Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Montaż podnośników elektrycznych do szyb


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Osek83

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Vivaro
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Lip 2015, 07:34
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Montaż podnośników elektrycznych do szyb


Dzięki, czytałem całość ale jakoś źle się wczytałem i myślałem że ma być jeszcze jakaś wtyczka w środku w drzwiach.
Czytałem że użytkownik przede mną miał spory problem bo brakowało mu jakiegoś kabla. Zrobiłem zdjęcie bezpieczników pod maską, czy mógłbyś zerknąć czy tu wszystko mam co powinno być? Tam u niego chyba nie było tej górnej szyny. Jeśli natomiast chodzi o przekaźniki pod kierownicą po prawej stronie nad pedałem gazu prawda? To tam nie mam żadnych przekaźników. Czy mógłbyś napisać jaki przekaźnik muszę kupić model/typ ? Bo jak zamontuje go to jeśli pod maską mam wszystko to będę mógł miernikiem zbadać czy na bezpiecznikach pod kubkiem jest napięcie, prawda? A jak będzie to wtedy nie będzie żadnych przeciwwskazań. Wiesz może do czego są te przekaźniki co inni posiadają a ja nie?
Powrót do góry
ufolec

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault Trafic 2003 1.9 80 km FLOB long
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 15 Lip 2015, 11:52
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Montaż podnośników elektrycznych do szyb


Masz napewno przekaźniki nad pedałem , w skrzynce wygląda na to że masz już podpięte wszystko, chcesz komplet podnośniki boczki instalacje ? Mogę dać Ci numer do kolesia ma na części Opla vivaro 2,5 , ostatnio brałem od niego lusterko elektryczne i grzane lewe to jeszcze na drzwiach było wszystko
Powrót do góry
Osek83

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Vivaro
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Lip 2015, 16:34
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Montaż podnośników elektrycznych do szyb


Jeśli chodzi o przekaźniki to gniazdo mam ale dziwnie nie ma tam żadnego przekaźnika, a wcześniej pisaliście że u Was jest tam kilka przekaźników Smile i przeważnie tylko jedno gniazdo wolne akurat na szyby, i dziwi mnie to czemu u mnie nie ma tam żadnego wpiętego, wiadomo może od czego one są? Może mam coś w samochodzie o czym nie wiem bo mi nie działa Wink

Z tego co wnioskuję to u siebie chyba montowałeś też elektryczne lusterka i podgrzewanie lusterek ? Smile Jeśli tak to napisał byś mi mniej więcej co i jak ? Bo jak rozumiem to w tej samej wiązce co są szyby idzie też podgrzewanie i sterowanie lusterkami ? Jak tak to którędy należy poprowadzić kabelek do lusterek ? Bo z tego co patrzyłem to przyjemność nie jest droga kompletne lusterko można kupić za 150zł.

Jeszcze załączę zdjęcie mojej wtyczki w vivaro, bo wcześniej czytałem że wtyczka w vivaro i traficu się różnią ale według mojego zdjęcia i Twojego zdjęcia wygląda na to że są takie same Smile

Będę wdzięczny jakbyś podesłał mi namiary do tego sprzedawcy Smile Jutro akurat na tydzień wyjeżdżam ale chcę pozbierać (pozamawiać) wszystko co potrzebne aby potem jak się zabiorę do roboty niczego mi nie brakowało Smile Nie wiesz może czy on ma tylko jeden egzemplarz na części czy może to jego stała oferta ?Smile Możesz mi podać model tego przekaźnika to bym sobie go już kupił i sprawdził czy jest prąd w bezpiecznikach Smile

Powrót do góry
ufolec

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault Trafic 2003 1.9 80 km FLOB long
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 15 Lip 2015, 16:43
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Montaż podnośników elektrycznych do szyb


Jestem akurat do końca tygodnia w Warszawie na Służewcu możesz podjechać to zerknę, koleś ma tylko jeden na części jest to Drohiczyn, wsiadać jechać brać montować, instalacja do lusterek będzie razem z szybami, w budzie już są . To od razu będziesz mógł od gościa zabrać przekaźniki
Powrót do góry
Osek83

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Vivaro
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Lip 2015, 18:32
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Montaż podnośników elektrycznych do szyb


