Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Wytrąciła się parafina


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arekk_89

Dyskutant



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.9 dCi
Piwa: 2/6
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 10:12
Temat postu:

Wytrąciła się parafina


Witam serdecznie forumowiczów. Niestety ale przytrafiła mi się nie miła przygoda. Wczoraj rano przy -25 Scenic odpalił bez problemów. Zaraz po ruszeniu autem zapaliła się kontrolka od wtrysków. Po 2 km auto potrafiło mi nawet zgasnąć. Pomyślałem sobie że na bank parafina. Miałem akurat filtr paliwa nowy w bagażniku schowany, więc podjechałem do garażu i rozbieram ustrojstwo. Po odkręceniu wszystkiego gdy wyjąłem filtr byłem w szoku, 3/4 filtra było zalepione parafiną. Filtr wyrzuciłem, domyłem całą puszke, założyłem nowy filterek, zalałem ropą no i złożyłem wszystko. Odpalam autko lecz po jakiś 4 sekundach auto zgasło. Pompuje pompką a tu nic, pompka w ogóle się nie zapełnia. Biorę telefon i dzwonie do naszego forumowego mistrza Michała Laughing no i po sekundzie już wiem co jest grane. Parafina jest w przewodach no i pewnie w baku. Pompka nie daje rady zapompować paliwa. Jedyna opcja cholować auto do ciepłego garażu. Auto holowaliśmy do kumpla do garażu. Grzaliśmy wczoraj z 2h farelkami, w garażu zrobiło się +3 st. Auto zostało u niego na noc w garażu, ma jeszcze kaloryferki dwa ale słabo grzeją. Nie wiem czy przy takiej temperaturze ta parafina się rozpuści.
Niestety ale w tym całym zdarzeniu jest moja wina. Tankowałem 3 dni temu i w pośpiechu nie dolałem depresatora. Auto zatankowałem jak zawsze na shellu, diesel extra. Także koledzy i koleżanki nie zapominajcie dolewać depresatorków, lepiej dmuchać na zimne, później tylko nie potrzebne problemy...
_________________
Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć.
Powrót do góry
wacio1967

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Renault Scenic II 2004
Piwa: 96/16
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 11:07
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wytrąciła się parafina


No i sam sobie odpowiedziałeś. To faktycznie duży błąd lać w takie mrozy diesel extra. Wczoraj na BP chcieli mi wcisnąć "ultimate" do -30. Tylko zapomnieli dodać że to paliwo bardzo powoli im schodzi ze zbiorników i te -30 jest zmieszane z tym letnim, co w sumie daje może jakieś -10.
Nie dajcie się w zimie nabierać na "super" paliwa, tylko lejcie to zwykłe, co większość użytkowników. To powinno być wytłuszczone na czerwono i podwieszone na forum przez jakiegoś admina. NIE LAĆ W MROZY DROGIEGO (LEPSZEGO) PALIWA.
Powrót do góry
tomscenic

Debiutant



Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): garwolin
Posiadane auto: scenic 1,5 dci 2006
Piwa: 0/8
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 11:39
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wytrąciła się parafina


parafina po wytrąceniu nie powróci do pierwotnego stanu nawet przy plusowej temperaturze . w tamtą zime też tak miałem i mechanik czyścił przewody . najbardziej trzeba uwazać w okresie jesień zima bo paliwo mamy jeszcze letnie a temperatury w nocy na minusie i wtedy bez dodadku do paliwa depresatora filtr mamy załatwiony . shel diesel exstra to zwykły olej napędowy a ten lepszy to vipower diesel , osobiście go leje i nie narzekam a firmówki na zwykłym diesel exstra też chodzą bez problemów . Oczywiście wszystko zależy od stacji w jakiej tankujecie , pozdrawiam
Powrót do góry
Bogdan61

Auto Maniak



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Renault Thalia I ph3 1,5dCi 2005r, Fiat Punto II 1,2 60KM 2000r..
Piwa: 34/15
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 12:55
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wytrąciła się parafina


wacio1967 napisał:
Nie dajcie się w zimie nabierać na "super" paliwa, tylko lejcie to zwykłe, co większość użytkowników.

Zgadzam się. Przy obecnych wysokich cenach paliw, mało schodzi tego paliwa premium (np. na Shellu za 6,24 zł za litr), więc na stacjach w zbiornikach, to paliwo jest jeszcze letnie lub przejściowe (i kłopoty gotowe) - sam się o tym przekonałem.
Powrót do góry
arekk_89

Dyskutant



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.9 dCi
Piwa: 2/6
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 13:07
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wytrąciła się parafina


Tylko że diesel extra to jest zwykłe paliwo z Shella przecież
_________________
Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 13:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wacio1967

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Renault Scenic II 2004
Piwa: 96/16
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 15:40
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wytrąciła się parafina


