Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Jak naprawić GNIAZDO ZAPALNICZKI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kurier

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sie 2008, 19:00
Temat postu:

Jak naprawić GNIAZDO ZAPALNICZKI


Witam

Często wpinam różne urządzenia do gniazda zapalniczki m.in. CB Radio...
Ostatnio zrobiłem zwarcie (wpadła mi przypadkowo groszówka i wyciągałem ją kluczem) teraz gniazdo nie działa.
Podejrzewam że spalil się bezpiecznik. Wszystko inne działa bez zarzutu.
Autko rocznik 2005

Czy wiecie może ktory to będzie bezpiecznik Lub możecie coś doradzić jak naprawić to gniazdo Question

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi
_________________
Cytat z Koła Fortuny (kawał wyczytany z "Wprost"): A teraz Magda odsłoni cztery litery...
Powrót do góry
gadu-gadu
matgiver

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 460
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce
Posiadane auto: ClioI 1.4i +lpg, Vel Satis 2.0T
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 21 Sie 2008, 21:53
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Jak naprawić GNIAZDO ZAPALNICZKI


Taka rada ode mnie: jak znajdziesz bezpieczniki to weź do ręki klapke która je zasłania i na tej klapce powinieneś mieć rysuneczki który bezpiecznik jest od czego. Następnie jak znajdziesz ikonkę takiego papierosa jakby to popatrz jakiemu bezpiecznikowi odpowiada ( ułozenie rysunków jest adekwatne do ułożenia bezpieczników w skrzynce). Jak znajdziesz bezpiecznik to wyjmij go i wymień na nowy o takiej samej wartości.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
kurier

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Sie 2008, 17:18
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Jak naprawić GNIAZDO ZAPALNICZKI


Witam ponownie Razz

Za sugestią przedmówcy znalazłem odpowiedź na nurtujące mnie pytanie Very Happy oto ona:

Między drzwiami kierowcy a deską rozdzielczą znajdują się bezpieczniki. Zamknięta puszkę zobaczysz jak otworzysz drzwi. Na dekielku puszki jest rozrysowany obrazkowy schemat, który bezpiecznik odpowiada za co... (światła, wentylator, szyby...)
Bezpiecznik odpowiadający za gniazdo zapalniczki ma wartość 15A (amper i jest niebieski) znajduje się jako trzeci od prawej i jest trzeci licząc od dołu. Na schemacie jest przydzielony do rysunku radia samochodowego i nutki (nie do papierosa) Cool

W przeciwnym wypadku przeglądnij wszystkie bezpieczniki o wartości 15A Exclamation Któryś na pewno będzie spalony Wink

P.S.
Jako ciekawostkę powiem że w servisie Renault za samo zdjagnozowanie usterki powiedzieli mi 30zł a kosztów naprawy nie umieli przewidzieć Exclamation Sugerowali nawet że będa chcieli przeczyslić styki itp... Idea Exclamation Shocked

Dlatego wziąłem sprawy w swoje ręce i za bezpiecznik zapłaciłem 1 zł Mr. Green

Dziękuję i pozdrawiam
_________________
Cytat z Koła Fortuny (kawał wyczytany z "Wprost"): A teraz Magda odsłoni cztery litery...
Powrót do góry
gadu-gadu
Rads

Dyskutant



Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 55


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Cze 2009, 21:08
Temat postu:

zapalniczka


wielkie dzieki Panowie, pisalem nowy post dla tego problemu, ale ten byl w 100% trafny. wszystko dziala. Jest to rzeczywscie bezpiecznik o nominale 15A i jest koloru niebieskiego, tyle ze jest jakos trzeci od gory. dzieki, pozdro.

renault clio II 2003
Powrót do góry
dawid_sz

Dyskutant



Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mitsubishi ASX,Volkswagen Turan
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 10 Cze 2013, 18:59
Temat postu:

gniazdo zapalniczki


Koledzy,
co może być z niedziałającym gniazdem zapalniczki w Clio 2009r 1,2benzyna. Samochód kupiłem bez zestawu dla palacza i jeździła nim moja druga połowa. Teraz chciałem podłączyć ładowarkę i d..., bezpieczniki posprawdzałem. Sam nie wiem czy od nowości to działało. Co może być.
Pod klapką która jest pod kierownicą sprawdzałem bezpieczniki, wszystkie niebieskie 15A są sprawne. Jest to pierwszy rząd od kierownicy.
Nic więcej mi do bani nie przychodzi.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 10 Cze 2013, 18:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

25 900

2014r.

238 369 km

śląskie

RenaultCaptur

45 900

2014r.

49 535 km

śląskie

RenaultEspace

26 900

2007r.

224 000 km

śląskie

RenaultClio

22 500

2012r.

150 000 km

śląskie

RenaultClio

39 900

2018r.

135 475 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System