Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) clio 1,5 dci - problem z ciśnieniem na listwie wtryskowej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kulesiak

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Renault Clio, 1,5 dci, 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Sty 2012, 23:46
Temat postu:

clio 1,5 dci - problem z ciśnieniem na listwie wtryskowej


Witam, mam problem ze swoim 1,5 dci - 65 KM, pompa puściła opiłki w związku z tym zmuszony byłem zainwestować w auto sporo kasy, jednak nadal nie widzę końca inwestycji
Wymieniona została
- pompa paliwa (wg. zapewnień sprzedawcy pompa po 10 tyś. przebiegu, wygląda jak nowa w związku tym zakładam, że mogła to być prawda)
- druga listwa paliwowa razem z czujnikiem (wyjęty zestaw ze sprawnego auta)
- nowe wtryski
- nowy filtr paliwa
przeczyszczony został cały układ paliwowy łącznie z myciem zbiornika.

Pomimo tego okazuje się, że auto ma problem z ciśnieniem paliwa na listwie wtryskowej, po podpięciu CLIP-a okazuje się, że na biegu jałowym ciśnienie jest ok. 230 barów, jednak podczas jazdy przy wciskaniu gazu na listwie powinno być ok. 1300 barów, a jest ok. 1000 barów - zapalają się wówczas kontrolki na desce:
- silniczek ze znaczkiem stop
- kontrolka świec żarowych
- duży stop
Błąd to DF 137
- ppkt. 1 (ciśnienie na listwie paliwowej niższe od min.),
- następnie powyższy błąd zmienia się błąd z ppkt. 5 (natężenie prądu na listwie wtryskowej niższe od min.)

Sprawdzałem zawór ciśnienia pompy, wartość zgodna jest dialogysem i ma 5,3 ohma czyli tyle ile powinno być.

W układzie paliwowym na wyjściu z pompy (w przewodzie paliwowym) jest sporo powietrza przez co najprawdopodobniej zapowietrza się układ paliwowy i nie chce czasami zapalić (jest zabawa z odpowietrzaniem układu) wymieniłem przewody przelewowe z drugiego auta myślałem że któryś może być pęknięty, ale dalej jest to samo ręce opadają ...

Mechanicy rozkładają ręce, a ja tracę nadzieję, że ten samochód zacznie kiedyś jeździć - mozMam problem ze swoim dci, pompa puściła opiłki w związku zmuszony byłem zainwestować w auto sporo kasy, jednak nadal nie widzę końca
Wymieniona została
- pompa paliwa (teoretycznie pompa po 10 tyś. przebiegu, wygląda jak nowa w związku tym zakładam, że mogła to być prawda)
- druga listwa paliwowa razem z czujnikiem (wyjęty czujnik ze sprawnego auta)
- nowe wtryski
- nowy filtr paliwa
przeczyszczony został cały układ paliwowy łącznie z myciem zbiornika.

Pomimo tego okazuje się, że auto ma problem z ciśnieniem paliwa na listwie wtryskowej, pod podpięciu CLIP-a okazuje się, że na biegu jałowym ciśnienie jest ok. 230 barów, jednak podczas jazdy przy wciskaniu gazu na listwie powinno być ok. 1300 barów, a jest ok. 1000 barów - zapalają się wówczas kontrolki na desce od silniczek ze znaczkiem stop, kontrolka świec żarowych oraz duży stop.
Błąd to DF 137
- ppkt. 1 (ciśnienie na listwie paliwowej niższe od min.), a następnie zmienia się ten błąd na kolejny ppkt. 5 (natężenie prądu na listwie wtryskowej niższe od min.)

Sprawdzałem zawór ciśnienia pompy, wartość zgodna jest dialogysem i ma 5,3 ohma czyli tyle ile powinno być.

Dodatkowo mam dużo powietrza w przewodzie paliwowym wychodzącym z pompy (na wejściu do pompy nie ma powietrza) przez co najprawdopodobniej zapowietrza się układ paliwowy i nie chce czasami zapalić (jest zabawa z odpowietrzaniem układu) wymieniłem przewody przelewowe z innego auta myślałem że któryś może być pęknięty, ale dalej jest to samo ręce opadają ...

Może mógłby ktoś mi pomóc, mechanicy rozkładają ręce, a ja tracę nadzieję, że ten samochód zacznie kiedyś jeździć - może ktoś już przerabiał ten temat i mógłby mi pomóc ?
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Wto 10 Sty 2012, 01:10
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) clio 1,5 dci - problem z ciśnieniem na listwie wtryskowej


Ja bym zaczął od podmienienia regulatora ciśnienia (może być nawet ze starej pompy).
Sprawdź czy zgadzają się numery na czujniku ciśnienia.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultZoe

94 990

2022r.

17 000 km

śląskie

RenaultMegane

36 990

2015r.

111 000 km

śląskie

RenaultMegane

49 900

2017r.

69 000 km

mazowieckie

RenaultLaguna

12 500

2007r.

290 000 km

śląskie

RenaultScenic

31 900

2013r.

168 152 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System