Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) zmiana licznika na licznik z komputerem clio II 1.9 Dti



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KrzysiekL84

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Audi A4 B5 1.8 ARG 1999
Piwa: 0/10
Wysłany: Sro 01 Lut 2012, 15:55
Temat postu:

zmiana licznika na licznik z komputerem clio II 1.9 Dti


Witam. Panowie mam clio II 2001 rok 1.9 Dti. Nie wiem dlaczego ale jakoś w moim aucie nie mam opcji wyświetlania spalania i tych innych funkcji na liczniku.
Więc kupiłem na allegro manetke odpowiednią z tym dodatkowym 3 przyciskiem z boku założyłem wszystko i nic wycieraczki ok ale licznik na ten 3 przycisk nie reaguje. Sprawdzałem kostkę tą czerwoną od licznika ,wychodzi z niej 8 przewodów.
Nie wiem czy licznik nie odpowiedni .
pomoże ktoś
http://imageshack.us/g/829/20120201134251.jpg/


Ostatnio zmieniony przez KrzysiekL84 dnia Wto 28 Lut 2012, 15:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sro 01 Lut 2012, 20:12
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) zmiana licznika na licznik z komputerem clio II 1.9 Dti


Na forum jest dokładnie opisana procedura dołożenia komputera pokładowego. Sama manetka nie wystarczy, trzeba też wymienić zegary. Jeśli na zdjęciach są zegary z twojego auta to na pewno nie jest rocznik 2001
Powrót do góry
KrzysiekL84

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Audi A4 B5 1.8 ARG 1999
Piwa: 0/10
Wysłany: Sro 01 Lut 2012, 21:14
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) zmiana licznika na licznik z komputerem clio II 1.9 Dti


kolego zdjęcia z linku są odnośnie mojego auta .
takie kostki są u mnie przy liczniku i własnie ten licznik.
auto nabyłem niedawno ,więc według ciebie który to rok auta?
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sro 01 Lut 2012, 22:01
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) zmiana licznika na licznik z komputerem clio II 1.9 Dti


Clio 2 od rocznika 2001(faza2) posiada już instalację multiplexową (CAN), zegary ze zdjęcia montowane były do rocznika 2000.
Powrót do góry
KrzysiekL84

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Audi A4 B5 1.8 ARG 1999
Piwa: 0/10
Wysłany: Wto 28 Lut 2012, 14:55
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) zmiana licznika na licznik z komputerem clio II 1.9 Dti


Witam. Wracam do temu ponieważ w moim clio udało mi się rozwiązać problem jak w temacie.
Dodam że moja instalacja w aucie była przystosowana na licznik z komputerem -fabrycznie podciągnięty 8 kabelek z manetki do licznika czerwona kostka.
Wystarczyło zakupić manetkę z dodatkowym 3 przyciskiem adac i licznik o numerze X65 ADAC EU- tylko ten licznik posiada wbudowany komputer - za to ten X65 STD EU na pewno nie!
Znalazłem ciekawy artykuł na ten temat , może komuś się przyda i temat do zamknięcia.



Montaż zegarów z komputerem pokładowym

14.05.2011 129 010 km
Kategoria: inne

Tak się złożyło, że kupiłem Clio bez komputerka pokładowego. Bez dłuższego namysłu postanowiłem sobie takowy zamontować. Wiązało się to z wymianą zegarów oraz przełącznika zespolonego. Szczegóły poniżej Smile

Zacząłem od przejrzenia forum www.klubrenaultclio.pl . Mają tam naprawdę mnóstwo poradników oraz rozwiązanych problemów - polecam. Aby komputer działał, przełącznik zespolony (ten taki od kierunkowskazów i wycieraczek) musi mieć przycisk na czubku prawej manetki. Kosztował mnie on 90 zł. Podobno da się też kupić osobno manetkę wycieraczek - w moim przypadku rzeczywiście tak byłoby lepiej, ale wyszło jak wyszło.

