Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Wiem juz co z uszczelka pod głowica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bucik

Dyskutant



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 DCI a teraz Audi a6 c5 2,7 BiTurbo po modach 330koni :)
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 10:54
Temat postu:

Wiem juz co z uszczelka pod głowica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Witam.
Jeżeli czytaliście moje poprzednie tematy odnośnie wydymanej uszczelki pod głowica to coś wam ciekawego napisze.

Więc tak kupiłem vela i od poczatku mi nie grzał silnik.
Po jakiś 5tys km pojechałem do mechanika (porządny warsztat). Stwierdzili termostat. Umówiłem się wiec na jego wymianę. Po przyjechaniu na warsztat mechanik kazał otworzyć maskę złapał za węże i stwierdził ze to jednak uszczelka pod głowica. Wymienili uszczelke, planowali głowice wymienili także (popychacze coś w tym stylu). Jak odbierałem auto i zadałem pytanie ile się należy padła komenda od właściciela "Proszę narazie jeździć zobaczymy co bedzie". Szczerze zdziwiłem sie trochę ponieważ wszystko wymienione to co ma być. Po przejechaniu 20km przy predkości 120km/h zaczeło coś pod maska walić zwolniłem dojechałem do domu (5km). Gdy dojechałem otworzyłem maskę a z pod niej wydobył sie gesty biały dym i smród olejów. Zaprowadziłem auto z powrotem do tego mechanika. Po 3 dniach telefon i tekst "Proszę Pana głowica jest pęknięta i dlatego to tak wyszło. Kupiłem już głowice. Montują mi ją dziś zobaczymy co to bedzie. Jednak do warsztatu mam pretensje bo wymiana uszczelki trwała za pierwszym razem 15 dni i teraz juz auto stoi u nich 8 dni i dopiero montują nową głowicę.

Mam nadzieję że bedzie po problemie.
Powrót do góry
trueye

Dyskutant



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): brak
Posiadane auto: renault vel satis 2.0T 2004
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 18:59
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Wiem juz co z uszczelka pod głowica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Rozumiem ze oczekiwanie boli ale jeszcze bardziej niemila jest konfrontacja z rachuniem za to oczekiwanie, gdy wymienialem tylne zawieszenie to czekalem 6 tygodnii na autko z tego przez cztery mialem zastepcze (nowa fiesta) na szczescie zaplacone z auto casco bo jak zobaczylem kosztorys to moglbym za ta kwote cos przyciagnac z Francji...pozdrawiam
Powrót do góry
slapas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 359
Skąd jesteś (miejscowość / region): Europa Zachodnia
Posiadane auto: Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2007
Piwa: 21/2
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 10:05
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Wiem juz co z uszczelka pod głowica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


A wydawalo mi sie, ze robiac uszczelke w 2.2 DCi, bezwzglednie nalezy sprawdzic glowice na pekniecia. Ale coz, ja jestem tylko mechanikiem amatorem z koniecznosci. Laughing
Odnosze przemozne wrazenie, ze dlugie terminy napraw sa tylko po to aby uwiarygodnic pozniejsza cene. Jestem przekonany, ze wymiane uszczelki pod glowica, lacznie z pompa wody i rozrzadem, wprawny mechanik zrobi w dwa dni z pozamiataniem warsztatu... oczywiscie pomijam oczekiwanie na czesci i wykonanie planowania i sprawdzenia glowicy.
Powrót do góry
Bucik

Dyskutant



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 DCI a teraz Audi a6 c5 2,7 BiTurbo po modach 330koni :)
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 21:51
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Wiem juz co z uszczelka pod głowica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Właśnie chodzi o to że oni nie sprawdzili głowicy. Jeśli koszta przekroczą 1500zł poprostu niezapłace i wszystko. Mam dość ciegłego odwlekania sprawy itd. Głowice dostali nową udało mi sie zakupić taką która ma
10tys km wiem wiem nie wierzycie ale jednak. Facet kupił nową Lagune II i mu sie wał przy 10tys przekrecił a głowice kupiłem od dilera także maja przełożyć tylko.
Powrót do góry
Bucik

Dyskutant



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 DCI a teraz Audi a6 c5 2,7 BiTurbo po modach 330koni :)
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 23 Lut 2012, 11:25
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Wiem juz co z uszczelka pod głowica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Odebrałem auto. Koszt naprawy to równe 4 tys ... Wymienione zostało dosłownie wszystko prócz wtrysków.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 23 Lut 2012, 11:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultKoleos

24 900

2009r.

226 054 km

śląskie

RenaultCaptur

58 300

2018r.

104 941 km

podkarpackie

RenaultEspace

13 500

2005r.

249 000 km

śląskie

RenaultClio

26 900

2014r.

149 000 km

wielkopolskie

RenaultCaptur

57 997

2017r.

35 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System