Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) VEL SATIS - 2.0T vs 3,5V6



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
domino_s

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen XM 3.0 V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Sie 2011, 13:44
Temat postu:

VEL SATIS - 2.0T vs 3,5V6


WITAM Smile

POWAZNIE planuje zakup Vel Satisa ph1 obejrzalem juz kilka aut, przewertoalem siec i generalnie rozwazam zakup auta z silnikiem benzynowym (+ lpg).

2,2dci troche mnie odstrasza jednak - pomimo ze mam bardzo ladnego 2,2 na oku to wyglada na to ze to loteria jest, tym bardziej o ile dobrze zrozumialem nie ma tu zadnych ewidentnych objawow nadchodzacej wymiany sulnika/remontu ani mozliwosci zapobiezenia.... jak montarz wiekszej miski olejowej w i dwoch wiatrakow chlodnicy w 3,0dci..... chyba ze sie myle... Smile

wiec raczej mysle 2.0t lub 3,5 v6

jak na razie z mojego punktu widzenia zaleta 3,5 v6 jest rozrzad na lancuchu i brak turbiny, duza pojemnosc, ktora moze gwarantowac wiesza trwalosc silnik i ogolna trwalosc tego motoru.(gdyby tu bylo 200KM byloby z tym jeszcze lepiej Wink

niestety troche sie obawiam automatu, nie z definicji - mialem xm'a z auto tyle ze 2,0 120km, w v6 jednak szybciej padaja - autka maja jednak spora moc/moment i po przebiegu okolo 200 tys podejzewam ze kazdej juz nalezy sie mniejszy lub wiekszy remont....

Jak wlasciwe przetestowac ta konkretna skrzynie, pomijajac takie typowe obiawy jak szarpanie itd... ?

2.0T - zastanawia mnie tutaj trwalosc turbiny (troche tez i silnika, ktory jest male pojemnosci, chociaz podobno trwaly) szczegolnie w polaczeniu z ciut za mala moca (samo w sobie mi nie przeszkadza) i skrzynia maualna, moga byc one jednak troche zylowane przez wlascicieli.... + profilaktyczna wymiana rozrzadu. Byc moze niezla wersja bylby 2.0t z automatem, ale to chyba rzadkosc....

domyslam sie ze koszty instalacji gazowe (w przypadku auta bez takowej, wiadomo ze wolalbym auto nie jezdzone w PL) beda podobne - tu 6 cyl tam turbina, spalanie rowniez zblizone - zreszta wole spore spalnie + lpg i PEWNY trwaly silnik.... Smile

chyba ze podejsc do tematu tak ze jak 2.0T to regeneracja turbiny a jak 3,5V6 to remont skrzyni - w jednym i drugim przypadku trzeba by zarezerwowac min. 3tys na jedno lub drugie...

bede badzo wdzieczny za wskazowki, tym bardziej auto chcialbym kupic w ciagu miesiaca Wink)

POZDRAWIAM
Dominik:)
Powrót do góry
tomecki1910

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Renault, Velsatis, Initiale Paris, 2.0T 170KM, 2005r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 08 Sie 2011, 14:16
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) VEL SATIS - 2.0T vs 3,5V6


witam. jestem posiadaczem vel satisa 2.0T + LPG z automatyczną skrzynią biegów. auto zagazowałem sam 10 miesięcy temu i jak na razie wszystko jest ok. polecam takie auto ale tylko z automatem.
Powrót do góry
domino_s

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen XM 3.0 V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Sie 2011, 14:22
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) VEL SATIS - 2.0T vs 3,5V6


"tylko z automatem" - z powodu upodobania czy tez z powodow technicznych...? Smile
czy mozesz powiedziec przy okazji jaka instalacje lpg zamontowales, jaka polecasz....?
Powrót do góry
tomecki1910

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Renault, Velsatis, Initiale Paris, 2.0T 170KM, 2005r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 08 Sie 2011, 17:29
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) VEL SATIS - 2.0T vs 3,5V6


zamontowałem instalacje gazową firmy KME i jest ok. odnośnie skrzyni to uważam że automat w tak wygodnym aucie to podstawa. moje auto jest z 2005r , ma 200 tys. km i skrzynia działa bez zarzutów. skrzynia w vel satisie jest produkcji japońskiej. poza tym przed kupnem swojego vela , szukałem 2.0T , niejednokrotnie spotkałem się opinią że ten silnik z automatem będzie mniej "zarżnięty".
Powrót do góry
snowpablo

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): starogard gdanski
Posiadane auto: vel satis 2.0 t aut initiale '08
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Kwi 2012, 22:37
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) VEL SATIS - 2.0T vs 3,5V6


miałem Vela 3.0 dci potem 3,5 teraz 2.0 t...
uważam ze do versalki najlepszy jest 2.0 t poniewaz zdecydowanie nie jest to auto z zacieciem sportowym - trzymanie boczne foteli - brak, układ kierowniczy zachowuje sie jakby nie byl połączony z kołami itp...
2.0 turbo jest wystarczająco dynamiczny i znacząco tańszy w eksploatacji ( spalanie i serwis )
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 11 Kwi 2012, 22:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto


RenaultMegane

31 900

2015r.

145 880 km

śląskie

RenaultMegane

20 900

2009r.

163 510 km

śląskie

RenaultLaguna

22 900

2008r.

167 000 km

małopolskie

RenaultClio

7 990

2007r.

117 567 km

pomorskie

RenaultFluence

21 900

2011r.

225 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System