Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) słaby klimatronik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam351088

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 152
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Honda Civic 1.8 benzyna 2007rpeugeot 308 II 1.6 bluehdi 2014r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 20:14
Temat postu:

słaby klimatronik


witam wszystkich domyślam się że temat mógł już być poruszany na forum ale sprawdziłem co wyczytałem i nie pomogło .Mianowicie chodzi o klimatronic a konkretnie o to że słabo chłodzi wiatrak zwalnia po jakimś czasie kiedy w samochodzie jeszcze jest ukrop temperatura ustawiona jest powiedzmy na 20 stopni obniżam na 18 wiatrak nie przyspiesza zaczyna przyspieszać dopiero jak zjadę na minimum .poziom czynnika mam w normie bo był sprawdzany .jesli mógłby ktoś coś doradzić bardzo dziękuję . Acha jeszcze dodam że kiedys odłączałem akumulator , czy to może mieć jakiś wpływ?
_________________
adam
Powrót do góry
arekk_89

Dyskutant



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.9 dCi
Piwa: 2/6
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 20:47
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) słaby klimatronik


Za klimatronik odpowiada czujnik nasłonecznienia, temperatury zewnętrznej oraz temperatury wewnętrznej która jest odczytywana poprzez wsysanie powietrza przez wiatraczek w lusterku wstecznym. Zacznij od przeczyszczenia tego wiatraczka, może jest zakurzony i nie fałszuje odczyty. Jeżeli to nie pomoże, to może czujnik nasłonecznienia, albo ogólnie coś z elektroniką klimy jest nie tak.
Powrót do góry
tom_speed

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: grand scenic 2006 2.0 dci______omega 1995 x20xev______hyundai Santa Fe 2.2 2007
Piwa: 39/3
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 23:11
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) słaby klimatronik


a gdzie ten czujnik naslonecznienia sie znajduje scenicu I phII ??

chetnie sie dowiem
Powrót do góry
gadu-gadu
jareksz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 471
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: modus 2005 1,6 benz,Vel Satis 2,0,2006
Piwa: 28/3
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 23:12
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) słaby klimatronik


Polecam test na kompie tylko dla klimy,wyjdzie czy czujka kanału ,czy to co kolega wcześniej opisał -a może pyłkowy zapchany Confused
_________________
jarek
Powrót do góry
tom_speed

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: grand scenic 2006 2.0 dci______omega 1995 x20xev______hyundai Santa Fe 2.2 2007
Piwa: 39/3
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 23:16
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) słaby klimatronik


ja u siebie tez zauwazylem, ze klimatronik dziala jakos dziwnie.

tak jak kolega opisywal, po jakims czasie w trybie auto wentylator zwalnia i gdy zjedziemy dwa stopnie z temperatura nizej to nic sie nie dzieje. zjedziemy na mini i wentylator przyspiesza.
potem ustawimy pozadana i wentylator wieje dosyc dlugo ze zwiekszonymi obrotami.


jezeli chodzi o wiatraczek i termistor obok niego to czyszczone to bylo w pierwszej kolejnosci po zakupie auta bo niesamowicie brzeczal.

czujnika naslonecznienia nie dopatrzylem sie w tym aucie, moze slepy jestem ??

z jakiego czujnika klimatronik bierze odczyt temperatury zewnetrznej?? gdzie on jest umiejscowiony??

za caly problem (cieplo w kabinie, slabsze chlodzenie) odpowiada wedlug mnie brak czujnika naslonecznienia.
o ile przy pochmurnych dniach, lub wieczorach po zachodzie (przy wysokich temp zewnetrznych) ten klimatronik si sprawdza, o tyle w sloneczne dni zwyczajnie sie gubi.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 23:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arekk_89

Dyskutant



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.9 dCi
Piwa: 2/6
Wysłany: Sro 24 Sie 2011, 12:15
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) słaby klimatronik


Panowie sorki za wprowadzenie w błąd. Nie zauważyłem że problem dotyczy Scenica I, założyłem od razu że chodzi o Scenic II, więc w tej sytuacji nie jestem pewien czy jest czujnik nasłonecznienia. W Scenicu II jest on na środku deski bliżej szyby: takie kółeczko wielkości 20 groszówki. Trochę czytałem teraz na necie i jedni piszą że klimatronik bierze informacje z czujnika temperatury zewnętrznej i wewnętrznej, natomiast inni piszą że tylko z czujnika temperatury wewnętrznej. Jeżeli u Was nie ma czujnika nasłonecznienia, to siłę oraz rozdział nawiewu klima steruje poprzez odczyty tylko temperatury. Może czujnik temperatury jest walnięty i dlatego tak się dzieje. Podjedźcie na komputer, w ten sposób być może coś się wyjaśni.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

18 500

2012r.

250 000 km

pomorskie

RenaultTrafic

69 900

2017r.

212 731 km

śląskie

RenaultKadjar

51 900

2016r.

177 000 km

mazowieckie

RenaultClio

74 000

2021r.

15 100 km

wielkopolskie

RenaultArkana

94 900

2021r.

64 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System