Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Scenic 1,9 problem z paleniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rino26

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lomza
Posiadane auto: Citroen c8 2.2 hdi Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Paź 2011, 00:58
Temat postu:

Scenic 1,9 problem z paleniem


Witam wszystkich.

Wiem,że wybrany temat przeze mnie był wielokrotnie wałkowany. Jak wiecie każdy problem jest inny. Opisze swój i mam nadzieje ze ktoś choć cień nadziei lub świeżego spojrzenia rzuci na mój problem bo sam głupieję.

Problem zaistniał z dnia na dzień.W niedziele uto zgasiłem pod domem (do tej pory nic nie wskazywało na jakieś oznaki /problem ) w Poniedziałek z rana (sierpień) auto zapaliło z problemem,tzn. po kilku kręceniach ale zapaliło. Z początku uznałem to za winę świec lub gorszego paliwa. Po dniach problem się nasilił i moglem se kręcić silnikiem do upadłego a on nic. Pod prostownikiem (z pomocą startera ) zapalał ale tez problematycznie po kilku - kilkunastu kręceniach.

Wymieniłem filtr paliwa, nowe wszystkie świece, sprawdziłem - grzeją. Załorzylem zaworek zwrotny,pompowałem pompka paliwo na filterku paliwa i tez problem.

Po tym jak już zapali, morze stać i 2 godziny i przy próbie zapalenia pół obrotu i pali.

Co zauważyłem : podczas kręcenia silnikiem (odkręcone przewody wtryskowe z wtrysków ) zero ropy !

Z górki na tak zw. po pych pali z rana . Tak jakby coś odcinało dopływ piwa na pompie. Czasami jest tak ze 1 razem już zaskakuje a później zero paliw i można se kręcić.

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Na pompie mam 2 zaworki 1 u góry miej więcej wysokość nastawnika - gaszenie (1 kabelek)

spod pompy od strony chłodnicy zawór odcinający paliwo (kostka 3 kable) czy jest to wina tego zaworu ze się zawiesza lub coś nie tak z nim??

Dodam tylko ze na zapalonym silniku po odłączeniu tej kostki zaczyna klekotać głośno (a ktos mądry mi powiedzal ze powinien gasnąc - nie gaśnie)


Mam nadzieje ze pomożecie nie tylko duchowo Smile ale i jakaś radą ktoś mnie poratuje.

Ps. Pod kompem u elektronika nie pokazuje żadnego błędu w aucie, z góry dz...
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 24 Paź 2011, 13:51
Temat postu:

Re: Scenic 1,9 problem z paleniem


podaj chociaż który rocznik pojazdu, jak nie chcesz swego profilu wypełniać
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

23 500

2011r.

220 000 km

śląskie

RenaultMegane

46 900

2018r.

118 000 km

mazowieckie

RenaultKangoo

11 999

2004r.

215 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultTalisman

84 990

2020r.

35 000 km

śląskie

RenaultClio

7 990

2007r.

117 567 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System