Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault 19 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lokoid

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Kwi 2008, 16:12
Temat postu:

problem z ukł. chłodniczym


Witam. Mam taki problem z moja R19 1.7. Nie dziala mi wentylator. Wymienilem termiczny wlacznik wentylatora ale dalej nie dziala. Zauwazylem ze plyn w chlodnicy jest zawsze zolty, niezaleznie czy jest to plyn do chlodnic czy zwykla woda. Czy to jest kamien kotlowy? i czy moze byc przyczyna tej usterki. Czy moze to termostat? no i jak to okreslic? Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Maj 2008, 15:48
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


być może jest to kamien i propnował bym czyszczenie całego układu moze byc równiez usterka instalacji a jka termostat nie działa to woda by ci sie moment zagotowała
proponuje sprawdzic najpierw układ zasilania wentylatora czy prad dochodzi jak i sam wentylator
pozdrawiam
Powrót do góry
sruba22

Debiutant



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 34

Posiadane auto: Renault 19 1,7 rok 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Sie 2008, 19:56
Temat postu:

odp


Kolego jeśli renia chodziła na samej wodzie to się nie dziw że woda jest rudawa. Sprawdz wentylator poprostu odepnij kabel od czujnika na chłodnicy i włóż kabel po prostu zmostkuj i wiatrak powiniem działac jeśli nie sprawdz kable dochodzące do silniczka może gdzieć się przepalił kabel przy samym styku a jeśli nie to możesz sprawdzić czujnik w głowicy ten po prawej stronie z tyłu głowicy jeśli idzie jeden kabel do czujnika to idzie tylko do kontrolki jeśli idą dwa to drugi idzie do kompa i może czujnik podaje żły sygnał do kompa i przez to Ci nie działa wentyl
_________________
ŚRUBENCJA
Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sie 2008, 21:27
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


sruba22 z tego co wiem to czujnik przy głowicy jesli sa 2 przewody to jeden idzie na zegar a drugi idzie do kompa i steruje dawka paliwa przy zimnym silniku a nie ma nic wspólnego z wentylatorem czujnik od wentylarora jest niezalezny i znajduje sie w chłodnicy a dokładnie na któryms jej brzgu
a poza tym co ma komp do załaczenia wentylatora
ten układ jest osobny i steruje nim czujnik w chłodnicy
jezeli płyn osiaga temp w zaleznosci od czujnika od 86-92 C to wtedy bimetale sie stykaja i załacza sie wentylator
Twisted Evil
Powrót do góry
sruba22

Debiutant



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 34

Posiadane auto: Renault 19 1,7 rok 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sie 2008, 21:33
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


to przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i popraw bo ja wczoraj byłem ze swoją w serwisie a wiec spoko wiem o co chodzi a z ustalaniem dawki do tego jeszcze dochodzi lambda jakbyś nie pamiętał !!! a nie tylko sam czujnik temperatury cieczy chłodzącej
_________________
ŚRUBENCJA
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 18 Sie 2008, 21:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sie 2008, 21:40
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


jak juz jestes taki dokładny to do ustalenia dawki paliwa to oprucz lambdy to masz jeszcze jakies 4 czujniki a tobie to proponuje doczytać troszeczke o układzie wentylatora
Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sie 2008, 21:46
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


sprawdzić czujnik w głowicy ten po prawej stronie z tyłu głowicy jeśli idzie jeden kabel do czujnika to idzie tylko do kontrolki jeśli idą dwa to drugi idzie do kompa i może czujnik podaje żły sygnał do kompa i przez to Ci nie działa wentyl
kolega zabłysnoł wiedza a do tego był w serwisie i wie o co biega chyba serwis renault to service myster kazio hahaha Twisted Evil
Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sie 2008, 21:52
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


a tak po zatym sruba22 to z ustaleniem dawki była tylko informacja jak działa ten czujnik to ty doczytaj dobrze co ja napisałem a potem sie mondruj
Powrót do góry
sruba22

Debiutant



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 34

Posiadane auto: Renault 19 1,7 rok 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sie 2008, 22:29
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


ok jak jestes taki mądry to doradzaj prosze prosze to moze mi tez coś doradzisz co mam problem z tylną osią renault 19 co najleprze niema drążka skretnego nawieżchu tylko w środku i coz zrobic żeby ją podnieść a nic nie [cenzura]ć ???? tylko mi niepisz że nam założyć inną bo wiem ze da się bo juz mi to pare osób mówiło
_________________
ŚRUBENCJA
Powrót do góry
sruba22

Debiutant



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 34

Posiadane auto: Renault 19 1,7 rok 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sie 2008, 22:30
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


jbc darek60@pooczta.onet.eu
_________________
ŚRUBENCJA
Powrót do góry
sruba22

Debiutant



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 34

Posiadane auto: Renault 19 1,7 rok 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sie 2008, 17:56
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


i co kolego grabsiu ??? taki jesteś ponadto i niby wszystko umiesz a nie potrafisz opisać prostej czynnosci podnoszenia renault 19 że trzeba podnieść koła w górę ściągnąć czarne zaślepki i wyciagnąc drążki i przekręcić je w prawo , byłem ciekaw co napiszesz ale z twoim mysleniem to do niczego bym nie doszedł



więcej info na darek60@poczta.onet.eu
_________________
ŚRUBENCJA
Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Wrz 2008, 20:10
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


z mim mysleniem jest wszystko ok ja nie siedze na forum 24 godz tylko wchodze od czasu do czasu jak miałes sprawe to mogles napisac na mojego emilka a nie sie wywyzszac na forum i jaki to ty jestes madry a tak pozatym to to co opisales mozna przeczytać w kazdej ksiazce serwisowej od renault i kazdy chyba wie ze w renuwce jest regulacja wysokosci tylnej osi
a skoro z ciebie jest taki fachura za jakiego sie uwazasz to odpowiedz na takie pytanko
mam za wysokie wolne obroty jak jest zimny silnik (po nocy)i go odpale to ma 1000 obr/min jak sie rozgrzeje to ma 1500 obr/min co lepsze to na kompie pokazuje ze czujniki są oki i sterownik dostaje sygnał ze silnik ma 950 obr/min
ja doszedlem sam co jest ale ciekawi mnie co ty na to
bo mechanicy kazali mi wymienic prawie caly układ wtrysku łącznie z rozrządem (łańcuszek)
Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Wrz 2008, 21:31
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


i co kolego śruba22????????
nie dajesz rady a tak mi dogadywałes ze nie daje rady z taką banalna sprawą jak regulacja wysokości tylnego zawiaszenia wiec jak jestes taki niezły za jakiego sie uważasz to rozwiąż ten problem o ktorym ci napisalem
grabencja
Powrót do góry
grabsiu

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 36


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Wrz 2008, 19:49
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) problem z ukł. chłodniczym


a tak poza tym to nie wiem wszystkiego tylko zabieram głos na tematy jakie znaw i coś o tym wiem nietak jak ty wielki znawco i mechaniku
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault 19 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault 19 »

Opinie o samochodach Renault 19 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault 19 ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

9 990

2002r.

170 149 km

pomorskie

RenaultScenic

16 999

2008r.

159 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultScenic

9 900

2004r.

264 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

26 900

2014r.

149 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

48 900

2020r.

24 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System