Kolejną sprawą są zegary. Jak najłatwiej rozpoznać czy zegary są "z komputerkiem"? Patrzymy na dużą, białą nalepkę z tyłu (tam gdzie są kody kreskowe). Oznaczenie, które nas interesuje to "X65 ADAC EU (...)" (widoczne na zdjęciu). Jeśli widzimy "X65 STD EU (...)", to możemy mieć pewność, że komputerka nie ma. Co do innych oznaczeń, niestety nie udało mi się dojść do ładu, ale zdecydowanie najpopularniejszymi są te dwa, które wymieniłem. Koszt zegarów - 100 zł + 20 zł przesyłki.

Jest jeszcze jedna rzecz, na którą warto spojrzeć przy wyborze liczników: przebieg. Niestety, przechodzi on wraz z zegarami. Bardzo mało sprzedawców zna ten przebieg, a praktycznie nikt nie jest w stanie podpiąć zasilania do zegarów i go sprawdzić. Jeżeli chcemy przepłacić 100 zł, to możemy kupić z takiej aukcji gdzie sprzedawca go zna Very Happy Ja zaryzykowałem i kupiłem pierwsze lepsze, z nadzieją, że przebieg będzie niższy niż ten, który miałem u siebie. Dlaczego? Teraz ciekawostka: istnieje domowy sposób na podwyższenie przebiegu. Dość dokładny opis znajduje się tu http://forum.klubclio.pl/viewtopic.php?f=13&t=490 , ja tylko dodam od siebie, że +12 V podpinamy do pinu nr 2 i 3, masę do 4, natomiast sygnał do 4 i 14, wszystko w zielonym gnieździe (UWAGA! Numery pinów zgodne z licznikiem od Clio 2 Ph3! Nie wiem jak jest w innych). Miałem jeszcze problem z mocą sygnału (mam dość słabe głośniki i widocznie dla licznika to było za mało), a rozwiązałem go za pomocą zwykłego tranzystora (wykłady z elektroniki się przydały! Very Happy). Jeżeli masz jakiś wzmacniacz/amplituner, to raczej nie będziesz musiał tak kombinować jak ja. Po prostu wziąłem pierwszy lepszy tranzystor bipolarny, sygnał wejściowy podpiąłem do bazy i kolektora, a wyjściowy - emitera i kolektora. Jeszcze jedna wskazówka: w moim wypadku najlepiej sprawowała się częstotliwość sygnału 3 kHz. Podobno w licznikach od różnych faz jest różnie - poeksperymentuj ze swoim Wink

Nadszedł czas na podmianę licznika i przełącznika. Zacząłem od zdemontowania kokpitu. Tu jest krótki poradnik: http://www.clubclio.com/public/foro/viewtopic.php?t=4140 . Trochę problemów było z zaczepami przy poduszce pasażera - trzeba było jakoś dziwnie ciągnąć i pchać z innej strony żeby zaczepy puściły. Po kilkunastu minutach na szczęście się udało. Teraz mogłem już wymienić liczniki. Wystarczyło odpiąć dwie wiązki kabli ze starych i podpiąć do nowych zegarów - żadna filozofia Smile Teraz przyszedł czas na odkręcenie kierownicy. Znowu polecam poradnik: http://forum.klubclio.pl/viewtopic.php?f=12&t=1357 . Zrobiło się trochę nieciekawie gdy zobaczyłem te dziwne, pięciokątne śrubki z dzyndzlem w środku. W życiu takich nie wiedziałem, tym bardziej śrubokręta do nich... Na szczęście w moim przypadku wystarczyło wymienić prawą część przełącznika zespolonego. Gdyby ktoś chciał wymienić cały przełącznik, prawdopodobnie trzeba by było te śrubki odkręcić.

