Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Espace ) [Espace IV 175] Problem z filtrem cząstek stałych



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
easyrider25

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Espace IV 175
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Paź 2012, 13:49
Temat postu:

[Espace IV 175] Problem z filtrem cząstek stałych


Witam,

Jakieś 4 miesiące temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Espace IV 2007 2.0dCi 175. Bardzo przyjemne autko.
Niestety od jakiegoś miesiąca pojawił się komunikat "Zregeneruj katalizator". Powiem szczerze, że trochę zignorowałem ten komunikat, gdyż miałem sporo pracy i nie miałem czasu na weryfikację, co on oznacza. Po tym komunikacie pojawił się kolejny "sprawdź wtrysk". Od razu rozpocząłem poszukiwania przyczyny i ewentualnego rozwiązania problemu. Znalazłem. Muszę wypalić filtr cząstek stałych. Spróbowałem, jeździłem ok. 35-40 minut starając się zachować powyżej 3000rpm. Niestety nie pomogło, komunikat nadal widnieje na wyświetlaczu. Dodaj, że auto posiada już przebieg 165kkm.
Proszę o informację, czy w związku z tym muszę wymienić filtr, czy jest jakaś alternatywa (np. czyszczenie mechaniczne). Jaki jest orientacyjny koszt filtra?

Z góry dzięki.
Powrót do góry
gameserv

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: ESPACE IV LIFT 173KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lis 2012, 23:34
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) [Espace IV 175] Problem z filtrem cząstek stałych


Zregeneruj katalizator jest info jak najbardziej prawidłowa w przypadku konieczności regeneracji - mam ten sam model auta i u mnie aby zgasło musialem przejechać około 50-60 km autostradą.

Zaplanuj sobie jakąś wycieczkę za miasto i jedź dotąd aż nie zgaśnie komumokat - ważne nie wyłaczać silnika gdyż proces ten zostanie skasowany i ponowne odpalenie skutkować będzie z ponownym pokonaniem dystansu - miasto odpada lepiej udać sie na autostradę czy drogę szybkiego ruchu (u mnie po podłączeniu Clipa w moim aucie jest informacja kiedy, jaki czas oraz czy skuteczne było regenerowanie -oj długa lista)

Jest to kłopotliwe ale czeko nie robi sie dla środowiska Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Espace »

Opinie o samochodach Renault Espace - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne


RenaultKadjar

97 990

2022r.

20 000 km

śląskie

RenaultTalisman

59 900

2018r.

116 900 km

wielkopolskie

RenaultZoe

94 990

2022r.

17 000 km

śląskie

RenaultCaptur

59 800

2017r.

84 349 km

podkarpackie

RenaultKadjar

63 850

2016r.

119 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System