Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) VEL SATIS - 2.0T vs 3,5V6



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
domino_s

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen XM 3.0 V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Sie 2011, 13:44
Temat postu:

VEL SATIS - 2.0T vs 3,5V6


WITAM Smile

POWAZNIE planuje zakup Vel Satisa ph1 obejrzalem juz kilka aut, przewertoalem siec i generalnie rozwazam zakup auta z silnikiem benzynowym (+ lpg).

2,2dci troche mnie odstrasza jednak - pomimo ze mam bardzo ladnego 2,2 na oku to wyglada na to ze to loteria jest, tym bardziej o ile dobrze zrozumialem nie ma tu zadnych ewidentnych objawow nadchodzacej wymiany sulnika/remontu ani mozliwosci zapobiezenia.... jak montarz wiekszej miski olejowej w i dwoch wiatrakow chlodnicy w 3,0dci..... chyba ze sie myle... Smile

wiec raczej mysle 2.0t lub 3,5 v6

jak na razie z mojego punktu widzenia zaleta 3,5 v6 jest rozrzad na lancuchu i brak turbiny, duza pojemnosc, ktora moze gwarantowac wiesza trwalosc silnik i ogolna trwalosc tego motoru.(gdyby tu bylo 200KM byloby z tym jeszcze lepiej Wink

niestety troche sie obawiam automatu, nie z definicji - mialem xm'a z auto tyle ze 2,0 120km, w v6 jednak szybciej padaja - autka maja jednak spora moc/moment i po przebiegu okolo 200 tys podejzewam ze kazdej juz nalezy sie mniejszy lub wiekszy remont....

Jak wlasciwe przetestowac ta konkretna skrzynie, pomijajac takie typowe obiawy jak szarpanie itd... ?

2.0T - zastanawia mnie tutaj trwalosc turbiny (troche tez i silnika, ktory jest male pojemnosci, chociaz podobno trwaly) szczegolnie w polaczeniu z ciut za mala moca (samo w sobie mi nie przeszkadza) i skrzynia maualna, moga byc one jednak troche zylowane przez wlascicieli.... + profilaktyczna wymiana rozrzadu. Byc moze niezla wersja bylby 2.0t z automatem, ale to chyba rzadkosc....

domyslam sie ze koszty instalacji gazowe (w przypadku auta bez takowej, wiadomo ze wolalbym auto nie jezdzone w PL) beda podobne - tu 6 cyl tam turbina, spalanie rowniez zblizone - zreszta wole spore spalnie + lpg i PEWNY trwaly silnik.... Smile

chyba ze podejsc do tematu tak ze jak 2.0T to regeneracja turbiny a jak 3,5V6 to remont skrzyni - w jednym i drugim przypadku trzeba by zarezerwowac min. 3tys na jedno lub drugie...

bede badzo wdzieczny za wskazowki, tym bardziej auto chcialbym kupic w ciagu miesiaca Wink)

POZDRAWIAM
Dominik:)
Powrót do góry
tomecki1910

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Renault, Velsatis, Initiale Paris, 2.0T 170KM, 2005r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 08 Sie 2011, 14:16
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) VEL SATIS - 2.0T vs 3,5V6


witam. jestem posiadaczem vel satisa 2.0T + LPG z automatyczną skrzynią biegów. auto zagazowałem sam 10 miesięcy temu i jak na razie wszystko jest ok. polecam takie auto ale tylko z automatem.
Powrót do góry
domino_s

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen XM 3.0 V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Sie 2011, 14:22
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) VEL SATIS - 2.0T vs 3,5V6


"tylko z automatem" - z powodu upodobania czy tez z powodow technicznych...? Smile
czy mozesz powiedziec przy okazji jaka instalacje lpg zamontowales, jaka polecasz....?
Powrót do góry
tomecki1910

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Renault, Velsatis, Initiale Paris, 2.0T 170KM, 2005r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 08 Sie 2011, 17:29
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) VEL SATIS - 2.0T vs 3,5V6


zamontowałem instalacje gazową firmy KME i jest ok. odnośnie skrzyni to uważam że automat w tak wygodnym aucie to podstawa. moje auto jest z 2005r , ma 200 tys. km i skrzynia działa bez zarzutów. skrzynia w vel satisie jest produkcji japońskiej. poza tym przed kupnem swojego vela , szukałem 2.0T , niejednokrotnie spotkałem się opinią że ten silnik z automatem będzie mniej "zarżnięty".
Powrót do góry
snowpablo

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): starogard gdanski
Posiadane auto: vel satis 2.0 t aut initiale '08
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Kwi 2012, 22:37
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) VEL SATIS - 2.0T vs 3,5V6


miałem Vela 3.0 dci potem 3,5 teraz 2.0 t...
uważam ze do versalki najlepszy jest 2.0 t poniewaz zdecydowanie nie jest to auto z zacieciem sportowym - trzymanie boczne foteli - brak, układ kierowniczy zachowuje sie jakby nie byl połączony z kołami itp...
2.0 turbo jest wystarczająco dynamiczny i znacząco tańszy w eksploatacji ( spalanie i serwis )
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 11 Kwi 2012, 22:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto


RenaultClio

22 900

2012r.

169 230 km

łódzkie

RenaultCaptur

48 900

2017r.

107 000 km

śląskie

RenaultLaguna

14 800

2009r.

280 000 km

pomorskie

RenaultLaguna

11 900

2005r.

198 000 km

śląskie

RenaultKangoo

20 950

2013r.

270 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System