Dzięki za pomoc chętnie bym podjechał ale tak jak wspomniałem jutro rano wyjeżdżam na tydzień i nie dam rady Sad
Możesz mi napisać jeszcze jak zamontowana jest blacha do której zamocowane są podnośniki ? Wspominałeś coś wcześniej o jakiś jednorazowych spinkach, na zdjęciach wyglądało to tak jakby to właśnie ona była na tych spinkach. Rozumiem że bez problemu dostępne w ASO ? Każde elektryczne lusterka są podgrzewane ? Rozumiem że wtyczki do lusterek wpuszczam bezpośrednio od środka do lusterka i kostkę do sterowania. A w desce dokupuję przycisk od podgrzewania i wszystko ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 15 Lip 2015, 18:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ufolec

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault Trafic 2003 1.9 80 km FLOB long
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 15 Lip 2015, 21:43
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Montaż podnośników elektrycznych do szyb


[quote="Osek83"Osek83
Podnośniki ręczne są montowane tak samo jak elektryczne na 3 śrubki , przyjrzyj się dokładnie dla zdjęć które wstawiłem , spinki tapicerki dostępne nawet na allegro , elektryczne lusterka zawsze są podgrzewane, wiązka w drzwi ma wszystkie kostki do sterowania i do lusterek ,kostkę do lusterek musisz wrzucić w dziurę do lusterek, co do przycisku podgrzewania hmm. Nie jestem pewien jutro zerknę ,Zdemotuj osłonę lewarka zmiany biegów, panel nawiewu zobacz czy masz tam wtyczkę na przycisk, u mnie z tylne skrzydełka są oszklone z podgrzewaniem więc przycisk był. Będę w Warszawie jeszcze 3-4 tygodnie, mam po....ny regulamin mogę pracować odv8 do 18 potem wolne chętnie Ci pomogę dla zabicia czasu mam miernik i wszystkie narzędzia niezbędne, jeszcze pytanko jeśli masz pusto w szynie na przekaźniki to czy tam idą żółte jakieś przewody? Poczytaj dokładnie cały temat była o tym mowa , ktoś dokładał przekaźniki, sorki ale z telefonu korzystam i drażni mnie malutki wyświetlacz nie chcę mi się przewijać wszystkiego
Powrót do góry
Osek83

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Vivaro
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Lip 2015, 03:50
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Montaż podnośników elektrycznych do szyb


Hej
Dzięki, odezwę się jak wrócę. Jeszcze ostatnie pytanie odnośnie tego rodzaju przekaźnika, widziałem że fotkę którą dodawałeś z jakimś przekaźnikiem, to był ten od szyb prawda? To będzie ten sam?
http://allegro.pl/przekaznik-bitron-renault-trafic-vivaro-8200051112-i5475399705.html
Jeszcze jak byś na PW podesłał nr tel do tego gościa od części, dzięki Smile
Powrót do góry
ufolec

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault Trafic 2003 1.9 80 km FLOB long
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 16 Lip 2015, 07:54
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Montaż podnośników elektrycznych do szyb


Tak, u mnie jest taki ale u kolegi jest inny czerwony więc może być różnie pw już wysyłam
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Czw 16 Lip 2015, 22:48
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Montaż podnośników elektrycznych do szyb


to zwykly przekaznik dostepny w przecietnym sklepie z czesciami
ufolec ten dawca ma klime? potrzebuje rorki od sprezarki do chlodnicy, tej z czujnikiem i rory z intercoolera do mocowania egr
Powrót do góry
ufolec

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault Trafic 2003 1.9 80 km FLOB long
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 17 Lip 2015, 07:33
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Montaż podnośników elektrycznych do szyb


Wojtku ma klima kompletną , silnika nie ma i skrzyni
Powrót do góry
arczi1987

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Sie 2015, 18:43
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Montaż podnośników elektrycznych do szyb


