zarowych)
Z uwagi że ciężko palił i kopcił na czarno na wyzszych obrotach podczas jazdy postanowiłem wymienić wtryski (uzywki)
Po wymianie wtrysków autko zapala bardzo ładnie , ale delikatne dodanie gazu powoduje że zapala sie kontrolka swiec żarowych i auto gasnie
Po odpaleniu i pozostawieniu na wolnych obrotach też gaśnie raz chodzi 20 sekund innym razem 2 minuty, jak zgaśnie to zauwazyłem ze brzęczy coś w czujniku ciśnienia doładowanie i ten czujnik jest ciepły
po podpieciu do komputera wyskakują błędy

181A91 - nieznany kod usterki

DF022 - obwód czujnika temperatury powietrza , przerwa w obwodzie lub zwarcie do +12v
nieciągły

DF019 - przepływomierz powietrza , przewa w obwodzie lub zwarcie do masy
nieciagły

DF061 - obwód podgrzewania swiec zarowych, przewa w obwodzie
stały

Proszę o pomoc i jakeiś podpowiedzi bo nie chcę wymieniac bez sensu części
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

42 900

2019r.

79 000 km

mazowieckie

RenaultCaptur

39 990

2013r.

116 000 km

śląskie

RenaultTrafic

35 900

2007r.

270 000 km

śląskie

RenaultMegane

16 900

2011r.

257 932 km

łódzkie

RenaultArkana

94 900

2021r.

64 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System