Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Zerwany pasek klinowy, wielorowkowy, jaki? Brak ładowania.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Pią 26 Sie 2011, 20:39
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Zerwany pasek klinowy, wielorowkowy, jaki? Brak ładowania.


I to jest taka sztuka?
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Pią 26 Sie 2011, 23:23
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Zerwany pasek klinowy, wielorowkowy, jaki? Brak ładowania.


michal72 napisał:
I to jest taka sztuka?

Taki mądry jesteś, to sprawdź, kto w twoim mieście, który zakład wulkanizacyjny, czy warsztat robi taką usługę?

Pozdrawiam

PS. Czy większość twoich komentarzy jest taka bezwartościowa i służy tylko czepianiu się? Sądząc po nicku masz prawie 40 lat, czyli tyle co ja, ale zachowujesz się jak gówniarz z gimnazjum.
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pią 26 Sie 2011, 23:40
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Zerwany pasek klinowy, wielorowkowy, jaki? Brak ładowania.


pooglądajcie do końca Very Happy

[youtube:4293453d02]http://www.youtube.com/watch?v=0chEzWnDtL4[/youtube:4293453d02]
Powrót do góry
gandw

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Kwi 2011
Posty: 176
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Scenic II '04 1.9 DCI, Daewoo Lanos 1.4
Piwa: 7/4
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 07:36
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Zerwany pasek klinowy, wielorowkowy, jaki? Brak ładowania.


Przecież takie doważanie to tylko kwestia sprzętu, który wcale nie świadczy o klasie mechaników.
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 08:01
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Zerwany pasek klinowy, wielorowkowy, jaki? Brak ładowania.


Wyhamuj koleszko kapkę.
Na brak wiedzy w temacie mechaniki nie narzekam.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 08:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 10:49
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Zerwany pasek klinowy, wielorowkowy, jaki? Brak ładowania.


Sprawdzili sprzęgło rolki alternatora? Uszkodzone też powoduje wibracje paska PK
Powrót do góry
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 07:57
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Zerwany pasek klinowy, wielorowkowy, jaki? Brak ładowania.


milejow napisał:
Sprawdzili sprzęgło rolki alternatora? Uszkodzone też powoduje wibracje paska PK


No więc założyli mi kolejny nowy napinacz i dalej to samo. Nawet się nie spodziewałem, że będzie lepiej.

Na logikę, to ten pasek nagle coś mocno przyhamowało, bo przed zerwaniem było słychać bardzo głośny zgrzyt i potem po dodaniu gazu nastąpiło zerwanie w jednym miejscu. To chyba musiało być któreś z kół. Zasugerowałem im, że to może coś z alternatorem, te sprzęgiełko czy coś.

No i auta nie mam już kolejne 3 dni.

Już mnie to wkurza na maksa.

Wiecie co, to są chyba faktycznie kowale, no ale w Renault to są znowu takie ceny że szkoda gadać....
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 08:09
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Zerwany pasek klinowy, wielorowkowy, jaki? Brak ładowania.


a gdzie naprawiasz??
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 14:27
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Zerwany pasek klinowy, wielorowkowy, jaki? Brak ładowania.


Gwarantuję ci że jeszcze długo będą szukać przyczyny.
Temat jest do ogarnięcia w ciągu 15 min bo usterka jest standardowa.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 21:17
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Zerwany pasek klinowy, wielorowkowy, jaki? Brak ładowania.


Panowie, ja już nie mam siły Confused
Dzisiaj dzwonili, że auto jest gotowe i że musieli wymienić koło pasowe przy wale korbowym
Podszedłem do nich z przekonaniem, że i tak pewnie będzie coś nie tak. Włączam silnik, przez chwilę już myślałem, że jest OK, że w końcu ten pasek nie wibruje, ale co się okazało, obroty mam teraz 1300, zamiast 700. Ja pier***lę!

Za koło pasowe kazali dopłacić kolejne 230 zł, ale nie zapłaciłem, bo powiedziałem, że mi zwiększyli obroty i przez to te wibracje ustąpiły i niepotrzebnie wymieniali koło pasowe. Tak nie może być, bo auto teraz więcej by paliło itd. Wcześniej też jak dodawałem gazu, to wibracje ustępowały.

Wezwałem kierownika. Wszyscy mechanicy się zlecieli. Powiedzieli, że nic z obrotami nie robili, bo nawet w tym aucie nie da się tak samemu zwiększyć obrotów, że to komputer steruje itd. itd. Czy rzeczywiście tak jest, że nie da się samemu zwiększyć obrotów?? Podpięli jeszcze komputer (gratis), no i wyszły te same błędy co pół roku, m.in.
1.Czujnik położenia wału korbowego.
2.Wtryskiwacze za niskie napięcie.
3.Czujnik ciśnienia Rail 1 sygnał niezrozumiały.
4.Sterowanie czasu podgrzewania błąd ogólny.

ale przy tych błędach auto sprawowało się cały czas bezbłędnie.

Potem jak gość przytrzymał gaz na 2-2,5 tys. dość długo i puścił, to obroty nagle zeszły do 700 i oczywiście pasek zaczął znowu skakać jak popieprzony i znowu pojawił się ten hałas.

Po wyłączeniu silnika i ponownym załączeniu znowu obroty skoczyły do 1300. Co się dzieje? Czy wymiana koła pasowego mogła mieć wpływ na obroty?
Powiedziałem, że mają mi ponownie założyć moje stare koło pasowe. Tak też zrobią w poniedziałek, bo na weekend auto sobie zabrałem.