Witam, podpinam się pod temat, bo w zeszłym tygodniu stałem sie posiadam Vivaro, i mam w nim korbotronik, kupiłem kompletną instalację z angola tj. sterownik, siłowniki , okablowanie itp. Problem mam z wywołaniem napięcia, tzn. pewnie czegoś jeszcze nie zrobiłem, podłączyłem wiązki normalnie, tylko zmieniłem prawa na lewą, lewa na prawą, w skrzynce w komorze silnika niebieski slot wpiąłem na krótko zamiast innego, i dalej na bezpiecznikach nie ma napięcia ... każdy coś pisał o przekaźnikach w kabinie kierowcy tylko nie mogę ich nigdzie zlokalizować, czy muszę coś porozkręcać czy ? Może ktoś mi pomóc przy uruchomieniu.
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Wto 04 Sie 2015, 19:51
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Montaż podnośników elektrycznych do szyb


Nie podpowiem Ci wprost odnośnie tego o co pytasz, ale dam wskazówkę na teraz i na przyszłość. Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem vibarro/trafica to ściągnij sobie z chomika coś takiego jak "VISU Trafic". Tam będziesz miał opisane dosłownie wszystko co tylko możesz sobie wydumać Smile Są tam zarówno przekaźniki, bezpieczniki, schematy elektryczne jak i zwyczajny opis i rysunki techniczne każdego elementu składowego auta.
Powrót do góry
Osek83

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Vivaro
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2015, 08:19
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Montaż podnośników elektrycznych do szyb


Wracam do tematu tak jak pisałem wcześniej, będę zmieniał podnośniki szyb i lusterka.
Zagłębiłem się jeszcze w temat i okazało się że w Vivaro w wersji przed liftowej występował tylko jeden rodzaj wiązki (tak mi powiedział Pan w ASO) i jest to wiązka bez szyb, czyli kupując używkę nie można kupić wiązki od vivaro tylko będzie to zawsze wiązka od Trafica. I tutaj mam pytanie bo w Vivaro czujnik temperatury jest w zderzaku, a w Traficu w lusterku. Czy do tego czujnika w lusterku idzie ta sama wiązka co wkładam w drzwi ? Jeśli tak to jak zareaguje komputer mając dwa źródła temperatury ?
Powrót do góry
kecaj1500

Debiutant



Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: vivaro 2,0 dci , trafic 2,5 , master 2,5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Sie 2015, 22:04
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Montaż podnośników elektrycznych do szyb


arczi1987 napisał:
Witam, podpinam się pod temat, bo w zeszłym tygodniu stałem sie posiadam Vivaro, i mam w nim korbotronik, kupiłem kompletną instalację z angola tj. sterownik, siłowniki , okablowanie itp. Problem mam z wywołaniem napięcia, tzn. pewnie czegoś jeszcze nie zrobiłem, podłączyłem wiązki normalnie, tylko zmieniłem prawa na lewą, lewa na prawą, w skrzynce w komorze silnika niebieski slot wpiąłem na krótko zamiast innego, i dalej na bezpiecznikach nie ma napięcia ... każdy coś pisał o przekaźnikach w kabinie kierowcy tylko nie mogę ich nigdzie zlokalizować, czy muszę coś porozkręcać czy ? Może ktoś mi pomóc przy uruchomieniu.


przekaźnik znajduje się nad prawą nogą chyba drugi od dołu - pasuje zwykły 5 pinów
Powrót do góry
Pablito79

Debiutant



Dołączył: 11 Lis 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz/sheffield
Posiadane auto: Vivaro 2.0cdti 2007 (RHD)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lis 2016, 12:59
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Montaż podnośników elektrycznych do szyb


witam
jestem tutaj nowy i jestem nowym posiadaczem vivaro 2.0 z 2007 roku
chcialem tam dolozyc szyby elektryczne i mam maly problem
mianowicie vivaro to anglik a wiazki od wersji z LHD po podlaczeniu okazalo sie ze szyba pasazera dziala bez problemu ale od kierowcy niestety nie. Dodam ze wiazka od kierowcy jest bez modulu a przelacznik posiadam od starszej wersji i czy to moze byc przyczyna, czy wiazki od lhd roznia sie od tych rhd? moze cos trzeba przepinowac? z gory dziekuje za odpowiedz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

31 900

2015r.

145 880 km

śląskie

RenaultEspace

65 800

2016r.

182 000 km

małopolskie

RenaultGrand Scenic

65 300

2017r.

77 703 km

podkarpackie

RenaultMegane

20 900

2009r.

163 510 km

śląskie

RenaultMegane

13 800

2008r.

250 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System