Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault 19 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lokoid

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Kwi 2008, 16:12
Temat postu:

problem z ukł. chłodniczym


Witam. Mam taki problem z moja R19 1.7. Nie dziala mi wentylator. Wymienilem termiczny wlacznik wentylatora ale dalej nie dziala. Zauwazylem ze plyn w chlodnicy jest zawsze zolty, niezaleznie czy jest to plyn do chlodnic czy zwykla woda. Czy to jest kamien kotlowy? i czy moze byc przyczyna tej usterki. Czy moze to termostat? no i jak to okreslic? Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Maj 2008, 15:48
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


być może jest to kamien i propnował bym czyszczenie całego układu moze byc równiez usterka instalacji a jka termostat nie działa to woda by ci sie moment zagotowała
proponuje sprawdzic najpierw układ zasilania wentylatora czy prad dochodzi jak i sam wentylator
pozdrawiam
Powrót do góry
sruba22

Debiutant



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 34

Posiadane auto: Renault 19 1,7 rok 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Sie 2008, 19:56
Temat postu:

odp


Kolego jeśli renia chodziła na samej wodzie to się nie dziw że woda jest rudawa. Sprawdz wentylator poprostu odepnij kabel od czujnika na chłodnicy i włóż kabel po prostu zmostkuj i wiatrak powiniem działac jeśli nie sprawdz kable dochodzące do silniczka może gdzieć się przepalił kabel przy samym styku a jeśli nie to możesz sprawdzić czujnik w głowicy ten po prawej stronie z tyłu głowicy jeśli idzie jeden kabel do czujnika to idzie tylko do kontrolki jeśli idą dwa to drugi idzie do kompa i może czujnik podaje żły sygnał do kompa i przez to Ci nie działa wentyl
_________________
ŚRUBENCJA
Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sie 2008, 21:27
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


sruba22 z tego co wiem to czujnik przy głowicy jesli sa 2 przewody to jeden idzie na zegar a drugi idzie do kompa i steruje dawka paliwa przy zimnym silniku a nie ma nic wspólnego z wentylatorem czujnik od wentylarora jest niezalezny i znajduje sie w chłodnicy a dokładnie na któryms jej brzgu
a poza tym co ma komp do załaczenia wentylatora
ten układ jest osobny i steruje nim czujnik w chłodnicy
jezeli płyn osiaga temp w zaleznosci od czujnika od 86-92 C to wtedy bimetale sie stykaja i załacza sie wentylator
Twisted Evil
Powrót do góry
sruba22

Debiutant



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 34

Posiadane auto: Renault 19 1,7 rok 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sie 2008, 21:33
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


to przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i popraw bo ja wczoraj byłem ze swoją w serwisie a wiec spoko wiem o co chodzi a z ustalaniem dawki do tego jeszcze dochodzi lambda jakbyś nie pamiętał !!! a nie tylko sam czujnik temperatury cieczy chłodzącej
_________________
ŚRUBENCJA
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 18 Sie 2008, 21:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sie 2008, 21:40
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


jak juz jestes taki dokładny to do ustalenia dawki paliwa to oprucz lambdy to masz jeszcze jakies 4 czujniki a tobie to proponuje doczytać troszeczke o układzie wentylatora
Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sie 2008, 21:46
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


sprawdzić czujnik w głowicy ten po prawej stronie z tyłu głowicy jeśli idzie jeden kabel do czujnika to idzie tylko do kontrolki jeśli idą dwa to drugi idzie do kompa i może czujnik podaje żły sygnał do kompa i przez to Ci nie działa wentyl
kolega zabłysnoł wiedza a do tego był w serwisie i wie o co biega chyba serwis renault to service myster kazio hahaha Twisted Evil
Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sie 2008, 21:52
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


a tak po zatym sruba22 to z ustaleniem dawki była tylko informacja jak działa ten czujnik to ty doczytaj dobrze co ja napisałem a potem sie mondruj
Powrót do góry
sruba22

Debiutant



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 34

Posiadane auto: Renault 19 1,7 rok 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sie 2008, 22:29
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


ok jak jestes taki mądry to doradzaj prosze prosze to moze mi tez coś doradzisz co mam problem z tylną osią renault 19 co najleprze niema drążka skretnego nawieżchu tylko w środku i coz zrobic żeby ją podnieść a nic nie [cenzura]ć ???? tylko mi niepisz że nam założyć inną bo wiem ze da się bo juz mi to pare osób mówiło
_________________
ŚRUBENCJA
Powrót do góry
sruba22

Debiutant



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 34

Posiadane auto: Renault 19 1,7 rok 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sie 2008, 22:30
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


jbc darek60@pooczta.onet.eu
_________________
ŚRUBENCJA
Powrót do góry
sruba22

Debiutant



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 34

Posiadane auto: Renault 19 1,7 rok 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sie 2008, 17:56
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


i co kolego grabsiu ??? taki jesteś ponadto i niby wszystko umiesz a nie potrafisz opisać prostej czynnosci podnoszenia renault 19 że trzeba podnieść koła w górę ściągnąć czarne zaślepki i wyciagnąc drążki i przekręcić je w prawo , byłem ciekaw co napiszesz ale z twoim mysleniem to do niczego bym nie doszedł



więcej info na darek60@poczta.onet.eu
_________________
ŚRUBENCJA
Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Wrz 2008, 20:10
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


z mim mysleniem jest wszystko ok ja nie siedze na forum 24 godz tylko wchodze od czasu do czasu jak miałes sprawe to mogles napisac na mojego emilka a nie sie wywyzszac na forum i jaki to ty jestes madry a tak pozatym to to co opisales mozna przeczytać w kazdej ksiazce serwisowej od renault i kazdy chyba wie ze w renuwce jest regulacja wysokosci tylnej osi
a skoro z ciebie jest taki fachura za jakiego sie uwazasz to odpowiedz na takie pytanko
mam za wysokie wolne obroty jak jest zimny silnik (po nocy)i go odpale to ma 1000 obr/min jak sie rozgrzeje to ma 1500 obr/min co lepsze to na kompie pokazuje ze czujniki są oki i sterownik dostaje sygnał ze silnik ma 950 obr/min
ja doszedlem sam co jest ale ciekawi mnie co ty na to
bo mechanicy kazali mi wymienic prawie caly układ wtrysku łącznie z rozrządem (łańcuszek)
Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Wrz 2008, 21:31
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


i co kolego śruba22????????
nie dajesz rady a tak mi dogadywałes ze nie daje rady z taką banalna sprawą jak regulacja wysokości tylnego zawiaszenia wiec jak jestes taki niezły za jakiego sie uważasz to rozwiąż ten problem o ktorym ci napisalem
grabencja
Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Wrz 2008, 19:49
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


a tak poza tym to nie wiem wszystkiego tylko zabieram głos na tematy jakie znaw i coś o tym wiem nietak jak ty wielki znawco i mechaniku
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault 19 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault 19 »

Opinie o samochodach Renault 19 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault 19 ) Porady, problemy techniczne


RenaultEspace

36 900

2012r.

199 000 km

śląskie

RenaultKadjar

97 990

2022r.

20 000 km

śląskie

RenaultCaptur

46 300

2016r.

91 611 km

podkarpackie

RenaultKangoo

22 999

2012r.

240 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultLaguna

31 900

2011r.

250 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System