Zasugerowałem też, że mają sprawdzić ten cholerny alternator, bo to może on spowodował zerwanie paska i teraz te wibracje??????

W poniedziałek mają go wymontować i zawieźć jakimś "fachowcom" do sprawdzenia.

Panowie, ja już nie mam siły.... Ja chcę mieć nietrzęsący się pasek klinowy i z powrotem normalne obroty... Evil or Very Mad
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 21:20
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Zerwany pasek klinowy, wielorowkowy, jaki? Brak ładowania.


przecież michał napisał ci przyczynę. zmieniłbyś tych dziadów w końcu, bo kasę stracisz i pewnikiem auto też...
Powrót do góry
nocad

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 784
Skąd jesteś (miejscowość / region): o-óf
Posiadane auto: Szczenik dwa
Piwa: 60/59
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 21:24
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Zerwany pasek klinowy, wielorowkowy, jaki? Brak ładowania.


"gówniarz z gimnazjum" pewnie wie o co chodzi Wink
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dodek

Auto Maniak



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 21:59
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Zerwany pasek klinowy, wielorowkowy, jaki? Brak ładowania.


barus marne to będzie dla Ciebie pocieszenie ale mam te same objawy. Niestety - przyczyna od roku nie odnaleziona. Z zaciekawieniem śledzę co rozwinie się w temacie a Michała bym ozłocił gdyby w czarodziejski sposób znalazł/znał tego przyczynę
Na jesień zeszłego roku zaczęło mi hałasować ni z gruszki ni z pietruszki. Ot tak nagle pewnego dnia. Od tej pory śledzę tematy poruszjące podobny problem.
Oczywiście Twój wątek, ale i o stukaniu w okolicy rozrządu
http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=139275&start=0
o pasku wielorowkowym i odgłosach w jego okolicach
http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=127393&highlight=ha%B3asuje+strony+paska
o huczeniu paska
http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=76552&highlight=sprz%EAg%B3o+klimatyzacji
o dziwnym hałasie paska
http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=78766&highlight=ha%B3as+wielorowkowego
o dziwnych odgłosach z komory silnika
http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=130701&highlight=silnik+ha%B3asuje
o drżeniu i głośnej pracy z prawej strony
http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=132962&highlight=ha%B3as+prawej+strony
Jako, że w Renówkach nic nie znalazlem, aż nie pojawił się Twój przypadek (najbardziej podobny do mojego), szukałem też na innych forach
http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=639356
ale najbardziej podobne objawy opisują tutaj
http://avensis.info/viewtopic.php?f=73&t=6592&start=0
i w tą strone poszły moje poszukiwania.
Jak pisałem jeżdżę tak od roku, autko chodzi cacy tylko nie na wolnych obrotach, ponizej tak gdzieś 1100 wszyscy oglądają się za mną na ulicy.
Mój stosunek do awarii był przez ten czas jak sinusoida. Raz dostawałem białej gorączki a to znowu miałem to... wiadomo gdzie (przecież pali, jedzie dobrze, nie dymi itd)
Przestraszyłem się tylko nie na żarty teraz, kiedy piszesz że zerwał Ci się pasek. Od jakiegoś czasu szukałem części do sprzęgła klimatyzacji żeby zrobić to w miarę tanio (wszak nie ma gwarancji że to jest to) ale dzisiaj postanowiłem nie kusić losu i zajechałem do gościa od klimy żeby spuścił czynnik i wymontował pompę. Jutro mam mieć nowe sprzęgło i zobaczymy co dalej. Oj, co bym dał żeby nastał spokój.
Powrót do góry
waldi61

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczuczyn - podlaskie
Posiadane auto: renaut grand scenic 1,9 DCI 2004 r.
Piwa: 3/8
Wysłany: Nie 04 Wrz 2011, 10:57
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Zerwany pasek klinowy, wielorowkowy, jaki? Brak ładowania.


a co może być u mnie ? ostatnio po wymianie silnika pojawiła mi się głośniejsza praca silnika . Jak przyspieszam lub jadę , po prostu jakiś dziwny głośniejszy dźwięk silnika. ( trudno to opisać- tak jak stary diesel ). Jak wejdę już na równe obroty przy większej prędkości praca jest równiejsza i tego dźwięku nie słychać. Jednocześnie na wolnych obrotach słychać dźwięk jakby z prawej strony tak jakby ( siach, siach,siach ) trudno to opisać. Czy coś ociera czy co ?. Jednocześnie był wymieniany pasek rozrządu,. Niektórzy mówią że długość paska tez ma coś wspólnego z głośniejszą pracą? Co to może być panowie?
Powrót do góry
wacio1967

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Renault Scenic II 2004
Piwa: 96/16
Wysłany: Nie 04 Wrz 2011, 11:29
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Zerwany pasek klinowy, wielorowkowy, jaki? Brak ładowania.


waldi61 napisał:
Jednocześnie na wolnych obrotach słychać dźwięk jakby z prawej strony tak jakby ( siach, siach,siach ) trudno to opisać.

Pasek wielorowkowy. Wystarczy że po wymianie rozrządu pasek założyli na odwrót. Bardzo często spotykam się z takim przypadkiem.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultKangoo

14 999

2009r.

153 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultLaguna

11 900

2005r.

198 000 km

śląskie

RenaultMegane

4 999

2004r.

355 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

38 900

2019r.

102 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

13 800

2008r.

250 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System