Może zmylił mnie ten dopisek extra. Very Happy
Nie wiem po co zwykły ON nazywają extra. Pewnie chodzi o marketing.
Na stacjach zawsze jest kilka komór na paliwo. Wczoraj przy tankowaniu w szklankach na dystrybutorze na BP paliwo "ultimate" było mętne, a zwykłe przeźroczyste. Do tego na innym dystrybutorze zwykłe paliwo również było mętne.
Więc nalałem po litrze do słoików (oczywiście obsługa nic nie wiedziała), wziąłem do domu, przez dwie godziny trzymałem w misce z wodą, aby uzyskały taką samą temperaturę i wyniosłem do auta na noc.
Słoiki stały pod autem, na asfalcie i okazało się że paliwo które było czyste w szklance na dystrybutorze delikatnie zmętniało, "ultimate" przybrało konsystencje kaszy, a drugi słoik ze zwykłym ON ktoś w nocy zakosił. Confused
Więc jestem w punkcie wyjścia.
Powrót do góry
fiestacz

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): zabrze
Posiadane auto: renault scenic 1,9 dci 2007 131kM,clio 2 1,28V 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 16:04
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wytrąciła się parafina


Witam podłacze sie też do tematu.Ja odkad mam Scenica tankuje tylko na Shell diesel extra nie V pover diesel i jakims cudem w przy tych mrozach nie mam problemu .Najnizsza temp.to -22 w jakiej odpalałem /jezdziłem/rano ale w nocy było około -27. Co najciekawsze jak byłem u kuzyna w Krakowie dwa dni temu tez mu poleciłem stacje Shella zatankował do pełna dolał nawet depresator i na drugi dzien rano po przejechaniu 2kilometrów zamarzł na drodze . Ja depresator woze w aucie taki ze stacji ARGIE/i zastanawiam sie czy go wogóle wlewać skoro pali !
_________________
fiestacz
Powrót do góry
hajer_mihau

Auto Maniak



Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1002
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łęczna
Posiadane auto: Grand Scenic II \'06 1.9 dCi FAP
Piwa: 121/118
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 16:21
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wytrąciła się parafina


Mnie to samo dopadło. Zalałem ON Dynamic do Kangoora i do Scenica.
Kangoor zamarzł wczoraj a Scenic jeździ. Scenic ma podgrzewacz filtra paliwa a Kangoor nie Sad
_________________

POZDRAWIAM Wink
Powrót do góry
fiestacz

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): zabrze
Posiadane auto: renault scenic 1,9 dci 2007 131kM,clio 2 1,28V 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 16:48
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wytrąciła się parafina


Kuzyn ma Alfe 159 1,9 jtd z 2007 to chyba ma też taki podgrzewacz filtra paliwa a i tak zamarzł!Jeszcze ktos mu fajnie doradził ze by sobie dolał denaturat i tak zrobił!
_________________
fiestacz
Powrót do góry
whooke

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 459
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp.
Posiadane auto: Renault Grand Scenic 2006r. 1,9 DCi
Piwa: 6/8
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 16:53
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wytrąciła się parafina


szkoda ze nie doradzili mu aby skoczyl z mostu Twisted Evil
Powrót do góry
fiestacz

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): zabrze
Posiadane auto: renault scenic 1,9 dci 2007 131kM,clio 2 1,28V 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 16:58
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wytrąciła się parafina


Mechanik mu to doradziił z servisu wlał całe pół litra i dolał ropki do pełna Ciekawe czy cos sie moze stac z wtryskami moze dencok wyparuje!
_________________
fiestacz
Powrót do góry
wacio1967

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Renault Scenic II 2004
Piwa: 96/16
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 17:29
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wytrąciła się parafina


No to fajnie mu doradził. Niestety, bardzo dużo jest takich mechaników.
Powrót do góry
arekk_89

Dyskutant



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.9 dCi
Piwa: 2/6
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 17:41
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wytrąciła się parafina


Po nocy przewody się poodtykały Very Happy Niestety, ale pompowałem gruszką i dalej nic to nie dawało, słychać było bulgot w baku. Rozebrałem jeszcze raz nadkole, odpiąłem przewód przy filtrze i ssałem Very Happy paliwo podleciało do gruszki. Wziąłem podpompowałem gruszką jeszcze i paliwo uciekło z przewodów. Nie wiedziałem co jest grane... Zdjąłem przewód z pompy wysokiego ciśnienia i i zacząłem gruszką dmuchać aż paliwo wypłynęło. Założyłem węża i spróbowałem odpalić. Auto odpaliło, pracował przez pierwsze 3 min trochę nie równo ale nie zgasł. Pojechałem na stacje, dolałem depresatora i paliwa na full. Mam nadzieje że już wszystko będzie w porządku. Pozdrawiam
_________________
Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć.
Powrót do góry
damcio151

Auto Maniak



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 645
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Renault Scenic RX4 DCI+, VW Golf3 variant GL
Piwa: 68/53
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 21:36
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wytrąciła się parafina


wacio1967 napisał:
Wczoraj przy tankowaniu w szklankach na dystrybutorze na BP paliwo "ultimate" było mętne, a zwykłe przeźroczyste. Do tego na innym dystrybutorze zwykłe paliwo również było mętne.

Laughing w tych banieczkach widać jakość paliwa
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 21:55
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wytrąciła się parafina


Damcio ale już pistolety nawet pozamarzały. Laughing
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultCaptur

46 300

2016r.

91 611 km

podkarpackie

RenaultMegane

30 990

2014r.

117 000 km

wielkopolskie

RenaultMegane

62 900

2019r.

117 000 km

śląskie

RenaultMegane

28 900

2011r.

174 278 km

mazowieckie

RenaultScenic

58 900

2017r.

148 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System