Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Recyrkulacja spalin Scenic II problemy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbig60

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kościerzyna
Posiadane auto: Renault Scenic Grand 1.9 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 20:30
Temat postu:

Recyrkulacja spalin Scenic II problemy


Witam
Mam problem ze swoin Scenicem (Grandem z motorem 1.9 dci - 120 KM) 2004. Otóż od pewnego momentu pojawił się komunikat [Check emmission -ten palił się ciągle] oraz w momencie przyspieszania lub pracy pod większym obciążeniem komunikat Check injektion - ten z kolei chwilowo. Komputer nakazuje wumianę zaworu recyrkilacji. Po wymianie i adaptacji przejechałem kilkadziesiąt km i pojawiał się tylko ten drugi komunikat Check injektion też chwilowo. Serwis nie palil się. Niestety ponownie pokazał się ten pierwszy o emisji i sprawa powróciła do stanu początkowego. Zawory wymieniałem na trzy różne więc trudno sądzić aby wszystkie trzy były zepsute. Każdorazowo kasują się błaedy i stan powtarza sie. Ale oprócz nakazu wymiany zaworu pojawił się dodatkowo komunikat o potrzebie wymiany czujnika w obwodzie recyrkulacji. I mówiąc szczezrz nie wiem o jaki czujnik może chodzić. Mechanik rozkłada ręce. Pojawiają się przypuszczenia że właśnie ten (tajemniczy) czujnik może powodować pojawianie się komunikatu o konieczności wymiany zaworu. Kupiłem trzy zawory i w dalszym ciągu jestem na początku drogi. Czy może ktoś z Was miał podobny przypadek lub wie jak z tego wybrnąć. Wybieram się w dalszą drogę i nie lubię jak pali się serwis, bo nie wiadomo co to ze sobą niesie. A w Renaulcie niestety szczególnie Very Happy
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 20:49
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Recyrkulacja spalin Scenic II problemy


Czujnik pozycji EGR jest zabudowany w części elektrycznej EGR.
Jeżeli na wszystkich jest to samo to sprawdź piny we wtyczce i ciągłość przewodów od EGR do sterownika.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

18 000

2008r.

184 000 km

śląskie

RenaultScenic

16 999

2008r.

159 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultTalisman

71 900

2018r.

60 000 km

pomorskie

RenaultEspace

26 900

2007r.

224 000 km

śląskie

RenaultMegane

53 900

2019r.

57 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System