Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) słaby klimatronik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam351088

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 152
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Honda Civic 1.8 benzyna 2007rpeugeot 308 II 1.6 bluehdi 2014r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 20:14
Temat postu:

słaby klimatronik


witam wszystkich domyślam się że temat mógł już być poruszany na forum ale sprawdziłem co wyczytałem i nie pomogło .Mianowicie chodzi o klimatronic a konkretnie o to że słabo chłodzi wiatrak zwalnia po jakimś czasie kiedy w samochodzie jeszcze jest ukrop temperatura ustawiona jest powiedzmy na 20 stopni obniżam na 18 wiatrak nie przyspiesza zaczyna przyspieszać dopiero jak zjadę na minimum .poziom czynnika mam w normie bo był sprawdzany .jesli mógłby ktoś coś doradzić bardzo dziękuję . Acha jeszcze dodam że kiedys odłączałem akumulator , czy to może mieć jakiś wpływ?
_________________
adam
Powrót do góry
arekk_89

Dyskutant



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.9 dCi
Piwa: 2/6
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 20:47
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) słaby klimatronik


Za klimatronik odpowiada czujnik nasłonecznienia, temperatury zewnętrznej oraz temperatury wewnętrznej która jest odczytywana poprzez wsysanie powietrza przez wiatraczek w lusterku wstecznym. Zacznij od przeczyszczenia tego wiatraczka, może jest zakurzony i nie fałszuje odczyty. Jeżeli to nie pomoże, to może czujnik nasłonecznienia, albo ogólnie coś z elektroniką klimy jest nie tak.
Powrót do góry
tom_speed

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: grand scenic 2006 2.0 dci______omega 1995 x20xev______hyundai Santa Fe 2.2 2007
Piwa: 39/3
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 23:11
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) słaby klimatronik


a gdzie ten czujnik naslonecznienia sie znajduje scenicu I phII ??

chetnie sie dowiem
Powrót do góry
gadu-gadu
jareksz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 471
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: modus 2005 1,6 benz,Vel Satis 2,0,2006
Piwa: 28/3
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 23:12
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) słaby klimatronik


Polecam test na kompie tylko dla klimy,wyjdzie czy czujka kanału ,czy to co kolega wcześniej opisał -a może pyłkowy zapchany Confused
_________________
jarek
Powrót do góry
tom_speed

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: grand scenic 2006 2.0 dci______omega 1995 x20xev______hyundai Santa Fe 2.2 2007
Piwa: 39/3
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 23:16
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) słaby klimatronik


ja u siebie tez zauwazylem, ze klimatronik dziala jakos dziwnie.

tak jak kolega opisywal, po jakims czasie w trybie auto wentylator zwalnia i gdy zjedziemy dwa stopnie z temperatura nizej to nic sie nie dzieje. zjedziemy na mini i wentylator przyspiesza.
potem ustawimy pozadana i wentylator wieje dosyc dlugo ze zwiekszonymi obrotami.


jezeli chodzi o wiatraczek i termistor obok niego to czyszczone to bylo w pierwszej kolejnosci po zakupie auta bo niesamowicie brzeczal.

czujnika naslonecznienia nie dopatrzylem sie w tym aucie, moze slepy jestem ??

z jakiego czujnika klimatronik bierze odczyt temperatury zewnetrznej?? gdzie on jest umiejscowiony??

za caly problem (cieplo w kabinie, slabsze chlodzenie) odpowiada wedlug mnie brak czujnika naslonecznienia.
o ile przy pochmurnych dniach, lub wieczorach po zachodzie (przy wysokich temp zewnetrznych) ten klimatronik si sprawdza, o tyle w sloneczne dni zwyczajnie sie gubi.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 23:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arekk_89

Dyskutant



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.9 dCi
Piwa: 2/6
Wysłany: Sro 24 Sie 2011, 12:15
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) słaby klimatronik


Panowie sorki za wprowadzenie w błąd. Nie zauważyłem że problem dotyczy Scenica I, założyłem od razu że chodzi o Scenic II, więc w tej sytuacji nie jestem pewien czy jest czujnik nasłonecznienia. W Scenicu II jest on na środku deski bliżej szyby: takie kółeczko wielkości 20 groszówki. Trochę czytałem teraz na necie i jedni piszą że klimatronik bierze informacje z czujnika temperatury zewnętrznej i wewnętrznej, natomiast inni piszą że tylko z czujnika temperatury wewnętrznej. Jeżeli u Was nie ma czujnika nasłonecznienia, to siłę oraz rozdział nawiewu klima steruje poprzez odczyty tylko temperatury. Może czujnik temperatury jest walnięty i dlatego tak się dzieje. Podjedźcie na komputer, w ten sposób być może coś się wyjaśni.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultKadjar

51 900

2016r.

177 000 km

mazowieckie

RenaultKadjar

64 900

2018r.

107 000 km

wielkopolskie

RenaultKangoo

11 999

2004r.

215 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultScenic

11 900

2007r.

256 000 km

łódzkie

RenaultLaguna

29 500

2011r.

215 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System