Po zmontowaniu wszystkiego do kupy przyszedł czas na przejażdżkę. Jadę, jadę, a licznik nie pokazuje w ogóle informacji o spalaniu Sad Pokazywała się prędkość średnia, odległość od stacji - wszystko, prócz spalania. Rozwiązaniem okazał się "twardy reset" - na kluczyku w pozycji "0", wciskamy i trzymamy przycisk na czubku manetki, przekręcamy kluczyk do pozycji zapłonu. Licznik powinien zacząć wariować Very Happy Wyświetlacz powinien zaświecić czym się da, wskazówki zaczną sobie fajnie chodzić. Dajmy mu tak chwilę pochodzić, po czym wciśnijmy przycisk do resetu przebiegu. Po takim zabiegu wszystko zaczęło prawidłowo działać Smile Jeden mały szczegół: tuż po podmianie, licznik może przekłamywać co do ilości paliwa w baku. Przypuszczam, że to się unormuje przy najbliższym tankowaniu.

Takim oto sposobem wzbogaciłem Clio o komputer pokładowy Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 28 Lut 2012, 14:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 28 Lut 2012, 18:17
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) zmiana licznika na licznik z komputerem clio II 1.9 Dti


Numer zegarów nie ma znaczenia, ważny jest symbol, EU STD-europejski standard(bez komp.pokł), EU ADAC-europa z komp. GB STD angielski standard, GB ADAC- angielski z kompem
Powrót do góry
KrzysiekL84

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Audi A4 B5 1.8 ARG 1999
Piwa: 0/10
Wysłany: Wto 28 Lut 2012, 19:19
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) zmiana licznika na licznik z komputerem clio II 1.9 Dti


kolego mówiąc numer miałem na myśli symbol czyli ma znaczenie - tutaj chodzi głownie o słowo adac jeśli jest to licznik jest z kompem .
Powrót do góry
Gokoto123

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: renaul, clio, 3drzwi, 1,5, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Mar 2012, 11:56
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) zmiana licznika na licznik z komputerem clio II 1.9 Dti


Mam dwa pytania, jak mogę sprawdzić ten symbol licznika?
Drugie czy żeby wymienić przełącznik wycieraczek muszę ściągać kierownicę?
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Nie 18 Mar 2012, 20:38
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) zmiana licznika na licznik z komputerem clio II 1.9 Dti


Zegary mają mieć oznaczenie EU ADAC a kierownicy nie trzeba ściągać do wymiany manetki, wystarczy zdemontować obudowę kolumny kierownicy
Powrót do góry
Gokoto123

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: renaul, clio, 3drzwi, 1,5, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Mar 2012, 20:56
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) zmiana licznika na licznik z komputerem clio II 1.9 Dti


Dziękuję bardzo za odpowiedź. A z symbolem chodziło mi gdzie jest ta naklejka czy muszę rozdzielczą rozbierać czy nie.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pon 19 Mar 2012, 18:58
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) zmiana licznika na licznik z komputerem clio II 1.9 Dti


Nie rozumiem, chcesz zmieniać zegary a pytasz się czy trzeba dechę zdejmować???
Powrót do góry
Gokoto123

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: renaul, clio, 3drzwi, 1,5, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Mar 2012, 19:11
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) zmiana licznika na licznik z komputerem clio II 1.9 Dti


Nie chce wymieniać zegarów tylko sprawdzić czy przypadkiem te które mam nie maja komputera.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pon 19 Mar 2012, 22:02
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) zmiana licznika na licznik z komputerem clio II 1.9 Dti


Wystarczy uruchomić autotest zegarów, w jego trakcie wyświetla się cała zawartość wyświetlacza. Poza tym jeżeli wyświetla ci jednocześnie przebieg całkowity i chwilowy to komputera nie masz na 100% bo brak miejsca na wyświetlaczu Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

59 900

2016r.

62 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

38 900

2018r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultTalisman

125 990

2020r.

19 000 km

śląskie

RenaultMegane

48 800

2017r.

37 000 km

małopolskie

RenaultLaguna

27 000

2011r.

240 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System